خانه / علمی پزشکی / ۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند

۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند

۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند ، بادام زمینی خطر مرگ ناشی از سرطان روده را کاهش می‌دهد ، راه‌های فرار از سرطان روده/ خطر حملات قلبی صبحگاهی را جدی بگیرید/ کاهش وزن با این ویتامین/ نشانه‌هایی از کمبود کلسیم  ، لاغری خطر ابتلا به سرطان سینه را تا یک سوم کاهش می دهد ، با این خوراکی‌ها ریسک ابتلا به سرطان را کاهش دهید ، مصرف روزانه آسپرین خطر سرطان را کاهش می‌دهد .
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ به گفته کارشناسان موسسه تحقیقات سرطان آمریکا (ای‌آی‌سی‌آر)، آمریکایی‌ها با تغییر رژیم‌های غذایی، ورزش منظم و کنترل وزن خود می‌توانند از ابتلا به سرطان روده بزرگ جلوگیری کنند؛ آلیس بندر، مدیر بخش برنامه‌های تغذیه موسسه تحقیقات سرطان آمریکا گفت: با کمی تغییر در خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها و همچنین داشتن حداقل ۳۰ دقیقه‌ ورزش و فعالیت روزانه، می‌توانید خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.
وی افزود: اعمال این تغییرات در شیوه زندگی و داشتن وزن مناسب در پیشگیری از ابتلا به ۶۳هزار مورد سرطان در سال موثر بوده …

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ به گفته کارشناسان موسسه تحقیقات سرطان آمریکا (ای‌آی‌سی‌آر)، آمریکایی‌ها با تغییر رژیم‌های غذایی، ورزش منظم و کنترل وزن خود می‌توانند از ابتلا به سرطان روده بزرگ جلوگیری کنند؛ آلیس بندر، مدیر بخش برنامه‌های تغذیه موسسه تحقیقات سرطان آمریکا گفت: با کمی تغییر در خوردنی‌ها و آشامیدنی‌ها و همچنین داشتن حداقل ۳۰ دقیقه‌ ورزش و فعالیت روزانه، می‌توانید خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

وی افزود: اعمال این تغییرات در شیوه زندگی و داشتن وزن مناسب در پیشگیری از ابتلا به ۶۳هزار مورد سرطان در سال موثر بوده است.

همه چیز در مورد ابتلا بزرگ خطر روده روزانه سرطان سرطان روده فعالیت کاهش

چگونه خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهیم؟

بندر برای کاهش خطر ابتلا به این نوع سرطان ۶ مورد را توصیه می‌کند:

جزییات مطلب ابتلا و بزرگ و خطر و روده و روزانه و سرطان و سرطان روده و فعالیت و کاهش را میخوانید .

۱- مصرف کم الکل. طبق تحقیقات مصرف الکل خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در مردان و همچنین در زنان افزایش می‌دهد. مردان باید سعی کنند مصرف روزانه الکل را به دو نوشیدنی استاندارد الکلی محدود کنند. این میزان برای زنان یک نوشیدنی استاندارد الکلی است. منظور از یک نوشیدنی استاندارد الکلی ۱۲ اونس آب جو، ۱٫۵ اوز لیکور و ۵ اوز شراب است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند

۲- مصرف زیاد فیبر. مصرف غذاهای حاوی فیبر می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در شما کاهش دهد. مصرف ۱۰گرم فیبر یا یک فنجان غلات خطر ابتلا به این سرطان را به میزان ۱۰درصد کاهش می‌دهد.

۳- کاهش مصرف گوشت قرمز و عدم استفاده از گوشت فرآوری شده. مصرف فراوان گوشت قرمز یا مصرف گوشت فراوری شده حتی به مقداری کم خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‌دهد. از مصرف هات داگ، بیکن و انواع سوسیس خودداری کنید. در عوض به مصرف سینه مرغ کباب شده، حمص یا ساندویچ کره بادام زمینی را روی آورید.

چند توصیه ساده و کاربردی برای کاهش وزن

۴- مصرف بیشتر سیر. مصرف روزانه و منظم سیر در کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ موثر است. سیر منبع غنی مواد مغذی و لازم برای سلامتی است.

توضیحات بیشتر در موردابتلا بزرگ خطر روده روزانه سرطان سرطان روده فعالیت کاهش

۵- کنترل مناسب وزن و از بین بردن چربی شکمی. طبق تحقیقات چربی بدنی با افزایش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و ده‌ها سرطان دیگر مرتبط است. داشتن چربی شکم حتی در صورت نداشتن اضافه وزن، خود از عوامل خطرناک ابتلا به این نوع سرطان است. بیشتر سبزیجات رنگی بخورید و مصرف غذاهای پرکالری مانند گوشت و پنیر را محدود کنید. مصرف دسرها و شیرینی‌ها را به دو یا سه بار در هفته کاهش دهید.

۶- داشتن ورزش روزانه منظم. اگر وقت رفتن به باشگاه را ندارید، فعالیت فیزیکی خود را هنگام انجام کارهای خانه یا دویدن انجام دهید. این کار در کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ تاثیر دارد. حداقل ۱۰دقیقه ورزش روزانه داشته باشید. همچنین می‌توانید با ایجاد وقفه در فعالیت، این میزان را به حداقل ۳۰دقیقه در روز افزایش دهید.

شما مطلب ۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند را می خوانید .

غذاهایی که به کاهش سرطان روده بزرگ کمک می‌کنند

برای کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ غذاهای زیر را بیشتر مصرف کنید:

ابتلا بزرگ خطر روده روزانه سرطان سرطان روده فعالیت کاهش

مصرف میوه‌ها و سبزیجات رنگی: میوه‌های رنگی، سبزیجات، ادویه‌جات و گیاهان منبع غنی آنتی اکسیدان هستند. آوکادو، بلوبری، زغال اخته، پونه کوهی، انار، کلم قرمز، انگور قرمز و بنفش، اسفناج، گوجه فرنگی و زردچوبه از جمله این مواد هستند.

کاهش میل جنسی در زنان

موادغذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳: داشتن رژیم غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳، یعنی ایکوساپنتانوییک اسید (ای‌پی‌اِی) و دوکوزاهگزائنوئیک اسید (دی‌اچ‌ای) می‌تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را در شما کاهش دهد. از این منابع می‌توان به ماهی‌های آب سرد مانند ماهی روغن، ماهی خالخالی، سالمون، ساردین و همچنین روغن کتان اشاره کرد.

روغن زیتون: روغن زیتون حاوی مواد شیمیایی گیاهی ضدسرطان است، روغن زیتون اسیدهای صفراوی را کاهش می‌دهد، همچنین آنزیم‌های کنترل کننده تحرکات سلولی در غشای روده را که در سلامت بافت روده نقش دارد، افزایش می‌دهد، روغن زیتون همچنین حاوی فنول‌ها نیز هست. همین امر موجب تاثیر محافظتی آنتی اکسیدانی روغن زیتون شده است.

ادویه‌جات و مواد گیاهی: موادی مانند سیر، زنجبیل، نعناع بیابانی، رزماری، مریم گلی، نعناع، آویشن و زردچوبه می‌توانند رشد سلول‌های سرطانی را مهار کنند.

این مطلب در مورد ابتلا بزرگ خطر روده روزانه سرطان سرطان روده فعالیت کاهش می باشد .

انتهای پیام/

۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند

فرمول غذایی برای کاهش خطر سرطان روده بزرگ

به نقل از سایت عصر ایران و به گزارش پارس فرمول غذایی برای کاهش خطر سرطان روده بزرگ و سرطان روده بزرگ ممکن است به اندازه برخی دیگر از انواع سرطان در کانون توجه قرار نداشته باشد، اما این بیماری می تواند بسیار کشنده باشد، به ویژه اگر رژیم غذایی شما به گونه ای باشد که خطر ابتلا به آن را افزایش دهد. برخلاف بسیاری از انواع دیگر سرطان، رژیم غذایی بخشی کلیدی از ابتلا به سرطان روده بزرگ است، زیرا این قسمت از بدن نقشی بسیار مهم در فرایند گوارش ایفا می کند. به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “اکتیو بیت”، برخی مواد غذایی، مانند گوشت های فرآوری شده، به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهند. از سوی دیگر شاید این پرسش مطرح شود که کدام مواد غذایی می توانند خطر ابتلا به این سرطان را …

بادام زمینی خطر مرگ ناشی از سرطان روده را کاهش می‌دهد

محققان مرکز سرطان “ییل” می‌گویند مصرف آجیل مخصوصا بادام‌زمینی و مغزهای درختی می‌تواند به بیماران مبتلا به سرطان روده مرحله ۳ کمک کند تا از مرگ نجات یابند.

غذاهایی که ممکن است خطر سرطان روده بزرگ را افزایش دهند

به نقل از سایت آفتابیر و به گزارش پارس غذاهایی که ممکن است خطر سرطان روده بزرگ را افزایش دهند و

به گزارش هلث‌دی نیوز بر اساس داده‌های گردآوری‌شده از دو بررسی عمده بهداشتی، همگی این غذاها التهاب در بدن شما را افزایش می‌دهند و این التهاب ایجاد شده با افزایش خطر ایجاد سرطان روده بزرگ همراهی دارد.

دکتر ادوارد جیوانوچی، پژوهشگر ارشد در این بررسی گفت اساساً به نظر می‌رسد آنچه درمجموع یک رژیم غذایی سالم را می‌سازد، باعث پیشگیری از سرطان روده بزرگ هم می‌شود.

جیوانوچی استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی تی‌اچ چن دانشگاه هاروارد در بوستون است.

به گفته او بررسی‌های پیشین نیز عوامل مربوط به رژیم غذایی را با سرطان روده بزرگ مربوط کرده بودند، اما توضیحی درباره علت این ارتباط ارائه نداده بودند.

جیوانوچی و همکارانش گمان دارند که التهاب ناشی از غذاهایی که فرد می‌خورد ممکن است دست‌کم یک از راه‌های …

  • علمی پزشکی
  • ۶ فعالیت روزانه که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *