خانه / وب‌گردی / هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها

هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها

هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها ، فواید روغن ذرت و مضرات آن ، آشنایی با مضرات و خواص روغن کانولا ، هشدار هواشناسی درباره کولاک در جاده‌ها ، هشدار پلیس درباره کلاهبرداران پایان سال ، هشدار آمریکا درباره برنامه موشکی کره‌شمالی .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛سرخ کردن غذا یک روش بسیار محبوب پخت و پز در خانه و رستوران‌ها است. این روش به‌صرفه و سریع است و به دلیل جذب چربی، ایجاد بافت مناسب و طعم و بوی خوب باعث دلچسب شدن غذا می‌شود. اما باید توجه داشت که این بهبود کیفیت ظاهری غذا، مشکلاتی را نیز به همراه دارد.
در طول فرآیند سرخ کردن واکنش‌های شیمیایی مختلفی از جمله اکسیداسیون، هیدرولیز، پلیمریزاسیون و شکافت رخ می‌دهد. سرعت واکنش‌های شیمیایی در طول سرخ کردن به عوامل مختلفی مثل ویژگی‌های ماده سرخ شده، میزان اسید‌های چرب غیر اشباع، غلظت اکسیژن در …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛سرخ کردن غذا یک روش بسیار محبوب پخت و پز در خانه و رستوران‌ها است. این روش به‌صرفه و سریع است و به دلیل جذب چربی، ایجاد بافت مناسب و طعم و بوی خوب باعث دلچسب شدن غذا می‌شود. اما باید توجه داشت که این بهبود کیفیت ظاهری غذا، مشکلاتی را نیز به همراه دارد.

در طول فرآیند سرخ کردن واکنش‌های شیمیایی مختلفی از جمله اکسیداسیون، هیدرولیز، پلیمریزاسیون و شکافت رخ می‌دهد. سرعت واکنش‌های شیمیایی در طول سرخ کردن به عوامل مختلفی مثل ویژگی‌های ماده سرخ شده، میزان اسید‌های چرب غیر اشباع، غلظت اکسیژن در سطح و در داخل روغن، دما، حضور فلزات سنگین و … بستگی دارد.

همه چیز در مورد درباره مصرفی مضرات هشدار

مشخص شده است که روغن‌های مورد استفاده در سرخ کردن به طور مداوم در دمای بالا و با حضور اکسیژن و آب درون مواد غذایی استفاده می‌شوند. این نحوه مصرف واکنش‌های شیمیایی را در پی دارد که موجب تاثیرات منفی بر روی عطر و طعم غذا می‌شود. همچنین ترکیبات نامطلوب تولیدشده از این واکنش‌ها برای سلامتی نیز مضر است.

اکسیداسیون چربی به دلیل اینکه باعث از دست رفتن کیفیت محصولات می‌شود، باعث نگرانی کارشناسان صنایع غذایی و مصرف‌کنندگان شده است. چربی‌ها و روغن‌ها به راحتی و حتی به صورت خود به خودی در زمان نگهداری، اکسید می‌شوند. اکسیداسیون چربی‌ها و روغن‌ها می‌تواند مسمومیت غذایی را به همراه داشته باشد.

جزییات مطلب درباره و مصرفی و مضرات و هشدار را میخوانید .

در طول مراحل اولیه اکسیداسیون، «هیدروپراکسیدها» تولید می‌شوند و درون روغن تجمع می‌یابند. عدد پراکسید (Peroxide) یکی از پارامتر‌های نشان دهنده کیفیت روغن است که درجه اکسیداسیون را نشان می‌دهد. روغن‌های تازه تصفیه شده دارای میزان پراکسید کمتر از یک هستند و روغن‌هایی که پراکسید بالاتر از ۱۰ دارند، فاسد در نظر گرفته می‌شوند.

پیشگویی پیرزن بلغاری درباره آینده پوتین

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها

پراکسید‌های موجود در غذا‌های سرخ شده رادیکال‌های آزاد ایجاد می‌کند، این رادیکال‌های آزاد مسئول فساد غذا‌ها و عامل آسیب به بافت‌های بدن است و می‌تواند علتی برای سرطان، بیماری‌های التهابی، آترواسکلروز یا تصلب شرایین، بیماری‌های عروق کرونری قلب، پیری و … باشد.

با توجه به اهمیت میزان پراکسید در مواد غذایی و افزایش استفاده از غذا‌های آماده و فست‌فود، غلامرضا جاهد خانیکی و همکارانش در گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران میزان پراکسید در روغن‌های مصرفی واحد‌های فست‌فود تهران را اندازه‌گیری کردند.

در این مطالعه با استفاده از سامانه اطلاعاتی رستوران‌های تهران، ۹۰ واحد فست‌فود (ساندویچی و فلافلی) در مناطق مختلف تهران به طور تصادفی انتخاب شدند. از روغن در حال استفاده این واحد‌ها که دارای کلاس قیمتی متوسط و بالا بودند، نمونه‌برداری کردند. میزان پراکسید این روغن‌ها مطابق استاندارد اندازه‌گیری شد و داده‌ها از نظر آماری تجزیه و تحلیل شدند.

توضیحات بیشتر در مورددرباره مصرفی مضرات هشدار

نتایج به دست آمده این تحقیق نشان داد که بیشتر روغن‌های جمع‌آوری شده در این تحقیق، اکسیده بودند و میزان پراکسید در آن‌ها بالاتر از حد مجاز استاندارد بود که این می‌تواند برای سلامتی مشکلاتی را ایجاد کند.

جاهد خانیکی و همکارانش پیشنهاد کردند که آموزش‌های لازم به متصدیان این صنوف داده شود. برای سرخ کردن مواد غذایی از روغن‌های مخصوص سرخ کردن استفاده شود، از حرارت‌های بالا به مدت طولانی برای سرخ کردن استفاده نشود، ظروف خلا برای سرخ کردن به کار گرفته شود و از چندبار استفاده کردن این روغن‌ها نیز اجتناب شود.

شما مطلب هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها را می خوانید .

نتایج این پژوهش در آخرین شماره فصل‌نامه علمی پژوهشی سلامت و محیط‌زیست وابسته به انجمن علمی بهداشت محیط ایران به چاپ رسیده است.

«شرمن» درباره اقدامات ترامپ هشدار داد

منبع:ایسنا

درباره مصرفی مضرات هشدار

انتهای پیام/

روغن‌های مصرفی در فست‌فود‌ها بیش از حد مجاز «پراکسید» دارند

این مطلب در مورد درباره مصرفی مضرات هشدار می باشد .

هشدار آلمان درباره موشک‌های کره شمالی

ایسنا: ‌به نقل از خبرگزاری دویچه وله ، روزنامه بیلد آم زونتاگ گزارش داد: اوله دیل ، معاون مدیر سرویس فدرال آلمان در نشستی غیرعلنی به اعضای پارلمان گفته است که در حال‌ حاضر این اطمینان وجود دارد که کره شمالی می‌تواند با موشک‌هایش آلمان و کل اروپا را هدف گیرد.
وی افزود: سرویس اطلاعات فدرال آلمان مذاکرات میان کره شمالی و کره جنوبی را اقدامی مثبت می‌داند.
این‌ در حالی است که سرویس اطلاعات فدرال آلمان هنوز در رابطه با این گزارش هیچ اظهار نظری نکرده است.
طی چند روز گذشته مقامات آمریکا، ژاپن و کره جنوبی برای مذاکره در رابطه با خلع تسلیحات اتمی کامل شبه جزیره کره در سئول با یکدیگر دیدار کردند.
این مذاکرات تازه ترین اقدام در سری تلاش‌های دیپلماتیک در آستانه نشست احتمالی میان آمریکا و کره شمالی در ماه مه است. …

درباره برف هشدار داده بودیم

به نقل از سایت ایسنا و به گزارش پارس درباره برف هشدار داده بودیم و معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور اعلام کرد که دستکم ۲۰ استان درگیر بارش برف هستند و سازمان مدیریت بحران کشور از روز چهارشنبه هفته گذشته اخطاریه لازم در این زمینه را به تمامی دستگاه‌ها ارائه کرده بود.مرتضی اکبرپور در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت بارش برف در تهران و دیگر استان‌های کشور گفت: از روز چهارشنبه با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی در خصوص بارش برف در ۲۰ استان کشور از جمله تهران، سازمان مدیریت بحران هشدارهای لازم را به دستگاه‌های مربوطه داده و از آنها خواسته بود که در برابر برف آمادگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اقدامات تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها در این زمینه بررسی خواهد شد، افزود: تمامی دستگاه‌ها باید درباره اقدامات و عملکرد خود در خصوص برف پاسخگو بوده و گزارشی از آنچه که …

هشدار تشکیلات خودگردان به تصمیم ترامپ درباره قدس

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس هشدار تشکیلات خودگردان به تصمیم ترامپ درباره قدس و خبرگزاری فارس: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره تصمیم احتمالی آمریکا برای اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل هشدار داد.بنا بر اعلام خبرگزاری اسپوتنیک، «نبیل ابو ردینه» سخنگوی «محمود عباس» شامگاه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس تشکیلات خودگردان با تعدادی از رهبران و رؤسای جمهور کشورها درباره خطرناک بودن هرگونه تصمیم آمریکا در قدس هشدار داده است.یک منبع در کاخ سفید هفته گذشته اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در سخنرانی خود در روز چهارشنبه، قدس را به عنوان پایتخت جدید اسرائیل معرفی کند.پیشتر ترامپ در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قول داده بود در صورت پیروزی، سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس منتقل خواهد کرد. …

  • وب‌گردی
  • هشدار درباره مضرات روغن‌های مصرفی در فست وفود‌ها


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *