خانه / دسته‌بندی نشده / با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟

با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟

با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟ ، چطور یک کودک را بعد از خواب وحشتناک آرام کنیم؟ ، چطور کودک را بخوابانیم؟ ، روانشناسی رفتار کودک، تاثیر مستقیم نگرش پدر ، گروه خونی کودک، چطور ار هاش منفی می شود؟ ، خصوصیات کودک ۳ ساله و نحوه رفتار با وی .
به عنوان یک مادر یا پدر اگه از کودکتون چیزی بخواید خیلی ناراحت کنندست که ازتون نافرمانی کنه و به حرفتون بی توجهی کنه، نافرمانی عمدی کودک زمانی اتفاق می افته که کودک متوجه بشه که چه کاری ازش خواستید و به حرف شما توجه نکنه و کاری که دلخواه خودشه انجام بده، تشخیص این مسئله که آیا عمدی بود …

به عنوان یک مادر یا پدر اگه از کودکتون چیزی بخواید خیلی ناراحت کنندست که ازتون نافرمانی کنه و به حرفتون بی توجهی کنه، نافرمانی عمدی کودک زمانی اتفاق می افته که کودک متوجه بشه که چه کاری ازش خواستید و به حرف شما توجه نکنه و کاری که دلخواه خودشه انجام بده، تشخیص این مسئله که آیا عمدی بود یا نه خیلی مهمه از نظر روانشناسی واکنش متفاوتی باید در قبالش انجام بشه. در ادامه مطلب میتونید نحوه ی برخورد با فرزندی که عمدا نافرمانی میکنه رو بخونید.

نافرمانی عمدی در کودکان

همه چیز در مورد پدر چطور رفتار کودک مادر

نافرمانی عمدی در کودکان

مرحله اول: عصبانی نشید

زمانی که فرزند شما عمدا نافرمانی میکنه، در مرحله اول خودتون رو کنترل کنید، عصبانی نشید و با احترام و لحن مودبانه ازش بخواید دلیل کارشو بگه که چرا کاری خلاف حرف شما انجام داده؟ اگه شما عصبانی بشید کودک بیشتر نافرمانی میکنه.

جزییات مطلب پدر و چطور و رفتار و کودک و مادر را میخوانید .

مرحله دوم: عواقب کارشو توضیح بدید

با لجبازی و نافرمانی کودک نه از راه دستور دادن و عصبانیت که از راه محبت وارد بشید، برای مدتی کنارش بشینید و براش از دلیل حرفتون توضیح بدید و از عواقب منفی کاردلخواهش بگید، مثلا اگه به فرزندتون گفتید که بعد از بازی حتما باید دوچرخه اش رو تو پارکینگ بذاره و اون نافرمانی میکنه از یک تجربه ی شخصی براش بگید که اگه دوچرخه بیرون باشه ممکنه زنگ بزنه یا گم بشه و در اینصورت خودش ناراحت میشه و دیگه دوچرخه نداره.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟

عواقب نافرمانیشو بهش توضیح بدید

عواقب نافرمانیشو بهش توضیح بدید

مرحله سوم: بازی نمره منفی

زمانی که به خوبی پیامدهای نافرمانی رو به کودکتون توضیح دادید برای اینکه منضبط بشه میتونید در صورت نافرمانی دوباره به جای تنبیه از بازی نمره منفی استفاده کنید. به این صورته که قوانین خونه مشخص شده باشه و هرکسی که خلاف قوانین عمل کنه با گرفتن نمره منفی عواقبی هم براش به دنبال داشته باشه. مثلا اگه همه باید ساعت ۸ خونه باشن و فرزندتون تا ساعت هشت و نیم بیرون بود نمره منفی بهش تعلق میگیره و نباید برای دو روز عصر بیرون از خونه بازی کنه و اگه شما بعد از ساعت ۸ خونه رسیدید باید برای دو روز عصر از خونه بیرون نرید! به اینصورت مانع از لجبازی کودک بشید.

ایرانی‌ها چطور سفر می‌کنند؟

توضیحات بیشتر در موردپدر چطور رفتار کودک مادر

مرحله چهارم: تهدید تو خالی نکنید

اگه کودکتون نافرمانی کرد و شما تهدید کردید که مثلا اجازه نداره بیرون از خونه بازی کنه، برای مدتی نباید بذارید بیرون بازی کنه چرا که اگه تهدید عملی نشه شما به کودکتون یاد دادید که تهدیداتتون در حد حرفه و عملی نمیشه و همین خودش باعث میشه نافرمانیهای بیشتری ازش سربزنه.

تهدید توخالی نکنید

شما مطلب با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟ را می خوانید .

تهدید توخالی نکنید

مرحله پنجم: تنبیه منصفانه برای نافرمانی عمدی کودک

تنبیه های فرزندتون رو مناسب با نافرمانیش قرار بدید اگه به فرزندتون اجازه دادید بره خونه دوستش بازی کنه و ساعت ۵ که شما میرسید خونه باشه و نافرمانی کرد و دیر رسید اینطور نباشه که برای یک ماه از رفتن به خونه دوستش منعش کنید، چرا که در اینصورت بار دیگه که خواست نافرمانی کنه در صورت نیم ساعت تاخیر به تاخیرش ادامه میده و به خیال اینکه چیزی برای از دست دادن نداره و در هر صورت چه با نیم ساعت تاخیر چه با سه ساعت تاخیر شما دیگه اجازه نمیدید به خونه دوستش بیاد، به نافرمانیها ی بزرگتر دست میزنه.

پدر چطور رفتار کودک مادر

وابستگی کودک به مادر بزرگ، چه علتی دارد؟

خیلی از مادرها سوال می کنند که چرا کودکم به من وابسته نیست. حتما برای شما هم پیش آمده که کودک شما به مادربزرگ خود علاقه زیادی داشته باشد. این موضوع در نگاه اول بسیار دلنشین است و شما لذت می برید. اما وقتی این علاقه در حدی می شود که بودن با مادر بزرگ را به شما ترجیح می دهد حتما نگران می شوید. وابستگی بچه به مادربزرگ در نگاه اول اصلا بد نیست و خیلی هم خوب است. اما تا چه حد؟ علاقه زیاد کودک به مادر بزرگ باعث مشکلاتی می شود که والدین را درگیر آن می کند. این مورد درباره وابستگی نوزاد به مادر بزرگ نیز پیش می آید. اما واقعا چرا کودک به مادر بزرگ وابسته است ؟ در این مقاله می خواهیم علت وابستگی کودک به مادر بزرگ را بررسی نماییم:علاقه زیاد کودک به مادر بزرگ :ما باید قبل از اینکه دلیل وابستگی …

ابراز محبت به کودک، مرا ببوس

نخستین بار که او را در آغوش مادر یا پدر می‌گذارند، همه‌ی محبت خود را با بوسه نثار طفلش می‌کند اما همین که دختر یا پسر کمی بزرگ‌تر شد شاید دلش برای بوسیدن فرزندش غنج برود اما هر کاری می‌کند نمی‌تواند مانند دوران کودکی فرزندش را بغل بگیرد و بدین وسیله محبتش را نشان دهد. حالا بماند پدر و مادرهایی که از این کار اکراه دارند و معتقدند بوسیدن بچه کار ناپسندی است و به قول معروف او را لوس و وابسته بار می‌آورد در حالی که با نگاهی به روایات و سیره‌ی معصومین (علیهم السلام) دست‌‎مان می‌آید که همین عمل ساده چقدر می‌تواند محبت و مودت را میان پدر و مادر و فرزندان بیشتر کند و اصلاً یکی از اصول تربیتی ائمه همین بوسیدن فرزندان است. در این مطلب جنبه‌های مختلف این رفتار عاطفی را بررسی کرده‌ایم.راه‌های ابراز عشقتوجه و محبت دیدن از جانب پدر و مادر یکی …

روانشناسی رفتار کودکان، بچه ها تقلیدگران حرفه ای هستند

کودکان آینه‏ وار رفتارهای والدین و بزرگترها را تقلید می‏ کنند. چشمان کوچکی هستند که شب و روز شما را نگاه می کنند. گوش های کوچکی هستند که هرچه می گویید، زود می شنوند. دستان کوچکی هستند که مشتاقند هر آنچه انجام می دهید، انجام دهند و کودک در رویای روزی است که مثل شما شود.شما الگوی دوست کوچک ما هستید و از همه ی دانایان، دانا ترید. در ذهن کوچکش، اصلا به شما مظنون نیست، هر آنچه را بگویید و انجام دهید، باور می کند، او مثل شما حرف می زند و کار می کند و وقتی بزرگ شد، درست مثل شما خواهد بود.دوست کوچک ساده لوحی ست که فکر می کند همیشه حق با شماست. با چشمانی همیشه باز، شبانه روز نظاره گر شماست و شما هرروز با کارهای خود برای او سرمشقی به جا می گذارید، برای پسر کوچکی که منتظر است در آینده همانند شما …

  • دسته‌بندی نشده
  • با نافرمانی عمدی کودک چطور رفتار کنیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *