خانه / بارداری و زایمان / استخر و شنا در دوران بارداری

استخر و شنا در دوران بارداری

استخر و شنا در دوران بارداری ، علت بارداری مجدد در دوران بارداری ، شنا در دوران بارداری، خطر ندارد؟ ، در دوران بارداری هم زیبا باشید ، درمان سوزاک در دوران بارداری ، جوش صورت در دوران بارداری – درمان خانگی،گیاهی و سنتی .

آیا می توان در طول بارداری شنا کرد؟

بله شنا در حین بارداری ایمن است. اگر بارداری سالم داشته باشید یعنی لکه بینی نداشته باشید و سابقه سقط جنین ندارید و بارداری کاملا بی خطری را سپری کی کنید، باید ورزش منظم انجام دهید. قبل از شروع شنا با پزشک، فیزیوتراپیست یا ماما صحبت کنید.

 • شنا باعث می شود وزن مناسب داشته باشید.
 • شنا ورزش مناسبی در بارداری است زیرا آب وزن اضافی شما را حمایت می کند. برخلاف برخي از اشکال ديگر ورزش هوازي، شنا به شما کمک مي کند احساس خوبی داشته باشید. 
 • آب استخر نباید گرمتر از ۳۲ درجه سانتیگراد باشد، اما نگران نباشید، زیرا بسیاری از استخرهای عمومی خنک تر از این است.

شنا به موارد زیر کمک می کند:

همه چیز در مورد استخر بارداری دوران دوران بارداری شنا
 •  بهبود گردش خون
 •  تقویت عملکرد قلب و ریه
 • افزایش تن و قدرت عضلات
 •  ایجاد استقامت
 •  کاهش تورم و احتباس مایعات
 •  سوزاندن کالری برای مدیریت افزایش وزن
 •  خواب خوب
 •  جلوگیری از خستگی
 •  تسکین درد

اگر قبل از بارداری، به طور منظم شنا می کردید، می توانید با روال معمول خود ادامه دهید. حتی اگر قبلا هرگز ورزش نکردید، شنا در حین بارداری ایمن است. شنا کردن در استخر کلر برای شما یا جنین شما مضر نیست. شنا در طول بارداری تا زمان تولد نوزاد ایمن است.

به  آرامی شنا را شروع کنید و کم کم به جلسات ۳۰ دقیقه ای برسانید. به آرامی بدن را گرم و سرد کنید و بیش از حد به خودتان فشار نیاورید.  اگر احساس ناخوشی می کنید یا علائم غیر معمول مانند درد یا خونریزی را تجربه می کنید، جلسات شنا خود را متوقف کنید و با پزشک یا ماما صحبت کنید.

جزییات مطلب استخر و بارداری و دوران و دوران بارداری و شنا را میخوانید .

مزایای شنا در دوران بارداری

هر گونه ورزش هوازی در طول بارداری می تواند به تقویت قلب و پمپاژ خون شما و فرزندتان کمک کند. شنا باعث افزایش گردش خون و افزایش سطح اکسیژن خون می شود. در اینجا برخی از مزایای شنا ذکر شده است:

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره استخر و شنا در دوران بارداری
 •  شنا هر دو گروه از عضلات بزرگ (بازوها و پاها) را به کار می گیرد.
 •  شنا تاثیر کم و ملایمی بر بدن شما می گذارد. آب مانع از گرمای بیش از حد بدن می شود و از آسیب به مفاصل و رباط های شما جلوگیری می کند. این ورزش مخصوصا برای مادران با درد رباط گرد مفید است. 
 •  بارداری ستون فقرات و شانه هایتان را جلو می برد و لگن را از هم ترازی خارج می کند، اما شنا به آرامی عضلات را تقویت می کند و این گرایش را از بین می برد.
 •  شنا به حفظ وزن در محدوده سالم کمک می کند.
 •  غوطه ور شدن در آب باعث کاهش تورم در بازوها و پاها می شود.
خواص جگر مرغ در بارداری + خواص جگر مرغ برای کودکان

توجه ۱: استخر تمیز را انتخاب کنید و از بهداشتی بودن آن مطمعن باشید.

توجه ۲: سونا و جکوزی و آب داغ ممنوع است

توجه ۳: بهتره از مایو مخصوص دوران بارداری استفاده کنید

توضیحات بیشتر در مورداستخر بارداری دوران دوران بارداری شنا

توجه ۴: در عمق آب شنا یا غواصی نکنید

شنا و استخر در ماه های بارداری 

شما مطلب استخر و شنا در دوران بارداری را می خوانید .

سعی کنید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه  شنا کنید. اگر قبل از بارداری به طور منظم شنا می کردید، باید بدون اصلاحات زیادی این کار را ادامه دهید. فقط مطمئن شوید علائم هشدار دهنده برای کاهش سرعت و یا توقف تمرین را می دانید.
اگر قبل از بارداری به هیچ عنوان ورزش نمی کردید، شنا برای شما خوب است اما ابتدا با پزشک یا ماما صحبت کنید. اگر پزشک اجازه شنا می دهد، به آرامی شروع کنید، به خوبی گرم کنید و خنک شوید، و مراقب باشید بیش از حد به خودتان فشار نیاورید.

هنگامی که در آب هستید، به راحتی آب خوردن را فراموش می کنید. یک راهنمای خوب این است که روزی ۸ اونس قبل از شروع شنا آب بخورید؛ یک لیوان برای هر ۲۰ دقیقه تمرین و یک لیوان بعد از خروج از استخر. در آب و هوای گرم و یا مرطوب، نیاز به آب بیشتری دارید.

استخر بارداری دوران دوران بارداری شنا

 شنا در سه ماهه اول بارداری

 • اگر انرژی داشته باشید، شنای صبح از تهوع و استفراغ جلوگیری می کند. 

اگر بوی کلر موجب تهوع و یا ناراحتی پوست یا چشم می شود، به دنبال استخر آب شور در منطقه باشید. اگر می خواهید در آبهای مختلف مانند اقیانوس، دریاچه یا حوض آب شنا کنید، با پزشک خود مشورت کنید زیرا میکروب ها و باکتری ها در آب آزاد می توانند باعث بیماری شوند.

آزمایش های مهم دوران بارداری، کدامند؟

 شنا در سه ماهه دوم بارداری

 • همانطور که حاملگی شما پیش می رود، نیازی به کاهش شنا نیست زیرا این فعالیت بسیار ملایم است.
 • آب همچنین تاثیرات گرانش را بر بدن شما کاهش می دهد، بنابراین می توانید به پشت بخوابید.

 شنا در سه ماهه سوم بارداری

 • راحتی در طول هفته های آخر بارداری کلیدی است، بنابراین سعی کنید حالت های مختلف را بررسی کنید تا بهترین حالت را پیدا کنید.
 • اگر درد عضله دارید، به جای شنا سعی کنید در آب راه بروید. دست های خود را در آب حرکت دهید تا مقاومت بیشتری داشته باشید. 
 • هنگام بیرون آمدن از استخر مراقب باشید و از کفش های ضد آب برای پیاده روی در سطوح مرطوب استفاده کنید.

آخرین نکته: اگر به دنبال یک جایگزین برای ماساژ سنتی هستید، واتسو را امتحان کنید – واتسو یک نوع حرکت بدنی در استخر گرم می باشد. در واتسو، درمانگر بدن شما را در آب های عمیق نگه می دارد و آرام ماساژ می دهد. این نوع ماساژ برای زنان باردار مناسب است.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوما

منبع: www.babycentre.co.uk و www.babycenter.com

این مطلب در مورد استخر بارداری دوران دوران بارداری شنا می باشد .


استخر و شنا در دوران بارداری

امتیاز مطلب: ۱۰۰%

استخر, بارداری, دوران, دوران بارداری, شنا
۱۰۰

شنا در دوران بارداریتهوع و استفراغ در بارداریبارداریاستخر در بارداریشنا در بارداری

ممنوعیت شنا در دوران بارداری

به نقل از سایت فرزند و به گزارش پارس ممنوعیت شنا در دوران بارداری و سوال مخاطب: کاربر ناشناس: من مربی شنا هستم و باردار شدم، می تونم به کارم ادامه بدم در این دوران؟ اگر برم استخر، کلر آسیبی به جنینم نمی زنه؟ پاسخ کارشناس: نادیا بازرگان (کارشناس مامایی): وجود کلر در آب استخر صدمه و آسیب به خانم باردار نمی زند و انجام تمرینات شنا در دوران بارداری ممنوعیت ندارد. بهتر است در این فواصل مایعات زیاد مصرف نمایید و از فعالیت بیش از حد نیز جلوگیری کنید و به صورت متعادل شنا کنید. طبق نظر پزشک تان اگر ممنوعیتی از نظر پایین بودن …
استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری

علل گرگرفتگی در بارداری و روش های درمان آن

به نقل از سایت دو نفره و به گزارش پارس استفاده از لوازم آرایشی در دوران بارداری و شما ممکنه فکر کنین آرایش کردن در دوران بارداری ابزاریه برای اینکه زیبایی تون رو حفظ کنین و انواع مشکلات پوستی رو که در این دوران براتون پیش میاد، پنهان کنین. اما آیا میدونین مواد شیمیایی سمی موجود در برخی لوازم آرایش برای جنین شما خطرناکه؟ اگر شما باردار هستین و نگرانین که استفاده از لوازم آرایش روی جنین شما تاثیر بذاره با ما همراه باشین تا استفاده از انواع لوازم آرایش رو بررسی کنیم. عوارض آرایش کردن در دوران باردای تغییرات پوستی در دوران بارداری تغییرات هورمونی، عروقی، متابولیکی و ایمونولوژیک در دوران بارداری میتونه بر سلامت پوست شما تاثیر بذاره. پنج شکایت شایع پوستی در میان زنان باردار، به شرح زیره: تغییرات فیزیولوژیکی پوست در دوران بارداری اختلالات پوستی منحصر به فرد برای بارداری تومورهای پوستی در دوران بارداری …
غذا‌های ممنوعه در دوران بارداری/ امتحان نهایی پایه یازدهم من

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اگر امروز موفق به رصد اخبار علمی پزشکی نشده‌اید، برترین اخبار امروز این سرویس خبری را از نگاه کاربران در ادامه دنبال کنید.
آرام غذا بخوريد تا لاغر شويدیک متخصص تغذیه در خصوص رژیم غذایی مناسب و راهکار‌های شگفت انگیز برای کاهش وزن در افراد توضیحاتی داد.
امتحان نهایی پایه یازدهم منتفی شد/ اول خرداد ماه زمان برگزاری امتحانات نوبت دومرئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از منتفی شدن امتحان نهایی پایه یازدهم برای امسال خبر داد.
نظارت مستمر بر وضعیت بهداشتی بوفه‌های مدارس داریممدیر کل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش از نظارت جدی بر بوفه مدارس مبتنی بر بخشنامه‌های موجود خبر داد.
علائم و راهکارهای درمان سکته مغزییک متخصص مغز و اعصاب با بیان اینکه سکته مغزی از بسته شدن یا پاره شدن یک شریان در سر اتفاق می‌افتد، علائم و راهکار‌های درمان این بیماری را تشریح کرد.
وابستگی به بیگانگان …

 • بارداری و زایمان
 • استخر و شنا در دوران بارداری


 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *