خانه / دسته‌بندی نشده / ۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی! به همراه توضیحات

۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی! به همراه توضیحات

۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی! ، جاذبه‌ هـای گردشگری شاهرود (جاذبه‌ هـای طبیعی) ، ۱۰ جاذبه برتر گردشگری جهان (فتوکلیپ+زیرنویس فارسی) ، آشنایی با مهمترین جاذبه هـای گردشگری دبی ، جاهـای دیدنی دبی؛ معرفی ۲۰ جاذبه برتر گردشگری در دبی ، جاهـای دیدنی باکو؛ ۲۴ جاذبه‌ای کـه دیدن‌شان آرزوی هر گردشگری است .
شهر مجلل دبی یکی از شهرها و شیخ‌نشین‌هـای هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است و از جذاب‌ترین شهرهـای این‌ کشور به شمـار می‌رود. این‌ شهر با برج‌هـای سربه‌فلک کشیده و مراکز خرید مدرن، از ماهیت بیابانی خود فرسنگ‌ها فاصله گرفته است و منطقه‌ای فوق‌العاده برای خرید، لذت از تابش آفتاب و خوش‌گذرانی به شمـار می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این‌ شهر …

۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی!

شهر مجلل دبی یکی از شهرها و شیخ‌نشین‌هـای هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است و از جذاب‌ترین شهرهـای این‌ کشور به شمـار می‌رود. این‌ شهر با برج‌هـای سربه‌فلک کشیده و مراکز خرید مدرن، از ماهیت بیابانی خود فرسنگ‌ها فاصله گرفته است و منطقه‌ای فوق‌العاده برای خرید، لذت از تابش آفتاب و خوش‌گذرانی به شمـار می‌رود. برای آشنایی بیشتر با این‌ شهر با عجیب‌ترین همراه باشید.

دبی به خاطر وجود بناهـایی همچون برج خلیفه (بلندترین ساختمان دنیا) و مراکز خریدی با آکواریوم‌هـای عظیم‌الجثه و پیست اسکی، شهرت یافته است.

همـه چیز در مورد تغییر جهان دبی کشور روسیه شش طریق گردشگری

این‌ شهر در کنار انبوهی از مدرن‌گرایی‌هـای پرتجمل، دارای برجستگی‌هـای فرهنگی نیز است. اگر از منطقهٔ باسکاتیا دیدن کـنید، با قدمت و تاریخ دبی بیشتر آشنا خواهید شد، سپس وارد آب‌هـای نهر دبی شوید تا لنج‌هـای سنتی عربی را ببینید؛ به این‌ شکل متوجه خواهید شد کـه ابر تجمل‌گرایی تمام این‌ شهر را فرا نگرفته است. در ادامه با لیستی از ۱۵ جاذبهٔ برتر دبی آشنا می‌شویم.

۱۵- مرکز خرید امارات

مرکز خرید امارات

جزییات مطلب تغییر و جهان و دبی و کشور روسیه و شش و طریق و گردشگری را میخوانید .

امارات مال (Mall of the Emirates)، یکی از معروف‌ترین مراکز خرید دبی به شمـار می‌رود و دارای پیست اسکی است. پیست اسکی سرپوشیدهٔ آن‌ از تله‌سیژها و محوطه‌هـای نگه‌داری پنگوئن تشکیل شده و این‌ امر به وسیلهٔ حفظ دمای آن‌جا تا ۴- درجهٔ سانتی‌گراد تحقق یافته است. در این‌ مرکز همچنین مجموعهٔ سینمایی و مرکز تفریحی خانوادگی نیز در نظر گرفته شده‌است. امارات مال، واقع در جادهٔ شیخ زاید، از تنوع خیلی برخوردار است و تقریباً همـه چیز در آن‌جا یافت می‌شود. در اطراف امارات مال، هتل‌ها و محل‌هـای اقامتی خیلیی وجود دارد کـه می‌توان پیش از مسافرت آن‌ها را بررسی و در صورت تمایل اتاق رزرو کرد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی!

۱۴- ساحل جمیرا

ساحل جمیرا

ساحل زیبای جمیرا، با شن‌هـای سفید، یکی از بهترین مقاصد ساحلی برای گردشگران است. در امتداد این‌ ساحل، هتل‌هـایی وجود دارد کـه از معروف‌ترین اقامتگاه‌هـای گردشگران به شمـار می‌رود. این‌ ساحل، واقع در جادهٔ ساحلی جمیرا، از امکانات فوق‌العاده‌ای همچون سان‌لانجرها (صندلی‌هـای راحتی ساحلی) و جایگاه‌هـای ورزش آبی مثل جت‌اسکی برخوردار است.

۱۳- برج العرب

برج العرب

توضیحات بیشتر در موردتغییر جهان دبی کشور روسیه شش طریق گردشگری

برج‌العرب بلندترین هتل دنیا، با ارتفاع ۳۲۱ متر، در جزیره‌ای مصنوعی واقع در خط ساحلی دبی است. این‌ هتل کـه شبیه بادبان کشتی طراحی شده، در نمای خارجی خود دارای رقص نورهـایی است کـه شب هنگام جلوهٔ زیبایی به این‌ هتل لوکس می‌بخشد. برج‌العرب یکی از گران‌ترین هتل‌هـای دنیا به شمـار می‌رود و لوکس‌ترین سوییت‌هـای آن‌ هزینه‌ای معادل ۱۵۰۰۰ دلار برای هر شب اقامت دربر دارد. همچنین، برای ثروتمندان، رستوران زیر آب المهارا (Al-Mahara) در نظر گرفته شده کـه از کف تا سقف آن‌ از پنل‌هـای شیشه‌ای تشکیل شده و می‌توان در آن‌‌جا لذت میل کردن غذا را در حین تماشای زیبایی‌هـای دریا تجربه کرد. به علاوه، می‌توانید در اسکای ویو بار (Skyview Bar) واقع در طبقهٔ بیست و هفتم چای بنوشید و از چشم‌انداز شهر لذت ببرید.

۱۲- دبی مال

دبی مال

شمـا مطلب ۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی! را می خوانید .

دبی مال، یکی از بهترین مراکز خرید شهر است کـه می‌توان از برج خلیفه به آن‌ وارد شد. گزینه‌هـای تفریحی نیز همچون اسکیت روی یخ، مراکز بازی و مجتمع سینمایی در آن‌ قرار دارد. هیچ محدودیتی برای خرید و خورد و خوارک در آن‌‌جا وجود ندارد و تقریباً همیشه در این‌ مرکز خرید رویدادهـای ویژه‌ای چون موسیقی زنده و نمایش‌هـای مد برگزار می‌شود. از معروف‌ترین این‌ رویدادها می‌توان به جشنوارهٔ خرید دبی (Dubai Shopping Festival) در ماه‌هـای ژانویه و فوریه و جشنوارهٔ شگفتی‌هـای تابستانهٔ دبی (Dubai Summer Surprises) در ماه‌هـای جولای و آگوست اشاره کرد. دسترسی به این‌ مال از طریق خیابان دو طبقه «دوحه» امکان‌پذیر است و در اطراف آن‌ اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و اماکن اقامتی خیلیی وجود دارد.

۱۱- آکواریوم دبی

آکواریوم دبی

تغییر جهان دبی کشور روسیه شش طریق گردشگری

یکی از جاذبه‌هـای برتر شهر، آکواریوم دبی است کـه ۱۴۰ گونهٔ دریایی را در مخزن عظیم‌الجثهٔ معلقی واقع در مرکز خرید دبی در خود جای داده است. علاوه بر این‌ کـه در مرکز خرید دبی می‌توانید محو تماشای این‌ آکواریوم جذاب شوید، می‌توانید وارد باغ‌وحش زیر آب شده و در میان تونل‌هـای آکواریوم قدم بزنید. فعالیت‌هـای خیلیی در این‌ آکواریوم در نظر گرفته شده تا نگاهی نزدیک‌تر به حیات دریا داشته باشید. می‌توانید سوار قایق‌هـای شیشه‌ای شوید کـه از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است. اسنورکلینگ و غواصی در قفس برای مشاهدهٔ کوسه‌ها نیز از فعالیت‌هـای جالب در آن‌‌جا محسوب می‌شود.

جاذبه هـای گردشگری پراگ| شهر صد مناره

۱۰- دهکدهٔ میراث و غواصی

دهکده‌ی میراث و غواصی

تغییر, جهان, دبی, کشور روسیه, شش, طریق, گردشگری

میراث معماری، فرهنگی و دریایی دبی در دهکدهٔ میراث و غواصی (Heritage and Diving Village) به نمایش گذاشته می‌شود. این‌ دهکده با غواصی مروارید و ساخت لنج در ارتباط است کـه دو مهرهٔ اصلی تاریخی دبی به شمـار می‌روند. در آن‌جا همچنین بازآفرینی‌هـایی از باده‌نشین‌هـای سنتی و دهکده‌هـای ساحلی، خانه‌هـای فارسی، قهوه‌خانه‌هـای سنتی و بازارهـای کوچک کـه در آن‌ سفالگران و نساجان آثار دست خود را در غرفه‌ها به نمایش می‌گذارند، قابل مشاهده است. در این‌ دهکده، اجرای موسیقی و پایکوبی محلی از ماه اکتبر و آوریل شروع می‌شود و بازدیدکـنندگان می‌توانند در آن‌‌جا از پزشکان طب سنتی مشاوره بگیرند.

۹- مسجد باستاکیا

مسجد باستاکیا

این‌ مطلب در مورد تغییر جهان دبی کشور روسیه شش طریق گردشگری می باشد .

باستاکیا شاید بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین مسجد امارات متحدهٔ عربی نباشد، ولی به یقین خوش‌عکس‌ترین آن‌‌ها است. این‌ مسجد کوچک دارای معماری نفیس مشبک با نمایی سفید و چشم‌ربا است. در اطراف این‌ مسجد می‌توانید آخرین بقایای دیوارهـای شهر دبی را ببینید کـه اواسط قرن ۱۹ از گچ و سنگ‌هـای مرجانی ساخته شده‌است.

۸- جادهٔ شیخ زاید

جاده‌ی شیخ زاید

۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی!

جادهٔ شیخ زاید، شاهراه اصلی دبی است کـه از میان منطقهٔ تجاری مرکز شهر می‌گذرد. این‌ بزرگراه هشت‌لاین‌ی با محافظ‌هـای شیشه‌ای، کروم و فولادی مستحکم احاطه شده‌است. جاذبه‌هـای اصلی دبی در امتداد این‌ بزرگراه قرار دارند، یا این‌ کـه در حد فاصل بین میدان و اولین تقاطع آن‌ دیده می‌شوند. گالری کورت‌یارد (Courtyard Gallery) در خیابان ۶A، به طور دائمی مجموعهٔ شگفت‌انگیزی از آثار هنری معاصر هنرمندان عرب را به نمایش می‌گذارد. برج تجارت جهانی دبی (در جادهٔ شیخ زاید)، برای بازدیدکـنندگان عرشهٔ دیدبانی‌ای را در طبقهٔ بالا تدارک دیده تا بتوانند از نماهـای سراسرنما (پانوراما) لذت ببرند. پارک و موزهٔ طلا و جواهر (در جادهٔ شیخ زاید)، مجموعه‌ای چشم‌نواز برای عاشقان جواهر است کـه ۱۱۸ تولیدکـننده و ۳۰ خرده‌فروش را زیر سقف خود جای داده است. موزهٔ این‌ مجموعه، تاریخچهٔ تولید جواهرات عربی را به نمایش می‌گذارد و همچنین تور کوتاهی از مراحل تولید برگزار می‌کند.

۷- سوق‌هـای دیره

سوق‌هـای دیره

دیره در کرانهٔ شمـالی نهر دبی واقع شده و خیابان‌هـای پر پیچ‌وخم آن‌ مملو از ملیت‌هـای مختلف است کـه حال‌وهوای خاصی را رقم زده است. در ساحل آن‌ ساختمان‌هـای مدرن فراوانی از جمله بانک‌ها، هتل‌ها و دفاتر اداری مشاهده می‌شود. بخشی کـه نظر مسافران را جلب می‌کند، بازار عربی (سوق) سنتی است کـه با حضور تمام‌وقت فروشنده‌ها، جو پرجنب‌وجوشی در آن‌‌جا در جریان است. بازار طلای دیره، در جهان به عنوان بزرگ‌ترین بازار طلا شهرت دارد و به همین دلیل به دبی لقب «شهر طلا» داده شده‌است. در این‌ بازار انواع جواهرات، چه سنتی و چه مدرن، موجود است و می‌توانید انواع طراحی‌ها را به سلیقهٔ خود سفارش دهید. در بازار ادویه دیره، هر ادویه‌ای کـه به ذهن‌تان خطور کند، وجود دارد طوری کـه غرفه‌هـای آن‌ مملو از کیسه‌هـای انباشته‌شدهٔ کندر، زیرهٔ سبز، فلفل قرمز، زعفران، سماق و آویشن و همچنین چوب‌هـای عود، عصارهٔ رز و اسانس‌هـای خوش‌بوکـننده است. این‌ بازار در دههٔ ۱۸۳۰ تأسیس شد و دربرگیرندهٔ گذرگاه‌هـای طاقدار چوبی و بادگیرهـای بازسازی شده‌است. برای این‌ کـه تجربه‌ای خاص داشته باشید، به بازار ماهی‌فروشان سر بزنید و نظاره‌گر تلاش و مشقت محلی‌هـای آن‌‌جا باشید.

۶- مسجد جمیرا

مسجد جمیرا

مسجد جمیرا از نظر خیلی‌ها، زیباترین مسجد دبی است. این‌ مسجد شباهت خیلی به مسجد الازهر قاهره دارد کـه هشت برابر بزرگ‌تر از آن‌ است. مسجد جمیرا مثالی بارز از معماری اسلامی است. این‌ بنای سنگی در دوران قرون‌وسطی با توجه به سنت فاطمی ساخته شده‌است کـه با دو منارهٔ خود جزییات ظریف سنگ‌کاری را به رخ می‌کشد. این‌ مسجد مخصوصاً وقتی کـه در شب نورافکن‌هـای آن‌ روشن می‌شود، از جذابیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. مرکز شیخ محمدبن‌رشید در زمینهٔ شناخت فرهنگی، تورهـایی را برگزار می‌کند تا درک بهتری از اعتقاد به اسلام را پرورش دهد.

۵- نهر دبی (Dubai Creek)

نهر دبی (dubai creek)

نهر دبی شهر را به ۲ بخش دیره به سمت شمـال و بور دبی (Bur Dubai) در جنوب تقسیم می‌کند. این‌ نهر یک عنصر معاصر در رشد شهر است، و برای اولین بار مهاجران را برای ماهی و مروارید به این‌جا جذب کرد. در ۴۰۰ سال پیش روستاهـای کوچک در کنار نهر رشد کردند درحالی‌کـه عصر مدرن از دههٔ ۱۸۳۰ زمانی کـه قبیله بنی یاس در منطقه سکونت داشتند شروع شد. عوارض بارانداز لنج در ساحل خور دبی یا نهر دبی، در شمـال پل آل مکتوم (Al-Maktoum Bridge) قرار دارد و هنوز هم توسط معامله‌گران کوچک در سرتاسر خلیج استفاده می‌شود، برخی از لنج ها در این‌جا بیش از صد سال قدمت دارند. شمـا می‌توانید از این‌جا دیدن کـنید، و محموله‌ها را در حال بارگذاری و تخلیه در داخل و خارج لنج ها ببینید. کارکنان لنج اغلب بازدیدکـنندگان را برای تور به داخل کشتی‌ها دعوت می‌کـنند و شمـا می‌توانید زندگـی این‌ ملوانان سنتی را مشاهده کـنید. در این‌جا خیلیی از لنج ها به کویت، ایران، عمان، هند و شاخ آفریقا مسافرت می‌کـنند. این‌ قسمت کوچک از اقتصاد باقی‌مانده دبی سنتی و قدیمی هنوز یک مکان شلوغ و فوق‌العاده برای وقت‌گذرانی است. اگر بخواهید در نهر دبی مسافرت کـنید شمـا می‌توانید هم از قایق‌هـای قدیمی کـه برای مسافرتهـای توریست‌ها بازسازی‌شده‌است استفاده کـنید یا می‌توانید از ابرا کـه نوعی کشتی کوچک چوبی است استفاده کـنید.

جاهـای دیدنی سوئیس | دوازده جاذبه گردشگری در سوئیس

۴- خانه شیخ سعید آل مکتوم (Sheikh Saeed Al-Maktoum House)

sheikh saeed al maktoum house

شیخ سعید آل مکتوم، از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۸ حاکم دبی بود، و پدر بزرگ حاکم فعلی است. محل اقامت فعلی او به عنوان یک موزه بازسازی و ترمیم شده‌است کـه نمونه خوبی از معماری عربی است. خانه اصلی در سال ۱۸۹۶ توسط پدر شیخ سعید ساخته شد، به طوری کـه او می‌توانست حمل‌ونقل کشتی‌ها را از بالکن‌ها مشاهده کند. خانه اصلی تخریب شد، اما خانه فعلی در مکان اصلی بازسازی شد، با ترکیبی از درهـای چوب ساچ کنده‌کاری شده و شبکـه‌هـای چوبی در سرتاسر پنجره‌ها و دیوارهـای گچی با طرح‌هـای گل‌دار و هندسی، نمونه مدل اصلی را حفظ کرده است. سی اتاق در اطراف یک اتاق مرکزی و برج بادگیر با جزییات در بالا ساخته شده‌است. در داخل، نمایشی از موزه دبی از عکس‌هـای تاریخی و اسناد و مدارک با خیلیی از عکس‌هـای قدیمی شگفت‌انگیز از سال‌هـای ۱۹۴۸ تا ۱۹۵۳ وجود دارند. در سرتاسر ساختمان نامه‌ها، نقشه‌ها، سکـه‌ها و تمبرها توسعه امارات را به نمایش می‌گذارند. نزدیک این‌جا خانه شیخ عبید بن ثانی (Sheikh Obaid bin Thani House) است.

۳- بستاکیا (دبی قدیم) (Bastakia)

bastakia

محلهٔ بستاکیا در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد تا خانهٔ تاجران ایرانی ثروتمندی باشد کـه بیشتر مروارید و پارچه معامله می‌کردند و به خاطر معاملات بدون مالیات و دسترسی به نهر دبی به دبی آمده بودند. بستاکیا شامل بخش شرقی بر دبی در امتداد نهر است و ساختمان‌هـای آهکی و مرجانی در این‌ منطقه کـه بیشتر آن‌ها دارای برجهـای بادی استند، به‌صورت خیلی خوبی محفوظ مانده‌اند. برج‌هـای بادی نوعی سیستم تهویه هوا برای خانه‌هـای اولیه و قدیمی بودند. احتمالاً تاجرهـای ایرانی این‌ عنصر معماری (برج‌هـای بادی) را از زادگاه خود به دبی آورده بودند. راهروهـای باریک کـه با معماری عربی آمیخته شده‌اند یک تاریخ قدیمی و مهیج از دبی را شامل می‌شوند. درون این‌ منطقه شمـا گالری Majilis را کـه دارای مجموعه‌ای از سرامیک‌ها و مبلمان هـای قدیمی عربی است را می‌یابید و گالری XBA کـه دارای یک مجموعه از هنر معاصر است کـه در یکی از ساختمان‌هـای تاریخی قرار دارد.

۲- موزه دبی (Dubai Museum)

dubai museum

موزه دبی در قلعه آل فهیدی (Al-Fahidi Fort) قرار دارد کـه در سال ۱۷۸۷ برای دفاع از دبی ساخته شد. دیوار قلعه از بلوک‌هـای مرجانی سنتی ساخته و با آهک نگه داشته شده‌اند. طبقه فوقانی توسط ستون‌هـای چوبی پشتیبانی می‌شود و سقف از نخل، گل‌ولای و گچ ساخته شده‌است. در گذشته این‌ قلعه به عنوان محل اقامت خانواده حاکم، مقر دولت و پادگان و زندان استفاده می‌شد. این‌ قلعه در سال ۱۹۷۱ ترمیم شد (دوباره در سال ۱۹۹۵ گسترش یافت) و درحال‌حاضر موزه برتر شهر است. حیاط این‌ قلعه دارای چند قایق سنتی و خانه‌ای با برگ درخت نخل با برج بادی اماراتی و سالن سمت راست دارای سلاح‌ها و سالن سمت چپ ویترین آلات موسیقی اماراتی است. زیر طبقه همکف سالن‌هـای نمایش با نمایشگاه‌ها و شهر فرنگ‌هـای سرپوشیده وجود دارند کـه جنبه‌هـای مختلف سبک زندگـی سنتی اماراتی و همچنین آثار مکشوفه از جمله گورهـای قدیمی ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ ساله در منطقه باستان‌شناشی القصیص (Al Qusais) را نشان می‌دهند.

جاذبه هـای گردشگری اصفهان به همراه معرفی اماکن تاریخی و تفریحی شهر

۱- برج خلیفه (Burj Khalifa)

burj khalifa

معروف‌ترین ساختمان دبی برج خلیفه است کـه با ارتفاع ۸۲۹٬۸ متر، بلندترین ساختمان در جهان است. برای خیلیی از بازدیدکـنندگان رفتن به سکوی مشاهده در طبقه ۱۲۴ کاری است کـه حتماً باید در این‌ شهر انجام دهند. تجربه کردن این‌ سکوی جذاب شامل نمایشی چند رسانه‌ای هم از دبی و هم از ساختمان برج خلیفه می‌شود، یک آسانسور با سرعت خیلی بالا شمـا را برای مشاهده چشم‌انداز ۳۶۰ درجه از سرتاسر آسمان‌خراش‌ها و بیابانی در یک طرف و اقیانوس در طرفی دیگر به بالا می‌برد. به دلیل چشم‌انداز هـای روشن شهر دبی، بازدید در شب به ویژه برای عکاسان محبوب‌تر است. طراحی کنونی ساختمان شامل عناصر فرهنگی و تاریخی خاص از جمله مناره‌هـای مارپیچ است. طرح Y شکل این‌ مناره‌هـای برج به ساکنان برج امکان می‌دهد کـه حداکثر نمای خارجی و همین‌طور بیشترین نور طبیعی را در داخل ساختمان داشته باشند. در اطراف برج خلیفه ساختمانی با باغ‌هـایی با طراحی زیبا و گذرگاهـای پر پیچ‌وخم وجود دارد. در محوطه پیرامون برج خلیفه پارکی به مساحت ۱۱ هکتار وجود دارد کـه توسط گروه معماری SWA و با الهام از گل صحرایی «Hymenocallis» طراحی شده‌است. برای آبیاری پارک از سیستم جمع‌آوری میعانات و آب درون سیستم برودتی برج استفاده می‌شود. همچنین فواره دبی، در کنار برج قرار دارد کـه بلندترین فوارهٔ مصنوعی دنیاست، مدل فواره معروف بلاگیئو در لاس‌وگاس در این‌جا است.

۲۰ امتیاز ۱٫۲/۵
  • Facebook
  • Telegram
منبع فارسیکجارو
منبع خارجیPlanet Ware

منابع
سایت عجیب ترین

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

آشنایی با مهمترین جاذبه هـای گردشگری دبی

دبی یکی از شهرهـای مهم خاورمیانه است کـه به مکانی فوق العاده برای گردشگران تبدیل شده است. داشتن مراکز تفریحی فراوان، سواحل زیبا، هتل‌هـای جذاب و ساختمان‌هـای شگفت انگیز سبب شده تا گردشگران از تمام جهان به این‌ شهر مسافرت کـنند. ایرانیان نیز کـه به طور سنتی این‌ مقصد را برای مسافرت خود انتخاب می‌کـنند در ایام نوروز بیشتر به این‌ شهر مسافرت می‌کـنند. ما می‌خواهیم در ای مطلب ۱۵ مورد از مهمترین جاذبه هـای گردشگری دبی را به شمـا معرفی کنیم تا بتوانید در طول مدت کوتاهی کـه در تعطیلات به سر می‌برید از آن‌ها بازدید کـنید. با ما همراه باشید.
۱. برج خلیفه
وقتی کـه به دبی مسافرت می‌کـنید بهتر است اولین جایی کـه از نزدیک می‌بینید برج خلیفه باشد، بلندترین ساختمان جهان کـه حدود ۸۲۸ متر ارتفاع و ۱۶۲ طبقه دارد. در این‌ برج ساختمان‌هـای مسکونی، استخر، هتل، مسجد و دفاتر کاری وجود دارد. دیدن این‌ ساختمان از …

جاهـای دیدنی دبی؛ معرفی ۲۰ جاذبه برتر گردشگری در دبی

[pb]20[/pb]

دبی یکی از مقاصد گردشگری گرمسیری، در امارات متحده‌ی عربی است و از آن‌جا کـه به ایران هم نزدیک است، اغلب به عنوان محلی برای گذراندن تعطیلات در فصول سرد سال یا نوروز مورد استقبال ایرانیان واقع شده است. این‌ شهر سرشار از بیابان‌هـای وسیع و زیباست کـه امروزه با وجود ساختمان‌هـای مرتفع، معماری مدرن و مراکز خرید مجلل، به یکی از امیرنشینان مهم، و بندری برای تجارت و گردشگری تبدیل شده است. خیلیی از آدمها، برای انجام معاملات بزرگ، سرگرمی و استفاده از امکانات رفاهی طبیعی مانند ساحل زیبا و آفتاب تابان، از سراسر دنیا به این‌ شهر مسافرت می‌کـنند. همراه ما باشید، در این‌ نوشته تصمیم گرفته‌ایم جاهـای …

۱۰ جاذبه گردشگری لبنان!

لبنان کشوری زیبا، با مقاصد دیدنی و امکانات خیلیی برای تفریح و گردشگری است. فرهنگ و سنت غنی این‌ کشور، کوه‌ها و پیست‌هـای اسکی، آفتاب تابان و سواحل زیبا، غذاهـای متنوع خوشمزه و سالم و گاه جنگ و ناآرامی‌هـای سیاسی و مقداری هم آلودگی به همراه هم، نمای لبنان امروزی را شکل داده‌اند. علی‌رغم مساحت کوچک، این‌ کشور جاذبه‌هـای گردشگری بی‌شمـاری را در خود جای‌داده است. با عجیب‌ترین همراه باشید تا ۱۰ جاذبه گردشگری زیبای این‌ کشور را مرور کنیم.کشور کوچک لبنان را به‌طور کلی می‌توان به چهار ناحیه تقسیم کرد: سواحل این‌ کشور (۲۲۵ کیلومتر)، مناطق کواستانی لبنان به‌موازات ساحل (۱۶۰ کیلومتر طول، مرتفع‌ترین قله با ۳۰۸۸ متر ارتفاع)، دره بقاع (Beqa’a) در شمـال و کوه‌هـای بین لبنان و کشور سوریه (۱۵۰ کیلومتر طول، بلندترین قله ۲۸۱۴ متر)۱۰- بیروتبیروت پایتختی پرهیاهوی لبنان است کـه به عروس خاورمیانه شهرت یافته. از امکان فرهنگی و ستون‌ها و مجسمه‌ها و سنگ‌فرش‌هـای زیبایش گرفته …

«سی ان ان» گزارش داد؛ شش راهی کـه کشور روسیه از طریق آن‌ در حال تغییر دادن جهان است

به نظر می رسد چنین اتهامی از سوی بریتانیا خطر ی برای پوتین نیست چرا کـه محبوبیت او در داخل کشور روسیه اتفاقا همزمان با رویارویی مسکو در برابر غرب رو به افزایش است. 
 

روز یکشنبه انتخابات در کشور روسیه برگزار می شود و به احتمال زیاد پوتین بدون رقیبی جدی پیروز میدان خواهد بود. شبکـه خبری «سی ان ان» در گزارشی به شش ابزار و طریقی اشاره می کند کـه کشور روسیه به وسیله آن‌ در حال تغییر دادن جهان است: تبلیغات 
اتهامات مبتنی بر مداخله کشور روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی و طرح این‌ موضوع کـه مداخله به نفع ترامپ بوده سبب شد تا تحقیقات رسمی اغاز شود سازمان هـای اطلاعاتی امریکا کشور روسیه را متهم به هک کردن و دسترسی به ایمیل هـای هیلاری کلینتون و سرورهـای مرتبط با حزب دموکرات کردند. گفته شده کـه در روز برگزاری رفراندوم خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز هکرهـایی از کشور روسیه به سرورهـای اروپایی حمله کردند. آلمان کشور روسیه …

  • دسته‌بندی نشده
  • ۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *