خانه / شگفتی‌های گردشگری / ۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه!

۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه!

۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه! ، معرفی جاذبه های گردشگری قونیه ترکیه | سفری برای همراهی با ملت عشق ، آشنایی با مراکز گردشگری در تور ترکیه ، آنتالیا پایتخت گردشگری ساحلی ترکیه ، جاذبه‌ های گردشگری بندر ترکمن ، ۱۰ جاذبه گردشگری برتر در ارمنستان! .
ترکیه کشوری در جنوب دریای سیاه است که بخش بزرگی از آن در آسیا و بخش کوچک‌تر آن در اروپا قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن موقعیت خوب جغرافیایی و قدمت تاریخی، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که در این مقاله به ۱۰ مورد آن اشاره می‌کنیم. ترکیه مقاصد توریستی زیادی برای بازدید مسافران دارد. از گنبدها و مناره‌های استانبول …

ترکیه کشوری در جنوب دریای سیاه است که بخش بزرگی از آن در آسیا و بخش کوچک‌تر آن در اروپا قرار دارد. این کشور به دلیل داشتن موقعیت خوب جغرافیایی و قدمت تاریخی، جاذبه‌های گردشگری زیادی دارد که در این مقاله به ۱۰ مورد آن اشاره می‌کنیم.
ترکیه مقاصد توریستی زیادی برای بازدید مسافران دارد. از گنبدها و مناره‌های استانبول تا خرابه‌های رومی که در امتداد سواحل جنوب غرب قرار دارد. سواحل آنتالیا، تفریح‌گاه‌های ساحلی مدیترانه و کوه‌های شرقی دریای سیاه نیز مورد توجه گردشگران است. ترکیه جاذبه‌های بسیار زیادی دارد که در این مجال نمی‌گنجند، اما این لیست می‌تواند شروعی برای گردشگری در کشور ترکیه باشد.

۱۰- تئاتر آسپاندوس (Aspendos Theatre)

تئاتر آسپاندوس (Aspendos Theatre)تئاتر آسپاندوس (Aspendos Theatre)

همه چیز در مورد بخش بهترین ترکیه جنوب سیاه کشوری گردشگری

یکی از سالن‌های تئاتر باستانی که تاکنون از آن محافظت شده، آسپاندوس است. این بنا ۱۵۵ سال قبل از میلاد در دوران حکومت مارکوس آرلوس (Marcus Aurelius) امپراطور روم ساخته شده و ۱۵ تا ۲۰ هزار صندلی برای تماشاگران دارد. سکوی این تئاتر به عنوان یک کاروانسرا در زمان سلجوقیان مورد استفاده قرار می‌گرفت. تئاتر آسپاندوس به طور مداوم در حال ترمیم و بازسازی است، به همین دلیل بدون از دست دادن کیفیت خود باقی مانده است.

۹- ساحل پاتارا (Patara Beach)

ساحل پاتارا (patara beach)

جزییات مطلب بخش و بهترین و ترکیه و جنوب و سیاه و کشوری و گردشگری را میخوانید .

در کیلومتر ۱۴ ساحل شنی وسیع مدیترانه، ساحل پاتارا قرار دارد. پاتارا از ویرانه‌های باستانی لیکیا (Lycian) و روم و تپه‌های شنی و خسارت‌های ناشی از آن به‌وجود آمده و ساختمان دیگری غیر از یک کافهٔ کوچک در این منطقه به چشم نمی‌خورد. این ساحل محل پرورش لاک‌پشت‌های دریایی در معرض خطر یا انقراض است. روستایی در این نزدیکی وجود دارد که زادگاه سنت نیکولاس، اسقف قرن چهارم است که بعدها به افسانهٔ بابانوئل معروف شد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه!

۸- پاموکاله (Pamukkale)

پاموکاله (Pamukkale)

پاموکاله به معنای قلعهٔ پنبه در ترکیه است که چشم‌اندازی دور از واقعیت ایجاد کرده است. پاموکاله به اسم تراس‌های سفید شهرت دارد، تراس‌ها از سنگ‌های رسوبی و مواد معدنی یا تراورتن ساخته شده که خلاف رسوبات چشمه‌های آب گرم است. مردم از هزاران سال پیش در این استخر شنا می‌کنند. شهر یونانی و باستانی هراپولیس (Hierapolis) در بالای چشمه‌های آب گرم توسط پادشاهان پرگامون ساخته شده است. خرابه‌هایی از حمام‌ها، معابد و بناهای تاریخی دیگر یونانی در این منطقه قابل مشاهده است.

تم تولد بزرگسال با بهترین و جذاب ترین تزئینات سال

۷- قلعهٔ بودروم (Bodrum Castle)

قلعه‌ی بودروم (Bodrum Castle)قلعه‌ی بودروم (Bodrum Castle)

توضیحات بیشتر در موردبخش بهترین ترکیه جنوب سیاه کشوری گردشگری

بودروم، شهری در جنوب غربی ترکیه است که قلعهٔ آن توسط صلیبیون در قرن ۱۵ شبیه قلعهٔ سنت پیتر ساخته شده و یکی از آثار تاریخی، یادگار رشادت‌های جهان در قرون وسطی به شمار می‌رود. در حال حاضر این قلعه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می‌گیرد و باستان‌شناسان تمرکز خود را بر باستان‌شناسی زیر آب گذاشته‌اند. صنایع دستی و قایق‌های تفرجگاه‌های داخلی بودروم ارزش میلیون دلاری دارند.

۶- کوه نمرود (Mount Nemrut)

کوه نمرود (Mount Nemrut)

شما مطلب ۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه! را می خوانید .

ارتفاع کوه نمرود ۲۱۳۴ متر است، کوه در جنوب شرقی ترکیه در نزدیکی شهر آدیامان (Adiyaman) واقع شده است. ۶۲ سال قبل از میلاد شاه آنتیوخوس آی تئوس (King Antiochus I Theos) مقبره‌ای با یک مجسمهٔ عظیم، از خودش به همراه دو شیر، دو عقاب، نمادهای مختلف یونانی و خدایان ایرانی را در بالای کوه ساختند. این مجسمه‌ها ساخت مناسبی نداشتند و بعد از مدتی سر این نمادها جدا شده و در سراسر کوه پخش شده است. از قلهٔ این کوه می‌توان کوه‌های اطراف را مشاهده کرد. تماشای طلوع آفتاب از تراس شرقی این بنا و دیدن نور آفتاب که به مجسمه‌های محوطه می‌تابد زیبایی خارق‌العاده‌ای را می‌آفریند.

۵- اولدنیز (Oludeniz)

اولدنیز (oludeniz)

بخش بهترین ترکیه جنوب سیاه کشوری گردشگری

اولدنیز یک روستای کوچک است که در ساحل جنوب غرب دریای اژه واقع شده. این ساحل شنی در دهانهٔ اولدنیز، در تالاب آبی رنگ است. این ساحل به خاطر سایهٔ فیروزه‌ای دریایش و سوژهٔ مناسب عکاسی، شهرت دارد. اولدنیز به عنوان یکی از مکان‌های مناسب چتربازی به لحاظ مناظر زیبایش، منحصربه‌فرد است.

بخش, بهترین, ترکیه, جنوب, سیاه, کشوری, گردشگری

۴- مسجد کبود (Blue Mosque)

مسجد کبود (blue mosque)

با ۶ مناره‌ای که توسط معماران به دستور سلطان احمد برای مسجد کبود ساخته شده، استانبول را بسیار تحت تأثیر قرار داده است. این مسجد هنوز هم مورد استفاد ه قرار می‌گیرد. ساخت مسجد از سال ۱۶۰۹ تا سال ۱۶۱۶ طول کشیده و مانند مساجد دیگر آرامگاه‌هایی را شامل می‌شود. وجود کاشی‌کاری‌های آبی رنگ داخل مسجد با الگو و طرح‌های مختلف باعث محبوبیت این مکان شده است.

۳- کتابخانهٔ سلسوس (Library of Celsus)

کتابخانه‌ی سلسوس (library of celsus)

این مطلب در مورد بخش بهترین ترکیه جنوب سیاه کشوری گردشگری می باشد .

ویرانه‌های افسس یکی از جاذبه‌های توریستی در سواحل غرب کشور ترکیه است. معبد آرتمیس در این شهر، یکی از عجایب هفت‌گانهٔ جهان است که توسط اراذل به رهبری اسقف اعظم قسطنطنیه در سال ۴۰۱ بعد از میلاد نابود شد. بعضی از ساختارها هنوز دیده می‌شوند که کتابخانهٔ سلسوس و تئاتر از این دسته‌اند. کتابخانه در سال ۱۲۵ بعد از میلاد ساخته شد که می‌تواند ۱۲۰۰۰ طومار و کتیبه را در خود جای دهد. همین‌طور یک آرامگاه به یاد ماندنی برای سلسوس، فرماندار آسیا ساخته شده است. نمای خارجی این بنا در سال ۱۹۷۰ بازسازی شد و به حالت قبلی خود بازگشت.

روحانی به رئیس جمهور ترکیه تسلیت گفت

۲- دودکش‌های پری گورمه (Goreme Fairy Chimneys)

دودکش‌های پری گورمه (goreme fairy chimneys)

۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه!

کاپادوکیه به دلیل وجود صخره‌های عجیب و شگفت‌انگیز، میراث تاریخی منحصربه‌فردی به‌شمار می‌رود. بهترین مکان برای بازدید از این بناها شهر گرومه (Göreme) است که دارای تعداد زیادی از مخروط‌ها و دودکش‌ها است. چاله‌های سحرآمیز بر اثر فرسایش ناشی از باد و آب در بین دو لایه مختلف آتشفشانی به وجود آمده‌اند. لایهٔ ضخیمی از خاکستر آتشفشانی روی لایهٔ نازک بازالت که در مقابل فرسایش مقاوم است، قرار گرفته است. با توجه به راحت شدن کار کنده‌کاری، بسیاری از دودکش‌های پری در کاپادوکیه در طول قرن‌ها برای ساخت خانه، کلیساها و تجهیزات دیگر خالی شدند.

۱- مسجد ایاصوفیه (Hagia Sophia)

مسجد ایاصوفیه (hagia sophia)مسجد ایاصوفیه (Hagia Sophia)

مسجد ایاصوفیه که در اصل کلیسایی برای امپراطور روم شرقی ژوستینین (Justinian) در قرن ششم ساخته شده، شاهکار مهندسان رومی است. گنبد عظیم (۳۱ متر) این مسجد بیش از ۱۰۰۰ سال بزگ‌ترین فضای بستهٔ جهان بوده است. این مسجد توسط صلیبیون چهارم در سال ۱۲۰۴ غارت شد و در قرن پانزدهم که عثمانی‌ها شهر را فتح کردند این بنا را به مسجد تبدیل کردند. ایاصوفیه از سال ۱۹۳۵ به یکی از موزه‌های ترکیه معروف شد که اکنون یکی از جاذبه‌های ترکیه به شمار می‌رود.

۲ امتیاز ۵/۵
منبع فارسیکجارو
منبع خارجیTouropia

آنتالیا پایتخت گردشگری ساحلی ترکیه

آنتالیا یکی از شهرهای مهم تاریخی و گردشگری ترکیه است که در جنوب شرقی کشور ترکیه واقع شده است.

آنتالیا از نظر زیرساخت های گردشگری و تفریحی بسیار مناسب بوده و وجود حجم زیاد گردشگر قیمت تور آنتالیا را کاهش داده و شرکت‌های مختلف مسافرتی و گردشگری از سراسر دنیا اقدام به برگزاری تور آنتالیا و تور لحظه آخری آنتالیا در طول سال می‌کنند.
در کشور ما نیز تور آنتالیا یکی از محبوب ترین تورهای مسافرتی و گردشگری محسوب می‌شود که به صورت سالیانه توسط آژانس مسافرتی سلام پرواز برگزار می شود. قیمت تور آنتالیا بستگی به عوامل مختلفی مانند رزرو هتل  آنتالیا، نوع پرواز شرکت هواپیمایی سان اکسپرس یا اطلس جت و و خدماتی که در طول مدت مسافرت تور آنتالیا به شما ارائه می‌شود، دارد و شما می‌توانید با توجه به قیمت تور آنتالیا و میزان بودجه مورد نظر …
تورهند بهترین مقصد مسافران پاییزی

روش های طبیعی برای از بین بردن لکه های سیاه و ترمیم

به نقل از سایت فرارو و به گزارش پارس تورهند بهترین مقصد مسافران پاییزی و هند کشوری پهناور در جنوب آسیا است. تاریخ و فرهنگ
بسیار کهن و پرباری است هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، آیین‌ها، و فرهنگ‌های فراوان و
گوناگون می‌باشد. در هند صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد. علاوه بر دو زبان
هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده‌است، ۲۲ زبان دیگر از جمله فارسی صحبت می کنند. جغرافیای هند بسیار متنوع است
و شامل بیابان، کوهستان، دشت، تپه و فلات می‌شود. جغرافیای این کشور زیبا به طور کلی
به سه بخش تقسیم می‌شود: فلات بلند هیمالیا، جلگه سند و گنگ و شبه جزیره جنوب هند که
مناطق مختلف کوهستانی، دره رودخانه‌ای، کویر، دشت و جنگل را در بر می‌گیرد. همه ساله
گردشگران بسیاری از جای جای این کره خاکی برای بازدید از جازبه های گردشگری هند به این کشور زیبا سفر
می کنند.

بهترین زمان سفر …
۱۰ جاذبه گردشگری برتر در ارمنستان!

ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان است. ارمنستان در قفقاز جنوبی در میان دریای سیاه و دریای خزر قرار دارد که مرز میان آسیا و اروپا محسوب می‌شود. ارمنستان از جنوب با ایران همسایه می‌شود. اگر ارمنستان مقصد تعطیلات بعدی شماست، پس ممکن است شما بخواهید یک نگاه سریع به چیزهایی که در این کشور فوق العاده زیبا، تاریخی و مذهبی که قبلاً بخشی از جمهوری شوروی سوسیالیستی بوده بیندازید. اگر تاریخ و طبیعت با تمام زیبایی بکرش در لیست الزامات تعطیلاتتان آمده است، پس شما می‌توانید از ۱۰ جاذبه برتر ارمنستان در لیست ما لذت ببرید.۱۰- رصد خانه کاراهونجKarahundj Observatory – Armenia’s Stonehenge رصدخانه کاراهونج یا استون هنج ارمنستان همچنین شناخته شده به نام زوراتس کارر (Zorats Karer) یا زواتس کار (Zorats Kar)، نام رسمی خودش را اخیراً در جولای ۲۰۰۴ توسط دولت ارمنستان گرفته است. این مکان باستانی، در جنوب استان سیونیک (Syunik)، ارمنستان قرار دارد و اعتقاد …

  • شگفتی‌های گردشگری
  • ۱۰ مورد از بهترین جاذبه‌ های گردشگری ترکیه!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *