خانه / سلامت / جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان !

جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان !

جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان ! ، کشف یک جایگزین جدید برای پلاستیک؛ جلبک! ، کشف راه حلی جدید برای تشخیص و مقابله با سرطان ، پیشگیری از سرطان دهانه رحم با واکسن جدید ، راهکارهایی برای کنترل کودکان اوتیسمی با موادغذایی/ ام اس را با کباب بوقلمون مهار کنید/ چگونه با بیماران مبتلا به سرطان رفتار کنیم؟ ، درمان جدید سرطان ریه کشف شد .

+-
 
جلبک دونالیلا در مهار سرطان موثر است
پژوهشگران دریافتند نوعی جلبک سبز به نام دونالیلا سالینا دارای بتاکاروتن زیادی است که وجود این ماده در این جلبک باعث مهار سرطان می شود . در این بخش از نمناک یافته های پژوهشگران در رابطه با مهار سرطان با جلبک دو نالیلا را ارائه کرده ایم.جلبک دونالیلا
مهار سرطان با کمک جلبک دونالیلا
پژوهشگران ایرانی موفق شدند با استفاده از یک جلبک مخصوص به مهار سرطان دست بیابند:
مسوول واحد تحقیق و توسعه این شرکت تحقیقاتی گفت:یکی از محصول های استراتژیک که اکنون در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد کاروتنوئید ها و به …

+–

 

همه چیز در مورد جدید راه سرطان مهار

جلبک دونالیلا در مهار سرطان موثر است
پژوهشگران دریافتند نوعی جلبک سبز به نام دونالیلا سالینا دارای بتاکاروتن زیادی است که وجود این ماده در این جلبک باعث مهار سرطان می شود . در این بخش از نمناک یافته های پژوهشگران در رابطه با مهار سرطان با جلبک دو نالیلا را ارائه کرده ایم.جلبک دونالیلا

مهار سرطان با کمک جلبک دونالیلا
پژوهشگران ایرانی موفق شدند با استفاده از یک جلبک مخصوص به مهار سرطان دست بیابند:

جزییات مطلب جدید و راه و سرطان و مهار را میخوانید .

مسوول واحد تحقیق و توسعه این شرکت تحقیقاتی گفت:یکی از محصول های استراتژیک که اکنون در صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی کاربرد فراوان دارد کاروتنوئید ها و به ویژه بتاکاروتن هستند. کاروتنوئید ها یک دسته از رنگدانه های طبیعی محلول در چربی هستند که عمدتا در گیاهان و جلبک ها و باکتری های فتوسنتز کننده یافت می شوند. کاروتنوئیدها مسوول ایجاد رنگ های زرد، نارنجی، قرمز در برگ های گیاهان، میوه ها و گل ها یا رنگ های بسیاری از پرنگدان، حشره ها، ماهی ها و سخت پوستان هستند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان !

وی افزود:بتاکاروتن( یک نوع کاروتنوئید) نیز در جلبک سبز و تک سلولی دونالیلا سالینا چند هزار برابر بیشتر از میوه ها و سبزی های رنگی است. جلبک دونالیلا سالینا (این ریز جلبک بومی ایران بوده و از دریاچه ارومیه جدا شده است) می تواند در شرایط استرس محیطی همانند شوری بالا تا ۱۴ درصد از وزن خشک خود را بتاکاروتن تولید و ذخیره کند. این جلبک در دریاچه های نمکی فوق اشباع وجود دارد به همین دلیل، اکوسیستم ایران با وجود دریاچه های آب شور متعدد بستر مناسبی برای پرورش تجاری این جلبک فراهم ساخته است.

بیش از ۵ هزار مسافر در راه مانده در استان قزوین اسکان داده شدند

بتاکاروتن موجود در جلبک دونالیلا سرطان را مهار می کند
وی به مزیت های بتاکاروتن های طبیعی اشاره کرد و گفت:بتاکاروتن پیش ساز ویتامینA است و باعث بهبود بینایی می شود. همچنین این ترکیبات دارای خاصیت آنتی اکسیدانی هستند و از تشکیل تومورهای مختلف سرطانی مانند سرطان پوست، سرطان پانکراس، معده و … جلوگیری کرده یا پیشرفت آنها را مهار می کند. این رنگدانه ها سطح کلسترول خون را نیز کنترل می کنند.

loading…

وی ادامه داد:بتاکاروتن در صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و دارویی به عنوان رنگ یا یک ماده آنتی اکسیدان استفاده می شود و با داشتن خاصیت حذف رادیکال های آزاد از سلول های بدن، آنها را از آسیب های ناشی از این مولکول ها که در پی استعمال سیگار، نور زیاد خورشید، استرس و… تشکیل می شوند، محافظت می کند.

توضیحات بیشتر در موردجدید راه سرطان مهار

منابع غذایی بتاکاروتن

همان طور که در بالا ذکر شد، منابع غذایی غنی بتاکاروتن شامل سبزی های زرد و نارنجی و میوه ها و سبزی های دارای برگ سبز تیره هستند. بتاکاروتن موجود در میوه ها و سبزی ها بسته به گونه آن ها، فصل، طول مدت نگهداری، موقعیت رشد و درجه رسیدگی آن ها متغیر است.

شما مطلب جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان ! را می خوانید .

هویج، کدو حلوایی، فلفل دلمه ای زرد و قرمز، گوجه فرنگی، برگ های سبز تیره کاهو، چغندر، اسفناج، هلو، شلیل، آلو،زردآلو، گرمک، طالبی، انبه، خرمالو و نارنگی از جمله منابع غذایی عمده ی بتاکاروتن هستند.

 

جدید راه سرطان مهار

تبیان

دو تجربه؛ توشه راه آینده

راه درمان ایدز، کشفیات جدید محققان

یک درمان جدید که در شکست سرطان موفق بوده است، ممکن است در نهایت در مبارزه با ویروس مولد AIDS نیز موثر باشد.با توجه به مطالعه‌ای که ماه گذشته در PLOS Pathogens منتشر شد، مشخص شد که سلول‌های CAR-T (رسپتورهای آنتی‌‌ژنی کایمریک) مهندسی‌شده‌ی ژنتیکی ممکن است درنهایت برای نابودی HIV به‌کار بروند.دکتر اسکات کیچن و همکارانش در دانشگاه کالیفرنیا معتقد اند که کلید از بین بردن سلول‌های آلوده به HIV، استفاده از این سلول‌های اصلاح‌شده برای بهبود پاسخ ایمنی بدن است.این مطالعه به حیوانات و ظرف‌های آزمایشگاهی محدود شد اما محققان می‌گویند که یافته‌ها این احتمال را مطرح می‌کنند که اصلاح ژنی می‌تواند برای شکست HIV به‌کار رود.دانشمندان برای تولید اولین ژن درمانی برای سرطان، به سلول‌های T (یک زیرمجموعه از گلبول‌های سفید خون) ژن‌های خاصی دادند که مولکول‌های سطحی (CARs) ایجاد می‌کند که قادر به شناسایی و اتصال به همتایان‌شان در سلول‌های تومور هستند. سپس سلول‌های CAR-T فعال …

بیانیه جدید رسول خادم؛ دنبال مسابقه دادن با نمایندگان رژیم ص

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رسول خادم در جدیدترین بیانیه خود در مورد آخرین وضعیت کشتی کشور مطالبی را بیان کرد که در زیر می‌خوانید:ضمن تشکر از محبت همه اعضای عزیز و محترم خانواده بزرگ کشتی ایران نسبت به این حقیر، بعنوان عضو کوچک این خانواده پرافتخار، تقاضا دارم در کنار کشتی بمانید و لحظه‌ای آن را رها نکنید. کشتی باندازه کافی تنها است….حکایت من هم داستان خسته شدن و تسلیم شدن نیست، بگذریم…نکته دیگر اینکه، در این چند روز، در مواجه با برخی از اظهار نظرهای مقامات محترم وابسته به نهادهای سیاسی و بعضا ً نظامی درباره صحبت‌های اعلام شده از سوی بنده، درباره رقابت ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی، بسیار متعجب شدم. این عزیزان یا واقعاً متوجه موضوع نمی‌شوند و یا خود را به ندانستن می‌زنند……بنده هیچ مرجعیت و مسئولیتی در قبال اینکه ورزشکاران ایرانی با چه کشوری مسابقه بدهند یا ندهند، نداشته و ندارم…….اینگونه موضوعات مراجع خود …

آی او اس ۱۱٫۳ با تغییرات بسیار مهم و ویژگی‌‌های جدید در راه

به نقل از سایت گجت نیوز و به گزارش پارس آی او اس ۱۱٫۳ با تغییرات بسیار مهم و ویژگی‌‌های جدید در راه است و

آی او اس ۱۱٫۳ یکی از مهم‌ترین به‌روزرسانی‌های این سیستم عامل خواهد بود که اپل لیست تغییرات بااهمیت و ویژگی‌های جدید آن را منتشر کرده است.
زمان زیادی از انتشار آپدیت آی او اس ۱۱٫۲٫۵ نمی‌گذرد که حالا اپل با انتشار لیستی از تغییرات نسخه جدید iOS، توجه کاربران را به خود جلب کرده است. یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که این به‌روزرسانی به دستگاه اضافه خواهد کرد، امکان غیر فعال کردن ویژگی مدیریت مصرف برق برای جلوگیری از ضعیف شدن پردازنده است که احتمالا برای برخی افراد خوشحال‌کننده خواهد بود.
انیموجی‌های جدید هم یکی دیگر از موارد غیر منتظره در این آپدیت جدید محسوب می‌شوند. به لطف بهره‌گیری از فناوری های پیشرفته در تلفن های هوشمند، حالا کاربران می‌توانند خود را در نقش یک خرس، شیر، …

  • سلامت
  • جلبک دونالیلا راه حلی جدید در مهار سرطان !


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *