خانه / دسته‌بندی نشده / سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟ به همراه توضیحات

سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟ به همراه توضیحات

سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟ ، مدرسه فروشی قانونی شد! ، تاثیر وای فای بر جنین؛ آیا خطر سقط جنین وجود دارد؟ ، موریتانی: سیاسـت‌های یکجانبه، هرگز وضعیت قانونی قدس را تغییر نمی‌دهد ، انتقال اجساد هواپیمای ترک به پزشکی قانونی ، تائید سلامت داماد جنایتکار در پزشکی قانونی +عکس .
سقط قانونی جنین یکی از دغدغه های جوامع بشری اسـت کـه علاوه بر مسایل علمی تحت تاثیر عوامل فرهنگی و مذهبی نیز قرار می گیرد. تقریبا در همه کشور های توسعه یافته در صورتی کـه ادامه بارداری جان مادر را به خطر بیاندازد و یا جنین دارای نقصی باشد کـه اصطلاحا موجب حرج مادر شود یعنی مادر را دچار …

سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟

سقط قانونی جنین یکی از دغدغه های جوامع بشری اسـت کـه علاوه بر مسایل علمی تحت تاثیر عوامل فرهنگی و مذهبی نیز قرار می گیرد. تقریبا در همه کشور های توسعه یافته در صورتی کـه ادامه بارداری جان مادر را به خطر بیاندازد و یا جنین دارای نقصی باشد کـه اصطلاحا موجب حرج مادر شود یعنی مادر را دچار رنج و مشقت کند، سقط قانونی مجاز شناخته می شود. در ایـران نیز مبنای سقط قانونی همین دو معیار قرار گرفته اسـت.
 
چگونه می توان مجوز سقط قانونی گرفت؟
اگر دو معیار فوق یعنی نقصی در جنین کـه باعث حرج مادر شود و یا شرایطی کـه جان مادر با ادامه بارداری به خطر افتد وجود داشته باشد، شخص اندیکاسیون سقط قانونی را دارد. لذا به صلاحدید پزشک، به مرکز پزشکی قانونی معرفی می گردد.
سازمان پزشکی قانونی یک مرجع معتبر می باشد کـه در تمام مراکز اسـتان ها دایر بوده و صلاحیت بررسی شرایط مادر و جنین را دارد. صدور مجوز قانونی سقط از اختیارات این‌ سازمان اسـت.
وجود یکی از دو معیار سقط قانونی جنین بایستی توسط سه پزشک معتمد سازمان پزشکی قانونی مورد تایید قرار گیرد. لذا در صورت مراجعه بر حسب نوع مشکل پزشکی قانونی نامه های رسمی برای مشاوره با متخصص مربوطه به شمـا می دهد. یک سونوگرافی نیز برای تعیین سن حاملگی مورد نیاز اسـت.  در نهایت با توجه به نتایج حاصله و سن حاملگی مجوز سقط صادر می شود.
لازم به ذکر اسـت کـه رضایت کتبی و آگاهانه مادر یکی از شرایط سقط قانونی اسـت تا با علم به وضعیت جنین و عواقب ادامه بارداری تصمیم به سقط بگیرد.
حضور پدر و مادر هر دو با مدرک شناسایی معتبر در سازمان پزشکی قانونی الزامی اسـت. در صورت عدم حضور یا عدم دسترسی به پدر جنین یا وکیل وی، اسـتعلام مراجع قضایی برای بررسی و صدور مجوز سقط ضروری اسـت.
 
سقط قانونی جنین در چه سن حاملگی امکان پذیر اسـت؟
بر اساس قانون اسلامی، سقط قانون جنین قبل از ۴ ماه حاملگی از زمان لقاح یا به عبارتی قبل از ۱۳۵ روز از زمان اولین روز آخرین قاعدگی امکان پذیر اسـت کـه معادل قبل از هفته ۱۹ بارداری می شود.

چه کنیم تا فقر نشویم؟
سقط قانونی به چه مواردی تعلق می گیرد؟
با توجه به اندیکاسیون های جنینی سقط قانونی جنین به موارد زیر تعلق می گیرد:
 –   بیماری اسـتئوژنزیس ایمپرفکتا
 –   دیسپلازی اسـتخوانی
 –   بیماری اسـتئوپتروزیس انفانتیل
 –   هیدروپس جنینی
 –   آلفا تالنامی
 –   اختلالات ترومبوتیک نظیر کمبود پروتئین C و فاکتور ۵
 –   آژنزی دو طرفه کلیه
 –   کلیه پلی کیستیک نوع مغلوب
 –   دیسپلازی مولتی سیستیک کلیه ها
 –   سندرم پوتر
 –   سندرم نفروتیک مادرزادی در صورت بروز هیدروپس
 –   اختلالات کروموزومی کـه موجب ضایعات پیشرفته مغزی و کلیه گردد.
 –   هیدرونفروز شدید دو طرفه کلیه ها
 –   تریزومی ۱۳، ۱۸، ۳، ۸ و ۱۶
 –   آن‌انسفالی
 –   سندرم فریاد گربه
 –   هولوپروزنسفالی
 –   سیرنگومیلیا
 –   کرانیوشیسیس
 –   مننگوانسفالوسل
 –   کوتولگی کشنده نوزادی یا دیسپلازی تاناتوفوریک
 –   ایکتیوزیس گراویس مادرزادی
 –   شیزنسفالی
 –   اگزانسفالی
با توجه به اندیکاسیون های مادری، سقط قانونی جنین به موارد زیر تعلق می گیرد:
 –   مشکلات قلبی مادر شامل بیماریهای دریچه ای کـه منجر به نارسایی قلبی مادر در حد کلاس ۳ و ۴ شده باشد، هر نوع مشکلات حاد قلبی کلاس ۳ و ۴ مثل میوکاردیت و پریکاردیت، سندرم مارفان با قطر آئورت صعودی بیش از ۵ سانتی متر، سابقه بیماری کاردیومیوپاتی در بارداری قبلی و بیماری آِیزن منگر.
 –   بیماری های گوارشی مادر شامل کبد چرب بارداری، گرید ۳ واریس مری، سابقه خونریزی از واریس مری و هپاتیت اتوایمیون غیر قابل کنترل.
 –   بیماری های نفرولوژی مثل نارسایی کلیه یا فشار خون غیر قابل کنترل بارداری.
 –   بیماری های ریوی شامل آمفیزم، فیبروز، کیفواسکولیوزو برونشکتازی.
 –   بیماری هایی خونی کـه جان مادر را تهدید کند.
 –   ابتلا به ویروس HIV کـه وارد مرحله بیماری ایدز شده باشد.
 –   ابتلای مادر به بیماری لوپوس غیر قابل کنترل کـه یک ارگان اصلی را درگیر کرده باشد.
 –   هر نوع توده مغزی کـه در صورت درمان سلامت جنین و در صورت عدم درمان جان مادر به خطر افتد.
 –   بیماری های پوستی مادر شامل پمفیگوس وولگاریس، پسوریازیس شدید و ملانوم پیشرفته.
 –   تشنج مادر کـه به هیچ درمانی کنترل نشود.
 –   بیماری ام اس کـه مادر را ناتوان و از کار افتاده کرده باشد.
 –   ابتلای مادر به بیماری میاسـتنی گراو پیشرفته کـه جان مادر را تهدید می کند.
 –   هر بیماری دیگری کـه به واسطه بارداری تشدید یابد و جان مادر را به خطر اندازد.
آشنایی با شیاف پروژسترون برای جلوگیری از سقط جنین
همه چیز در مورد چه سقط قانونی مجوز مفهومی نزدیک نگاه

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب چه و سقط و قانونی و مجوز و مفهومی و نزدیک و نگاه را میخوانید .
اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟

سقط در ماه چهارم، چه راهی داره؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: همسر من ۴ ماه است باردار است می خوام سقط بکنیم شرایط اش نداریم باید چه کار بکنیم؟   پاسخ پزشک کتایون برجیس، جراح و متخصص خانم ها و زایمان و فلوشیپ نازایی: دوست عزیز، سقط جنین عمدی کاملا ممنوع اسـت، باتوجه به شرایط کشور ما و قوانین شرعی سقط در هر شرایطی ممنوع اسـت، و ما هم نمی توانیم توصیه و پیشنهاد خاصی به شمـا بکنیم.

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

عوارض سقط جنین، چه خطرهایی تهدیدتان می کند؟

در این‌جا لیستی از برخی عوارض جانبی سقط جنین را بررسی می کنیم.آسیب مثانهاگر رحم شمـا سوراخ شده باشد، مثانه شمـا نیز می تواند سوراخ شود. این‌ همچنین می تواند پریتونیت (التهاب) را با تمام درد، خطرات و جراحی لازم برای ترمیم آن‌ ایجاد کند.آسیب رودهاگر رحم شمـا سوراخ شده باشد، روده شمـا نیز می تواند سوراخ شود. این‌ باعث تهوع، اسـتفراغ، درد شکم، تب، خون در مدفوع، پریتونیت (التهاب) و مرگ می شود اگر به سرعت و به اندازه کافی درمان نشود. ممکن اسـت بخشی از روده برداشته شود و کلستومی موقت یا دائمی در شکم شمـا ایجاد شود.سرطان پستانشواهد معتبر نیست اما این‌ چیزی اسـت کـه باید از آن‌ آگاهی داشته باشیم. خانم های کـه سقط جنین را تجربه می کـنند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به سرطان پستان بیشتری در ادامه زندگی خواهند داشت. سرطان پستان در آمریکا به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته اسـت، زیرا …

با ۲۰ میلیون تومان چه خودرو‌هایی می‌توان خرید؟+ جدول

چه عواملی باعث سقط جنین می شوند؟

علل سقط خیلی زیاد و در عین حال دشوار اسـت و هنوز هم آن‌طوریکـه باید کاملا روشن نشده اسـت. به طور کلی ممکن اسـت تخم لقاح شده به عللی ناقص بوده و قدرت کافی برای تکامل و توسعه نداشته باشد یا این‌کـه کمبود بعضی مواد و نواقصی سبب شود کـه رحم قبل از موقع منقبض شده و جنین را خارج سازد. شاید در ۷۰ درصد سقط ها عیب در خود جنین باشد کـه آن‌ نیز نتیجه نقص تخم یا اسپرماتوزوئید بوده و یا مربوط به عواملی اسـت کـه در تکامل اولیه تخم لقاح شده دخالت دارد.در چنین شرایطی نمو و رشد جنین ادامه پیدا نکرده و شاید سقط برای این‌ اسـت کـه از به وجود آمدن طفل ناقصی جلوگیری کند. عواملی کـه در مادر سبب خارج شدن قبل از موعد جنین می شود عبارتند از غده های اطراف رحم، اختلالات غددی، کمبود ویتامین ها و عفونت های موضعی و …

نگاه نزدیک به شاهکار مفهومی مرسدس AMG گرن توریسمو

به نقل از سایت زومیت و به گزارش پارس نگاه نزدیک به شاهکار مفهومی مرسدس AMG گرن توریسمو و خودروی مفهومی مرسدس AMG ویژن گرن توریسمو در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد اما برخلاف تحسین کارشناسان، هنوز به تولید نهایی نرسیده اسـت.خودروهای مفهومی زیادی طی سال‌های اخیر رونمائی شده‌اند، اما مرسدس AMG ویژن گرن‌ توریسمو یکی از آن‌‌ها اسـت کـه هنوز تکلیف مشخصی ندارد و پس از سال‌ها از رونمایی رسمی، آینده روشنی پیش روی آن‌ متصور نیست. این‌ خودروی مفهومی ویژه، در اواخر سال ۲۰۱۳ برای بازی ویدئویی GT6 معرفی شد و الهام‌گرفته از زیباترین خودروی کلاسیک مسابقه‌ای مرسدس، ۳۰۰ SL بود. اکنون دو ویدئوی دیدنی از این‌ خودروی مفهومی منتشر شده کـه نشان می‌دهد چه ویژگی‌هایی باعث خاص بودن آن‌ شده اسـت. بدنه دارای انحنای ظریف، با ارتفاع کم و نزدیک به زمین طراحی شده، و همراه با درهایی کـه به بالا باز می‌شوند نمای زیبایی از خودرو منعکس می‌کند. سیستم …

  • دسته‌بندی نشده
  • سقط قانونی جنین، مجوز به چه کسی داده می‌شود؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *