خانه / اخبار سیاسی / روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست

روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست

روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست ، روسیه: اثری از حمله شیمیایی در دوما وجود ندارد ، سوریه، حمله شیمیایی به دوما را تکذیب کرد ، لزوم حمله سایبری متقابل انگلیس علیه روسیه ، قاسمی حمله شیمیایی به منطقه دوما در سوریه را محکوم کرد ، عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره حمله شیمیایی سوریه .
خبرگزاری ایسنا: نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت، طرح ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در دومای سوریه اقدام تحریک‌آمیزی است که توسط سازمان‌های غیردولتی تحت حمایت آمریکا و انگلیس انجام شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر شولگین، نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اظهار …

خبرگزاری ایسنا: نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت، طرح ادعای استفاده از تسلیحات شیمیایی در دومای سوریه اقدام تحریک‌آمیزی است که توسط سازمان‌های غیردولتی تحت حمایت آمریکا و انگلیس انجام شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، الکساندر شولگین، نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی اظهار کرد: ما اطمینان بسیار بالا و علاوه بر آن اسناد متقنی داریم که نشان می‌دهد چنین رویدادی در هفتم آوریل در دوما اتفاق نیفتاده و همه چیز یک حرکت تحریک‌آمیز برنامه‌ریزی شده توسط سرویس‌های اطلاعاتی بریتانیا و احتمالا با مشارکت هم‌پیمانان ارشد آنها از واشنگتن بوده است.

همه چیز در مورد انگلیس حمله دروغ روسیه شیمیایی

این مقام روسی با اشاره به این که ماجرای حمله شیمیایی به دوما ساخته و پرداخته آمریکایی‌ها و انگلیسی‌هاست، هدف از چنین حرکتی را گمراه کردن جامعه بین‌المللی و توجیه تجاوز علیه سوریه عنوان کرد.

شولگین ادامه داد: مجریان مستقیم این حرکت تحریک‌آمیز سازمان‌های غیردولتی به اصطلاح انسان‌دوستانه بوده‌اند که توسط مخالفان دولت اسد حمایت شده‌اند.

جزییات مطلب انگلیس و حمله و دروغ و روسیه و شیمیایی را میخوانید .

وی افزود: از جمله این سازمان‌ها می‌توان به گروه موسوم به کلاه‌سفیدها اشاره کرد که برخی از کشورها از آن حمایت می‌کنند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست

شولگین خاطرنشان کرد: مسکو اعلام و تأکید کرده که این نهادها مبنایی پرداخت‌محور دارند و با دولت‌های آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای دیگر همکاری می‌کنند.

شولگین گفت: هیچ شاهدی وجود ندارد. هیچ فردی که مورد حمله شیمیایی قرار گرفته و در بیمارستان بستری باشد، پیدا نشده است. بقایای استفاده از تسلیحات شیمیایی یافت نشده است. ما توانستیم افرادی را که در ویدئوی تولید شده درباره این حمله مشارکت داشتند، شناسایی کنیم؛ ویدئویی که به عنوان سندی برای اثبات وقوع حمله ارائه شده است.

۹ کشته و ۳۵ زخمی در حمله افراد مسلح به دانشگاه کشاورزی «پیشاور»

وی ادامه داد: همه اتفاقات مطابق با سناریویی پیش رفته که در واشنگتن آماده شده بود. جای هیچ تردیدی نیست که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و فرانسوی‌ها به دنبال ادعاهای واهی گروه‌هایی نظیر کلاه سفیدها مقام‌های سوری را متهم کرده‌اند.

توضیحات بیشتر در موردانگلیس حمله دروغ روسیه شیمیایی

نماینده روسیه در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی گفت، در زمانی که گفته می‌شود حمله انجام شده، غوطه شرقی در عمل آزاد و با آخرین گروه شبه‌نظامیان در دوما توافق حاصل شده بود که به ادلب بروند.

شما مطلب روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست را می خوانید .

روسیه: ادعای حمله شیمیایی به دوما دروغ است

خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، ادعاهایی که درخصوص حمله شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی مطرح می‌شود، با هدف توجیه حمله به سوریه است.
وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: طرح اتهام‌ها درخصوص حمله شیمیایی در سوریه با هدف حمایت از تروریست‌ها و توجیه حملات احتمالی از خارج است.
وزارت خارجه روسیه تاکید کرد: مداخله نظامی در سوریه با ادعاهای دروغین به هیچ وجه قابل قبول نیست و می‌تواند به پیامدهای وخیمی بینجامد.
وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: “کلاه‌سفیدان” و آن “سازمان‌های حقوقی” که مقرهایشان در انگلیس و ایالات متحده است، در شهادت‌های خود به گزارش‌هایی درخصوص حمله شیمیایی جدید استناد کرده‌اند که در گذشته مشخص شده بود که این گزارش‌ها با تبانی با تروریست‌ها ثبت و ضبط شده بود.
عدم توافق ایران، روسیه و ترکیه درباره حمله شیمیایی سوریه

خبرگزاری مهر: به نقل از تاس، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اظهار داشت که روسیه، ایران و ترکیه هنوز در مورد ارزیابی گزارش های حملات شیمیایی در سوریه به توافق نرسیده اند و مسکو در نظر دارد این موارد را به طور کامل مورد بررسی قرار دهد.
پسکوف در پاسخ به سوالی در خصوص اتفاق ایران، روسیه و ترکیه درخصوص حملات شیمیایی گفت: اکنون، من نمی توانم درباره یک توافق صحبت کنم و تا کنون فقط واکنش روسیه را می دانم.
وی افزود: هیچ کس اطلاعات کاملی ندارد. تا کنون هیچ تحقیقی در مورد این موضوع انجام نشده است. و نتیجه گیری بدون هیچ گونه تحقیق، کاملا اشتباه است.
لزوم حمله سایبری متقابل انگلیس علیه روسیه

خلعتبری: دروغ چرا؟ ناراحت شدم

خبرآنلاین: «ساندی تایمز» به نقل از مقامات امنیتی نوشت: در صورت حمله سایبری توسط روسیه، انگلیس باید دست به حمله متقابل بزند.
در پی مسموم شدن جاسوس دوجانبه ، سرگئی اسکریپال و دخترش روابط دو کشور انگلیس و روسیه به پایین‌ترین سطح تنزل یافته و منجر به اخراج ۲۳ دیپلمات‌ روس شد.
روز پنجشنبه گذشته رئیس سازمان جاسوسی بریتانیا گفت: در معرض رفتار غیر قابل پذیرش سایبری از سوی روسیه قرار دارند و تقاضا برای افزایش تخصص و مهارت در این بخش در انگلیس ضروری به نظر می‌رسد.
«جرمی فلمینگ» تلویحا از یک حمله سایبری گسترده به زیرساخت‌های روسیه سخن گفت که با هدف انتقام‌جویی صورت خواهد گرفت.
ساندی تایمز همچنین نوشت: مقامات اطلاعاتی انگلیس در حال حمایت از هکرهای روس هستند که بتوانند اطلاعات ذی‌قیمتی از دخالت سیاست‌مداران این کشور در موضوع مسموم سازی جاسوس دوجانبه در اختیار آنها بگذارند.
بدین ترتیب باید شاهد یک …

  • اخبار سیاسی
  • روسیه: حمله شیمیایی دوما، دروغ انگلیس و آمریکاست


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *