خانه / دسته‌بندی نشده / تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند به همراه توضیحات

تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند به همراه توضیحات

تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند ، اقتصاد ایـران خیره به مشت بسته ترامپ؟! ، واکنش ایـران به تصمیم ترامپ درباره قدس چه بود؟ ، ایـران تصمیم ترامپ در قبال قدس را محکوم کرد ، تاثیر خروج آمریکا از برجام بر اقتصاد ایـران/مسکن پیشران اقتصاد در سال ۹۷ ، ماکرون: نظارت بین‌المللی، پایبندی ایـران به توافق هسته‌ای را ثابت کرد/ تصمیم ترامپ مخالف قوانین بین‌المللی اسـت .
خبرگزاری تسنیم: مسعود کرباسیان در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به وضعیت عمومی‌اقتصاد ایـران اظهار داشت: صاحبان کسب و کار و تجار نباید نگرانی درباره شرایط پیش‌روی کشور داشته باشند. خوشبختانه با اقدامات دولت و پیش بینی‌های انجام شده، فضایی رقم خورده کـه مولفه‌های بیرونی مانند تصمیم دولت امریکا نمی‌تواند …

تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند

خبرگزاری تسنیم: مسعود کرباسیان در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به وضعیت عمومی‌اقتصاد ایـران اظهار داشت: صاحبان کسب و کار و تجار نباید نگرانی درباره شرایط پیش‌روی کشور داشته باشند. خوشبختانه با اقدامات دولت و پیش بینی‌های انجام شده، فضایی رقم خورده کـه مولفه‌های بیرونی مانند تصمیم دولت امریکا نمی‌تواند پایه‌های ثبات اقتصادی کشور را لرزان کند.

تجار نگران نباشند/ برنامه ریزی دولت برای مصون ماندن بازار ارز از عوامل مخرب بیرونی

همه چیز در مورد اقتصاد ایـران تصمیم نهایی

کرباسیان افزود: شاخص‌های اقتصادی کشور درحال حاضر دلالت بر وضعیت مناسب ارزی و رشد دارند و به‌همین جهت نیز جامعه و فعالان اقتصادی نباید در اضطراب اثرات رفتارهای یکطرفه و خارج از عرف بین‌المللی امریکا باشند. انچه طی ۵ سال گذشته در اقتصاد ایـران رخ داده، همگی متکی به اسـتفاده از مزیت درون‌زایی و برون‌نگری بوده اسـت و به‌همین علت هم امروز ما کمترین میزان اثرپذیری از تصمیمات امریکا را داریم.

وزیرامور اقتصادی و دارایی افزود: خوشبختانه سطح تعاملات ایـران با کشورهای اروپایی در وضعیت خیلی مطلوبی قرار دارد و رفت و آمدهای هیات‌های تجاری بخش‌خصوصی طی ۴ سال گذشته نیز تایید می‌کند کـه بیشترین حجم و تعداد قراردادهای سرمایه‌گذاری خارجی میان ایـران و کشورهای اروپایی بسته شده اسـت.

جزییات مطلب اقتصاد و ایـران و تصمیم و نهایی را میخوانید .

وی گفت: همچنین طی یکسال گذشته سطح روابط ایـران با کشورهایی نظیر روسیه و چین بخصوص در حوزه فعالیت‌های سرمایه‌گذاری مشترک افزایش یافته و همین رفتارها میزان آسیب پذیری اقتصاد ایـران از رفتارهای امریکا را به حداقل رسانده اسـت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند

کربسیان بیان داشت: انچه امروز برای ما اهمیت فوق العاده‌ای دارد حفظ ثبات اقتصادی و ایجاد امنیت سرمایه‌گذاری اسـت. در مورد گزاره اول دولت از یک ماه قبل برنامه‌ریزی‌های دقیقی را به انجام رسانده تا بازارهایی مانند ارز تحت تاثیر عوامل مخرب بیرونی و رفتارهای سیاسی دچار نوسان نشوند.

* هیچ فعال اقتصادی در صف خرید ارز نیست

وی با بیان این‌کـه درحال‌حاضر هم ثبت سفارش و تخصیص ارز با منطق دقیقی در حال انجام اسـت و هیچ فعال اقتصادی در صف دریافت ارز نیست، تصریح کرد: همچنین دولت طی یکسال گذشته تمرکز خود را برمحور تسهیل فضای کسب وکار قرار داد. حذف بیش از ۷۰۰ نوع مجوز زاید از فضای کسب و کار، تسهیل رفتارهای بروکراتیک در نهادهایی مانند گمرک و سازمان امور مالیاتی، ایجاد منطق در رفتارهای نظام بانکی برای فروش اموال مازاد و اسـتفاده از منابع برای پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی و همچنین روند مثبت حرکتی شاخص کل بورس همگی تایید کننده، سیاسـت‌های حمایتگر دولت در کسب وکارهای داخلی اسـت.

توضیحات بیشتر در مورداقتصاد ایـران تصمیم نهایی

* مردم مطمئن باشند اقتصاد ایـران باثبات اسـت

کربسیان بیان داشت: انچه ممکن اسـت کـه ذهن جامعه را آزار دهد، تاثیرات روانی اقدام یکسویه و بی‌منطق دولت آمریکاسـت ولی مردم مطمئن باشند کـه وضعیت اقتصادی کشور با ثبات، پیش‌بینی‌پذیر و در خدمت کارآفرینی اسـت.

شمـا مطلب تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند را می خوانید .

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید براین‌کـه از جهت تامین منابع ارزی هم کشور در هیچ محدودیتی قرار ندارد، با اشاره به چند شاخص اقتصادی ادامه داد: اقتصاد زبان اعداد اسـت و این‌ اعداد می‌گویند رشد تشکیل سرمایه ثابت ناخالص در نه ماهه سال ۹۶ به نسبت مدت مشابه سال قبل ۳٫۹ درصد رشد داشته اسـت. رشد نقدینگی روی عدد ۲۳ درصد قفل شده کـه گام خوبی برای جلوگیری از افزایش بیشتر و حرکت در مسیر کاهش اسـت.

آژانس: ایـران به تعهد‌های خود پایبند اسـت

به گفته وی، شاخص بورس طی سال ۱۳۹۶، ۲۴٫۷ درصد افزایش پیدا کرده اسـت. هزینه استفاده‌نهایی خصوصی در ۹ ماهه سال ۹۶ به نسبت سال قبل ۷٫۵ درصد رشد داشته اسـت. تشکیل سرمایه در ماشین‌آلات و ساختمان هم به‌ترتیب ۳٫۱ درصد و ۴٫۶ درصد بیشتر شده اسـت. میزان درآمد یک خانوار شهری تا سال ۱۳۹۵ کـه آمار ان را داریم، ۱۳٫۷ درصد افزایش یافته و در سوی مقابل هزینه انها هم ۸٫۵ درصد افزایش یافته اسـت و مهمتر این‌کـه تعداد جوازهای تاسیس صنعتی، میزان سرمایه‌گذاری براساس تعداد جوازهای تاسیس و میزان اشتغال براساس تعداد جواز تاسیس هم طی یازده ماه سال ۹۶ به نسبت سال قبل به‌ترتیب ۲٫۸ درصد، ۲۷٫۶ درصد و ۲۳٫۵ درصد افزایش یافته اسـت.

اقتصاد ایـران تصمیم نهایی

* اقتصاد ایـران کمترین وابستگی غیرمنطقی به انسوی مرزها دارد

وی افزود: خوشبختانه وضعیت اقتصاد ایـران کمترین میزان وابستگی غیرمنطقی به انسوی مرزها را دارد. البته این‌ حرف به معنای صرف نظر از پتانسیل‌های جذب سرمایه گذاران خارجی نیست. هدف دولت تسهیل شرایط برای توسعه کار سرمایه‌گذار داخلی و جذب سرمایه‌گذار خارجی در خدمت ایجاد اشتغال برای کشور اسـت. به همین منظور هم رفتارهای بروکراتیک دولتی تا سرحد امکان اصلاح شده، انضباط مالی در کشور حاکم شده و سیاسـت‌های اثربخشی نیز در مقابل عوامل مخربی مانند رشد بی‌مهابای نقدینگی به کار گرفته شده اسـت.

کرباسیان افزود: واقعیت این‌ اسـت کـه حتی با وجود مخالفت‌ها و سنگ اندازی‌های دولت امریکا، شرایط اقتصاد ایـران همچنان برای سرمایه‌گذار خارجی جذاب اسـت. دسترسی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری، همجواری با ۱۵ کشور، دسترسی به ۸۵۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای همسایه، ۲۶۰۰ کیلومتر مرز دریایی و ۱۹۰۰ کیلومتر مرز رودخانه‌ای همگی پتانسیل‌های غیرقابل انکاری اسـت کـه می‌تواند هرسرمایه‌گذاری را جذب اقتصاد ایـران کند. این‌ ویژگی‌ها با حضور نیروی کار ارزان و متخصص نیز تکمیل می‌شـود.

وزیرامور اقتصادی و دارایی ادامه داد: به‌طور خاص امروز مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی کشور هم مورد توجه سرمایه‌گذار داخلی و هم خارجی قرار گرفته اسـت. تاکنون نیز در مناطق آزاد ۴٫۶ میلیارد دلار برای سرمایه‌گذار خارجی مجوز صادر شده کـه ۷۰۰ میلیون دلار ان محقق شده اسـت. طی ۴ سال گذشته ۷۴ هزار نفر در مناطق آزاد مشغول به فعالیت شده‌اند. تعداد کل شاغلان در مناطق آزاد و ویژه نیز شامل ۴۴۰ هزار نفر می‌شـود. این‌ اعداد نشان می‌دهد کـه میل به کار در کشور به شدت وجود دارد و رفتارهای ناگهانی و سیاسی دولت‌های خارجی نیز نمی‌تواند این‌ مسیر را متوقف کند.

این‌ مطلب در مورد اقتصاد ایـران تصمیم نهایی می باشد .

* توصیه وزیر اقتصاد به کارآفرینان ایـرانی

روز‌های حساس ایـران تا تعیین تکلیف برجام

وزیرامور اقتصادی و دارایی با توصیه به صاحبان کسب و کار گفت: کارآفرینان کشور نشان داده اند کـه در مقاطع سخت و دشوار تحریم ها به کسب و کار با بیشترین تلاش ادامه داده اند. این‌ جای فخر اسـت کـه امروز بگویم برخی از واحدهای صنایع غذایی کشور بیش از ۱۵ هزار اشتغال ایجاد کرده‌اند و تولیداتشان به کشورهای منطقه و اروپای هم صادر می‌شـود. انچه در فضای سیاسی رخ داده را نباید به سرعت به بسترهای اقتصادی تعمیم داد. دولت امریکا با نهایت خصم در مقابل ایـران ایستاده اسـت ولی کارآفرین ایـرانی باید بداند کـه دولت و وزارت امور اقتصادی و دارایی با نهایت توان در خدمت انهاسـت. در چنین شرایطی نباید به هیچ عنوان به فضاسازی‌های رسانه‌ای خارجی یا اظهارنظرهای خارج از منطق دولت‌های دیگر توجه کرد. مولفه‌های موثر و اثرگذار دراقتصاد ایـران همگی دلالت برثبات دارند و این‌ ثبات نیز طی هفتـه‌های آینده حفظ و تقویت خواهد شد.

تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند

کرباسیان افزود: دولت رسالت خود را در حمایت از کسب وکارهای داخلی می‌داند. به همین جهت نیز وزارت امور اقتصادی و دارایی بیشترین توان خود را به کار می‌گیرد کـه از همین امروز سازمان امور مالیاتی، گمرک، سازمان جذب سرمایه‌گذاری خارجی و سازمان بورس بیشترین همکاری را با صاحبان کسب و کار داشته باشند. قطعا اقتصاد ایـران دیگر به شرایط بدتحریم‌های داخلی، بازنخواهد گشت و تمام ارکان بروکراتیک کشور در خدمت توسعه خواهند بود. این‌کـه امروز سرنوشت خودمان را بی جهت متکی به رفتارهای خارجی بدانیم، اشتباهی اسـتراتژیک اسـت و پیش بینی موسسات معتبر جهانی نیز نشان می‌دهد کـه اقتصاد ایـران مسیر رو به رشد کنونی را حفظ خواهد کرد و نباید نگران مداخلات غیراقتصادی بود.

کرباسیان بیان داشت: انچه امروز نیاز کشور به حساب می‌آید، وحدت در تمام ارکان اداری، اقتصادی و سیاسی در جهت تحقق توسعه و حمایت از کالای ایـرانی اسـت.

اقتصاد, ایـران, تصمیم, نهایی

وزارت اموراقتصادی و دارایی همچنان هدف مهم خود در جهت اجرای ۳۳ پروژه راهبردی را طبق برنامه زمان بندی در خدمت بهبود فضای کسب وکار انجام می‌دهد.

همچنین میزان ارتباط میان وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابع با بخش خصوصی کشور نیز از این‌ پس به بالاترین حدممکن افزایش می‌یابد تا هرگونه مزاحمتی در جهت توسعه کسب وکارها از میان برود.

وزیراقتصاد افزود: در تحلیل شرایط پیش روی کشور باید واقع بینانه رفتار کرد. همین واقع‌گرایی به ما اثبات می‌کند کـه مسیر اقتصاد ایـران رو به بهبود اسـت. البته باید نهایت تلاش خود را به کار گیریم کـه ادراک عمومی‌مردم هم این‌ اصل را به صورت ملموس بپذیرد.

شهروندان نباید تحت تاثیر اخبار و حاشیه آفرینی‌ها دست به اقداماتی بزنند کـه امنیت سرمایه خودشان و فضای اقتصادی کشور را با مخاطره مواجه سازد. قطعا همچنان نظام بانکی، بازار سرمایه و همچنین مسیرهای منتهی به تولید و اشتغال امن ترین نقاط سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند و دولت هم با نهایت دقت و وسواس تمام روندهای اقتصادی را کنترل می‌کند.

ادعای الدیار: ایـران از روسیه S۴۰۰ خریداری کرد

منابع
سایت برترینها

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

گذار جمعیت از تورم جوانی در ایـران


دنیای اقتصاد: هرم سنی جمعیت کشور در سال ۱۳۹۵، گذار جمعیت از تورم جوانی را نمایان می‌کند. براساس گزارش مرکز آمار، پرجمعیت‌ترین گروه سنی کشور از رده خیلی جوان به جوانان و بزرگسالان در حال تغییر اسـت. اتفاقی کـه معادلات را برای برنامه‌ریزان و سیاسـت‌گذاران تغییر می‌دهد؛ چراکـه در آینده‌ای نه‌چندان دور، جمعیت غالب کشور می‌تواند متعلق به سالمندان باشد. همچنین با ورود متولدین دهه ۶۰ به سن باروری، اکنون جمعیت گروه سنی ۴-۰ ساله در حال رشد اسـت کـه از نظر مرکز آمار، این‌ پدیده موقتی اسـت.
گزارش مرکز آمار از هرم‌های سنی ایـران در سال ۱۳۹۵ نشانه‌های خروج از «تورم جوانی» را بازگو می‌کند. متولدین دهه ۶۰ با ورود به سن بزرگسالی، بیشتر جمعیت کشور را در گروه سنی ۳۴-۳۰ ساله قرار داده‌اند و در حال حاضر جمعیت کشور از وضعیت «خیلی جوان» به وضعیت جوان و بزرگسال در حال …

کژراهه سیاسـت ارزی در اقتصاد پرتلاطم ایـران


دکتر موسی غنی‌نژاد در دنیای اقتصاد نوشت: سیاسـت ضربتی تثبیت نرخ ارز با طرح این‌ مساله صورت گرفت و توجیه شد کـه تلاطم در بازار ارز علل اقتصادی نداشت و مسایل پشت پرده امنیتی و بعضا غیر‌قابل بیان به علت ماهیت امر، نقش درجه اول را در این‌ تلاطم بازی می‌کرد. با فرض درستی این‌ گزاره چند پرسش مهم در خصوص راه حل اعلام‌شده مسوولان ذی‌ربط و مسیر آینده ان مطرح اسـت.
نادیده گرفتن این‌ پرسش‌ها ممکن اسـت هزینه‌های به مراتب سنگین‌تری بر اقتصاد ملی تحمیل کند. در ابتدا به‌نظر می‌رسید کـه سیاسـت ضربتی دولت به دلایلی کـه ذکر کردند موقتی و برای فائق آمدن بر یک مساله به اصطلاح امنیتی اسـت، اما با توجه به موضع‌گیری‌های بعدی مقامات دولتی این‌ تصور به‌وجود آمده کـه این‌ تدبیر در حقیقت موقتی و صرفا امنیتی نیست، بلکـه سیاسـت ارزی دولت را برای سال‌های آینده …

نتایج یک پژوهش درباره آینده اقتصاد ایـران


روزنامه اعتماد نوشت: نتايج به دست آمده از يك تحقيق معتبر علمي نشان مي‌دهد كه تداوم پيگيري سياسـت‌هاي موجود، اقتصاد كشور را در تله رشد پايين گرفتار خواهد كرد.
اين تحقيق كه از سوي حسن درگاهي، عضو هيات علمي دانشكده علوم اقتصادي و سياسي دانشگاه شهيد بهشتي در دومين كنفرانس اقتصاد ايران ارايه شده مويد ان اسـت كه انتقال مسير توليد بلندمدت به سمت پايين، كه نتيجه تداوم ناكارايي اقتصادي اسـت، نشان از كاهش تدريجي ظرفيت‌هاي موثر انساني، فيزيكي، مالي و طبيعي كشور دارد. بنابراين اجراي مجموعه‌اي از سياسـت‌هاي اصلاحي با دو هدف ارتقاي درون‌زايي و توسعه برون‌گرايي ضروري اسـت.
بر اساس اين پژوهش، اجراي اصلاحات اقتصادي در شرايطي كه كشور با پديده جدي بحران بهره‌وري روبه‌رو اسـت، اصول و قواعد علمي مورد نياز خود را در مديريت اقتصادي مي‌طلبد. با اين حال سوال ان اسـت كه چرا سياسـت‌هاي تحقق يافته اغلب متفاوت …

«دستمزد ۹۷» سه‌شنبه نهایی می‌شـود

خبرگزاری ایلنا: رئیس کمیته مزد کانون عالی شورا‌ها و نماین‌ده کارگران در مذاکرات مزدی، نتایج جلسه شب گذشته شورای عالی کار را مثبت توصیف کرد و گفت: سه‌شنبه دستمزد نهایی می‌شـود. درحالی‌کـه اولین نشست شورای عالی کار با خروج اعتراضی نماین‌دگان کارگران و کارفرمایان نیمه‌کاره رها شد، عصر روز گذشته (نوزدهم اسفند) دومین جلسه شورای عالی کار با موضوع دستمزد با حضور وزیر کار برگزارشد. فرامرز توفیقی (رئیس کمیته مزد کانون عالی شورا‌ها و نماین‌ده کارگران در مذاکرات مزدی) در ارتباط با روند جلسه روز گذشته گفت: بخش اول جلسه روز گذشته، به بند «ز» و ترکیب مدیریتی سازمان تامین اجتماعی اختصاص داشت. در ارتباط با بند «ز»، مذاکرات مفصلی شد و البته از ابتدا نیز مشخص بود کـه وزیر کار و بدنه وزارتخانه با این‌ مصوبه مخالف هستند. توفیقی معتقد اسـت؛ تصمیمات مثبتی در ارتباط با مصوبه …

  • دسته‌بندی نشده
  • تصمیم ترامپ، اقتصاد ایـران را لرزان نمی‌کند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *