خانه / وب‌گردی / گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر

گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر

گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر ، ابداع تازه دانشمندان در دستیابی به فناوری «غیب کردن» ، فناوری فضایی باعث بهره‌وری در کشاورزی شده است ، فناوری فوق پیشرفته برای جلوگیری از قطع اعضای بدن + تصاویر ، نیم نگاهی به فراز و فرودهای ایران در مسیر دستیابی به فناوری هسته‌ای ، آرزوهای بلند پروازانه ترکیه برای اشغال مناطق تحت تصرف نیروهای کُرد+تصاویر .
به گزارش گروه وبگرد باشگاه خبرنگاران جوان؛ کشور چین در سال ۱۹۹۲ با تصویب برنامه‌ای تحت عنوان ۹۲۱، برنامه توسعه قابلیت‌های فضایی خود را به تصویب رساند. این برنامه از آزمایش ناو شنژو در شکل حمل محموله‌های زیستی و سپس سرنشین‌دار آغاز شد و سرانجام با آزمایشگاه فضایی کوچک تیانگون ادامه یافت و به یک مجتمع مداری چند قسمتی مجهز در مدار زمین انجامید.

طی این مسیر که تقریبا ۲۵ سال طول کشید، نشان می‌دهد که مدیران سیاست فضایی چین، از برنامه درازمدت طراحی شده عدول نکرده و در کنار فعالیت‌های ارزشمند غیرسرنشین‌دار، سیاست‌های مصوب در ربع قرن قبل را …

به گزارش گروه وبگرد باشگاه خبرنگاران جوان؛ کشور چین در سال ۱۹۹۲ با تصویب برنامه‌ای تحت عنوان ۹۲۱، برنامه توسعه قابلیت‌های فضایی خود را به تصویب رساند. این برنامه از آزمایش ناو شنژو در شکل حمل محموله‌های زیستی و سپس سرنشین‌دار آغاز شد و سرانجام با آزمایشگاه فضایی کوچک تیانگون ادامه یافت و به یک مجتمع مداری چند قسمتی مجهز در مدار زمین انجامید.

همه چیز در مورد بلند چین عکس فضایی فناوری گام

طی این مسیر که تقریبا ۲۵ سال طول کشید، نشان می‌دهد که مدیران سیاست فضایی چین، از برنامه درازمدت طراحی شده عدول نکرده و در کنار فعالیت‌های ارزشمند غیرسرنشین‌دار، سیاست‌های مصوب در ربع قرن قبل را گام به گام پیش می‌برند.

جزییات مطلب بلند و چین و عکس و فضایی و فناوری و گام را میخوانید .

خبرهای منتشره نشان می‌دهد ساخت هسته مرکزی مجتمع مداری چین با نام تیانانه (Tianhe- به معنی هارمونی آسمان‌ها) توسط آکادمی فضایی چین (CAST -China Academy of Space Technology) به پایان رسیده است و اینک در مرکز پیکره‌بندی و آزمایش تیانجین (Tianjin) در شمال چین آخرین مراحل بررسی را می‌گذراند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر


بیشتر بخوانید: فضانوردان چینی از “قصر بهشت” به زمین بازگشتند


از جمله ویژگی‌های ایستگاه مداری جدید چین می‌توان به توسعه و بهبود سامانه‌های تامین نیازهای زندگی اشاره کرد که بر اساس تجربیات در ماموریت کیهان‌نوردان چین در آزمایشگاه فضایی تیانگون (Tiangong) به دست آمد. بطور مثال می‌توان به توانایی برای بازیافت آب از تنفس و دفع اشاره کرد.

توضیحات بیشتر در موردبلند چین عکس فضایی فناوری گام

قرار است پس از پرتاب تیانانه، نخست یک فروند ناو بدون سرنشین‌دار تیانژو (Tianzhou) که نقشی شبیه به ناو روسی باربری “پروگرس” دارد، حمل تجهیزات و لوازم مورد نیاز ساکنان تیانانه را انجام دهد. سپس یک ناو از نوع شنژو (Shenzhou) با گروهی از فضانوردان چین با هدف بازدید و بررسی همه جانبه ایستگاه مداری، راهی آن خواهد شد. دو بخش آزمایشی همراه با یک بخش اپتیکی شامل تلسکوپ فضایی دو متری مانند تلسکوپ فضایی هابل، اما با یک میدان گسترده‌تر از جمله تجهیزاتی خواهد بود که قرار است به هسته اصلی وصل شوند.

مهمان آمریکایی در تبریز +عکس

شما مطلب گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر را می خوانید .

“بائو ویمین” (Bao Weimin) مهندس شرکت فناوری هوا و فضای چین China Aerospace Science and Technology) Corporation -CASC) پیمانکار اصلی فضایی این کشور طی مصاحبه‌ای به خبرگزاری‌ها گفت که برنامه ایستگاه مداری جدید چین با بیش از دوازده پرتاب، از جمله پرتاب بخش‌های مختلف، ناوهای باربری تیانژو و ماموریت ناوهای سرنشیندار شنژو انجام خواهد شد.

بلند چین عکس فضایی فناوری گام

از سوی دیگر، بر اساس خبرها، گروهی از فضانوردان چینی در حال آماده شدن برای انجام مأموریت در ایستگاه مداری تیانه هستند. این آموزش‌ها شامل تمرین‌های مختلف مانند راهپیمایی فضایی و فعالیت‌های بیرون از ایستگاه مداری می‌شود. جالب آن که کیهان‌نوردان چین، بخشی از این تمرین و فعالیت‌ها از جمله آموزش فرود اضطراری در آب را همراه با دو فضانورد سازمان فضایی اروپا برگزار کردند.

“یانگ لیوی”، اولین فضانورد چین که در سال ۲۰۰۳ سفری تقریبا ۲۲ ساعته را در فضا انجام داد و اینک معاون دفتر برنامه فضایی سرنشین‌دار چین است طی مصاحبه‌ای فاش کرد که این کشور قصد دارد سومین گروه فضانوردان خود را نه مانند قبل از میان نظامیان، بلکه افراد شایسته در مشاغل مختلف از جمله مهندسان پرواز و متخصصان محموله‌های علمی (دانشمندان با تخصص‌های مختلف) انتخاب کند که شامل زنان نیز می‌شود.

دو گروه انتخابی اول در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰ از خلبانان نیروی هوایی برای شرکت در اولین مأموریت‌های مستقل شنژو و یا در ارتباط با ایستگاه مداری تیانگون بودند، اما ظاهرا گروه جدید از میان افرادی از موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی انتخاب خواهند شد.

این مطلب در مورد بلند چین عکس فضایی فناوری گام می باشد .

او اظهار داشت که بین ۱۰ تا ۱۲ فضانورد از جمله دو زن انتخاب خواهند شد. تاکنون ۱۱ فضانورد چینی در ۶ ماموریت این کشور حضور داشته‌اند.

(تصاویر) وضعیت اتوبان تهران – کرج پس از بارش برف

“یانگ” اظهار کرد: کسانی که به عنوان مهندس فضایی انتخاب می‌شوند، حداقل باید یک مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند و متخصصین محموله مدرک دکترا. هر دو گروه باید دارای حداقل سه تا پنج سال تجربه کاری مفید باشند.

گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر

وی طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری چین اظهار کرد: “ایستگاه فضایی که ما در حال ساخت آن هستیم، در حقیقت یک میدان تجربی فضایی در سطح دولتی است که باید به محققان برای پیشرفت و توسعه اقتصاد ملی و کل بشریت در زمینه‌های مختلف خدمت کند. بنابراین تقاضا برای چنین فضانوردان به طور فزاینده‌ای افزایش می‌یابد.”

“ژانگ باینان” (Zhang Bainan)، یک مقام ارشد در برنامه فضایی سرنشین‌دار نیز گفته است که آنها در حال تلاش برای بهبود ناو سرنشین‌دار شنژو هستند. او طی مصاحبه‌ای اعلام کرد آزمایش هماهنگی این ناو را با بخش‌های فضایی جدید به اتمام رسانده‌اند و از جزئیات مربوط به ناو کیهانی سرنشین‌دار شنژو، همچنین از سفینه بدون سرنشین باربری تیانژو مانند حمل بار، اتصال فضایی، توانایی سوخت‌گیری و حمل سوخت برای توسعه کار در ایستگاه فضایی آینده استفاده می‌شود.

بلند, چین, عکس, فضایی, فناوری, گام

اخبار منتشره همچنین نشان می‌دهد که چین همزمان در حال کار بر روی طیف وسیعی از کاوشگران مه‌پیمای خودکار و همچنین یک پرتابگر سنگین است که می‌تواند در دهه ۲۰۳۰ برای فرود زمینیان در ماه بکار رود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دورخیز چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار

شاسی بلند میلیاردی چین + عکس

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فردا نیوز، یک تیم ۱۸۰۰ نفره بیش از ۳۰ هزار ساعت برای تکمیل این خودرو زمان گذاشته‌اند. این خودرو یک موتور ۶/۸ لیتری با قدرت ۳۶۰ اسب بخار دارد که می‌تواند سرعت این خودرو را به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت برساند.

خطوطی که در طراحی بدنه خوردو به کار رفته در کنار رنگ مشکی مات، ظاهر پر صلابتی به کارلمن کینگ داده است. طراحی داخل خودرو نیز بسیار چشمگیر است و در آن از چوب تیره و طلا استفاده شده است. تلویزیون، پلی استیشن، ماشین قهوه ساز، یخچال، اینترنت ماهواره‌ای و روشنایی رنگین کمانی از تجهیزات داخلی این خودرو به شمار می‌آید.

پشت پرده جنگ پنهان ارتش‌های آمریکا و چین برای ساخت یک فناوری

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شلیک یک توپ خصوصا در کالیبر‌های بالا مثل گونه‌های دریایی از یک پروسه مشخص پیروی می‌کند. گلوله درون لوله قرار گرفته و سپس خرج انفجاری در پشت آن قرار می‌گیرد و با فعال شدن مکانیزم شلیک و انفجار خرج مورد نظر گلوله به سمت جلو رانده می‌شود، اما اخیرا نسل جدیدی از توپ‌ها در حال آزمایش بوده و شاید به زودی وارد وضعیت عملیاتی شوند که به جای خرج‌های انفجاری، از نیروی الکترومغناطیسی برای به پیش راندن گلوله‌ها استفاده می‌کنند.
در اصطلاح به این نوع از سامانه‌های تسلیحاتی Rail Gun گفته می‌شود. اما شاید اولین سوال درباره این نوع از تسلیحات این است که اصولا نحوه عملکرد آن‌ها به چه گونه‌ای است. در یک زبان ساده باید گفت که در اسلحه‌های ریل گان، گلوله در میان دو ریل با عبور جریان مخالف الکتریکی و ایجاد میدان مغناطیسی قدرتمند، پرتاب می‌شود. خبری از خرج انفجاری نیست …

افتتاح پل گردشگری جدید در چین + تصاویر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، پل گردشگری جدیدی در چین افتتاح شده است که از زمین یک هزار و ۱۰ متر فاصله دارد.
این پل در یک پارک زمین‌شناسی در جنوب غربی چین ساخته شده است و شکل آن مانند «u» است.

منبع : فارس 
انتهای پیام/

  • وب‌گردی
  • گام بلند چین برای دستیابی به فناوری فضایی سرنشین‌دار+ تصاویر


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *