خانه / بین الملل / چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟

چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟

چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟ ، انگیزه پمپئو برای تشویق ترامپ به حمله نظامی به ایران ، تلاش بولتون برای حمله به مراکز نظامی ایران و سوریه ، رسانه صهیونیستی: فرماندهان نظامی آمریکا گزینه‌های حمله به سوریه را به ترامپ ارائه می‌کنند ، ترامپ: از خط قرمز می‌گذشتیم؛ روسیه و ایران وارد سوریه نمی‌شدند ، پاسخ ترامپ به هشدار روسیه درباره حمله به سوریه: برای موشک‌های آمریکا آماده باشید .
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های آمریکایی نوشتند، “دونالد ترامپ”رئیس جمهوری آمریکا اصرار داشت که به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در خاک سوریه هم حمله شود، ولی “جیمز ماتیس” وزیر دفاع این کشور مخالف چنین اقدامی بود.”یوگنی بین” کارشناس و رئیس باشگاه مباحثات سیاسی مسکو، در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» توضیح داده که چرا در نهایت در واشنگتن تصمیم …

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های آمریکایی نوشتند، “دونالد ترامپ”رئیس جمهوری آمریکا اصرار داشت که به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در خاک سوریه هم حمله شود، ولی “جیمز ماتیس” وزیر دفاع این کشور مخالف چنین اقدامی بود.

“یوگنی بین” کارشناس و رئیس باشگاه مباحثات سیاسی مسکو، در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» توضیح داده که چرا در نهایت در واشنگتن تصمیم گرفته شد تا دست به چنین اقدامی زده نشود.

همه چیز در مورد ایران تاسیسات ترامپ چرا حمله روسیه ریسک سوریه نظامی

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از منابع خبری خود نوشته است که رئیس پنتاگون سه گزینه برای حمله به سوریه را به کاخ سفید ارائه داده بود: گزینه نخست-حمله به تاسیساتی در سوریه که می توانند به تسلیحات شیمیایی ارتباط داشته باشند. گزینه دوم- حملات گسترده به مراکز نظامی و ساختارهای مشکوک به تولید سلاح‌های شیمیایی و گزینه سوم نیز حمله به سامانه دفاع ضدهوایی روسیه در خاک سوریه را نیز در نظر داشت تا توان دفاعی دولت سوریه بطور کامل از بین برود.

بر اساس اطلاعات این روزنامه، ترامپ اصرار داشت که به تاسیسات نظامی روسیه و ایران که تسلیحات نظامی مورد نیاز ارتش بشار اسد را در اختیارش قرار می دهد نیز حمله شود، ولی به دلیل مخالفت ماتیس، این نقشه کنار گذاشته شد.   

جزییات مطلب ایران و تاسیسات و ترامپ و چرا و حمله و روسیه و ریسک و سوریه و نظامی را میخوانید .

یوگنی بین در تفسیر این خبر، یادآور شد که مقامات واشنگتن نیازی به راه اندازی جنگ سوم جهانی ندارند. وی گفت: «احتمال دارد کاخ سفید و پنتاگون در مورد چگونگی حمله به سوریه دارای اختلاف نظر جدی شده باشند. ما شاهد هستیم که حمله موشکی به سوریه، شنبه صبح، و نه روز جمعه که روز مقدسی برای مسلمانان است، انجام گرفت. ضمن اینکه شنبه در روسیه و بسیاری از کشورهای اروپایی، روز تعطیل است. بدین ترتیب دولت ترامپ سعی کرده تا از واکنش منفی به این اقدام تا جای ممکن بکاهد یا آن را به تعویق بیاندازد.»

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: «علاوه بر این، وظیفه اصلی این نبود که جنگ سوم جهانی به راه بیافتد. ترامپ و مقامات سیاسی آمریکایی می خواستند درگیری نظامی جهانی در خاورمیانه را تحریک کنند تا روسیه مجبور به ترک منطقه شود.»  

یوگنی بین یادآور شد: «در چنین شرایطی، پنتاگون روی تجربه عملیات نظامی در عراق تکیه کرد. در آن زمان حمله نظامی اسرائیل به عراق، شرایط مناسب را برای آمریکا فراهم کرد. اکنون نیز از وخامت اوضاع بین اسرائیل و ایران در سوریه استفاده شد تا با ایجاد هرج و مرج لازم در خاورمیانه، نفوذ روسیه در منطقه نیز کاهش پیدا کند.»

به گفته وی، در عین حال برای آمریکایی‌ها بسیار مهم بود تا بتوانند بین روسیه و ترکیه، اختلاف بیاندازند. اکنون اردوغان (رئیس جمهوری ترکیه) متاسفانه از حمله موشکی آمریکا به سوریه حمایت کرده است.  

توضیحات بیشتر در موردایران تاسیسات ترامپ چرا حمله روسیه ریسک سوریه نظامی

به عقیده بین، البته از سوی دیگر، اکثر کشورهای عربی و حتی اسرائیل نیز از حملات موشکی به سوریه حمایت کامل نکرده و فعلا سکوت کرده‌اند.

طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، حملات موشکی آمریکا، انگلیس و فرانسه به تاسیسات نظامی و زیرساختارهای غیرنظامی در خاک سوریه در ساعات اولیه بامداد روز شنبه انجام گرفت که در جریان آن ۱۰۳ موشک به سمت خاک سوریه شلیک شد، ولی پدافند ضدهوایی سوریه موفق شد، ۷۱ مورد آنها را دفع کند.

شما مطلب چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟ را می خوانید .

“ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه این حمله را «تجاوز علیه یک کشور مستقل» نامیده و تاکید کرد، نه کارشناسان روسی و نه مردم محلی ساکن شهر دوما، وقوع حمله شیمیایی که بهانه این حملات موشکی قرار گرفته را تایید نکرده‌اند.

انتهای پیام/

ایران تاسیسات ترامپ چرا حمله روسیه ریسک سوریه نظامی
آرایش سیاسی خاورمیانه در حال شکل گیری؛ دور جدید مذاکرات سه‌جانبه درباره سوریه

چرا روسیه مانع از حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه نشد؟

به نقل از سایت تسنیم و به گزارش پارس چرا روسیه مانع از حمله نظامی ترکیه به خاک سوریه نشد؟ و به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه اینترنتی «وزگلیاد» در تحلیلی نوشته است: عملیات نظامی ترکیه علیه شبه نظامیان کرد در خاک سوریه همچنان ادامه دارد و گذشته از آن “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهوری این کشور وعده داده که این عملیات حتی گسترش نیز خواهد یافت. کردهای سوری نیز از هم اکنون روسیه را به «خیانت» متهم کرده اند. البته واضح است که مسکو آشکارا تمایلی ندارد تا در آنچه در حال حاضر در عفرین سوریه در حال رخ دادن است، مداخله ای داشته باشد. اکنون باید دید چرا روسیه تلاشی برای ممانعت از اقدام نظامی ترکیه از خود نشان نداده و منافع مسکو از این وضعیت چیست؟اردوغان ابتدا در مذاکرات تلفنی با “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در مورد عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه به توافق …
انگیزه پمپئو برای تشویق ترامپ به حمله نظامی به ایران

تابناک: چشم‌انداز جایگزینی رکس تیلرسون وزیر خارجه معزول آمریکا با مایک پمپئو، یکی از آخرین موانع دونالد ترامپ برای خروج از برجام به عنوان انجام یکی از وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور آمریکا و همچنین از بین بردن یکی دیگر از مواریث باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا را فراهم کرده است. برخی از تحلیلگران آمریکایی مدعی هستند، تلاش‌های ضدایرانی تیم ترامپ در مرحله از بین بردن برجام متوقف نخواهد شد و آنها برای حمله نظامی به ایران زمینه‌چینی خواهند کرد.
 پل پیلار محقق ارشد در مرکز مطالعات امنیتی دانشگاه جرج تاون که سابقه سه دهه فعالیت در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را نیز دارد در مطلبی در نشنال اینترست در این باره نوشته است که حتی اگر رویای نومحافظه‌کاران برای حمله نظامی به ایران در دوره ترامپ محقق نشود، ترامپ و پمپئو در کنار یکدیگر در حال سوق دادن اوضاع به سوی درگیری‌های بی‌پایان، …
پاسخ ترامپ به هشدار روسیه درباره حمله به سوریه: برای موشک‌ها

حمله انتحاری به فرماندهی پلیس در قندهار


ترامپ در توییتی تازه نوشته است: “روسیه گفته که هر موشکی را که به سوریه شلیک شود، خواهد زد. آماده باش روسیه، چون آنها (موشک‌ها) دارند می‌آیند، تر و تمیز و تازه و “هوشمند”! نباید با حیوان آدم‌کش با گاز که از کشتن مردم خودش لذت می‌برد شریک می‌شدید!”
 

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به این توییت آقای ترامپ گفت “موشک‌های هوشمند باید به سوی تروریست‌ها پرتاب شود، نه دولت‌های قانونی.”رئیس جمهور آمریکا همچنین نوشت نوشته است: روابط ما با روسیه بدتر از هر زمان دیگری از جمله زمان جنگ سرد است. دلیلی ندارد که اینطور باشد. روسیه به کمک ما برای اقتصادش نیاز دارد؛ چیزی که انجامش بسیار ساده است. نیاز به همکاری همه کشورها داریم. مسابقه تسلیحاتی را متوقف کنیم؟پیشتر سفیر روسیه در لبنان هشدار داده بود که کشورش هر موشکی را که از طرف آمریکایی‌ها به سوریه پرتاب شود، منهدم خواهد کرد و گفته بود که …

  • بین الملل
  • چرا ترامپ از ریسک حمله به تاسیسات نظامی روسیه و ایران در سوریه گذشت؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *