خانه / اخبار اقتصادی / بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت

بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت

بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت ، علت افزایش نرخ اجاره بها در بازار مسکن چیست؟ ، گرمی بازار مسکن در سرمای پاییز ، پرتعدادترین فایل‌های نوساز در بازار مسکن ، پیش‎بینی آخوندی از بازار مسکن؛ “طلا و ارز جذاب‌تر است”/ افزایش سقف وام خرید مسکن به ۲۰۰میلیون تومان ، پیش‌بینی یک مقام دولتی از بازار مسکن در سال ۹۷ .
خبرآنلاین: افزایش ساخت و ساز و معاملات مسکن در نیمه دوم سال گذشته،سبب شده تا بازار مسکن امسال وارد فاز رونق شود.رونقی که البته تحقق آنها منوط به تصمیم‌های دولت برای اقتصاد است.به دنبال ساماندهی نرخ ارز،حالا بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت برای بازار پول است که تکلیف بخش مسکن را هم روشن می‌کند.
گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که در سه ماهه سوم سال گذشته تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در تهران رشد ۲٫۳ درصدی داشته که نسبت به ابتدای سال ۱۵٫۷ درصد رشد به ثبت رسانده …

خبرآنلاین: افزایش ساخت و ساز و معاملات مسکن در نیمه دوم سال گذشته،سبب شده تا بازار مسکن امسال وارد فاز رونق شود.رونقی که البته تحقق آنها منوط به تصمیم‌های دولت برای اقتصاد است.به دنبال ساماندهی نرخ ارز،حالا بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت برای بازار پول است که تکلیف بخش مسکن را هم روشن می‌کند.

گزارش های بانک مرکزی نشان می دهد که در سه ماهه سوم سال گذشته تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در تهران رشد ۲٫۳ درصدی داشته که نسبت به ابتدای سال ۱۵٫۷ درصد رشد به ثبت رسانده است. در شهرهای بزرگ،این رشد ۵ درصد در کل مناطق شهری ایران ۸٫۶ درصد گزارش شده است.

همه چیز در مورد افزایش انتظار بازار تصمیم دولت ساخت مسکن

این گزارش نشان می دهد که رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در سه ماهه سوم سال گذشته در تهران ۳۹٫۴ درصد رشد داشته است که در کل مناطق شهری ۱۰٫۶ درصد رشد به ثبت رسانده است.

حجم کل سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی در تابستان سال گذشته با خیز ۲۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن همراه شد و در فصل زمستان ۹۶ افزایش ۱۱ درصدی را در ورود سرمایه‌ به بازار ساخت و ساز رقم زد.

جزییات مطلب افزایش و انتظار و بازار و تصمیم و دولت و ساخت و مسکن را میخوانید .

آمارها چه می گویند؟

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت

افزایش سرمایه گذاری و معاملات مسکن نشان می دهد که امسال بازار مسکن،بازار خوبی برای سرمایه گذاری است.اگرچه پیش بینی ها نشان از جهش در قیمت ها ندارد،اما برخی تحلیلگران بازار مسکن معتقدند رشد قیمت ها محتمل است.

اگر در نیمه دوم سال عمده معاملات مسکن در آپارتمان های کوچک و متوسط بود،اما در اواخر سال گذشته فروش واحدهای لوکس و بزرگ‌متراژ هم به جریان افتاد.

تراشه های گوگل برای رقابت با چیپست های اپل روانه بازار می شود

کارشناسان اقتصادی می گویند،علت رونق گرفتن معاملات بزرگ مسکن در تهران و شهرهای بزرگ ورود نقدینگی‌های به این بازار از مبدا سپرده‌های بانکی به دنبال توقف نرخ سود بانکی برحوالی ۱۵ درصد است.اتفاقی که اخیرا سبب شد تا قیمت ارز هم افزایش یابد.

توضیحات بیشتر در موردافزایش انتظار بازار تصمیم دولت ساخت مسکن

با تصویب سیاست های تازه دولت برای بازار ارز،انتظار می رود نقدینگی سرگردانی که از بانکها خارج شده به دنبال بازدهی به سایر بازارها از جمله بازار مسکن روی بیاورد.

چه آنکه آمارهای اولیه از چند روز فرودین سال جاری حاکی است که نیمی از معاملات مسکن در فروردین ماه مربوط به واحدهایی با ارزش حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان بوده است .با این حال این آمار نمی تواند ملاک قطعی برای اظهارنظر باشد.

شما مطلب بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت را می خوانید .

بهار رونق مسکن فرا می‌رسد

یکی از مهمترین عوامل رونق معاملات مسکن در سال جاری،ورود خانه اولی‌ها به بازار است.اگرچه بودجه این گروه چندان بالانیست،اما تعداد آنها به نسبت تقاضایی که در بازار وجود دارد،قابل توجه است. از سویی برخی آمارها نشان می دهد که نزدیک به ۲۰ درصد درصد از متقاضیان خرید آپارتمان در دوماه گذشته بودجه‌ای بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان داشته‌اند.

افزایش انتظار بازار تصمیم دولت ساخت مسکن

در عین حال خرید و فروش آپارتمان‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان تقریبا یک‌سوم کل معاملات ثبت شده گزارش می شود

باوجودی که تاپایان فرودین ماه،کمتر از یک هفته باقی است،اما مشاوران املاک می گویند،بازارآنها هنوز رونق نگرفته است.به گفته آنها فروشندگان منتظرند تکلیف بازارهای رقیب مسکن مثل بازار پول روشن شود.بعد از تصمیم دولت برای بازار ارز،برخی شایعات از افزایش نرخ سود بانکی دارد.اگر این طرح اجرایی شود،بخشی از نقدینگی سرگردان به بازار پول می رود و رونق مورد پیش بینی بازار مسکن،محقق نخواهد شد.

ساخت یک مدار اینورتر خورشیدی بدون ترانسفورمر
این مطلب در مورد افزایش انتظار بازار تصمیم دولت ساخت مسکن می باشد .

لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت آم

به نقل از سایت گجت نیوز و به گزارش پارس لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت آمریکا و

لغو موقت پرتاب موشک آماتوری زمین تخت گرایان به دستور دولت، چیزی بود که مایک هیوز هم آن را پیش‌بینی نمی‌کرد. تخت یا کروی بودن زمین در هاله‌ای از ابهام!

همانطور که در اخبار قبلی خواندید، مایک هیوز (Mike Hughes) به عنوان یکی از اعضای نظریه زمین تخت تصمیم داشت که با ساخت موشک آماتوری خود به فضا برود. این مرد ۶۱ ساله که اخیرا به طرفداران ادعای جنجالی زمین تخت پیوسته، قصد داشت که با موشک دست‌ساز خود، تخت بودن زمین را ثابت کند.
ولی با وجود برنامه‌ریزی‌های بسیار، پروژه ارسال راکت آماتوری زمین تخت گرایان با تاخیر مواجه شد! قرار بود که در طول این ماموریت خطرناک، وی سوار بر موشک آماتوری خود شده و با سرعتی نزدیک به ۸۰۰ کیلومتر بر ساعت، به ارتفاع ۵۵۰ متری …

افزایش نرخ ارز، تهدیدی برای بازار مسکن

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس افزایش نرخ ارز، تهدیدی برای بازار مسکن و اگر بازار ارز در کوتاه مدت به تعادل نرسد، حتماً روی سایر بازارهای موازی اثر نامطلوب دارد ولی اگر نرخ ارز تثبیت شود، رونق بازار مسکن تداوم دارد.
به گزارش ایران، نگرانی که در حال حاضر می‌توان به‌عنوان مانعی احتمالی برای ادامه رونق بازار مسکن نام برد تلاطم بازار ارز به‌عنوان بازار موازی مسکن است.
اگر بازار ارز در کوتاه مدت به تعادل نرسد، حتماً روی سایر بازارهای موازی اثر نامطلوب دارد ولی اگر نرخ ارز تثبیت شود، رونق بازار مسکن تداوم دارد.
آمارها نشان می‌دهد معاملات مسکن بعد از چند سال رکود از تابستان بتدریج افزایش یافته و در فصل پاییز نیز تداوم داشت و بر اساس آخرین آمار دفتر برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی معاملات مسکن شهر تهران در دی‌ماه به ۱۹ هزار واحد رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل …

پیش‎بینی آخوندی از بازار مسکن؛ “طلا و ارز جذاب‌تر است&q

عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت بازار مسکن در سال ۹۷،‌ اظهار کرد: به‌نظرم بازار ارز و طلا همچنان نسبت به بازار مسکن جذابیت بیشتری در سال جدید خواهند داشت.وی با اشاره به خالی شدن حباب قیمت مسکن طی ۵ سال گذشته در پاسخ به این پرسش که آیا در سال ۹۷ سقف وام خرید مسکن افزایش می‌یابد، تصریح کرد: هنوز شورای پول و اعتبار افزایش وام مسکن را تصویب نکرده، اما وزارت راه و شهرسازی متقاضی این است، در این راستا تقاضای کاهش سود وام مسکن به ۶ درصد را ارائه کرده‌ام که البته تصویب می‌شود چون رئیس‌جمهوری آن را تأیید کرده است.وی افزود: پیگیر افزایش سقف وام هم هستیم که بر اساس آن وام ۱۶۰ میلیون تومانی حداقل به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.انتهای پیام/* 

  • اخبار اقتصادی
  • بازار مسکن در انتظار تصمیم دولت


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *