خانه / دسته‌بندی نشده / فعالیت های خلاقانه برای کودکان، شش راهکار به همراه توضیحات

فعالیت های خلاقانه برای کودکان، شش راهکار به همراه توضیحات

فعالیت های خلاقانه برای کودکان، شش راهکار ، شب ادراری کودکان، چند راهکار برای کنترل ، راهکار پرخاشگری کودکان، قصه درمانی ، عفونت گوش در کودکان، راهکار و درمان ، راهکار بد غذایی در کودکان ، جلوگیری از چاقی در کودکان، هفت راهکار مفید .
به دنیا آوردن موجودی زنده همانند یک معجزه هست، از لحظه ای کـه کودک شما متولد می شود مسافرت هیجان انگیز او در این‌ دنیا شروع می شود. طی اولین هفته های پس از تولد نوزاد کار زیادی بیشتر از خوردن، گریه کردن، خوابیدن و کثیف کردن جایش انجام نمی دهد اما در واقع همـه حواس نوزاد کار می …

فعالیت های خلاقانه برای کودکان، شش راهکار

به دنیا آوردن موجودی زنده همانند یک معجزه هست، از لحظه ای کـه کودک شما متولد می شود مسافرت هیجان انگیز او در این‌ دنیا شروع می شود. طی اولین هفته های پس از تولد نوزاد کار زیادی بیشتر از خوردن، گریه کردن، خوابیدن و کثیف کردن جایش انجام نمی دهد اما در واقع همـه حواس نوزاد کار می کند و همـه مناظر، صداها و بوهای دنیا را تجربه می کند. نوزاد تازه متولد شده فعالانه از تمامی حس هایش برای کشف دنیای جدید بهره می برد.
حواس در زندگـی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند ولی بایـد این‌ نکته را مدنظر داشته باشید کـه رشد و تقویت حواس در سنین زیر ۵ سال بیشتر صورت می گیرد. کودک می تواند حواس بینایی، شنوایی، لامسه و بویایی و چشایی را در محیط و با تجربه کردن تقویت می کند. با انجام فعالیت های حسی به کودک خود کمک کـنید کـه دنیای اطراف خود را بهتر شناخته و از حواس خود به بهترین نحو هستفاده کند. شش فعالیت حسی و خلاقانه کـه شما می توانید با کودک خود در خانه انجام دهید را برای شما در این‌ مطلب توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.
بیشتر آدمها فکر می کـنند فقط کودکانی کـه مشکلات حسی خاص دارند از فعالیت های حسی سود می برند ولی حقیقت این‌ هست کـه یادگیری های اولیه هر کودکی از طریق حواس او اتفاق می افتد و در نتیجه تمامی کودکان می توانند از فعالیت های حسی هستفاده مفید کـنند.
معرفی جهان اطراف به کودکان می تواند واقعا رضایت بخش و هیجان انگیز باشد، فعالیت های حسی یک راه عالی برای شناساندن جهان اطراف به کودک از طریق حس هایش می باشد. این‌ فعالیت ها به او کمک خواهد کرد کـه درک بهتری از جهان داشته باشد، کودک می تواند اطراف خود را کشف و بررسی کند و همچنین این‌ فعالیت ها در فراگیری زبان و توسعه مهارت های حرکتی به کودک کمک می کند.
در این‌جا شش فعالیتی کـه می توان برای افزایش هوش و خلاقیت های حسی کودکان در خانه انجام داد را برای شما بازگو می کنیم.
 
۱- تخته حسی
یک سطح بزرگ چوبی یا چوب پنبه ای یا سطحی از جنس فوم تهیه کـنید و آن‌ را به دیوار ثابت کـنید، سپس قسمتهایی از وسایل مختلف یا تکـه هایی از جنس های متفاوت را روی آن‌ متصل کـنید. به عنوان مثال تکـه ای کاغذ، پارچه، فلز، پلهستیک، پارچه زبر و هر چیزی کـه به نظر شما می رسد و برای کودک بی خطر هست را به این‌ تخته یا سطح متصل کـنید. کودک با لمس هر کدام از این‌ ها و شنیدن نام آن‌ از طرف شما با آن‌ آشنا خواهد شد. 
۲- یخ های رنگی
از یک جایخی ساده هستفاده کـنید و مایعات با رنگ های مختلف را داخل آن‌ بریزید. می توانید از آب میوه های مختلف برای این‌ کار بهره بگیرید یا از آبی کـه با رنگ های خوراکی رنگ شده هستفاده کـنید. یخ ها را بعد از یخ زدن از قالب جدا کرده و آن‌ها را در اختیار کودک قرار دهید. اجازه دهید کودک خودش آن‌ها را لمس کرده و کشف کند. به او درباره رنگ، اندازه و بافت یخ توضیحاتی دهید. می توانید در کنار آن‌ یک ظرف آب ولرم قرار دهید تا کودک یخ ها را در آن‌ انداخته و آب شدن آن‌ها را مشاهده کند.
۳- بلوک های بازی
یکی از کارآمدترین اسباب بازی های کودکان برای افزایش فعالیت حسی آن‌ها بلوک های ساختمانی پلهستیکی، چوبی یا پارچه ای هست کـه از جنس ها و بافت های متفاوت بوده و گزینه خوبی برای فعالیت های حسی کودک به شمار می رود. سبدی تهیه کـنید و انواع این‌ بلوک ها را از اسباب بازی های دیگر جدا کرده و داخل آن‌ قرار دهید. کودک می تواند برحسب رنگ، جنس و اندازه آن‌ها را دسته بندی کند. 
۴- توپ هایی از جنس های مختلف
اگر کودک شما توپ بازی را دوست دارد مسلما از این‌ فعالیت حسی نیز لذت خواهد برد. توپ هایی از جنس های مختلف را در یک سبد یا جعبه جمع کـنید. سعی کـنید توپ ها از لحاظ وزن، رنگ و بافت متفاوت باشند. آن‌ها را در اختیار کودک قرار دهید تا آن‌ها را لمس کرده و جزییات وزنی، جنسی و رنگی آن‌ها را کشف کند. 
۵- خوراکی ها
خوراکی ها علاوه بر شناساندن بافت های مختلف به کودک طعم های متفاوت را هم به او آموزش می دهد.
به کودک خود کمک کـنید کـه بافت غذاها و خوراکی های مختلف را بشناسد، نام مزه های مختلف را برای کودک بگویید و در مورد آن‌ها گفتگو کـنید. یش تر در مورد بازی با برنج کـه یکی از فعالیت های حسی کودکان به شمار می رود صحبت کرده بودیم. خوراکی هایی مثل ماکارونی، نان، بیسکوییت، شیرینی، حبوبات پخته را در اختیار کودک قرار دهید تا انواع مختلف خوراکی ها را در کنار هم ببیند، لمس کند و بچشد. اضافه کردن مواد غذایی کـه بوی قوی دارند به تحریک کردن حس بویایی کودک کمک خواهد کرد.
۶- سبد صدا
یک سبد از اسباب بازی و وسایلی کـه صدا تولید می کند آماده کـنید، به کودک خود کمک کـنید کـه صداهای مختلف را بشناسد. این‌ وسایل را در فاصله هایی مناسب از هم قرار دهید تا با صدایی کـه از آن‌ها ایجاد می شود حس بینایی کودک نیز تحریک شود. شما می توانید وسایلی مثل بطری خالی پلهستیکی، قوطی فلزی، لیوان کاغذی و یک قاشق را در اختیار کودک قرار دهید تا با زدن قاشق روی آن‌ها تولید صدا کند، بشنود، کشف کند و دنیای اطرافش را بهتر بشناسد.
با صرف وقت برای کودک خود و انجام فعالیت های حسی ذکر شده کودک را به کشف دنیای اطرافش تشویق کـنید.

منابع
سایت نینی بان

همـه چیز در مورد راهکار شش فعالیت

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

جزییات مطلب راهکار و شش و فعالیت را میخوانید .
نوزاد شش ماهه من، چرا در تختش نمیخوابد؟

تعطیلی فعالیت‌های پیام‌رسان‌های خارجی در آموزش و پرورش/ راهک


به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده‌اید، برترین اخبار امروز این‌ سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کـنید.
اجبار با چاشنی علاقه مرا معلم کرد/ تلاش برای کاهش تاخیر در پرداختی حق التدریس رسمی / مراجع قضایی پول از دست رفته صندوق فرهنگیان را بازگردانند
وزیر آموزش و پرورش در آستانه روز معلم به دغدغه‌های اصلی معلمان و چالش این‌ روزهای نظام تعلیم و تربیت همچون مهارت آموزی اشاره کرد.
راهکارهای مقابله با عوارض بیماری دردناک تنهایی
یک روانشناس بالینی گفت: تنهایی می‌تواند زمینه ساز اندوه و ناراحتی، افسردگی، ناامیدی، کناره‌گیری، درماندگی شود کـه باعث آسیب پذیری در شخص هست.
صیانت از حریم معلم خط قرمز آموزش و پرورش هست
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر حفظ حرمت معلم، این‌ مهم را خط قرمز آموزش و پرورش دانست.
خر و پف علت خواب آلودگی در روز/ بیماری قلبی و فشار خون

تعطیلی فعالیت‌ پیام‌رسان‌‌های خارجی در آموزش و پرورش/ راهکار


به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده‌اید، برترین اخبار امروز این‌ سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کـنید.
اجبار با چاشنی علاقه مرا معلم کرد/ تلاش برای کاهش تاخیر در پرداختی حق التدریس رسمی / مراجع قضایی پول از دست رفته صندوق فرهنگیان را بازگردانند
وزیر آموزش و پرورش در آستانه روز معلم به دغدغه‌های اصلی معلمان و چالش این‌ روزهای نظام تعلیم و تربیت همچون مهارت آموزی اشاره کرد.
راهکارهای مقابله با عوارض بیماری دردناک تنهایی
یک روانشناس بالینی گفت: تنهایی می‌تواند زمینه ساز اندوه و ناراحتی، افسردگی، ناامیدی، کناره‌گیری، درماندگی شود کـه باعث آسیب پذیری در شخص هست.
صیانت از حریم معلم خط قرمز آموزش و پرورش هست
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر حفظ حرمت معلم، این‌ مهم را خط قرمز آموزش و پرورش دانست.
خر و پف علت خواب آلودگی در روز/ بیماری قلبی و فشار خون …

در هنگام تشنج کودک چه بایـد کرد؟

ارضا نشدن زن در رابطه، شش علت و راهکار

ارضا نشدن خانم ها در رابطه زناشویی ممکن هست به موارد زیادی بستگی داشته باشد کـه مهمترین آن‌ها عدم رضایت از همسر و مپیشهه فکری و ذهنی خانم ها هست. ۶ علت ارضا نشدن خانم ها در رابطه زناشویی کـه مهترین دلایل ارضا نشدن خانم ها هستند را در ادامه این‌ پست بیان خواهیم کرد. از لحاظ علمی، منطقه ذهنی کـه با رضایت جنسی در ارتباط هست ناحیه‌ای بین نیمکره چپ و رهست مغز می‌باشد. همچنین می توانید علت و راههای درمان ارضا نشدن خانم ها در رابطه جنسی را این‌جا بخوانید و با این‌ حال در مورد خانم ها عوامل مختلفی وجودی دارد کـه می‌تواند مانع از رضایت جنسی شود.علت ارضا نشدن خانم هاخانم های کـه از نظر جنسی خوشحال هستند و از برقراری رابطه زناشویی لذت می‌برند، خودشان برای تقاضای داشتن رابطه پیش قدم می‌شوند. برای داشتن رابطه زناشویی زمان و برنامه منظمی قرار می‌دهند، اعتماد به نفس و آگاهی جنسی دارند و می‌دانند چگـونه …

دانلود دوبله فارسی فیلم جستجوی عدالت Seeking Justice 2011

Seeking Justice 2011 1080p BluRay اکشن جستجوی عدالت جلال مقامی جنیفر کارپنتر دانلود رایگان فیلم دانلود فیلم Seeking Justice 2011 دانلود فیلم جستجوی عدالت دوبله فارسی دانلود فیلم در جستجوی عدالت دانلود مستقیم فیلم Seeking Justice 2011 درام دوبله فارسی دوبله فارسی فیلم Seeking Justice راجر دونالدسون سعید مظفری فیلم جستجوی عدالت با دوبله فارسی نیکولاس کیج دانلود فیلم جستجوی عدالت با دوبله فارسی Seeking Justice 2011Seeking Justice 2011 با لینک مستقیم و کیفیت ۱۰۸۰p & 720pنام: جستجوی عدالت – Seeking Justice | ژانر: اکشن، درام، هیجانی | انتشار: سال ۲۰۱۱زبان: دوبله فارسی + انگلیسی | زیرنویس فارسی: دارد | مدت زمان: ۰۱:۴۵:۰۱حجم: ۱٫۶ گیگابایت + ۸۴۵ مگابایت + ۴۷۰ مگابایت | امتیاز: ۶٫۲ از ۱۰خلاصه دهستان: یک معلم تاریخ (نیکولاس کیج) در شهر نیوئورلان هست کـه همسرش مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار می گیرد و در این‌ بین شخصی به او مراجعه می کند و مدعی …

  • دسته‌بندی نشده
  • فعالیت های خلاقانه برای کودکان، شش راهکار


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *