خانه / خبر / صالحی: اول ابتدایی مردود شدم

صالحی: اول ابتدایی مردود شدم

صالحی: اول ابتدایی مردود شدم ، مرد هسته‌ای: سال اول ابتدایی مردود شدم! ، پرستو صالحی از خواهر مرحومش گفت ، عکس بهارانه دوقلوهای سید‌مجید صالحی ، عکس های پرستو صالحی در کنار سگی که به زلزله زده ها کمک کرد ، تصاویری از پرستو صالحی در افتتحاح کافی شاپ .
رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به انتشار کتاب خاطرات خود به ذکر خاطراتی از دوران کودکی خود و همچنین دوران مسئولیتش پرداخت.به پدرم گفتم می‌خواهم سیگار بفروشم، البته در کتاب سیگار را حذف کردند!علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در آیین رونمایی از کتاب «گذری در تاریخ» در مرکز مطالعات وزارت خارجه گفت: در فرهنگ شرقی می‌گویند چیزهای …

رییس سازمان انرژی اتمی با اشاره به انتشار کتاب خاطرات خود به ذکر خاطراتی از دوران کودکی خود و همچنین دوران مسئولیتش پرداخت.

به پدرم گفتم می‌خواهم سیگار بفروشم، البته در کتاب سیگار را حذف کردند!

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در آیین رونمایی از کتاب «گذری در تاریخ» در مرکز مطالعات وزارت خارجه گفت: در فرهنگ شرقی می‌گویند چیزهای منفی را در خاطرات ننویسید، مثلا من اول ابتدایی مردود شدم چون مدرسه را دوست نداشتم. زمانی که پدربزرگم من را به مدرسه می‌برد با او راه نمی‌رفتم من را روی زمین می‌کشید.

همه چیز در مورد اتمی انتشار انرژی رییس سازمان

وی افزود: آن موقع منزل ما نزدیک بازاری در کاظمین بود و مدرسه رفتن مرسوم نبود، بچه ها در بازار کار می‌کردند و انعام می‌گرفتند، من هم می‌خواستم انعام بگیرم. به من گفتند اینها را در خاطرات ننویس.

من به پدرم گفتم می‌خواهم سیگار بفروشم، البته در کتاب سیگار را حذف کردند! گفتند بگو می‌خواهم جنس بفروشم ولی من میخواستم سیگار بفروشم. آن موقع سیگار چیز بدی نبود، همه  شخصیت‌های مطرح سیگار می‌کشیدند و این شاخصه اجتماعی بود، اما الان بد شده است.

جزییات مطلب اتمی و انتشار و انرژی و رییس و سازمان را میخوانید .

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه نوشتن خاطرات سیاسی پیچیده تر از خاطرات شخصی است، گفت:یک سری از امور را شاید نشود تا آخر عمر بیان کرد و در سینه می ماند. در دنیا هم اسرار سیاسی را نمی نویسند. مثلا فلان کشور متخاصم حرفی در مورد ما زده که درست و به حق بوده اما نمی توانیم آن را بگوییم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره صالحی: اول ابتدایی مردود شدم

وی افزود: زمانی که من وارد وزارت خارجه شدم، شرایط امن و امان بود و تنها پرونده مهم پرونده هسته‌ای بود. می گفتند صالحی قرار است در بحث هسته‌ای راهگشایی کند اما یک هفته بعد حوادثی مثل تونس، مصر و لیبی رخ داد. یکی از بزرگان به من می گفت چقدر خوش قدم بودی کاش زودتر می آمدی!

روحانی وارد کرمانشاه شد

صالحی همچنین گفت: وقتی می خواهیم کتابی بنویسیم باید حقیقت را آنگونه که هست بیان کنیم و باید فرهنگ خود را به گونه‌ای تغییر دهیم که بیان برخی حرفها اشکالی نداشته باشد . من معتقدم اگر تاریخ تبدیل به روایت و داستان شود ماندگاری آن در ذهن آحاد جامعه هم بیشتر می شود.

وزیر خارجه پیشین  اظهار کرد: درسال ۹۰ که تحریم‌های فلج کننده‌ای برای ایران وضع می شد، در وزارت خارجه نامه‌ای توسط شورای معاونین تنظیم شد که نامه بسیار تاریخی بود. این نامه خدمت رهبری نوشته شد و راجع به تحریم‌هایی بود که قرار بود وضع شود. البته تنها جنبه هشدار نداشت بلکه برون‌رفت هم داشت. آقا هم تقریر بسیار زیبایی روی این نامه نوشتند که موجب افتخار وزارت خارجه است. اگر کسی آن نامه را بخواند نشان می دهد که وزارت خارجه چقدر تیزبین، بابصیرت و درست موضوع را تحلیل می کند.

توضیحات بیشتر در مورداتمی انتشار انرژی رییس سازمان

در آن نامه راهکارهایی ارائه شد که موجب شد در میان تحریم راه‌هایی پیدا کنیم که تحریم را دور بزنیم و فشارش آنچنان که آنها انتظار داشتند، نباشد. در ابتدای دولت یازدهم هم آقای جهانگیری گفتند که این نامه باید مبنای کار قرار بگیرد و راهکارهای آن دنبال شود.

مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان  میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این مراسم اظهار کرد: آقای صالحی عالم شریفی است و مقام معظم رهبری راجع به ایشان فرمودند که جنس ایشان متفاوت از بقیه است.

شما مطلب صالحی: اول ابتدایی مردود شدم را می خوانید .

سجادپور مشاور وزیرامورخارجه نیز در این مراسم اظهار کرد: آنچه ایران را ساخته نه سیاستمداران ماجراجو بلکه بروکراتهای ایرانی بودند و آقای صالحی به عنوان یک دولتمرد در سیاست خارجی ایران به یاد می ماند.

قاچاقچیان مواد مخدر در آمریکا اعدام می شوند!

وی افزود: البته کتاب آقای صالحی همه چیز را پوشش نمی دهد اما کسی هم نمی تواند بدون خواندن این کتاب بفهمد که سیاست خارجی ایران چگونه است.

اتمی انتشار انرژی رییس سازمان


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

این مطلب در مورد اتمی انتشار انرژی رییس سازمان می باشد .

کمالوندی: ترامپ شجاعت خروج از برجام را ندارد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اگر بخواهیم برگردیم به وضعیت گذشته دست ما خیلی باز است. ما کار‌های زیادی می‌توانیم انجام بدهیم از نظر سطح و مقدار غنی سازی، تعداد سانتریفیوژ و دیگر موارد می‌توانیم به سرعت اقداماتی انجام بدهیم.بهروز کمالوندی، معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با العالم در پاسخ به این سوال که فقط چند هفته مانده است به مهلتی که ترامپ برای توافق هسته ای، مشخص کرده؛ نظر جمهوری اسلامی درباره این مهلت چیست؟ گفت: از زمانی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده است به جای اینکه برجام را تقویت کند، درصدد تضعیف آن بوده که البته این موضوع جدیدی نیست، درطول انتخابات ترامپ تلاش می‌کرد که از موضوع برجام به نحوی انتقاد کند طبیعتا بعد از رسیدن به قدرت هم باید این تحرکات خود را ادامه می‌داد، اما این حرکات به نحوی است که در واقع برای خود آمریکا در درجه اول مشکل ساز …
گلایه نمایندگان از نحوه مدیریت سازمان انرژی اتمی

خبرگزاری مهر: هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جلسه امروز کمیسیون انرژی با حضور صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: امروز آقای صالحی و معاونین ایشان در کمیسیون انرژی حضور یافتند.
وی گفت: آقای صالحی در کمیسیون اظهاراتی در خصوص آب سنگین اراک و غنی سازی اورانیوم اظهار کرد که با اظهارات قبلی ایشان متفاوت و بعضا متناوب بود.
نماینده مردم ایذه در مجلس با بیان اینکه اظهارات و برنامه های صالحی در حد انتظارات اعضای کمیسیون از آقای صالحی نبود گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید درصد زیادی از برق کشور در نیروگاههای هسته ای تولید شود که سازمان انرژی اتمی با اهداف تعیین شده فاصله زیادی دارد و در واقع این سازمان در برخی ماموریت های مهم خود طی سالهای اخیر موفق نبوده است و بدنبال کارهایی رفته که ارتباطی با شرح وظایف این سازمان ندارد.
وی با …
تخم‌مرغ چینی نداریم!

حمایت نیروهای مسلح از کالای ایرانی

رئیس سازمان دامپزشکی کشور از صدور مجوز برای واردات ۶۶ هزار تن تخم مرغ در ماه‌های گذشته خبر داد و گفت: برای واردات تخم‌مرغ از چین مجوزی صادر نکرده ایم. اوکراین نیز باید الزامات بهداشتی ایران را برای دریافت مجوز رعایت کند.
به گزارش ایسنا، علیرضا رفیعی‌پور اظهار کرد: از زمانی که مجوز واردات تخم‌مرغ صادر شده تاکنون حدود ۶۶ هزار تومان از این محصول با مجوز بهداشتی سازمان دامپزشکی وارد شده است و هر کشوری که از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عاری باشد و مجوزهای قرنطینه‌ای و بهداشتی سازمان دامپزشکی ایران را رعایت کند می‌تواند بر اساس درخواست تاجران، برای واردات تخم‌مرغ به عنوان مبادی رسمی، قانونی و بهداشتی شناخته شود.
وی افزود: تاکنون به کشورهایی از جمله ترکیه، مجارستان، ازبکستان، روسیه، قزاقستان و جمهوری آذربایجان مجوز برای صادرات تخم‌مرغ به ایران داده شده است و هندوستان و پاکستان نیز به جمع کشورهای صادرکننده تخم مرغ به ایران اضافه …

  • خبر
  • صالحی: اول ابتدایی مردود شدم


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *