خانه / پزشکی / چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

چرا برق گرفتگی خطرناک است؟ ، چرا گرفتگی عضلات در بارداری به وجود می آید؟ راه مقابله به آن چیست؟ ، رفع گرفتگی بینی نوزاد، دردسر والدین ، گرفتگی عضلات پا در بارداری ، رفع گرفتگی بینی با ۱۴ دستور درمان خانگی ، درمان خانگی گرفتگی صدا .
خانه»مجله»مجله چرا و چگونه؟»پزشکی»چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

پزشکی
چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

هیئت تحریریه یو سی

۱۶ دقیقه پیش ۰ ۴

چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

تبلیغاتهر ساله هزاران نفر در سراسر جهان در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست می دهند. بنابراین باید از وسائل برقی درست و با دقت استفاده کرد.
الکتریسیته در برخی از مواد …

پزشکی

چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

جزییات مطلب برق و چرا و خطرناک و گرفتگی را میخوانید .
تبلیغات

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

هر ساله هزاران نفر در سراسر جهان در اثر برق گرفتگی جان خود را از دست می دهند. بنابراین باید از وسائل برقی درست و با دقت استفاده کرد.

الکتریسیته در برخی از مواد مانند مس، آهن، نقره، آلومینیوم و… آسان تر جریان می یابد. به این مواد، هادی جریان الکتریسیته می گویند. به موادی که جریان الکتریسیته به سختی از میان آنها عبور می کند و دارای مقاومت زیادی هستند، عایق می گویند. موادی مثل چوب، لاستیک، شیشه، پلاستیک و… عایق هستند.

توضیحات بیشتر در موردبرق چرا خطرناک گرفتگی

بدن ما وقتی خشک است در مقابل عبور جریان الکتریسیته به میزان قابل توجهی مقاومت می کند. پوست خشک ۱۰۰ الی ۶۰۰ برابر بیش از پوست خیس و نمناک در برابر عبور جریان الکتریسیته مقاوم است. وقتی روی یک ماده عایق مثل چوب ایستاده ایم و یا دمپایی پلاستیکی پوشیده ایم جریان الکتریسیته بسیار کمی می تواند از میان بدن مان عبور کند. ولی زمانی که بدن مان خیس و یا پای برهنه روی زمین خیس و نمناک ایستاده ایم (مثل زمانی که در حمام هستیم) جریان الکتریسیته زیاد می تواند از میان بدن مان بگذرد.

چرا مسکو به نفع ایران در برابر واشنگتن ایستاد؟

شدت برق گرفتگی به میزان جریانی که از بدن عبور می کند بستگی دارد. اگر جریانی حدود ۰.۱ آمپر از میان یکی از اعضای مهم بدن مثل قلب بگذرد، برق گرفتگی می تواند خطرناک باشد. هرچه مقدار جریان الکتریسیته و مدت زمان عبور آن از بدن بیشتر باشد، برق گرفتگی خطرناک تر است.

شما مطلب چرا برق گرفتگی خطرناک است؟ را می خوانید .

عبور جریان الکتریسیته از بدن می تواند موجب فلج ماهیچه ها، بافت ها و اعصاب شود. برق گرفتگی شَدید موجب ایست تنفسی، نامنظم شدن ضربان قلب و در نتیجه مرگ می شود. عبور جریان قوی به دلیل ایجاد حرارت، بافت ها، اعصاب و ماهیچه ها را تخریب می کند.

اگر دو سر یک وسیله برقی را با هر دو دست لمس کنیم و برق گرفتگی رخ دهد، جریان الکتریسیته از میان قلب مان عبور می کند. بنابراین بهتر است هنگام تماس با وسائل برقی از یک دست استفاده کنیم. پوشیدن دمپایی پلاستیکی یا کفش هنگام تماس با وسائل برقی خطر برق گرفتگی را کم می کند. هرگز نباید به سیم لخت و یا هر جسمی که در تماس با آن است، دست زد. هنگام برق گرفتگی باید فوراً کلید اصلی را قطع کنیم و سپس تا رسیدن پزشک یا امدادگر، به مصدوم تنفس مصنوعی بدهیم.

برق چرا خطرناک گرفتگی

منابع

مقاله علمی و آموزشی «چرا برق گرفتگی خطرناک است؟»، نتیجه ی تحقیق و پژوهش، گردآوری، ترجمه و نگارش هیئت تحریریه پورتال یو سی (شما می توانید) می باشد. در این راستا کتاب چرا، چطور، چگونه؟، نوشته ی دکتر سونیتا گوپتا و دکتر نینا آگراوال و ترجمه پریسا همایون روز و پریچهر همایون روز از موسسه نشر و تحقیقات ذکر، منتشر شده در تیر ۱۳۹۳ با شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۷-۲۲۱-۶ به عنوان منبع اصلی مورد استفاده قرار گرفته است.

برچسب ها

الکتریسیته برق برق گرفتگی

آزمایش بتا دادم، چرا لکه بینی و خونریزی دارم؟

این مطلب در مورد برق چرا خطرناک گرفتگی می باشد .
چرا برق گرفتگی خطرناک است؟

چرا مدیر تازه CIA خطرناک است، نه پمپئو؟

انتخاب: ابراهيم ناصرالدين در الدیار چاپ بیروت نوشت: دیپلمات های غربی به مسئولان لبنان توصیه می کنند از تعیین جینا هاسپل بعنوان مدیر جدید سیا بیش از روی کار آمدن پمپئو نگران باشند؛ چرا که این قاتل سرکش برای تثبیت جایگاه خود بعنوان نخستین زنی که در این منصب قرار گرفته است، نیاز به اقداماتی بخصوص دارد.
هاسپل قطعا برای ایجاد تغییری ریشه ای در این سازمان تلاش کرده و می کوشد سیاستهای عدوات آمیز بیشتری را نسبت به دشمنان واشنگتن اعمال کند، کسی که متهم به تایید شکنجه افراد بازداشتی است و یکی از مهمترین اصولش، در پیش گرفتن سیاست عملیات بازدارنده بعنوان اولویتی در استراتژی امنیت ملی آمریکاست، بدین معنا، واشنگتن به مرحله تازه ای از عملیات ترور روشمند و برنامه ریزی شده وارد می شود و این مهم در کنار انجام عملیات امنیتی سری در خارج از مرزهای ایالات …
تشخیص دردهای قاعدگی خطرناک

درد شکم و گرفتگی عضلات در زمان قاعدگی ناراحت کننده است ولی اگر ادامه دار نباشد جایی برای نگرانی نیست. برای همین است که اگر درد شکم و گرفتگی عضلات بدنتان در دوره قاعدگی یکباره متفاوت شود می تواند هشدار دهنده باشد.  شاید دردی که قبلا قابل تحمل بوده حالا غیرقابل تحمل شده است. یا احساس دردهای تیز و ناگهانی حتی بعد از اتمام خونریزی. یا داشتن خونریزی بیشتر از حد معمول تان. به هر حال هر تغییری نشان از پرچمی قرمز دارد که نباید آن را نادیده بگیرید. قاعدگی های دردناک بیشتر کدام زنان را درگیر می‌کند؟قاعدگی های دردناک بیشتر دختران جوان را تحت تأثیر قرار می‌دهد، و از گذشته تا کنون این دردها بیشتر در بین این رده سنی دیده شده است. اگر چه این درد همۀ زنان را دچار نمی‌کند ولی عدۀ زیادی از آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آنها از آنچه که اختلالات قاعدگی اولیه …
چرا گرفتگی عضلات در بارداری به وجود می آید؟ راه مقابله به آن

انواع اصلاحات و چرا همچنان اصلاح طلبی؟
  • پزشکی
  • چرا برق گرفتگی خطرناک است؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *