خانه / حوادث / عملیات در دهلیز مرگ

عملیات در دهلیز مرگ

عملیات در دهلیز مرگ ، عملیات انتقال محموله مواد منفجره برای اجرای عملیات انتحاری ناکام ماند ، هنوز ۳ متر برف در محل سقوط هواپیما است / توقف موقت عملیات به علت شرایط بد جوی ، عملیات هلال احمر در جستجوی پیکر کوهنوردان مفقود شده اشترانکوه ، عملیات جستجو در دنا ادامه دارد ، توقف دوباره عملیات جستجوی جانباختگان حادثه هوایی .

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان که قرار بود روز یکشنبه ۲۹ بهمن ۹۶، تهران را به مقصد یاسوج ترک کند بعد از گذشت ۵۰ دقیقه از مدار خارج شد. به علت شرایط دشوار منطقه، احتمالات مختلفی داده می‌شد تا این که مشخص شد هواپیما با ۶۶ سرنشین و …

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان که قرار بود روز یکشنبه ۲۹ بهمن ۹۶، تهران را به مقصد یاسوج ترک کند بعد از گذشت ۵۰ دقیقه از مدار خارج شد. به علت شرایط دشوار منطقه، احتمالات مختلفی داده میشد تا این که مشخص شد هواپیما با ۶۶ سرنشین و خدمه با کوه دنا برخورد کرده است.

به علت شدت اصابت، تمام سرنشینان این هواپیما جان خود را از دست دادند و نیروهای امدادی بعد از سه روز جستوجو موفق شدند مکان برخورد هواپیما در قله پازن پیر کوه دنا در جنوب روستای نقل سمیرم را شناسایی کنند.

همه چیز در مورد پرواز عملیات مرگ هواپیمایی

کار جستوجوی پیکر جانباختگان حادثه از همان ابتدا با جدیت آغاز شد که بدون شک میتوانست در شرایط جوی نامساعد خطرات بسیاری را برای امدادگران به همراه داشته باشد.

بنابر آخرین اعلام پزشکی قانونی، از ابتدای وقوع سانحه هوایی تهران ـ یاسوج، ۲۰۹ بافت انسانی در ابعاد مختلف به پزشکی قانونی تحویل داده شده است. تمام بافتها تحت معاینات دقیق کارشناسی و نمونهبرداری به منظور آزمایشهای ژنتیک و احراز هویت و کدگذاری جهت جمع بندی نتایج آزمایشات قرار گرفته است.

جزییات مطلب پرواز و عملیات و مرگ و هواپیمایی را میخوانید .

کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در این باره گفت: تاکنون در دو مرحله ۱۹ پیکر شرایط تحویل به خانوادهها را داشته اند که این شرایط مبتنی بر تکمیل حداکثری بافتهای انسانی یک پیکر بوده است. شرایط تحویل سایر پیکرها نیز منوط به تکمیل حداکثری یک پیکر یا اعلام خاتمه عملیات جستوجو از سوی مسئولان ذیربط است.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره عملیات در دهلیز مرگ

از میان ۶۶ پیکر مربوط به مسافران، اعضای کادر پروازی و امنیت سانحه هوایی تاکنون ۱۹ پیکر به خانوادهها تحویل داده شده و نیروهای امدادی هر زمان که شرایط مهیا بوده است، برای یافتن پیکر دیگر جانباختگان این حادثه اقدام کردهاند.

شرایط منطقه از ابتدای عملیات جستوجوی نیروهای امدادی برای یافتن پیکرها دشوار بوده است.

زمانی شدت برف و کولاک سبب میشد در کار نیروهای امدادی وقفه ایجاد شود و زمانی هم سرمای شدید در کار امدادگران خلل ایجاد میکرد.

توضیحات بیشتر در موردپرواز عملیات مرگ هواپیمایی

تمام این مسائل، اما سبب نشد امدادگران از تلاش خود دست بردارند.

(ویدئو +۱۸) مرگ فجیع موتورسوار در سرعت ۲۹۹ کیلومتر

با وجود تمام این اقدامات، برخی از خانوادههای جانباختگان حادثه سقوط هواپیما روز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه در مقابل ساختمان هلال احمر حاضر شده تا به نوعی اعتراض خود از پیدا نشدن پیکر عزیزانشان را اعلام کنند.

شما مطلب عملیات در دهلیز مرگ را می خوانید .

پیش از این اعلام شده بود اواخر اردیبهشت عملیات جستوجو برای یافتن پیکر جانباختگان به اتمام میرسد.

عملیات سخت در برف

پرواز عملیات مرگ هواپیمایی

حسین درخشان در گفتوگو با میزان گفت: هواپیمای آسمان ۲۹ بهمن سال ۹۶ در ارتفاعات دنا سقوط کرد و از آن زمان، جستوجوها برای یافتن پیکر جانباختگان این حادثه ادامه دارد.

وی افزود: بخشی از پیکرهای شناسایی شده برای انجام مراحل قانونی به پایین ارتفاعات منتقل شده و اقدامات برای شناسایی سایر پیکرها همچنان ادامه دارد.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هلالاحمر با اشاره به وضعیت محل حادثه عنوان کرد: وجود برف در ارتفاعات دنا عملیات جستوجو را با دشواری همراه کرده است.

درخشان در پاسخ به این پرسش که چه زمانی برف ارتفاعات دنا آب میشود تا عملیات نیروهای امدادی آسانتر شود، تصریح کرد: پیشبینی میشود تا اواخر اردیبهشت، برفهای منطقه تا حدود زیادی آب شود. در این شرایط میتوانیم راحتتر از قبل کار یافتن پیکر جانباختگان این حادثه را ادامه دهیم.

این مطلب در مورد پرواز عملیات مرگ هواپیمایی می باشد .

وی با اشاره به برف قابل توجه در دهلیزی که پیشبینی میشود بخشی از پیکرها در آن منطقه باشد، اذعان کرد: در دهلیزی که پیشبینی میشود بخشی از پیکر جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای آسمان در آنجا باشد، بیش از پنج متر برف وجود دارد و برای دسترسی به پیکرهای احتمالی باید منتظر آب شدن برف باشیم.

وضعیت محل عملیات برای نیروهای امدادی هیچگاه بیخطر نبوده، اما در پارهای از مواقع خطرات بیش از زمانهای دیگر است. بدون شک حفظ سلامت و جان امدادگران از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در مسیر یافتن پیکرها باید نکات ایمنی رعایت شود.

عملیات در دهلیز مرگ

پیکر قربانیان در دهلیز

کشف ۵ نیم تنه قربانیان پرواز ATR در ارتفاعات دنا

در حال حاضر و به دلیل شرایط دشوار منطقه، عملیات جستوجو متوقف شده، اما این به معنای توقف همیشگی نیست و بلافاصله بعد از بهبود وضعیت منطقه، عملیات بار دیگر از سر گرفته میشود.

پرواز, عملیات, مرگ, هواپیمایی

شاهین فتحی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در این باره میگوید: با توجه به بارندگی و سرمای شدید در ارتفاعات، عملیات جستوجوی پیکر قربانیان متوقف و امدادگران به پایین ارتفاعات منتقل شدهاند. در صورت بهبود شرایط جوی تیمهای امدادی به ارتفاعات صعود و عملیات را آغاز کنند.

وی افزود: کمپ دائم هلالاحمر در محل سقوط هواپیما برپا شده و جستوجوها همچنان ادامه دارد. این در حالی است که بدون وقفه روزانه ۲۰ الی ۳۰ امدادگر و کوهنورد مشغول جستوجو هستند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلالاحمر با بیان این که ارتفاع برف در برخی نقاط به سه متر میرسد خاطرنشان کرد: امدادگران برای این که بتوانند به پیکرها دسترسی پیدا کنند تونلهایی را در برف حفر کردهاند. شعاع پرت شدن لاشه هواپیما و پیکرها به ۵۰۰ متر میرسد ضمن این که بخشی از لاشه هواپیما در دهلیز کوه قرار دارد.

به گفته مسئولان هلال احمر، تاکنون جلسات مختلفی با خانواده قربانیان حادثه سقوط هواپیما برگزار شده و حتی نمایندهای از جانب این خانوادهها به هلالاحمر معرفی شده تا روزانه تمامی اطلاعات و روند جستوجوی اجساد در اختیار خانواده افراد جانباخته قرار گیرد.

دهلیز موجود در منطقه که گفته میشود بخشی از پیکرها در آنجا قرار دارد بسیار خطرناک است و هر اقدام بدون برنامهای میتواند فاجعهای دیگر را رقم بزند.

بیشک درخواست یافتن پیکر جانباختگان، حق خانوادههای آنهاست، اما در این مسیر نباید به اهمیت حفظ جان امدادگرانی که برای یافتن پیکرها از جان خود گذشتهاند، بیتوجه بود.

فرود اضطراری پرواز هواپیمایی ماهان در زاهدان

خبرگزاری ایسنا: ‌یک فروند هواپیمای BAE ۱۴۶ _ RJ ۱۰۰ متعلق به هواپیمایی ماهان به شماره پرواز ۱۰۸۵ در مسیر زابل به ایرانشهر در ساعت ۹:۴۰ دقیقه صبح امروز با اعلام شرایط اضطراری مبنی بر نقص فنی در موتور شماره ۳ در خواست فرود در فرودگاه بین المللی زاهدان زاهدان را داشت که پس از ۱۶ دقیقه در ساعت ۹:۵۶ دقیقه به سلامت در فرودگاه زاهدان به زمین نشست.
این پرواز قرار بود، مسیر تهران زابل ایرانشهر و برعکس را صبح امروز انجام دهد که دچار نقص فنی شد.
هم اکنون مسافرین این پرواز از هواپیما خارج شده و به ترمینال فرودگاه زاهدان منتقل شدند.
مهندسین این پرواز در حال برطرف کردن نقص فنی در قسمت موتور هواپیما هستند.

علت مرگ ناگهانی نوزاد چیست؟ عوامل محیطی و جسمی

برقراری پرواز هواپیمایی زاگرس پنج روز در هفته از فرودگاه زاه

حمیدرضا پارسا مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان   در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:  بر اساس این برنامه هواپیمایی زاگرس اقدام به برقراری مسیر پروازی تهران – زاهدان – تهران در روز‌های شنبه، یکشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه به صورت هفتگی در ماه جاری کرده است.
پارسا  افزود: این پرواز‌ها از اول اسفند آغاز شده و تا پایان سال ۹۶ ادامه دارد و برنامه ریزی مجدد پرواز‌های زاگرس در این مسیر بستگی به استقبال مسافران خواهد داشت.
وی تصریح کرد: این مسیر را هواپیمای MD پوشش خواهد داد.
مسئول روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان ادامه داد: ساعت ورود پرواز این شرکت در روز‌های شنبه، یکشنبه و پنجشنبه به زاهدان ۲۰:۴۵ و ساعت خروج به مقصد تهران ۲۱:۴۵ و در روز‌های سه شنبه و جمعه نیز ساعت ورود به زاهدان ۱۸:۵۰ و ساعت خروج ۱۹:۵۰ است.
پارسا افزود: هر هفته از طریق شرکت‌های …
فلفل دم عقربی یک مرد را تا آستانه مرگ کشاند!

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، در آخرین چالش آزمودن حد طاقت در برابر غذا‌های تند، یک مرد ۳۴ ساله در آمریکا پس از شرکت در مسابقه خوردن تندترین فلفل‌های جهان با خوردن فلفلی با نام فلفل دم عقربی روانه بیمارستان شد.

این مرد پس از مسابقه به دلیل شدت سردرد روانه اورژانس شد. به گفته پزشک داخلی بیمارستان «هنری فورد» در دیترویت این فرد دو ثانیه پس از خوردن فلفل دم عقربی دچار سردرد طاقت‌فرسایی شد که به سرعت به پشت و گردنش سرایت کرد.

پس از انتقال وی به بیمارستان پزشکان نمی‌توانستند علت این سردرد را متوجه شوند، زیرا هیچگونه علائم آسیب عصبی مانند مشکل در حرف زدن یا ضعف عضلانی و بینایی که می‌تواند به سکته مغزی منجر شود در وی مشاهده نمی‌شد. علاوه بر این در سی‌تی اسکن نیز علائمی از گرفتگی رگ‌های خونی مشاهده …

  • حوادث
  • عملیات در دهلیز مرگ


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *