خانه / مادر و کودک / علت درد شکم در بارداری چیست؟

علت درد شکم در بارداری چیست؟

علت درد شکم در بارداری چیست؟ ، نشانه های بارداری چیست؟ ، چرا گرفتگی عضلات در بارداری به وجود می آید؟ راه مقابله به آن چیست؟ ، علائم بارداری هفته اول چیست؟ (اتفاقات هفته اول بارداری) ، ریواس در بارداری؛ عوارض و فواید مصرف ریواس در دوران بارداری چیست؟ ، اندازه شکم در بارداری، نشانه چیست؟ .

اگر شما در هفته سی‌ ام بارداری به سر می‌برید، هنوز برای آنکه این درد شکم مربوط به درد زایمان باشد زود است. در ادامه چند دلیل محتمل برای ایجاد ناراحتی در ناحیه‌ی شکم آورده شده است:
رشد رحمی: رحم شما همچنان برای تطبیق با فرزند به سرعت در حال رشدتان، به رشد ادامه می‌دهد و این می‌تواند باعث درد شکم در بارداری و احساس ناراحتی گردد. این ناراحتی می‌تواند گستره‌ی متنوعی، از یک احساس پری شکم تا دردی مثل فرو رفتن چاقو به درون شکم‌تان (مثلا در اثر بلند شدن ناگهانی از تخت خواب) را در بر بگیرد. این …

همه چیز در مورد بارداری در بارداری درد شکم علت

اگر شما در هفته سی‌ ام بارداری به سر می‌برید، هنوز برای آنکه این درد شکم مربوط به درد زایمان باشد زود است. در ادامه چند دلیل محتمل برای ایجاد ناراحتی در ناحیه‌ی شکم آورده شده است:

رشد رحمی: رحم شما همچنان برای تطبیق با فرزند به سرعت در حال رشدتان، به رشد ادامه می‌دهد و این می‌تواند باعث درد شکم در بارداری و احساس ناراحتی گردد. این ناراحتی می‌تواند گستره‌ی متنوعی، از یک احساس پری شکم تا دردی مثل فرو رفتن چاقو به درون شکم‌تان (مثلا در اثر بلند شدن ناگهانی از تخت خواب) را در بر بگیرد. این درد به دلیل کشیدگی رباط‌هایی که در اطراف رحم قرار دارند ایجاد می‌شود؛ شما می‌توانید با تغییر دادن حالت نشستن‌تان به آرامی همراه تنفس عمیق برای رساندن اکسیژن کافی به عضلات، این درد را تسکین دهید یا تمرینات کششی مربوط به لگن را انجام دهید: با قرار دادن دست‌ها بر روی میز یا نرده‌ی پله‌ها برای خودتان تکیه گاهی پیدا نمایید و سپس با خم کردن زانو، یک پایتان را کمی از زمین بلند نمایید تا ده بشمارید و پایتان را پایین بیاورید. این کار را ده بار برای هرکدام از پاها تکرار نمایید.

جزییات مطلب بارداری و در بارداری و درد و شکم و علت را میخوانید .

جدایی عضلات شکم: همزمان با رشد رحم شما، رشته‌های بلند عضله که در وسط قسمت پایینی شکم‌تان قرار گرفته‌اند، برای هماهنگی با ابعاد جدید رحم از همدیگر جدا می‌شوند. فاصله گرفتن عضلات از یکدیگر باعث بوجود آمدن حس درد شکم در بارداری و ناراحتی در شما می‌گردد. این عضلات معمولا پس از تولد نوزاد به جای اصلی‌شان باز می‌گردند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره علت درد شکم در بارداری چیست؟

یبوست در بارداری: یکی دیگر از علل درد شکم در بارداری یبوست در این دوران است. هورمون‌های بارداری سرعت عمل هضم در بدن شما را پایین می‌آورند؛ علاوه براین وزن رحم باعث فشار آوردن بر روی روده‌ی بزرگ شده و مجموع این موارد باعث می‌شود مواد دفعی بدن‌تان با سرعت کمتری حرکت نمایند. این مساله در صورت بروز یبوست می‌تواند منجر به دردهای شکمی در شما گردد. مصرف مقادیر زیاد مایعات و خوراکی‌هایی از قبیل سبوس و سبزیجات ترد می‌تواند به رفع این مشکل کمک نماید.

حالت قرارگیری جنین: اگر حالت قرارگیری فرزند شما حالت تولد باشد، به فرمی که دست‌ها به سمت پایین رحم قرار گرفته و پاهایش رو به بالا باشد ممکن است با لگد زدن به دنده‌ها و یا ضربه زدن با دست به مثانه‌ی شما باعث بروز ناراحتی و به تبع آن درد شکم در بارداری گردد. در این مواقع حالت قرارگیری‌تان را تغییر دهید؛ سعی کنید حواس فرزندتان را با آواز خواندن برای او پرت نمایید.

درد زایمان غیر واقعی: گاهی اوقات ممکن است با یک درد و فشار در اطراف کمر و شکم‌تان مواجه شوید، انگار که یک طناب به دور شما پیچیده و در حال فشرده شدن است. این دردها، انقباضات Braxton Hicks (انقباضات باکستون هیکس) نامیده می‌شوند. اگر به طور مدام این دردها را احساس نمایید ممکن است به اشتباه فکر کنید درد زایمان ‌تان شروع شده است. تشخیص بین درد زایمان حقیقی و غیر واقعی می‌تواند سخت باشد: درد زایمان غیر واقعی بیشتر در جلوی شکم اتفاق می‌افتد، با زمان شدیدتر نمی‌شود و بیشتر احساس فشار دارد تا درد و معمولا اگر پاهایتان را در جای بلندی قرار دهید و مقادیر زیادی آب بنوشید کاهش پیدا می‌کنند. اگر این احساس فشار باقی ماند با پزشک‌تان تماس بگیرید. بررسی دهانه‌ی رحم راهی سریع برای تشخیص حقیقی یا غیر واقعی بودن درد زایمان است.

توضیحات بیشتر در موردبارداری در بارداری درد شکم علت

پره اکلامپسی: چیزی در حدود ۷ تا ۱۰ درصد کسانی که اولین بارداری‌شان را تجربه می‌کنند در سه ماهه‌ سوم بارداری با پره اکلامپسی مواجه می‌شوند. دلیل بروز این پدیده که با نام toxemia نیز شناخته می‌شود مشخص نشده است. علائم این مشکل شامل بالا رفتن فشار خون مادر ( معمولا بالاتر از ۹۰/۱۴۰) و مشاهده‌ی پروتئین در ادرار و یا بروز تورم در صورت و دست‌ها و پاهای اوست. بیشتر خانم‌هایی که با پره اکلامپسی مواجه هستند مشکل خاصی نخواهند داشت اما در برخی موارد حاد، نشانه‌هایی همچون سردرد، نقطه بینی، تاری دید، درد در قسمت بالایی شکم (درد شکم در بارداری) و تشنج نیز مکن است بروز نماید. خانم‌هایی با فشار خون مزمن، مشکلات کلیوی دیابت، چاقی و باردای‌های متعدد در معرض خطر بالاتری قرار دارند. تنها درمان برای پره اکلامپسی، به دنیا آوردن نوزاد است. اگر شما با بیماری شدید مواجه شوید، پزشک برای سلامت شما رای به زایمان (حتی اگر فرزندتان هنوز نارس باشد) می‌دهد. اگر مشکلات شما ملایم‌تر باشد، شما را به وسیله‌ی آزمایش خون و ادرار مورد سنجش قرار می‌دهند و در هنگام آماده بودن جنین زایمان جلو می‌اندازد.

شما مطلب علت درد شکم در بارداری چیست؟ را می خوانید .
روشهای باردار شدن سریع، صحت دارند؟

بارداری در بارداری درد شکم علت

علت درد بالای شکم در بارداری چیست؟

سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من تو هفته سی و سه بارداری. ام. چند شبه که بالای شکمم خیلی درد می کنه.پاسخ دکتر زهرا بصیرت، متخصص زنان و زایمان:دوست عزیز درد بالای شکم در بارداری می تواند علل مختلفی مانند اختلالات کیسه صفرا، عفونت کلیه و … داشته باشد، شما همچنین باید از لحاظ انقباضات رحمی و زایمان زودرس بررسی شوید. حتما به متخصص مراجعه کنید تا بررسی های لازم صورت بگیرد.

علت درد دور ناف در بارداری و نحوه درمان آن

اشتراک گذاری در Facebook

اشتراک گذاری در Twitter

اشتراک گذاری در Google+

اشتراک گذاری در Reddit

اشتراک گذاری در Pinterest

اشتراک گذاری در Linkedin

بانوان در طول بارداری دردهای مختلفی را تجربه می کنند که می توان گفت درد دور ناف در بارداری یکی از این دردهای ناخوشایند و آزار دهنده می باشد.

در دوران بارداری بدن تغییرات زیادی را از لحاظ ظاهری و هورمنی تجربه می کند و گاها درد های عجیب و غربی که تا به حال احساس نکرده است را در خود می بیند و باعث نگرانی مادر می شود. درد دور ناف در بارداری مخصوصا در سه ماهه دوم و سوم با بزرگ شدن شکم در بعضی خانم ها خود را بروز می دهد که ما در ادامه از علل آن می گوییم. همراهمان باشید.

علت درد دور ناف در بارداری چیست؟
درد دور ناف در بارداری بسته به شکل بدن، ماهی که در آن قرار دارید و کشیدگی پوست شما متفاوت است و …

تیروئید در دوران بارداری، علت تا درمان

تیروئید در بارداری بیماری شایعی است که اغلب زنان به آن دچار می‌شوند. این بیماری می‌تواند به هر دو شکل کم کار و پرکار بروز کند که علائم هر یک از آن‌ها متفاوت می‌باشد. در این مطلب شما را با علت، علائم و راه های درمان تیروئید در بارداری آشنا خواهیم کرد. از عوارض این بیماری می‌توان به سقط جنین، زایمان زودرس و… اشاره کرد.بیماری‌های تیروئید، چه کم کار و چه پرکار، نسبتا در دوران بارداری شایع بوده و باید به درمان آن‌ها توجه کرد. غده تیروئید در جلوی نای قرار گرفته و با ترشح هورمون‌هایی به تنظیم متابولیسم، تنظیم سیستم قلبی و عصبی، وزن، دمای بدن و دیگر جریان‌های بدن کمک می‌کند.در زمان بارداری، اگر از قبل مبتلا به کم کاری یا پر کاری تیروئید بوده‌اید، نیاز است که برای کنترل این شرایط در دوران بارداری به ویژه در سه ماهه اول، مراقبت‌های پزشکی بیشتری را اعمال کنید. گاهی اوقات …

  • مادر و کودک
  • علت درد شکم در بارداری چیست؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *