خانه / ویدئوی علمی / پرواز بر فراز قطب شمال مشتری

پرواز بر فراز قطب شمال مشتری

پرواز بر فراز قطب شمال مشتری ، پرواز بر فراز زمین ، پرواز جنگنده‌های روس بر فراز ناوشکن آمریکایی ، مرد برهنه ای که سرمای قطب شمال هم بر او اثر ندارد (عکس) ، هفته گذشته دمای هوا در اروپا از قطب شمال کم‌تر بود ، گردبادها در قطب‌های مشتری .

بیگ بنگ: پرواز بر فراز قطب شمال مشتری چه شکلی است؟ این انیمیشن براساس تصاویر و داده‌های واقعی ثبت شدۀ سفینه فضایی جونو ناسا ساخته شده است. از آنجاییکه قطب شمال این سیاره در سایه قرار دارد، این ویدیو از نور فروسرخ ساطع شده از مشتری استفاده کرده است – به ویژه رنگ فروسرخ که در آن، داغ‌ترین ویژگی‌ها در …

بیگ بنگ: پرواز بر فراز قطب شمال مشتری چه شکلی است؟ این انیمیشن براساس تصاویر و داده‌های واقعی ثبت شدۀ سفینه فضایی جونو ناسا ساخته شده است. از آنجاییکه قطب شمال این سیاره در سایه قرار دارد، این ویدیو از نور فروسرخ ساطع شده از مشتری استفاده کرده است – به ویژه رنگ فروسرخ که در آن، داغ‌ترین ویژگی‌ها در روشن‌ترین حالت می درخشند.

همه چیز در مورد بیگ بنگ پرواز چه شمال قطب قطب شمال مشتری

با شروع ِ انیمشین، کاوشگر جونو بر این جهان عظیم زوم می کند. خیلی زود، یکی از هشت گردبادی که به دور قطب شمال مشتری گردش می کند، نمایان می شود. هر هشت گردبادی که به دور قطب می چرخند یک به یک تشخیص داده می شوند و هر یک به اندازۀ یک قاره کامل بر روی زمین هستند و هر کدام شامل دیواره‌های مارپیچی ناهموار و تکه‌تکه می باشند. این سفر مجازی با یک بزرگنمایی به پایان می رسد. مطالعۀ این ابرهای جوان به دانشمندان کمک می کند تا سیستم‌های طوفانی خطرناک که در روی زمین رخ می دهند را بهتر درک کنند. جونو اخیرا یک عبور نزدیک دیگر از کنار مشتری را انجام داده – پریجاو ۱۲ – به نظر از سلامت کافی برای چند عبور دیگر در مدار ِ این سیاره غول‌پیکر برخوردار باشد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

جزییات مطلب بیگ بنگ و پرواز و چه و شمال و قطب و قطب شمال و مشتری را میخوانید .
اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره پرواز بر فراز قطب شمال مشتری

کلبه کاشفان قطب شمال (+عکس)

اخترشناسان چگونه اجرام آسمانی را نامگذاری می‌کنند؟

به نقل از سایت عصر ایران و به گزارش پارس کلبه کاشفان قطب شمال (+عکس) و برترین‌ها – در سال ۱۸۹۹، وقتی کاشف مشهور قطب شمال «رابرت پری» به جزیره الزمیر در کانادا رسید ویرانه‌های کلبه‌ای را یافت که قبلا توسط سایر کاشفان قطب شمال در ساحل شمال شرقی این جزیره برپا شده بود. این کلبه یک ساختمان سه اتاقه بود که با تخته‌های بلند چوبی ساخته و با کاغذ قیراندود پوشانده شده بود، اما گرم نگه داشتن چنین ساختمان هایی در زمستان یخبندان قطبی بسیار دشوار است. از نظر پری این کلبه کاملا غیرقابل سکونت بود، بنابراین آن را تخریب کرد و چند کلبه کوچکتر به جای آن‌ ساخت. در سی سال بعد، کلبه‌های پری که فورت کانگر نام داشتند نقش مهمی در اکتشاف‌های مهم قطب شمال بازی کردند. فورت کانگر اصلی در سال ۱۸۸۱ توسط کاشفان یک سفر اکتشافی به رهبری آدلفوس گریلی ساخته شد. خدمه …
هفته گذشته دمای هوا در اروپا از قطب شمال کم‌تر بود

 

در هفته‌ی گذشته اروپا یکی از سرد‌ترین زمستان‌ها خود را پشت سر گذاشت. پایگاه‌های سنجش دمای هوا، هوای اروپا را سردتر از قطب شمال گزارش کرده‌اند.

جبهه هوای سرد در هفته‌ی گذشته بخش‌های وسیعی از اروپا را درگیر خود کرد و دمای هوای این قاره‌ را به حد زیادی پایین آورد. در رم برای اولین در ۶ سال گذشته برف بارید و در بریتانیا وضعیت به مرحله‌ی هشدار رسید.  روز پنجشنبه ساکنین مناطق جنوبی نروژ دمای هوای منفی ۴۲ درجه‌ی سلسیوس تجربه کردند. اگر ساکنین قاره‌ی اروپا دمای هوای مشابه قطب شمال احساس کردند، قطب شمال دمایی به مراتب گرم‌تر را پشت سر گذاشت.
داده‌های ماهواره‌ای به همراه‌ داده‌های به‌دست‌آمده از پایگاه‌های زمینی نشان می‌دهند که در هفته‌ی گذشته دمای هوای قطب شمال نزدیک به ۲ درجه‌ی سلسیوس بوده است؛ بنابراین قطب شمال ۱۰ درجه‌ی سلسیوس از شرایط نرمال خود و حدود ۲۵ درجه‌ی سلسیوس از بخش‌هایی از نروژ هوای گرم‌تری تجربه …
پرواز شاتل فضایی

چه چیزی موجب کمبود مواد معدنی در بدن می شود؟

بیگ بنگ: چه چیزی از میان ابرها در حال بالا آمدن است؟ شاتل فضایی. گاهی اوقات، اگر در زمان و مکان درست، از پنجرۀ هواپیما به بیرون نگاه کنید، یک چیز غیرعادی را مشاهده می کنید – در اینجا، یک شاتل فضایی برای قرارگیری در مدار در حال پرتاب است.

این عکس برجسته از پرتاب نهایی شاتل اندیور در می سال ۲۰۱۱ از هواپیمای آموزشی شاتل ناسا گرفته شده است. این عکس که بخوبی از بالای ابرها گرفته شده با تصاویر مشابه همین شاتل که از پایین ابرها گرفته شده قابل مقایسه است. در این نما گازهای درخشان و داغ که از موتورها منتشر می شوند در نزدیکی شاتل و همچنین رد یک دود طولانی دیده می شوند. سایه‌ای از دود بر روی ابر دیده می شود که در واقع مسیر خورشید را نشان می دهد. برنامه شاتل فضایی آمریکا در سال ۲۰۱۱ پایان یافت و اندیور اکنون در مرکز علوم …

  • ویدئوی علمی
  • پرواز بر فراز قطب شمال مشتری


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *