خانه / اخبار اقتصادی / گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در سال ۹۶

گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در سال ۹۶

گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در سال ۹۶ ، برگزاری جلسه ارایه گزارش عملکرد ادارات کل ICT کشور در سال جاری ، اعلام اولویت‌های وزارت اقتصاد در سال۹۷ ، برنامه جدی وزارت اقتصاد برای حمایت از تولیدکنندگان ایرانی ، جلسه دستمزد وزارت اقتصاد هم بی‌نتیجه پایان یافت ، برنامه وزارت اقتصاد برای حمایت از کالای ایرانی .
خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان با اشاره به نقش تعامل مجلس و دولت در رفع مشکلات گفت: در دولت یازدهم کمیسیون اقتصادی مجلس با وزارت اقتصاد جلسات تخصصی متعددی در حوزه‌ لوایح و طرح‌های مشترک برگزار کرده است.
وزیر اقتصاد ادامه داد: با تعامل و همکاری کمیسیون اقتصادی …

خبرگزاری مهر: به نقل از خانه ملت، مسعود کرباسیان با اشاره به نقش تعامل مجلس و دولت در رفع مشکلات گفت: در دولت یازدهم کمیسیون اقتصادی مجلس با وزارت اقتصاد جلسات تخصصی متعددی در حوزه‌ لوایح و طرح‌های مشترک برگزار کرده است.

وزیر اقتصاد ادامه داد: با تعامل و همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس و سازمان امور مالیاتی مراحل بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در حال اتمام است و این لایحه به زودی به صحن علنی مجلس ارسال می‌شود. همچنین لوایح مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز و صندوق مکانیزه‌های فروش توسط کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است.

همه چیز در مورد اقتصاد سال عملکرد وزارت

کرباسیان تصریح کرد: در جلسه امروز گزارش عملکرد وزارت اقتصاد و سازمان‌های تحت نظر این وزارتخانه در سال ۹۶ به اعضای کمیسیون اقتصادی ارائه شد و نقطه نظرات نمایندگان در خصوص گزارش‌های ارائه شده بیان شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم گفت: برای اصلاح امور اقتصادی کشور پیشنهادات اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در امور مختلف مانند اصلاح امور ارزی مد نظر قرار گرفته می‌شود.

جزییات مطلب اقتصاد و سال و عملکرد و وزارت را میخوانید .

وزیر اقتصاد در پایان یادآور شد: امیدوارم با تعامل خوبی که بین وزارت اقتصاد و کمیسیون اقتصادی مجلس وجود دارد روند حل مشکلات اقتصادی کشور تسریع یابد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در سال ۹۶

برنامه وزارت اقتصاد برای حمایت از کالای ایرانی

خبرگزاری ایسنا: مسعود کرباسیان می‌گوید برنامه داریم در جهت حمایت از کالای ایرانی به موضوع مالیات تولیدکنندگان توجه کرده و همچنین در بخش گمرک تخفیفاتی را برای واردات برخی مواد اولیه تولیدکنندگان در نظر بگیریم.
وزیر اقتصاد درباره سال “حمایت از کالای ایرانی”، اظهار کرد: وزارت اقتصاد در تعامل با سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها وظیفه دارد در جهت حمایت از کالای ایرانی اقدام کند.
وی ادامه داد: شخصا همچنان پیگیر جلوگیری از قاچاق کالا از طریق گمرکات کشور هستم. یک برنامه راهبردی دیده شده که باید انجام شود. البته فرمایشات مقام معظم رهبری ناظر بر همه زمینه‌هاست. وقتی می‌گوییم کالای ایرانی حمایت شود؛ این موضوع مشمول مصرف‌کننده، تولیدکننده، صنف، سرمایه گذار و غیره می‌شود. یعنی همگی باید دنبال کنند.
کرباسیان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره امتناع مصرف‌کنندگان از مصرف کالای قاچاق این را هم گفت: این نشان می‌دهد که رهبری توصیه …
نگاهی به فعالیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹

واردات ۳ میلیارد دلاری برنج به کشور/ وزارت بهداشت غذای سالم به کارکنان و دانشجویان نمی‌دهد/ بازار ۷۸ میلیارد تومانی صنایع غذایی ایران

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سال ۹۶ را باید سال سرنوشت‌ساز نامید؛ چرا که این سال مصادف بود با آخرین ماه‌های فعالیت ۴ ساله دولت تدبیر و امید، دولتی که ناخواسته میراث‌دار بسیاری از نابسامانی‌های به جامانده از دولت‌های قبل بود و نیاز داشت برای ترمیم زخم‌های قدیمی، روند درمان را با داروی مناسبی را پیش بگیرد و این مهم جز با حضور پرشور مردم پای صندوق‌های رأی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری محقق نمی‌شد.
عاقبت ۲۹ اردیبهشت ماه، مردم با رأی خود امتداد دولت تدبیر و امید را رقم زدند. با انتخاب مجدد حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری، نخستین قدم، معرفی وزیران برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم بود و در این بین قرعه‌ی خبرسازترین وزیر به نام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رقم خورد. شاید همین حاشیه‌های بسیاری که بر سر معرفی محمدجواد آذری جهرمی به عنوان وزیر ارتباطات به …
سرنوشت «تعطیلات» در سال جدید

دنیای اقتصاد: رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور سال گذشته اعلام کرده‌بود که تکلیف طرح تعطیلات دو روزه تا پایان سال ۹۶ مشخص خواهد شد؛ اما سال ۹۶ هم تمام شد و این طرح راه به جایی نبرد. این‌بار عضو کمیسیون گردشگری اتاق ایران می‌گوید تا پایان امسال مجلس تکلیف این طرح را مشخص می‌کند.
این در حالی است که مسوولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ساز مخالف می‌زنند. معاون گردشگری این سازمان می‌گوید که بیشتر تمرکز آنها روی تعطیلات زمستانی است و اگر کارمندان و خانواده‌ها می‌خواهند تعطیلات آخرهفته داشته‌باشند، در طول سال از ۳۰ روز مرخصی‌شان بهره ببرند!
در این میان، ایران جزو معدود کشورهایی است که تعطیلات آخرهفته‌اش یک روز است؛ آن هم درحالی‌که برخی کشورها به فکر ایجاد تعطیلات سه روزه هستند، چون به این نتیجه رسیده‌اند که افزایش روزهای تعطیل بر میزان کارآمدی افراد …

میزان مصرف سوخت خودروهای هیوندای در سال ۲۰۱۶ بیشترین کاهش را داشته است
  • اخبار اقتصادی
  • گزارش عملکرد وزارت اقتصاد در سال ۹۶


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *