خانه / اخبار سیاسی / حمله به سوریه با جنگ عراق قابل مقایسه نیست

حمله به سوریه با جنگ عراق قابل مقایسه نیست

حمله به سوریه با جنگ عراق قابل مقایسه نیست ، حشدالشعبی عراق حمله داعش در مرز با سوریه را دفع کرد ، سپاهان با استقلال قابل مقایسه نیست ، اردوغان تهدید به حمله نظامی به سنجار عراق کرد ، الحشد الشعبی عراق کنترل کامل مرزهای مشترک با سوریه را به دست گرفت ، تساوی تیم‌های ملی فوتبال سوریه و قطر در عراق .
خبرگزاری ایسنا: وزیر اقتصاد فرانسه امروز (دوشنبه) گفت که از نظر وی، یورش نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ با حملات موشکی اخیر به سوریه قابل مقایسه نیست.
برونو لو میر، وزیر اقتصاد فرانسه در گفت‌وگو با شبکه خبری «اروپا یک»، با اشاره به مخالفت پاریس با آغاز جنگ عراق، اظهار …

خبرگزاری ایسنا: وزیر اقتصاد فرانسه امروز (دوشنبه) گفت که از نظر وی، یورش نظامی آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ با حملات موشکی اخیر به سوریه قابل مقایسه نیست.

برونو لو میر، وزیر اقتصاد فرانسه در گفت‌وگو با شبکه خبری «اروپا یک»، با اشاره به مخالفت پاریس با آغاز جنگ عراق، اظهار کرد: چنین مقایسه‌ای احمقانه است. وضعیت جنگ عراق ارتباطی با وضعیت فعلی ندارد. در آن زمان تهاجمی از سوی عراق وجود نداشت. عراق تهدید نبود. چرا باید به کشوری که شما را تهدید نمی‌کند، حمله کنید؟

همه چیز در مورد جنگ حمله سوریه عراق مقایسه

این مقام فرانسوی که در زمان جنگ عراق به عنوان مشاور وزارت امور خارجه کشورش مشغول به کار بود، بیان کرد: رهبران فرانسه در آن زمان با این جنگ مخالف بودند. وضعیت فعلی کاملا متفاوت است.

وی در ادامه مدعی شد: در حال حاضر شاهد تهاجمی هستیم که شامل استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم سوریه می‌شود و این امر تعرض به حقوق اساسی و قوانین بین‌المللی است که استفاده از تسلیحات شیمیایی را ممنوع می‌کند.

جزییات مطلب جنگ و حمله و سوریه و عراق و مقایسه را میخوانید .

به گزارش ایسنا، فرانسه به همراه انگلیس و آمریکا با طرح این بهانه واهی که دولت دمشق از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است، حملاتی موشکی را علیه مواضع سوریه انجام دادند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره حمله به سوریه با جنگ عراق قابل مقایسه نیست

حمله امریکا به سوریه و توهم جنگ جهانی سوم

دیپلماسی ایرانی: حملات موشکی امریکا و متحدانش به سوریه به گفته خود عاملان حمله، محدود و جزئی بود. ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به صراحت گفت که هدف از این حمله سرنگونی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه نبوده و فرانسه نیز آن را حمله ای محدود به اهدافی مشخص عنوان و تاکید کرد سعی شد در این حمله به متحدان بشار اسد آسیبی وارد نیاید. که واقعا هم آسیبی وارد نیامد.
پیش از حمله عده ای گمان می کردند که قرار است این حمله باب جنگ جهانی سومی را بگشاید. غافل از این که زمینه های لازم برای ورود به چنین جنگی به هیچ وجه مهیا نیست. نه امریکایی ها نه اروپایی ها و نه حتی روس ها دنبال یک جنگ فراگیر در دنیا نیستند. حتی کشورهای درجه دوم قدرت و موثر در سوریه نظیر ایران و ترکیه نیز به جنگی در …
جنگ جهانی سوم در راه؛ اتحاد آمریکا، عربستان و فرانسه برای حم

با تمام توان به سوریه و عراق کمک کردیم

 نشریه «نیوزویک» اشاره می کند که علیرغم هشدارهای سه کشور چین، روسیه و ایران نسبت به اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه اتحاد عربستان سعودی، فرانسه و امریکا برای این منظور درحال تکمیل است و به نظر می رسد سه کشور در حال آماده سازی خود به منظور تحرکات نظامی گسترده در سوریه هستند». 
 

این نشریه می افزاید: «احتمال حمله نظامی این سه کشور در سوریه بسیار بالاست به خصوص آنکه اخیرا گفتند که بشار اسد مسئول حمله شیمیایی در داخل سوریه است و پس از آن نیز اسرائیل حمله هوایی در خاک سوریه انجام داد. ترامپ گفته است که حداکثر ۴۸ ساعت طول می کشد درباره نوع پاسخ به دولت سوریه تصمیم‌گیری کند.
 
این موضع پس از آن اتخاد شد که روز شنبه در شهر دوما در حومه دمشق شهروندان غیرنظامی در معرض گاز سمی قرار گرفتند. کاح سفید اعلام کرد که ترامپ با رهبران فرانسه و بریتانیا در این باره باره …
خطر جنگ ایران و اسرائیل پس از حمله آمریکا به سوریه

توماس فریدمن یادداشت‌نویس مشهور روزنامه «نیویورک تایمز» در یادداشت تازه خود اشاره می‌کند که خطر اصلی در سوریه و جنگ واقعی بعدی رویارویی ایران و اسرائیل در آن کشور خواهد بود. 
 

او می‌نویسد: «این بار سوریه واقعا در حال انفجار است. امریکا، بریتانیا و فرانسه به ان کشور حمله کرده اند؛ آن هم به اتهام استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی. روسیه نیز متعهد به پاسخ متقابل به غرب شده است.
 
این اما تنها یکی از خطرات جدی در سوریه است. خطرناک‌تر از آن رویارویی همزمان اسرائیل و ایران در سوریه است. در هفته‌های اخیر برای نخستین بار اسرائیل و ایران دیگر نه از طریق شبه نظامیان و گروه‌های وابسته که به طور مستقیم در سوریه رویاروی یکدیگر ایستاده‌اند.
 
این مرحله آرام ممکن است به پایان برسد و وارد فاز جدی‌تری شویم. تهاجم نظامی اخیر غرب احتمال جنگ میان اسرائیل و ایران را به شکل نگران‌کننده‌تری افزایش می دهد؛ به خصوص با رویدادهای …

وزیر خارجه اسبق فرانسه: جنگ سوریه ایده ناتو بود
  • اخبار سیاسی
  • حمله به سوریه با جنگ عراق قابل مقایسه نیست


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *