خانه / وب‌گردی / ۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید

۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید

۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید ، ۸ نشانه هشداردهنده که به شما می گویند کمبود پروتئین دارید ، نوشیدن شیر اُرگانیک ریسک بیماری قلبی عروقی را کاهش می‌دهد ، ارتباط دیابت زودهنگام با بیماری قلبی عروقی ، معرفی داروی بیماری‌های قلبی-عروقی و پیشگیری از سکته ، علائم هشدار دهنده‌ای که می‌گویند ام اس دارید .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اهمیت حفظ عملکرد مناسب قلب، به ویژه در غرب که یک چهارم افراد در اثر بیماری‌های قلبی و عروقی جان خود را از دست می‌دهند، بسیار زیاد است.
اگرچه بدون تکنولوژی‌های تصویربرداری تخصصی، قلب از داخل قفسه سینه قابل مشاهده نیست، اما نشانه‌های ظاهری خارجی قابل مشاهده‌ای وجود دارد که می‌تواند عملکرد نامناسب قلب شما را قبل از یک اتفاق ناگوار ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، نشان دهد.
برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:
۱) چروک شدن نرمه گوش: یکی از نشانه‌های خارجی چروک‌های مورب ایجاد شده روی نرمه گوش‌هاست. مطالعات نشان می‌دهد یک وابستگی …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اهمیت حفظ عملکرد مناسب قلب، به ویژه در غرب که یک چهارم افراد در اثر بیماری‌های قلبی و عروقی جان خود را از دست می‌دهند، بسیار زیاد است.

اگرچه بدون تکنولوژی‌های تصویربرداری تخصصی، قلب از داخل قفسه سینه قابل مشاهده نیست، اما نشانه‌های ظاهری خارجی قابل مشاهده‌ای وجود دارد که می‌تواند عملکرد نامناسب قلب شما را قبل از یک اتفاق ناگوار ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی، نشان دهد.

همه چیز در مورد بیماری علائم

برخی از این نشانه‌ها عبارتند از:

۱) چروک شدن نرمه گوش: یکی از نشانه‌های خارجی چروک‌های مورب ایجاد شده روی نرمه گوش‌هاست. مطالعات نشان می‌دهد یک وابستگی میان چروک‌های خارجی قابل مشاهده روی نرمه گوش‌ها و افزایش خطر ابتلا به بیماری تصلب شرائین، بیماری‌ای که در آن پلاکت‌ها داخل عروق خونی جمع می‌شوند، وجود دارد.

جزییات مطلب بیماری و علائم را میخوانید .

اگر چه بیش از ۴۰ مطالعه این ارتباط را تایید کرده‌اند، اما علت این ارتباط هنوز روشن نبوده و برخی معتقدند این امر با یک منشا رویان شناسی اشتراک دارد. اخیرا مشخص شده این چروک‌ها در بیماری‌های مربوط به رگ‌های خونی مغزی نیز دخیل هستند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید

۲) تجمع چربی‌ها در نقاط خاص:

یکی دیگر از نشانه‌های خارجی بیماری‌های قلبی، برآمدگی‌های زردرنگ چربی در زیر پوست است که به نام «زانتوما» یا زردتومور شناخته می‌شوند. این برآمدگی‌ها که ممکن است روی آرنج‌ها، زانوها، باسن یا پلک‌ها ظاهر شوند به خودی خود بی ضرر هستند، اما می‌توانند نشانه‌ای از مشکلات بزرگتر باشند.

افراد مبتلا به این زردتومورها، دارای سطوح بالای کلسترول بد هستند که این میزان بالا در زیر پوست تجمع می‌یابد. همچنین این چربی‌ها در شریان‌هایی که قلب را تغذیه می‌کنند، رسوب می‌کنند.

علائم خطرناک در بارداری، بابت کدامشان نگران شوید؟

توضیحات بیشتر در موردبیماری علائم

مکانیسم ایجاد این زردتومور‌ها تشخیص داده شده که به توسعه یک از موثرترین دارو‌های کاهش کلسترول موسوم به استاتین‌ها، منجر شده است.

۳) چماقی شدن ناخن‌ها:

شما مطلب ۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید را می خوانید .

یکی از نشانه‌های دیگر، چماقی شدن ناخن‌های انگشتان دست است که در آن ناخن‌ها تغییر شکل داده و ضخیم‌تر و پهن‌تر می‌شود. این تغییر که به دلیل تولید بافت بیشتر رخ می‌دهد معمولا بدون درد بوده و در هر دو دست اتفاق می‌افتد.

دلیل این تغییر مشکلات مربوط به قلب است چرا که اکسیژن خون به درستی به انگشتان دست نمی‌رسد و به همین علت سلول‌ها یک «فاکتور» تولید می‌کنند که باعث افزایش رشد به منظور برطرف کردن این مشکل می‌شود.

بیماری علائم

۴) هاله اطراف عنبیه چشم:

رسوبات چربی ممکن است در چشم نیز به حالت یک حلقه خاکستری اطراف قسمت خارجی عنبیه دیده شوند. این پدیده که در توانایی بینایی تاثیری نمی‌گذارد، ابتدا در قسمت‌های فوقاتی و تحتاتی عنبیه شکل گرفته و پس از پیشرفت به شکل یک حلقه در اطراف آن در می‌آید.

این حلقه چربی که با برخی از عوامل خطر بیماری‌های قلبی – عروقی مرتبط است، در حدود ۴۵ درصد از افراد بالای ۴۰ سال و ۷۰ درصد از افراد بالای ۶۰ سال شکل می‌گیرد.

۵) پوسیدگی لثه‌ها و لق شدن دندان‌ها:

این مطلب در مورد بیماری علائم می باشد .

وضعیت سلامت دهان شما نیز می‌تواند از وضعیت سلامت قلب و عروق‌تان خبر دهد. دهان حاوی باکتری‌های بسیاری از هر دو نوع خوب و بد است. باکتری‌های بد می‌توانند از طریق دهان وارد جریان خون شده که به التهاب رگ‌های خونی و بیماری‌های قلبی – عروقی منجر می‌شود.

علائم بارداری قبل از پریود، این هفده مورد

مطالعات نشان می‌دهد که تورم لثه‌ها و از بین رفتن دندان‌ها (بیماری پیوره) نشانگر بیماری‌های قلبی است.

۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید

۶) کبودی لب‌ها:

از دیگر شاخص‌های بهداشت دهان، رنگ لب‌هاست. لب‌ها معمولا به رنگ قرمز هستند، اما در افراد مبتلا به مشکلات قلبی به علت ناتوانی سیستم قلبی – عروقی برای رساندن اکسیژن خون به بافت‌ها به رنگ‌های متمایل به آبی (کبود) در می‌آیند.

بیماری, علائم

منبع:ایسنا

انتها یپام/

۶ علامتی که از بیماری‌های قلبی عروقی خبر می‌دهند

علائم بیماری آندومتریوز، درد‌های ناحیه لگن را بشناسید

عاطفه گرگین متخصص زنان و زایمان در خصوص «بیماری آندومتریوز»، اظهار داشت: آندومتریوز یکی از علل عمده درد لگن در زنان سنین باروری است، اما گاهی نوجوانان را نیز درگیر می‌کند.وی ادامه داد: این بیماری است که سلول‌های پوشاننده جدار داخلی رحم (آندومتر)، در جای دیگر، معمولاً در لگن و اطراف رحم، تخمدان‌ها و لوله‌های رحمی یافت می‌شوند و در تمام طول دوران باروری و در تمامی سنین، زنان را از هر طبقه اجتماعی و نژادی تحت تأثیر قرار می‌دهد.  گرگین خاطرنشان کرد: علائم مهم آندومتریوز عبارتند از درد لگنی، قاعدگی‌های دردناک، درد در حین اجابت مزاج، خون ریزی زیاد قاعدگی و یا خون ریزی‌های همراه لکه بینی،  درد حین دفع ادرار و مدفوع در زمان قاعدگی، کیست‌های ناحیه لگنی مقاوم به درمان‌های طبی و در برخی زنان ناباروری است.این متخصص زنان و زایمان افزود: هرچند در بسیاری از زنان ممکن است هیچ علامتی نداشته باشد؛ البته درد علامت شایع …

علائم و درمان بیماری ازگود اشلاتر

علائم و درمان بیماری ازگود اشلاتر

مجموعه: بیماری ها و راه درمان

بیماری ازگود اشلاتر در پسران و دختران یازده تا پانزده سال اتفاق می افتد
بیماری ازگود-اشلاتر بیماری التهاب استخوان، غضروف و یا تاندون بالای استخوان قلم پا (درشت نی) است، یعنی جایی که تاندون کاسه زانو (کشکک) وصل می شود. اغلب اوقات فقط یک زانو دچار آن می شود.
بیماری ازگود اشلاتر (به انگلیسی: Osgood-Schlatter disease) یک بیماری مربوط به اسخوان‌سازی بیش‌ازحد طبیعی در ناحیه برجستگی استخوان درشت نی است.معمولا بیماران از درد ناحیه مربوطه شاکی هستند.
 
بیماری ازگود اشلاتر در پسران و دختران یازده تا پانزده سال اتفاق می افتد.بیماری در پسران شیوع بیشتری نسبت به دخترها دارد.این بیماری با سطح فعالیت‌های فرد ارتباط دارد.در ورزشکاران شیوع بیماری به علت بالا بودن میزان فعالیت فرد بیشتر از افراد غیر ورزشکار است.
 

بیماری ازگود-اشلاتر بیماری التهاب استخوان و غضروف است
 
علت بیماری ازگود اشلاتر
علت بیماری به طور دقیق مشخص نیست اما می تواند در …

علائم و درمان بیماری هموکروماتوز بیماری ژنتیکی ناشی از افزای

بیماری هموکروماتوز درمان و علائم این بیماری ژنتیکی
هموکروماتوز چيست؟
بیماری هموکروماتوز (Hemochromatosis) نوعی بیماری ژنتیکی ناشی از افزایش جذب آهن از روده ها می باشد. آهن برای جذب نیاز به محیط اسیدی دارد و در روده باریک جذب میگردد.
 
در بیماری هموکروماتوز جهشی در تولید یکی از پروتئین های بدن رخ داده است. این پروتئین وظیفه انتقال آهن در سطح روده را به عهده دارد و موجب انتقال آهن به داخل پرزهای روده می گردد. در این جهش جذب آهن تا چندین برابر افزایش می یابد.
 
رايج ترين نوع هموکروماتوز فاميلي است. اما مردم گاهي اوقات آن را از زيادي انتقال خون، مشکلات خوني خاص، بيماري کبد، اعتياد به الکل و يا مصرف بيش از حد قرص آهن دريافت مي کنند. در مردان بيشتر از زنان، آهن بيش از حد وجود دارد. زيرا زنان از آهن اضافي در چرخه قاعدگي و در دوران بارداري خلاص مي شوند.
 
علل و عوامل خطرساز هموکروماتوز
هموکروماتوز دو علت عمده …

  • وب‌گردی
  • ۶ علائم هشداردهنده که به شما می‌گویند بیماری قلبی‌و‌عروقی دارید


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *