خانه / وب‌گردی / کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر

کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر

کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر ، گزارش اختصاصی تسنیم از کارگاه شیمیایی تروریست‌ها در غوطه؛ ردپای عربستان در ساخت سلاح‌های کشتارجمعی+تصاویر ، گزارش اختصاصی تسنیم از کارگاه شیمیایی تروریست‌ها در غوطه؛ رد پای عربستان در ساخت سلاح‌های کشتارجمعی+تصاویر ، کشف مواد منفجره در سیستان و بلوچستان ، برخورد با فروشندگان مواد محترقه و منفجره در فضای مجازی ، ردپای عربستان در ساخت سلاح‌های کشتارجمعی/کارگاه شیمیایی تروریست‌ها در غوطه کشف شد+فیلم .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در چارچوب عملیات پاکسازی شهرک «زملکا» واقع در غوطه شرقی دمشق از لوث بقایای گروه‌های تروریستی، یگانی از ارتش سوریه مواد منفجره ساخت عربستان سعودی، و نیز انبار خمپاره‌‌ها، موشک‌ها و بمب‌های دست‌ساز را کشف و ضبط کردند.
یکی از فرماندهان میدانی به خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد در داخل یکی از انبارها در شهرک زملکا مواد منفجره‌ای، که مقادیری از آنها ساخت عربستان سعودی است، و نیز تجهیزاتی برای ترکیب این موادها با موادی با قدرت انفجاری بالاتر مانند ماده «سی‌فور» و اضافه کردن ماده «کلر» به برخی خمپاره‌ها و موشک‌ها، …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،در چارچوب عملیات پاکسازی شهرک «زملکا» واقع در غوطه شرقی دمشق از لوث بقایای گروه‌های تروریستی، یگانی از ارتش سوریه مواد منفجره ساخت عربستان سعودی، و نیز انبار خمپاره‌‌ها، موشک‌ها و بمب‌های دست‌ساز را کشف و ضبط کردند.

یکی از فرماندهان میدانی به خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد در داخل یکی از انبارها در شهرک زملکا مواد منفجره‌ای، که مقادیری از آنها ساخت عربستان سعودی است، و نیز تجهیزاتی برای ترکیب این موادها با موادی با قدرت انفجاری بالاتر مانند ماده «سی‌فور» و اضافه کردن ماده «کلر» به برخی خمپاره‌ها و موشک‌ها، کشف شده است.

همه چیز در مورد ساخت سوریه عربستان عکس کشف مواد

این فرمانده میدانی خاطرنشان کرد، همچنین در این انبار موشک‌های ارسالی کشورهای حامی تروریست‌ها از جمله موشک‌های «گراد» نگهداری می‌شد، که به‌گفته این منبع، تروریست‌ها با این موشک‌ها و مواد منفجره شهرک‌های مسکونی در دمشق را هدف حملات قرار می‌دادند.

این فرمانده میدانی تصریح کرد، تروریست‌های «فیلق الرحمن» یکی از شهرک‌های زملکا را به دژ امنیتی خود تبدیل کرده و مانع ورود غیرنظامیان به این منطقه شده‌اند. این عناصر تکفیری همچنین در این منطقه کارگاهی برای تولید انبوه بمب‌های انفجاری و خمپاره‌ها احداث کرده‌اند.

جزییات مطلب ساخت و سوریه و عربستان و عکس و کشف و مواد را میخوانید .

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر

به‌گفته این منبع نظامی، تروریست‌ها با ایجاد تونلی، کارگاه و انبار مواد منفجره، موشک‌ها و بمب‌های دست‌ساز را به هم وصل کرده‌اند.

شهرک زملکا مهم‌ترین پایگاه اصلی تروریست‌های «فیلق الرحمن» محسوب می‌شد که طی روزهای گذشته در داخل این شهرک شبکه‌ای پیچیده از تونل‌ها و انبارهای تسلیحاتی کشف شده است که از آنها برای بمباران مناطق مسکونی در دمشق و حومه آن استفاده می‌شد.

شکوه تاج‌ محل در عکس روز نشنال جئوگرافیک

توضیحات بیشتر در موردساخت سوریه عربستان عکس کشف مواد

منبع:تسنیم

شما مطلب کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر را می خوانید .

انتهای پیام/

تصاویری از مواد منفجره ساخت عربستان در زملکا

ساخت سوریه عربستان عکس کشف مواد

گزارش اختصاصی تسنیم از کارگاه شیمیایی تروریست‌ها در غوطه؛ رد

«غصون ماضی» خبرنگار خبرگزاری تسنیم،‌ غوطه شرقی، شهرک الشفونیة: در عمق غوطه شرقی و در حومه شهرک «الشفونیه» که اخیراً ارتش سوریه آن را آزاد کرده بود، وارد کارگاه ساخت مواد و سلاح شیمیایی شدیم، جایی که تروریست‌ها این سلاح‌ها را علیه ملت سوریه مورد استفاده قرار می‌دادند، این کارگاه که ارتش در جریان عملیات جست‌وجوی منطقه پس از آزادی آن کشف کرد، یک کیلومتر از شهر دوما به‌عنوان قلعه و دژ باند جیش‌الاسلام فاصله دارد که این گروه از حمایت مستقیم پادشاهی سعودی برخوردار است.در این کارگاه سه‌طبقه‌ای فرایند تهیه مواد اولیه انجام می‌شود، پیش از آنکه در موشک و گلوله جاسازی و به‌سمت غیرنظامیان شلیک شود تا بلافاصله دولت‌های غربی، دولت سوریه و ارتش را به استفاده از سلاح شیمیایی علیه ملت سوریه متهم کنند.یک فرمانده میدانی به خبرنگار تسنیم می‌گوید: هنگام پیشروی در این منطقه و پس از آزادسازی آن از چنگال تروریست‌های مسلح حاضر در منطقه …

کشف کارخانه ساخت مهمات در دیرالزور سوریه

خبرگزاری فارس: ارتش سوریه امروز بعد از ظهر (سه شنبه) در حومه جنوب شرق استان دیرالزور یک کارخانه ساخت سلاح‌ و مهمات نظامی را کشف کرد که مربوط به تروریست‌های داعش بود. به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از شواهد موجود در این کارخانه چنین بر می‌آید لوزام آن حداقل ساخت کشور ترکیه است. نیروهای ارتش سوریه و متحدان در تاریخ ۱۲ آبان ۹۶ دیرالزور را از اشغال داعش خارج کردند و از آن به بعد هر از چند گاهی بخشی از سلاح‌های انبار شده این گروهک تکفیری یافت می‌شود. روز گذشته (دوشنبه) نیز نیروهای دولت سوریه حین گشت‌زنی در شهرک «عفتریس» در غوطه شرقی پس از خروج تروریست‌ها، یک کارگاه تولید تسلیحات شیمیایی را کشف کردند.

کشف الماسی که مواد تشکیل‌دهنده آن روی زمین وجود ندارد!+عکس

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،محققان دریک الماس کوچک، ماده معدنی پروسکایت سیلیکات کلسیم یافتند که تا به حال روی زمین مشاهده نشده بود. این ماده در لایه زیرپوسته زمین تشکیل می شود.
به طور معمول پروسکایت سیلیکات کلسیم در عمق ۷۰۰ کیلومتری سطح زمین وجود دارد و به عقیده دانشمندان چهارمین عنصر معدنی فراوان در زمین است.
محققان این ماده معدنی را در الماس کوچکی با قطر ۳ میلیمتر یافتند که در کمتر از یک کیلومتری پوسته زمین در معدن Cullinan واقع در آفریقای جنوبی قرار داشت.
گراهام پیرسون استاد دانشگاه آلبرتا در این باره می گوید: تاکنون هیچ کس نتوانسته این ماده را روی سطح زمین به حالت با ثبات حفظ کند. این ماده اصولا در عمق ۷۰۰ کیلومتری زمین وجود دارد و تنها راه حفظ ثبات آن روی سطح آن است که در یک ماده دیگر مانند الماس نگهداری شود.
 

منبع:مهر
انتهای پیام/
الماسی کوچک حاوی ماده ای از اعماق زمین …

  • وب‌گردی
  • کشف مواد منفجره ساخت عربستان در سوریه+تصاویر


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *