خانه / گردشگری / درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟ به همراه توضیحات

درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟ به همراه توضیحات

درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟ ، سندرم تخمدان پلی کیستیک، بهترین درمان هـای طبیعی ، برای درمان تخمدان پلی کیستیک چه کنیم؟ ، درمان تنبلی تخمدان با طب سنتی | علت کم کاری سندرم تخمدان پلی‌ کیستیک ، تخمدان پلی کیستیک دارم، خود به خود درمان میشه؟ ، سندرم تخمدان پلی کیستیک، چگـونه از خودم مراقبت کنم؟ .
سندروم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال هورمونی هست که‌ علایم متعددی را شامل می شـود، از جمله ناباروری. کنترل بارداری هورمونی که‌ حاوی هر دو هورمون هستروژن و پروژستین، می تواند به متعادل سازی هورمون ها و کاهش بسیاری از علائم کمک کند.سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک اختلال غدد درون ریز هست که‌ بر روی یک زن از …

درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟

سندروم تخمدان پلی کیستیک یک اختلال هورمونی هست که‌ علایم متعددی را شامل می شـود، از جمله ناباروری. کنترل بارداری هورمونی که‌ حاوی هر دو هورمون هستروژن و پروژستین، می تواند به متعادل سازی هورمون ها و کاهش بسیاری از علائم کمک کند.
سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) یک اختلال غدد درون ریز هست که‌ بر روی یک زن از هر ۱۰ زن، در سن بلوغ تاثیر می گذارد. سیستم غدد درون ریز، شامل غددی هست که‌ هورمون ها را ترشح و تنظیم می کنند، مانند تستوسترون و هستروژن.
زنان مبتلا به PCOS دارای اختلال هورمونی هست اند که‌ باعث ایجاد غلظت هورمون هـای جنسی مردانه می شـود. ایـن عدم تعادل باعث تغییر عملکرد تخمدان ها می شـود و می تواند باعث ایجاد بسیاری از کیست هـای کوچک شـود.
زنان مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک PCOS همچنین ممکن هست نتوانند عمل تخمک گذاری را انجام دهند. PCOS عامل اصلی ناباروری هست.

حقایق سریع در مورد PCOS و کنترل بارداری:
 –   پزشکان هنوز درمانی برای PCOS ندارند.
 –   یک درمان گسترده برای PCOS، کنترل بارداری ترکیبی هست.
 –   علائم PCOS در زنان با هم متفاوت هست.
قرص هـای کنترل قاعدگی به تنظیم قاعدگی در زنان کمک می کنند تا ایـن امر قابل پیش بینی تر باشد.
 
علائم PCOS چیست؟
برخی از علائم PCOS عبارتند از:
 –   افزایش وزن و چاقی
 –   مقاومت به انسولین که‌ باعث ایجاد علائم دیابت می شـود
 –   تغییرات خلق و خوی، مشکلات تمرکز و خستگی
 –   آکنه بر روی پوست
 –   موهـای زائد بدن، به خصوص در صورت
 –   ریزش مو
 –   سردرد
 –   مشکل خواب
 –   دوره هـای نامنظم قاعدگی ناشی از تاخیر یا عدم تخمک گذاری
 –   دوره هـای قاعدگی سنگین و دردناک
ایـن علائم متفاوت هست اند و ممکن هست خفیف و یا بسیار شدید باشند و زندگی یک زن را مختل می کنند.
 
چگـونه کنترل بارداری می تواند PCOS را تحت تاثیر قرار دهد؟
کنترل بارداری هورمونی، کنترل بارداری ترکیبی با کمک دو هورمون هست. ایـن هورمون ها معمولا هستروژن هست اند و دیگری یک فرم مصنوعی پروژسترون به نام پروژستین.
ایـن قرص هـای ترکیبی همچنین می توانند برخی از اختلالات هورمونی را با افزایش سطح هستروژن زنانه و کاهش میزان تستوسترونی که‌ بدن تولید می کند، تنظیم کنند.
با توجه به مفید بودن قرص هـای کنترل بارداری ترکیبی حاوی دو هورمون که‌ می توانند مسایل هورمونی را تنظیم کنند، توسط بسیاری از پزشکان تجویز می شـود.
با ایـن حال، همـه زنان نمی توانند با خیال راحت قرص هـای ترکیبی را مصرف کنند. قرصهـای ضد بارداری هورمونی بی خطر هست اند، اما برخی از آن‌ها عوارض زیر را دارند:

خطر ابتلا به دیابت:
ایـن در مورد زنان مبتلا به PCOS هست که‌ در معرض خطر دیابت قرار دارند.

خطر مسایل قلبی عروقی:
شامل لخته شدن خون در پاها. زنان مبتلا به PCOS که‌ چاق هست اند ممکن هست خطر بالاتری داشته باشند. اگر آن‌ها معتاد باشند، خطر افزایش می یابد.

افزایش وزن:
برخی از شواهد نشان می دهد که‌ قرص هـای جلوگیری از بارداری می تواند باعث افزایش وزن شـود، اما مطالعات دیگر اختلاف نظر دارند. زنان که‌ در حال حاضر چاق هست اند ممکن هست تمایلی به مصرف قرص هـای ضد بارداری نداشته باشند. افزایش وزن می تواند علائم PCOS را بدتر کند.
در بعضی از زنان، یک قرص شناخته شده به نام مینی پیل، می تواند انتخاب بهتری باشد. مینی پیل حاوی فقط یک هورمون پروژستین هستایـن قرص نسبت به قرص هورمونی ترکیبی، عوارض کمتری دارد.
 
بهترین قرص هـای کنترل بارداری برای PCOS
قرص هـای ترکیبی همگی به یک شیوه عمل می کنند. آن‌ها از آزاد شدن تخمک در تخمدان جلوگیری می کنند و بنابرایـن باعث پیشگیری از بارداری می شـود. آن‌ها همچنین مخاط رحمی را ضخیم می کنند. اگر تخمدان ها یک تخمک را آزاد کنند، ایـن مخاط رحمی ضخیم می تواند از حاملگی جلوگیری کند.
قرصهـای ترکیبی برای PCOS عبارتند از:
 –   Alesse
 –   April
 –   Aranelle
 –   Aviane
 –   Enpresse
 –   Estrostep
 –   Lessina
 –   Levlen
 –   Levlite
 –   Levora
 –   Loestrin
 –   Mircette
 –   Natazia
 –   Nordette
 –   Lo/Orval
 –   Ortho-Novum
 –   Ortho Tri-Cyclen
 –   Yasmin
 –   Yaz
برخی از قرص ها مانند لوسترین، دارای سطوح پایین تر هستروژن هست اند. ایـن سطوح هستروژن کم، می تواند شدت برخی از عوارض جانبی را کاهش دهد، اما همچنین ممکن هست در برابر علائم PCOS کمتر موثر باشد.
کسی که‌ مبتلا به PCOS باشد باید با پزشک درباره مقدار مناسب هستروژن با توجه به علائم و سایر عوامل خطر آن‌ صحبت کند.

همـه چیز در مورد بهترین بهشت پارک پل تخمدان تکه‌ درمان
قرص برای دوران قاعدگی دردناک
زنانی که‌ قرص هـای ترکیبی را دریافت می کنند اما هنوز در دوره هـای پریود خود درد شدیدی دارند، ممکن هست مایل به مصرف قرصی باشند که‌ درد آن‌ها را کم کند.
قرصهـای زیر می توانند مفید باشند:
 –   Lybrel
 –   Seasonique
 –   Seasonale
زنان سیگاری، زنان دارای سابقه بیماری هـای قلبی عروقی، افرادی که‌ دارای اضافه وزن و یا مبتلا به دیابت هست اند ممکن هست عوارض جانبی کمتری با قرص پروژسترون داشته باشند.
 
کنترل بارداری هورمونی می تواند به نشانه هـای PCOS کمک کند، اما ایـن تنها گزینه نیست. تغییر سبک زندگی، مانند کاهش وزن و ورزش بیشتر، ممکن هست کمک کننده باشد.
برخی از زنان همچنین مکمل ها یا رژیم هـای خاصی را امتحان می کنند. بعضی از داروهـای دیگر مانند متفورمین می توانند کمک کننده باشند.
و برای زنانی که‌ سعی می کنند باردار شوند ، داروی کلومیفن (Clomid) می تواند بدن را به تخمک گذاری تشویق کند.
زنان مبتلا به PCOS بایستی با پزشکان خود در مورد علائم خود صحبت کنند و درمان آن‌ها با هدف دستیابی به یک هستراتژی درمان جامع هست. یک زن می تواند از یک دکتر درخوهست کند تا او را برای مشاوره بیشتر به متخصص ارجاع دهد.
کنترل بارداری می تواند بخشی از هستراتژی برای مقابله با PCOS باشد، اما تنها گزینه نیست.
لازم به ذکر هست تمام داروهـایی که‌ در ایـن مقاله معرفی شد، صرفا جهت آشنایی و اطلاعات بیشتر بود و دریافت هر دارویی باید زیر نظر پزشک باشد.

منابع
سایت نینی بان

جزییات مطلب بهترین و بهشت و پارک و پل و تخمدان و تکه‌ و درمان را میخوانید .

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟
طراحی و تولید ایلان ماسک برای درمان بیماری‌هـای مغزی

سندرم تخمدان پلی کیستیک، بهترین درمان هـای طبیعی

با توجه به آمار وزارت بهداشت آمریکا به طور کلی از هر ۱۰ زن ۱ زن و از هر ۲۰ زنی که‌ در سن باروری خود به سر می برند ۱ زن از از سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) رنج می برند. به همین دلیل ایـن بیماری در حال حاضر حدود پنج میلیون آمریکایی را مبتلا کرده هست. سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر در زنان بالغ ایجاد می شـود اما در مواردی در دختران نوجوان بالای ۱۱ سال نیز مشاهده شده هست. سندرم تخمدان پلی کیستیک زمانی ایجاد می شـود که‌ هورمون ها یک زن از تعادل خارج شـود. ایـن اختلال خود را از طریق طیف وسیعی از علائم، که‌ برخی از آن‌ ها را در ادامه بیان می کنیم، نشان می دهد:-ناباروری-عدم قاعدگی یا نامنظم بودن آن‌-عدم تخمک گذاری-کیست هـای متعدد در تخمدان ها-آکنه-وجود مو بیش از حد در صورت-چاقی-مقاومت به انسولینایـن بیماری در شرایط حاد باید توسط …

تخمدان پلی کیستیک دارم، خود به خود درمان میشه؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من ۱۷ سالمه و از اول پریود نامنظمی داشتم و متخصص زنان رفتم یکسال پیش و گفت تخمدان پر کیست دارم ولی خودبه خود رفع میشه ولی هنوز هم من پریودم نامنظمه چندماه پریود نشدم و پایین شکمم درد دارم لطفا راهنمایی کنید چطور تخمدان پرکیست رفع میشه؟   پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:نیاز به آزمایش هورمونی و سونو هست. تا بتوان نظر داد. ضمن ایـنکه‌ اگر تشخیص تخمدان پلی کیستیک و تنبلی تخمدان هست نه تنها خود به خود رفع نمیشـود،بلکه‌ همیشه با شمـا خواهد بود و نیاز به دارو و تغییراتی در سبک زندگی دارد.

درمان تشنج در دوران کودکی

برای درمان تخمدان پلی کیستیک چه کنیم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من خودم ۲۷ سالمه تنبلی تخمدان دارم، یعنی کیست هـای ریز دارم، وزن اضافه ای ندارم، به نظرتون چیکار کنم تا درمان شه؟  پاسخ دکتر مرجان قاجار، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:دوست عزیز باید آزمایش هـای هورمونی، سونوگرافی شمـا دیده شـود، برای درمان پلی کیستیک باید هم دارو مصرف کنید و هم سبک زندگی را تغییر دهید، میوه و سبزیجات زیاد مصرف کنید، صبحانه حتما بخورید، هشت ساعت خواب مفید داشته باشید، هسترس و اضطراب نداشته باشید، ورزش کنید و غذاهـای فست فود نخورید. اگر پریود شمـا منظم نشد، باید دارو مصرف کنید.

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

پارک آن‌تلوپ کنیون | تکه‌ ای از بهشت در آریزونای امریکا

پارک آن‌تلوپ کنیون | تکه‌ ای از بهشت در آریزونای امریکا

جمعه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ –
گردشگری,جهان گردی,طبیعت گردی

  • گردشگری
  • درمان تخمدان پلی کیستیک، بهترین قرص‌ها کدامند؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *