خانه / اخبار سیاسی / نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد

نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد

نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد ، ۱۲٫۸ درصد نرخ بیکاری در کشور/ کارآموزی در ایران بسیار ضعیف است ، ۲۷ درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند/ بیکاری زنان ۳ برابر مردان است ، کمتر از یک دهم درصد دانش‌آموزان درگیر اعتیاد/ شرایط پیش ثبت‌نام در مدارس غیردولتی اعلام شد ، ابطال پنج درصد از آرای انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان/ زمان اعلام نتایج تعیین شد ، شرایط استفاده از بیمه بیکاری + مبلغ بیمه بیکاری چقدر است؟ .
خبرگزاری فارس: مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار سال ١٣٩٦ را منتشر کرد.
بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢،١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٥، ٠,٣ …

خبرگزاری فارس: مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار سال ١٣٩٦ را منتشر کرد.

بررسی نرخ بیکاری افراد ١٠ ساله و بیش‌تر نشان می‌دهد که ١٢،١ درصد از جمعیت فعال (شاغل و بیکار)، بیکار بوده‌اند. بررسی روند تغییرات نرخ بیکاری حاکی از آن است که این شاخص، نسبت به سال ١٣٩٥، ٠,٣ درصد کاهش یافته است.

همه چیز در مورد اعلام بیکاری درصد سال فارس قبل مرکز نرخ

در سال ١٣٩٦، ٤٠,٣ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیش‌تر از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ یعنی در گروه شاغلان یا بیکاران قرار گرفته‌اند. بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٥)، ٠.٩ درصد افزایش یافته است.

نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله حاکی از آن است که ٢٥,٣ درصد از فعالان این گروه سنی در سال ١٣٩٦ بیکار بوده‌اند. بررسی تغییرات سالانه‌ی نرخ بیکاری جوانان ١٥ تا ٢٩ ساله نشان می‌دهد، این نرخ نسبت به سال قبل ٠.٦درصد کاهش یافته است.

جزییات مطلب اعلام و بیکاری و درصد و سال و فارس و قبل و مرکز و نرخ را میخوانید .

تعداد شاغلان در سال ١٣٩٦ به ٢٣ میلیون و ٣٧٨ هزار و ٦١٣ نفر رسید که نسبت به سال گذشته ٧٩٠ هزار و ٥٦١ نفر افزایش یافته است. نسبت اشتغال در سال ١٣٩٦ به ٣٥,٥ درصد رسید که نسبت به سال ١٣٩٥ افزایش ١.٠ درصدی داشته است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد

بررسی سهم اشتغال ناقص نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، ١٠,٤ درصد جمعیت شاغل،‌ به دلایل اقتصادی (فصل غیرکاری، رکود کاری، پیدا نکردن کار با ساعت بیش‌تر و…) کم‌تر از ٤٤ ساعت در هفته کار کرده و آماده برای انجام کار اضافی بوده‌اند. این در حالی است که ٣٨.٨درصد از شاغلان ١٥ ساله و بیش‌تر، ٤٩ ساعت و بیش‌تر در هفته کار کرده‌اند.

افت فروش در سینمای ایران در آستانه نوروز

بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی نشان می‌دهد که در سال ١٣٩٦، بخش خدمات با ٥٠,٤ درصد بیش‌ترین سهم اشتغال را به خود اختصاص داده است. در مراتب بعدی بخش‌های صنعت با ٣٢.٠ درصد و کشاورزی با ١٧.٦ درصد قرار دارند.

خاطر نشان می‌سازد اطلاعات نتایج طرح مذکور به صورت تفصیلی به زودی در درگاه ملی آمار به نشانی www.amar.org.ir قابل دسترس خواهد بود.

توضیحات بیشتر در مورداعلام بیکاری درصد سال فارس قبل مرکز نرخ
شما مطلب نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد را می خوانید .

مرکز آمار: نرخ تورم سال قبل ۸.۲ درصد است

خبرگزاری فارس: در حالی که طبق قانون مرکز آمار ایران مرجع رسمی و قانونی اعلام همه نوع آمار در کشور است، این مرکز نرخ تورم برای کل کشور در سال ۹۶ را ۸.۲ درصد و برای مناطق شهری ۸.۱ درصد اعلام کرده است، اما بانک مرکزی نیز برای همین بازه زمانی نرخ تورم را ۹.۶ درصد اعلام کرده است.
مرکز آمار ایران اعلام کرد: نرخ تورم در اسفندماه ۹۶ برای کل کشور به ۸.۲ درصد، مناطق شهری به ۸.۱ درصد و مناطق روستایی به ۸.۸ درصد رسید.
مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در اسفند ماه سال ١٣٩٦ را منتشر کرد که نشان می‌دهد درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوار) در دوازده ماه منتهی به اسفند ماه سال ١٣٩٦ نسبت به دوره مشابه سال قبل برای کل کشور ۸.۲ درصد، مناطق شهری …
اعزام سربازان وظیفه به دوره‌های فنی‌ و حرفه‌ای

سقوط ۱۴ پله‌ای قهرمان لیگ برتر ایران

به نقل از سایت جام جم و به گزارش پارس اعزام سربازان وظیفه به دوره‌های فنی‌ و حرفه‌ای و
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، احمدرضا منتظری با اعلام این خبر افزود: این مرکز از ابتدای سال تاکنون یکهزار و ۴۶۰ نفر ساعت دوره آموزش مهارتی برای سربازان وظیفه در استان برگزار کرده است.

وی که در نشست با فرماندهان مرکز آموزش علمی و تخصصی شهید بهشتی ناجا سخن می‌گفت، افزود: کمک به تأمین تجهیزات و اجرای دوره های آموزشی و پروژه های پژوهشی در امر مهارت آموزی سربازان وظیفه، ارتقاء بهره وری دوره خدمت، استفاده از ظرفیت های نیروهای مسلح، استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان و فراهم کردن فرصت های شغلی از طریق آموزش در محیط کار واقعی، همواره مورد تأکید ما بوده است.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید رجایی اصفهان، ارائه آموزش های مهارت …
اعلام بودجه سال آینده رقیب استقلال

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال استقلال فردا(دوشنبه) ساعت ۲۰:۱۵ در آخرین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا میهمان الهلال در کویت است.
در این راستا باشگاه الهلال بودجه سال آینده خود را اعلام کرد که رقمی نجومی شد. بنا به اعلام این باشگاه سعودی ۹۵ میلیون ریال(بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان) از اسپانسرها و فروش بلیت کسب می کند. ۴۵ میلیون ریال(تقریبا ۵۰ میلیارد تومان) از پخش تلویزیونی کسب می کند و ۴۰ میلیون ریال(تقریبا ۴۵ میلیارد تومان) از کمک هواداران کسب کرده است. در کل بودجه سال آینده الهلال ۱۸۰ میلیون ریال( تقریبا ۲۰۰ میلیارد تومان) بسته شد.

ترکیب استقلال مقابل العین اعلام شد
  • اخبار سیاسی
  • نرخ بیکاری سال قبل ۱۲.۱ درصد اعلام شد


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *