خانه / وب‌گردی / چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟

چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟

چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟ ، تربیت صحیح کودک، چیکار کنیم تو حرف نپره؟ ، چگونه کودکی با اعتماد به نفس بالا تربیت کنیم؟ ، فرزندان دخترمان را چگونه تربیت کنیم؟ ، چگونه حرفهای زشت را از ذهن کودک پاک کنیم؟ ، چگونه مشکلات رفتاری کودک را اصلاح کنیم؟ .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر به‌دنبال راهکاری برای پرورش رازداری هستید، پیشنهاد می‌دهیم موارد زیر را با دقت بخوانید.
الگوی خوبی باشید
مراقب گفت‌وگوهای خود باشید. بسیاری از اوقات ممکن است به‌طور کاملا ناآگاهانه، در صحبت‌های خود با همسر و یا دیگر اطرافیان، راز زندگی کسی را فاش کنید که فرزندتان بخوبی متوجه می‌شود و می‌داند که شما …

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر به‌دنبال راهکاری برای پرورش رازداری هستید، پیشنهاد می‌دهیم موارد زیر را با دقت بخوانید.

الگوی خوبی باشید

همه چیز در مورد چگونه کودک

مراقب گفت‌وگوهای خود باشید. بسیاری از اوقات ممکن است به‌طور کاملا ناآگاهانه، در صحبت‌های خود با همسر و یا دیگر اطرافیان، راز زندگی کسی را فاش کنید که فرزندتان بخوبی متوجه می‌شود و می‌داند که شما افشای راز کرده‌اید یا ممکن است کودک رازی را با شما در میان بگذارد که بعدها آن را از زبان کس دیگری بشنود، بی‌شک با مشاهده این رفتارها کودک هم یاد می‌گیرد که رازداری تنها حرفی بیش نیست و به‌دلیل اعتبار اندک آن، می‌توان خیلی راحت خلف وعده کرد و بر سر پیمان رازداری باقی نماند و افشای حقایق نمود. کودکان در همان سال‌های اولیه کودکی، باید این موضوع را بخوبی درک کنند که اگر رازهای دیگران را فاش کنند، دیگر مورد اعتماد نخواهند بود اما در مقابل اگر محرم اسرار باشند، همیشه فردی دوست‌داشتنی و مورد اعتماد دوستان و آشنایان خواهند بود.


بیشتر بخوانید: چگونه رازداری را به کودکان آموزش دهیم؟

جزییات مطلب چگونه و کودک را میخوانید .

درست سخن گفتن را آموزش دهید

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟

هرگز از ترس این که کودک ممکن است اطلاعات شخصی و خانوادگی را فاش کند، او را در فقر اطلاعاتی قرار ندهید بلکه به جای آن بهتر است به فرزندتان آموزش دهید که چگونه در مقابل کنجکاوی‌های اطرافیان پاسخگو باشد. بهتر است به کودک بگویید: وقتی کسی راجع به خانواده از شما سوال می‌کند، باید در جواب به او بگویی من اطلاعات زیادی ندارم، بهتر است از مامان و بابام بپرسید، یا با بیان کلمه «نمی دانم» و سرگرم شدن به فعالیتی دیگر به گفت‌وگو ادامه ندهی.

یادتان باشد اگر کودک مرتکب خطایی در این زمینه شد هرگز در توصیه‌های بعدی برای عدم انجام این کار، با جملات منفی مانند «مطمئنم این بار هم مثل همیشه نمی‌توانی جلوی زبانت را بگیری، عادت به خبرچینی‌ داری و…» با او سخن نگویید، بلکه بهتر است با جملات مثبت و بدون عصبانیت او را به گفتن جملاتی تشویق کنید که خواهان شنیدن آن از زبان کودک هستید. اگر دوباره مرتکب خطا شد، در زمانی مناسب و در یک مکان خلوت، با کمال احترام و صمیمیت در مورد احساسات و نگرش خود راجع به این رفتار کودک صحبت کنید؛ مثلا بگویید از کار دیروزش بشدت دلخور و ناراحت هستید و در صورت تکرار مجبور هستید چند ساعتی با او صحبت نکنید.

مسلمان چگونه به ترکیب پرسپولیس برمی‌گردد؟

نیاز به جلب توجه او را اقناع کنید

توضیحات بیشتر در موردچگونه کودک

برخی کودکان بدون هیچ نیت شومی و صرفا برای جلب‌نظر و توجه دیگران بخصوص والدین‌شان اقدام به افشای راز می‌کنند، در چنین شرایطی بهتر است برای کسب اعتماد به نفس و جلب توجه مثبت اقدامات مفیدی انجام دهید. مثلا با فعالیت‌های مثبتی چون ورزش، نقاشی، داستان‌گویی و… مانع جلب توجه منفی کودک شوید. از سوی دیگر، در زمان‌ها و مکان‌های مختلف به طرق مختلفی چون تشویق کودک، در آغوش گرفتن، بوسیدن و نوازش کردن به کودک توجه کنید، توجه بی‌قید و شرط باعث خنثی شدن انگیزه منفی جلب توجه از طریق افشای راز می‌شود.

با کودک بازی رازداری کنید

شما مطلب چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟ را می خوانید .

در قالب بازی، در فضایی کودکانه و صمیمی، با آرامش به آموزش و تفهیم این موضوع مهم و جدی بپردازید. مثلا صحبتی را بین خود و کودک مطرح کنید که فقط دو نفر شما از آن مطلع باشید، سپس از کودک بخواهید در مورد آن به کسی چیزی نگوید، چرا که آن یک راز است یا می‌توانید با کچ‌های رنگی روی زمین خانه‌هایی بکشید که هریک متعلق به خانواده یکی از بستگان است. روی هر خانه بایستید و صحبت‌هایی از جانب اعضای آن خانواده داشته باشید که به صورت راز با کودک در میان گذاشته می‌شود. سپس وارد خانه دیگری شوید و درباره خانواده خانه قبلی گفت‌وگو کنید.

اینجاست که باید حواستان باشد درباره رازهای آن خانواده، در این خانه جدید سخن نگویید. اگر کسی افشای راز کند، بازنده خواهد بود. اگر کودک درباره آن رازها با کسی صحبت نکرد، او را تشویق کنید و به او بگویید: «آفرین بر تو که بخوبی توانستی این راز را حفظ کنی، این هم جایزه شما …» تشویق کلامی، اسباب‌بازی، خرید تنقلات و بستنی، بازی با دوستان، رفتن به یک مهمانی، پارک یا سینما و… از جمله پاداش‌هایی است که می‌توانید برای کودک در نظر بگیرید. از سوی دیگر، پیشنهاد می‌دهیم عزت نفس و خودباوری و روحیه رازداری کودک را به طرق مختلفی چون قصه‌گویی، نمایشنامه، فیلم و کارتون‌های مفید و سالم تقویت کنید. اگر فرزندتان را به‌خاطر آنچه که بخوبی فرا گرفته و یا در آن توانمند شده است تحسین کنید، بی‌تردید او احساس امنیت شخصی کرده و تلاش می‌کند هرگز سلب اعتماد نکند و مرتکب خطای عمدی نشود.

چگونه کودک

منبع: جام جم

علائم و درمان دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ چگونه است

انتهای پیام/

چگونه حرف راست را از دهان بچه نشنویم!

این مطلب در مورد چگونه کودک می باشد .

چگونه حرفهای زشت را از ذهن کودک پاک کنیم؟

کودکان به خصوص در سال های اولی که به حرف می آیند، ممکن است کلماتی را یاد بگیرند که زشت باشند. ممکن است این کلمه را از زبان یکی از والدین شنیده باشند یا یکی از بچه های فامیل. در این شرایط یکی از سخت ترین کارها برای پدر و مادرها این است که این کلمه را از ذهن کودک شان پاک کنند.اصول پاک کردن یک کلمه زشت از ذهن کودک تازه به حرف آمده گاهی هم هرچه بیشتر تلاش می کنند، نتیجه عکس می گیرند و کودک شان آن کلمه را بیشتر تکرار می کند. در بدترین حالت، ممکن است پدر و مادری مجبور شوند در جمع های فامیلی و دوستانه کمتر شرکت کنند چراکه آبرویشان را در خطر می بینند. در ادامه نکاتی قابل تامل در این باره مطرح و خواندن شان به همه والدین توصیه می شود. نشان دادن خود با زدن حرف زشت!کلمات، ابزارهای قدرتمندی هستند و کودکانی …
چگونه کودک خود را از پوشک بگیریم؟

به گزارش گروه وبگردی باشگاه  خبرنگاران جوان؛  قطعا یکی از بزرگترین دغدغه های هر مادری، این است که چگونه کودکش را از پوشک بگیرد و دستشویی رفتن را به او یاد بدهد. مطمئنا در کنار مادر، حضور پدر برای این امر ضروری است. فردا جمعه است شاید روزی خوبی باشد تا در کنار همسرتان کمک کنید تا کودک با جایی به نام دستشویی آشنا شود.
بهترین زمان؟
هر کودکی یکسری نیازهایی را دارد که باید به موقع برایش برآورده شود. البته افراط و تفریط در تامین آن نیازها هم می تواند کودک را در بزرگسالی با مشکل روبرو کند. یکی از این نیازها پوشک کردن و تعویض به موقع آن است. والدینی که در این امر زود هنگام وارد می شوند و یا سخت گیری زیاد می کنند و یا بر عکس بیخیال هستند و ممکن است ساعت ها پوشک کثیف فرزندشان را تعویض نکنند، باعث می شوند که در …
چگونه با وجود داشتن کودک سفر هوایی راحتی داشته باشیم؟

تمام كردن یک رابطه عاشقانه در ۶ مرحله

نحوه سفر کردن با وجود نوزاد و کودک
سفرهای خانوادگی بسیار لذت بخش هستند. اما بعضی از مواقع سفرهای هوایی با داشتن نوزاد و کودک می تواند کمی مشکل ایجاد کند و مانع سفر خانواده ها شود.
گشت و گذار و سفر با خانواده بسیار دلچسب است. اگهی حتی پزشکان نیز به بیماران توصیه می کنند که برای سریع تر رسیدن به بهبودی با خانواده سفر کنند.
رفتن به سواحل، کوهنوردی، پیاده‌روی و قایق‌رانی فعالیت‌هایی خوشایند هستند که برای آرامش شما بسیار مفید هستند، اما باید بدانید که که سفر بدون برنامه نه تنها آرامشی در پی ندارد، بلکه باعث رنجش خاطر شما می‌شود؛ بنابراین قبل از رفتن به سفر و رسیدن به مقصد برنامه‌ریزی کنید. سفر برای افرادی که تاکنون با کودکان سفرنکرده اند، علی‌الخصوص در سفرهای هوایی یک چالش است، زیرا ممکن است کودکان در هنگام پرواز در هواپیما ناآرامی کنند. سعی کنید هنگام پرواز با کودکان یک بسته از وسایل پزشکی ضروری …

  • وب‌گردی
  • چگونه یک کودک رازدار تربیت کنیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *