خانه / رشد و مراقبت / لحظه تولد جنین، تجربه شخصی نوزاد به همراه توضیحات

لحظه تولد جنین، تجربه شخصی نوزاد به همراه توضیحات

لحظه تولد جنین، تجربه شخصی نوزاد ، لحظه تولد نوزاد، روح خدا در او دمیده می شـود ، وزن نرمال نوزاد از بدو تولد چقدر اسـت؟ ، تولد نوزاد عجیب الخلقه شبیه پری دریایی! +عکس ، زمان اسـتحمام نوزاد، بلافاصله بعد از تولد درسته؟ ، وزن کم نوزاد، موقع تولد چه علتی دارد؟ .
آیا می خواهید بدانید که‌ نوزاد شمـا هنگام تولد چه احساسی دارد؟ دوست دارید تجربه کودک را در حین تولد و ورود به این‌ دنیا بدانید؟برای همه زنان باردار جالب اسـت که‌ چگـونه نوزاد با چند کیلو وزن می تواند از فضایی با قطر کم خارج شـود؟ طبیعت نوزاد را با علت خاصی به جمجمه نرم مجهز کرده اسـت. …

لحظه تولد جنین، تجربه شخصی نوزاد

آیا می خواهید بدانید که‌ نوزاد شمـا هنگام تولد چه احساسی دارد؟ دوست دارید تجربه کودک را در حین تولد و ورود به این‌ دنیا بدانید؟
برای همه زنان باردار جالب اسـت که‌ چگـونه نوزاد با چند کیلو وزن می تواند از فضایی با قطر کم خارج شـود؟ طبیعت نوزاد را با علت خاصی به جمجمه نرم مجهز کرده اسـت. با دست زدن و لمس سر نوزاد متوجه این‌ مسئله خواهید شد. نرم بودن ملاج کودک به سر او اجازه میدهد هنگام عبور از کانال تولد حالت انعطاف پذیر داشته باشد. سر همه بچه هـای که‌ به طور طبیعی متولد می شوند در خلال تولد تا حدی تغییر شکل می دهد اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چون طی چند روز سر نوزاد به حالت طبیعی بر می گردد.
نوزاد چگـونه اولین نفس را می کشد؟
فراین‌د زایمان موجب تغییرات فیزیولوژیکی و مکانیکی می شـود که‌ به نوزاد برای گرفتن هوا و اولین نفس کمک می کند. جنین در رحم مادر، اکسیژن مورد نیازش را از هوا جذب نمی کند بلکه‌ بایـد آن‌ را از مادر بگیرد. در دوران جنینی، اکسیژن از طریق جفت به کودک منتقل می شـود اما زمانی که‌ کودک متولد می شـود و با قطع بند ناف، جفت نمی تواند وظیفه اش را انجام دهد و شش ها کارشان را آغاز‌ می کنند. در رحم مادر، شش هـای کودک با مایع پر شده اند که‌ به رشد آن‌ها کمک می کند. زایمان باعث خشکی این‌ مایع شده و در نتیجه شش ها می توانند باز شوند و بعد از تولد با هوا پر شوند.
علاوه بر این‌، شش هـای نوزاد بعد از تولد خون بیشتری را پمپاژ می کنند. در رحم، خون با فشار از این‌ اعضای بدن عبور می کنند. در خلال تولد این‌ فشار کاهش می یابد و خون به حالت عادی در آن‌ها جریان می یابد.
نوزاد چگـونه گرم می ماند؟
چطور کودکی که‌ از محیطی با حرارت ۳۷ درجه  می آید، با درجه حرارت اتاق زایمان که‌ حدود ۲۱ درجه اسـت سازگار می شـود. تیروئید نقش خیلی مهمی در این‌ فرآیند ایفا می کند. زمان تولد میزان تیروئید کودک خیلی بالاسـت که‌ این‌ مسئله به علت قرار گرفتن در معرض سرما و افزایش آدرنالین اتفاق می افتد. میزان بالای تیروئید باعث گرم شدن نوعی از چربی به نام “چربی قهوه ای” می شـود. این‌ چربی  برای کمک به نوزاد در تنظیم درجه حرارت بدنش خارج از رحم ضروری اسـت.
آیا نوزاد در زمان تولد احساس درد می کند؟
امروزه پزشکان می دانند که‌ احتمالا بچه ها تازه متولد شده درد را احساس می کنند.اما این‌که‌ در طول زمان زایمان و تولد چه میزان درد را احساس می کند به درستی مشخص نشده اسـت. اما اگر کمی بعد از تولد در معرض آزمایشات پزشکی قرار بگیرد، مطمئنا درد را احساس خواهد کرد. بنابراین‌ ممکن اسـت بتوان نتیجه گرفت که‌ نوزاد در خلال عبور از کانال زایمان هم درد را احساس می کند اما نمی توان در این‌ باره مطمئن بود. دردی که‌ ممکن اسـت توسط نوزاد احساس شـود شبیه احساس فشرده شدن تدریجی اسـت اما گفتن این‌که‌ کودک دقیقا چه حسی دارد، سخت اسـت اما دردی که‌ شمـا تجربه می کنید با دردی که‌ ممکن اسـت نوزاد تجربه کند، کاملا متفاوت اسـت. ممکن اسـت درد کودک شبیه تحت فشار قرار گرفتن در فضایی تنگ باشد.
نوزاد چه چیزی را می بیند و می شنود؟
همانطور که‌ نمی توان با اطمینان از نوع دردی که‌ نوزاد در کانال زایمان متحمل می شـود سخن گفت، پزشکان در مورد میزان بینایی و شنوایی نوزاد در طول زایمان مطمئن نیستند اما توانایی هـای شنوایی کودک پیش از تولد و ورود به دنیا ثابت شده اسـت. در واقع پزشکان عقیده دارند شنیدن صدای مادر در حال حرف زدن و آواز خواندن در طول بارداری به کودک اجازه می دهد که‌ صدای مادر را بعد از تولد تشخیص دهد.  تخمین میزان بینایی کودک پیش از تولد کمی دشوار اسـت اما می دانیم که‌ دید نوزاد بعد از تولد تار اسـت و نمی تواند به خوبی تمرکز کند. اگر کودک را حدود ۸ تا ۱۰ این‌چ از صورت مادر دور کنید ( این‌ فاصله همان فاصله میان نوزاد و صورت مادر در زمان شیردهی از سینه اسـت ) می تواند اجزای صورت مادر را تشخیص دهد که‌ یکی از عناصر مهم پیوند میان مادر و کودک اسـت.
نوزاد در طول زایمان چگـونه حرکت می کند؟
در فرآیند زایمان، نوزاد شمـا همه تلاشش را برای کمک به این‌ فرآیند خواهد کرد.
– برای شروع اتساع سرویکس، سر کودک به کانال تولد فشار وارد می کند
– نوزادان اغلب در خلال فرآیند زایمان برای پیدا کردن آسان ترین راه خروج می چرخند و تغییر جهت می دهند.
– به محض این‌که‌ پهن ترین قسمت بدن نوزاد که‌ همان سر اسـت، خارج شد، بقیه فرآیند زایمان با سرعت و آرامش بیشتر انجام می شـود.
تجربه کودک در زایمان سزارین چیست؟
تجربه تولد نوزاد در زایمان سزارین چه تفاوتی با تجربه نوزاد در زایمان طبیعی دارد؟ اولین تفاوت در شکل سر کودکی اسـت که‌ از کانال زایمان عبور نکرده اسـت، سر نوزاد سزارینی گردتر اسـت.
یک تفاوت کلیدی دیگر این‌ اسـت که‌ تنفس نوزاد سزارینی سریعتر و سطحی تر از نوزادی اسـت که‌ به روش طبیعی متولد شده اسـت. این‌ تفاوت به علت انقباضات رحم مادر در طول زایمان و به موازات آن‌ فشار سینه نوزاد در کانال زایمان اسـت که‌ به خروج مایع از شش ها کمک می کند. در نتیجه نوزاد سزارینی با تعدد تنفس در دقیقه (تاکی پنه گذرا  یا ریه مرطوب) متولد می شوند و ممکن اسـت مجبور شوند سریع تر و سخت تر نفس بکشند تا مایع درون شش جذب شـود. این‌ مسئله اغلب بدون نیاز به مداخله ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت حل می شـود.

منابع
سایت نینی بان

همه چیز در مورد تجربه تولد حرف شخصی لحظه نوزاد

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب تجربه و تولد و حرف و شخصی و لحظه و نوزاد را میخوانید .
زیباترین متن های برای تبریک تولد دخترم

عکسی عجیب از تولد نوزادی با دو سر در سودان !

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در موردی نادر در شهر کوستی در اسـتان نیل سفید سودان یک نوزاد با یک بدن ، یک قلب و دو سر متولد شد.
پدر این‌ نوزاد گفت پسر او درحال حاضر در یکی از بیمارستانهـای خرطوم پایتخت سودان تحت مراقبت قرار دارد تا پزشکان درباره او تصمیم بگیرند.
این‌ اولین مورد در نوع خود در سودان به شمـار می رود.

منبع:الکوثر
انتهـای پیام/
نوزادی با دو سر در سودان در سودان متولد شد

قدرت بینایی نوزاد، اوایل تولد چگـونه اسـت؟

اغلبً تصور می‌شـود که‌ نوزاد قادر به دیدن و شنیدن نیست و تنها کاری که‌ از او بر می‌آید، خوردن و خوابیدن اسـت. اما اخیراً دریافته‌اند که‌ نوزاد می‌تواند چیزهـای زیادی را ببیند و بشنود و در واقع توانایی او بیش از آن‌ اسـت که‌ افراد فکر می‌کنند.نوزاد در بدو تولد نسبت به تابش نور و روشنایی محیط جدید، خیلی حساس اسـت. پس از چند ساعت این‌ حساسیت کاهش می‌یابد. ولی در برابر افزایش ناگهانی نور یا انتقال از محل تاریک به محل آفتابی، هنوز این‌ حساسیت تا اندازه‌ای وجود دارد و نوزاد چشم خود را می‌بندد یا نیمه باز نگه می‌دارد.در چند روز اول پس از تولد، غالباً چشم نوزاد بسته اسـت و این‌ امر والدین را دل‌تنگ می‌کند. برای باز نگه‌داشتن چشم نوزاد، می‌توان او را روبه‌روی خود، روی یک دست نگه داشته و با دست دیگر پشت سر او را گرفت. در حالی که‌ فاصله نوزاد …

برترین انشا درباره نیمه شعبان ولادت امام زمان (عج) |انشا نیمه شعبان: موضوع انشا تولد امام زمان

مشکلات نوزاد نارس، کوتاه مدت و بلند مدت

تولد یک نوزاد نارس اغلب با مشکلات جسمی نوزاد همراه اسـت که‌ برخی از این‌ مشکلات کوتاه مدت و برخی بلند مدت هـستند. در این‌ مقاله به همه مشکلات جسمی که‌ برای یک نوزاد نارس در کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می‌شـود، علائم یک نوزاد نارس، انواع زایمان زودرس و دلایل زایمان زودرس اشاره شده اسـت.زایمان زودرس تولدی اسـت که‌ بیشتر از سه هفتـه قبل از زمانی که‌ بایـد زایمان رخ دهد، اتفاق می‌افتد. به عبارت دیگر یک زایمان زودرس قبل از شروع هفتـه ۳۷ بارداری اتفاق می‌افتد.نوزادی که‌ زود متولد شده اسـت، نارس اسـت و مشکلات پزشکی پیچیده‌ای دارد. بسته به این‌که‌ نوزاد زودرس چه زمانی به دنیا آمده باشد، مشکلاتی که‌ از زایمان زودرس ایجاد می‌شـود متفاوت اسـت. انواع زایمان زودرس، وجود دارد اما بیشتر زایمان‌هـای زودرس در نوع یک از موارد زیر اتفاق می‌افتد.انواع زایمان هـای زودرس- کمی زودرس: تولد در زمان ۳۴ تا ۳۶ …

کودکم حرف نمی زند، چیکار کنم؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من یک پسر ۲ سال و ۳ ماه دارم. که‌ صحبت نمیکند فقط کلمات بابا ماما دادا و دوده را می‌تواند بگوید از لحاظ ذهنی و شنوایی مشکلی ندارد و همه چیز را درک می‌کند چی کار کنم؟   پاسخ پزشک محمد زنوزی راد، متخصص بچه ها:در سن دو سالگی بایـد حداقل بین ۲۵ تا ۳۵ لغت گفته شـود و تعدادی جمله دو کلمه ای بگوید و اگر نمی تواند یعنی مشکل گفتار دارد. در قدم اول بایـد شنوایی سنجی برود و نوار شنوایی گرفته شـود. اگر اشکالی در این‌ بخش وجود نداشت نیاز به گفتار درمانی اسـت که‌ ده جلسه گفتار درمانی کمک می کند که‌ کودک مهارت هـای لازم را یاد بگیرد.

منابع
سایت نینی بان

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

  • رشد و مراقبت
  • لحظه تولد جنین، تجربه شخصی نوزاد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *