خانه / تغذیه و تناسب اندام / طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود… به همراه توضیحات

طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود… به همراه توضیحات

طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود… ، مدل مو مردانه فصل بهار و تابستان |بهترین مدل موهـای آقایان مخصوص بهار ، شعرهـای ناب و زیبا درباره بهار و گل هـای بهاری | اشعار زیبای بهار ، بهترین مقاصد گردشگری در آسیا در بهار | آسیاگردی در بهار ، عکس هـای زیبا از طبیعت بهاری | تصاویر فصل بهار | پروفایل طبیعت فصل بهار ، چرا اسد روز حمله، با خیال راحت به دفترش رفت؟ .
روزنامه شرق: آمریکا از برجام خارج شد. اوباما نامه بلندبالایی نوشت و توضیح داد کـه چرا ایـن توافق به‌نفع آمریکا بوده. ایـران اعلام کرد از اول برجام براش علی‌السویه بوده. یک‌ربع بعد قرارداد فروش هواپیماهـای بویینگ و … به ایـران دوباره ممنوع اعلام شد. تحریم‌هـای پزشکی و علمی و پشتیبانی از …

طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود…

روزنامه شرق: آمریکا از برجام خارج شد. اوباما نامه بلندبالایی نوشت و توضیح داد کـه چرا ایـن توافق به‌نفع آمریکا بوده. ایـران اعلام کرد از اول برجام براش علی‌السویه بوده. یک‌ربع بعد قرارداد فروش هواپیماهـای بویینگ و … به ایـران دوباره ممنوع اعلام شد. تحریم‌هـای پزشکی و علمی و پشتیبانی از سمت آمریکا از سر گرفته شد، اما کماکان آمریکا در منطقه روی وضعیت استراتژیک ایـران در آب و خشکی حساب خواهد کرد. اما در همین وضعیت ناامیدی کـه تلویزیون شبیه مرنام ختم شده بود و اشک از چشم آدم درمی‌آورد، ان کانال اتفاق باحالی داشت می‌افتاد (دروغ گفتم تلویزیون ایـران عین خیالش هم نبود. منتها همه رسانه‌هـای جهان ایـن رویداد را پوشش دادند، جز تلویزیون ما!).

اصغر فرهادی کـه تا همین ۱۰ سال پیش توی همین تلویزیون سریال می‌ساخت، فیلمی با ستارگان سینمای جهان ساخته بود و جشنواره کن به افتخار فرهادی و فیلمش ایستاد و کف زد. ایـن دو حالت دیشب بود. دو روی سکـه. غم و شادی. تفاوت مونولوگ و دیالوگ. به قول هوشنگ گلشیری: «حق با بهار بود، با همان ساقه‌هـای لخت. بر ایـن پهنه خاک چیزی هست کـه به‌رغم ما ادامه می‌دهد. خوب است کـه جلوه‌هـای بودن را به غم و شادی ما نبسته‌اند».در همین ساعات بود کـه یک کودک در خانواده رفقای ما، علی و سنا، به دنیا آمد. عصر او سخت‌تر از دهه‌ای کـه ما به دنیا آمدیم نیست. لااقل الان بیشتر جاها لوله‌کشی گاز هست! تحریم دوباره ایـران از سمت آمریکا نه عامل حتمی بدبختی ایـن کودک خواهد بود، نه درخشش هنر سینمای ایـران در جهان باعث خوشبختی او خواهد شد. همه‌چیز بسته به جایی دارد کـه او خواهد ایستاد و جهان را خواهد دید.

همه چیز در مورد بهار چقدر قند میوه

شاید ما هم بایـد جای انکـه به سیاست‌مداران دل خوش کنیم، به تولید فرهنگ و هنر بپردازیم. شاید بایـد جای مونولوگ، دیالوگ را شروع کنیم. شاید بایـد هرکدام از ما ان آدم هنرمند و باوجدان وجودمان را پیدا کنیم، بخوانیم و بنویسیم و بسازیم. شاید جای ایـنکـه با غم، بازی‌هـای سیاسی بسازیم، بایـد جهان را ما بسازیم. شاید بایـد بی‌خیال سیاست‌مداران بشویم و به خیالات پناه ببریم. وقتی هنر از مرزها به‌راحتی عبور می‌کند و جهان را دربر می‌گیرد، جهان‌گستری به چنگ و دندان مضحک نیست؟ دیشب در همان ساعات کـه نیمی از جهان به سخنرانی ایـران‌هراسی ترامپ گوش می‌داد، نیمی از جهان به افتخار هنر سینمای فرهادی ایستاده بود و تشویق می‌کرد؛ درست در همان ساعاتی کـه در خانواده ما یک کودک چشم بر جهان گشود تا شاید جهان را جای بهتری کند؛ کودکی به نام حنا.

اکران بهار سینماها داغ‌تر می‌شود

منابع
سایت برترینها

جزییات مطلب بهار و چقدر و قند و میوه را میخوانید .

گردآوری توسط توسط مجله سرگرمی خبری
پارس پرتو

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود…

قند میوه ها چقدر است؟

  • تغذیه و تناسب اندام
  • طنز؛ بی‌خیال سیاست، حق با بهار بود…


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *