خانه / وب‌گردی / شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد

شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد

شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد ، عامل ترویج فساد و فحشا در شبکه‌های اجتماعی به دام افتاد ، پاک نیت: محتوای شبکه‌های اجتماعی در سال ۹۶ مبتنی بر اخبار کذب بود/ امیر غفار منش: فرهنگ استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در کشور رشد نکرده است ، تشدید افسردگی جوانان با شبکه‌های اجتماعی ، رئیس جمهور به شبکه‌های اجتماعی خارجی دل بسته/ عدم توجه به شبکه‌های داخلی بردگی است ، یزد | ترویج نشاط اجتماعی با فعال کردن مساجد امکان‌پذیر است .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس آمار، ۳ آسیب اعتیاد، طلاق، فقر و بیکاری درصدر آسیب‌های امروزی جامعه قرار دارند. در این میان کاهش سن اعتیاد در کشور و ورود مواد مخدر جدید، موضوعی است که باعث نگرانی مسئولان ذی ربط شده است.
پیش از این اعتیاد بیشتر در میان طبقه محروم جامعه رواج داشت؛ طبقه‌ای که عمدتا به دلیل فقر فرهنگی و اجتماعی به سمت آسیب‌ها گرایش پیدا می‌کردند، اما بر اساس آمار‌های موجود با وجود آنکه محرومین و نیازمندان و افراد ناآگاه و کم‌سواد بیشتر در معرض اعتیاد هستند، اما اعتیاد در تمام گروه‌ها و طبقات اجتماعی …

شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد/ روایت پلیس از کار شیادانبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس آمار، ۳ آسیب اعتیاد، طلاق، فقر و بیکاری درصدر آسیب‌های امروزی جامعه قرار دارند. در این میان کاهش سن اعتیاد در کشور و ورود مواد مخدر جدید، موضوعی است که باعث نگرانی مسئولان ذی ربط شده است.

پیش از این اعتیاد بیشتر در میان طبقه محروم جامعه رواج داشت؛ طبقه‌ای که عمدتا به دلیل فقر فرهنگی و اجتماعی به سمت آسیب‌ها گرایش پیدا می‌کردند، اما بر اساس آمار‌های موجود با وجود آنکه محرومین و نیازمندان و افراد ناآگاه و کم‌سواد بیشتر در معرض اعتیاد هستند، اما اعتیاد در تمام گروه‌ها و طبقات اجتماعی از نیازمندان و توانگران، تحصیلکرده‌ها و غیرتحصیلکرده‌ها، شیوع داشته و رو به گسترش است. در این میان کارشناسان معتقد هستند که مواد مخدر جدید و تبلیغات پیرامون آن‌ها باعث شده است که نوجوان‌ها و اقشار تحصیل کرده نیز به دام استفاده از مواد مخدر بیفتند.

همه چیز در مورد اجتماعی اعتیاد

به اعتقاد کارشناسان، آموزش مهارت‌های زندگی در سنین پایین و آشنا کردن نوجوان‌ها با مواد مخدر جدید و شیوه‌های تبلیغی آنها، مهمترین راه مبارزه اجتماعی با اعتیاد است.

قدرت نه گفتن را به نوجوان‌ها بیاموزیم

جزییات مطلب اجتماعی و اعتیاد را میخوانید .

سردار منتظرالمهدی در نشست خبری خود بیان کرد: برای سالم سازی جامعه باید قدرت (نه گفتن) به پیشنهاد‌های آسیب زا را در نسل جوان تقویت کنیم چرا که آسیب‌های اجتماعی جزء لاینفک زندگی در جوامع بشری است و نمی‌توان اثرات آن را نادیده گرفت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد

معاون اجتماعی ناجا خاطرنشان کرد: خانواده و مدرسه از مهمترین پایگاه‌های تقویت شخصیت افراد هستند و آموزش‌های این دونهاد تعیین کننده آینده و سرنوشت نسل جوان کشور هستند.

وی تاکید کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی یکی از اولویت‌های ناجا در تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و پلیس دراین خصوص برنامه‌های متعددی دارد.

معاون اجتماعی ناجا افزود: باید مهارت تاب آوری روانی را در برابر مسائل و مشکلات در نسل جوان تقویت کنیم تا در برابر آسیب‌های اجتماعی واکسینه شوند.

توضیحات بیشتر در مورداجتماعی اعتیاد

مسدود شدن روزانه حدود ۲۰۰ کانال که در حوزه انواع جرایم فعالیت می‌کنند نشان از چیره دستی پلیسی دارد که پشت پرده دستان ناپاک را آشکار کرده و نقاب از رخ شیادان بر می‌دارد؛ هر چند که ضرورت ارتقاء دانش رسانه‌ای و سواد فضای مجازی کاربران برای ناکام ماندن مجرمان کاملا احساس می‌شود
سردار رحیمی رئیس پلیس پایتختبا اشاره به  قدرت «نه» گفتن تاکید کرد و گفت: با توجه به گردش مالی بسیار بالا در حوزه مواد مخدر و نوآوری‌های فراوان قاچاقچیان در این عرصه، ما باید گام اصلی را در پیشگیری و آموزش قرار دهیم، در قدرت «نه» گفتن به پیشنهاد‌های نادرست.

چهره‌ها در شبکه‌های اجتماعی (۶۲۸)

وی افزود: در این زمینه نقش خانواده‌ها بسیار حائز اهمیت است. خانواده‌ها باید با هشیاری نسبت به این مسائل ورود کنند.

شما مطلب شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد را می خوانید .

شبکه‌های اجتماعی و اغفال نوجوان‌ها

سردار منتظر المهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اشاره به فعالیت شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد: مسدود شدن روزانه حدود ۲۰۰ کانال که در حوزه انواع جرایم فعالیت می‌کنند نشان از چیره دستی پلیسی دارد که پشت پرده دستان ناپاک را آشکار کرده و نقاب از رخ شیادان بر می‌دارد؛ هر چند که ضرورت ارتقاء دانش رسانه‌ای و سواد فضای مجازی کاربران برای ناکام ماندن مجرمان کاملا احساس می‌شود.

اجتماعی اعتیاد

وی با بیان این که در فضای مجازی، ۴۶ درصد از جرایم در تلگرام و ۲۵ درصد در اینستاگرام رخ می‌دهد، گفت: بیشترین جرایم در حوزه کلاهبرداری‌های مالی و برداشت‌های غیرمجاز با ۳۵ درصد است؛ در مرحله دوم فروش و تبلیغات مواد مخدر قرار دارد که در این زمینه شناسایی و برخورد با ۳ هزار و ۳۲۰ کانال، گروه و سایت از جمله فعالیت‌های مردان تیز بین پلیس فتاست که مجرمان حقیقی در پس فضای مجازی را به طرفه العینی شکار می‌کنند.

این روز‌ها بر اساس آماری که پلیس اعلام می‌کند، سوداگران مرگ و فروشندگان مواد مخدر، بر روی شبکه‌های مجازی تمرکز کرده اند و با توجه به گرایش جوان‌ها به این فضا، هر روز نیز بر میزان فعالیت آن‌ها در این شبکه‌ها افزوده می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با اشاره به تغییری که در الگوی مصرف مواد مخدر درحال شکل‌گیری است، گفت: این تغییر رفتار را می‌توان در رواج مخدر‌های جدید و گرایش به مصرف مخدری مانند گل که یکی از مشتقات گیاه شاهدانه است مشاهده می‌شود.

سرهنگ بخشنده ادامه داد: متاسفانه با رشد روز افزون شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی، افرادی شیاد از این طریق قصد فروش مواد مخدر در این شبکه‌ها را دارند که به صورت روزانه شاهد تبلیغات دروغین آن‌ها در سایت‌ها هستیم.

این مطلب در مورد اجتماعی اعتیاد می باشد .

وی توضیح داد: گرایش به سمت استفاده از این ماده قابل توجه است و می‌توان گفت: حدود ۱۲ درصد کشفیات ما را این ماده مخدر به خود اختصاص داده است. این مواد جدید، چون در داخل کشور تولید می‌شوند، سختی‌های مواد سنتی را برای رسیدن به تهران ندارند، چرا که خیلی از آن‌ها حتی در اطراف تهران یا پایتخت تولید می‌شوند.

سرهنگ محمد بخشنده به شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: پروسه تولید مواد مخدر جدید کاملا متفاوت است و حتی توزیع آن نیز آهسته آهسته به سمت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی می‌رود ما موارد بسیاری از دستگیری‌ها را داریم که در شبکه‌های اجتماعی نسبت به فریب نوجوان‌ها اقدام کرده اند.

شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد

وی افزود: با توجه به تبلیغات گسترده، اثرگذاری شبکه‌های اجتماعی و دوره حساس آغاز جوانی، این خانواده‌ها هستند که نباید از مسئولیت شانه خالی کنند و برای شناخت مواد مخدر جدید، شناخت آثار آن‌ها و برای فرزندانشان وقت بگذارند.

اعتیاد اینترنتی سن و سال نمی‌شناسد، نگاهی به فعالیت بزرگسالان در فضای مجازی

نیروی انتظامی، قوه قضائیه، جامعه و مدرسه، همگی در این زمینه نقش دارند، اما خانواده نقش اصلی را دارد چرا که خانواده کودک را به مدرسه و جامعه راهی می‌کند و او را از جامعه و مدرسه تحویل می‌گیرد.

اجتماعی, اعتیاد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ، با بیان اینکه کارشناسان فتای پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب، به صورت شبانه روزی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را برای شناسایی سوداگران مرگ در فضای مجازی، رصد می‌کنند، تصریح کرد: در صورت مشاهده موارد خلاف و موضوعات مجرمانه در زمینه تبلیغ و یا فروش مواد مخدر و روانگردان در فضای مجاری، با متخلفان برابر قانون و مقتدرانه برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: کارشناسان فضای سایبری این پلیس با رصد‌های مدام و مستمر خود سعی می‌کنند ضمن ایجاد امنیت در فضای مجازی از آسیب‌های موجود در این فضا که جوانان و به ویژه خانواد‌های آنان را تهدید می‌کند پیشگیری نمایند.

باید از ظرفیت شبکه‌های مجازی برای بازدارندگی بهره برد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران با بیان این مطلب که شبکه‌های مجازی و تبلیغات می‌تواند در زمینه کاهش مصرف هم مفید باشند و نیاز به برنامه ریزی ویژه در این زمینه داریم گفت: نمی‌توان چشم را بر آثار چشمگیر تبلیغات منفی درباره این مواد بست. به عنوان مثال بر اساس آمار، کشفیات ما در حوزه قرص اکس و کراک به دلیل تبلیغات منفی تقریبا به صفر رسیده است.

سرهنگ بخشنده ادامه داد: وقتی از معتادان می‌پرسیم چرا دیگر سراغ کراک نمی‌روید می‌گویند، چون بدن آدم کرم می‌زند. تاثیر این موضوع به حدی بوده که کراک الان به تاریخ پیوسته است. به همین دلیل نگاه ما ورود جدی‌تر خانواده‌ها از یکسو و توجه به نقش‌ها و اثرگذاری‌های شبکه‌های اجتماعی برای آگاه سازی جوان‌ها و نوجوان هاست.

سردار احمدرضا رادان رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی عنوان کرد: نیروی انتظامی، قوه قضائیه، جامعه و مدرسه، همگی در این زمینه نقش دارند، اما خانواده نقش اصلی را دارد چرا که خانواده کودک را به مدرسه و جامعه راهی می‌کند و او را از جامعه و مدرسه تحویل می‌گیرد. نتیجه این است که خانواده‌ها اول باید این موضوع را بفهمند، آموزش بگیرند، شاخص ها، علائم و مسیر‌ها را بیاموزند و همراه فرزندانشان باشند.

سردار رادان تاکید کرد: خانواده‌هایی که فرزندان را فقط به مدرسه و جامعه می‌سپارند و از خودشان غافل می‌شوند معمولا آسیب می‌بینند. نقش اول و پله اول با خانواده است و گام اول همیشه تاثیرگذارترین است؛ خانواده‌ها نباید این موضوع را فراموش کنند. خانواده‌ها باید با شناخت از مواد مخدر جدید و تاثیر آن ها، و همچنین رصد کردن شبکه‌های اجتماعی بویژه شبکه‌هایی که فرزندانشان در آن‌ها عضو هستند، نقش اصلی را در بازدارنگی ایفا کنند.

نامه‌ احمدی‌نژادی‌ها، فروپاشی اجتماعی ایران و پیشگویی‌های عبدالقادرخان

واقعیت این است که با توجه به گسترش اعتیاد در قشر جوان و نوجوان و گرایش این قشر به مواد مخدر جدید، مسوولان و دستگاه‌های دست اندرکار مبارزه با مواد مخدر باید به نقش پررنگ خانواده‌ها برای تحقق رویکرد اجتماعی مقابله با اعتیاد بپردازند؛ امروزه شبکه‌های اجتماعی برای حضور خانواده‌ها در این مسیر مهم می‌توانند بهتر عمل کنند و ضرورت دارد مطالب آموزشی، پیشگیری، مقابله و درمان از طریق این شبکه‌ها به آن‌ها اطلاع‌رسانی شود.

منبع:مهر

انتهای پیام/

شناسایی سوداگران مرگ در فضای مجازی توسط پلیس فتا

کاهش سن اعتیاد به ۱۵ سال

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس کاهش سن اعتیاد به ۱۵ سال و خبرگزاری مهر: محمدعلی نصرتی بعداز ظهر امروز چهارشنبه در همایش صیانت و گفتمان سازی اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه پیام نور واحد اهر، گفت: این کاهش سن اعتیاد یک هشداری برای مسئولان و خانواده هاست که لازم است با راهکارهای مناسب جلوی اعتیاد جوانان گرفته شود.وی، افزود: عوامل مختلفی در گرایش جوانان به مواد مخدر دخیل است، خود خانواده ها یکی از این عوامل اصلی سوق دادن جوانان به سمت و سوی اعتیاد می باشد که لازم است خانواده با جوانان خود صمیمی بوده و به درد دل و حرف آنها گوش کنند.دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آذربایجان شرقی، همچنین با اشاره به استفاده  از داروهای مکمل به عنوان نیرو زا در اماکن ورزشی گفت: متأسفانه به غلط …

وقتی دانش‌آموزان از سالمندان هم تنها تر هستند/آمار تکان دهند

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آمارهای جدیدی که توسط وزارت بهداشت انگلیس منتشر شده است نشان می‌دهد، «فضای مجازی» دوست و همدم نوجوانان و جوانان این کشور و جایگزین هر ارتباط دیگری شده است.
وزیر بهداشت و روانشناسان انگلیسی از پدیده «تنهایی» نوجوانان و جوانان این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند و آن را عامل بسیاری از اتفاقات ناگواری که در آیند نزدیک رخ خواهد داد، می‌دانند.
شواهد حاکی از آن است که جامعه انگلیس هرچه به سمت آینده پیش می‌رود و نوجوانان آن بزرگ‌تر می‌شوند، جای اینکه تصمیمات مهم‌تری برای زندگی خود بگیرند، بیشتر در تنهایی خود فرو می‌روند و به افسردگی نزدیک می‌شوند.
* اعتیاد یک سوم از نوجوان انگلیسی به فضای مجازی
آمارهای وزارت بهداشت نشان می‌دهد، یک سوم از نسل نوجوان انگلیس، یعنی حدود دو میلیون نفر به فضای مجازی اعتیاد دارند و همین مسبب تنهایی و افسردگی آنهاست.
* گروه سنی ۱۶ تا ۲۴ سال تنهاترین مردم انگلیس
بیش …

  • وب‌گردی
  • شبکه‌های اجتماعی و شگرد‌های ترویج اعتیاد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *