خانه / فوتبال / ۱۰ تیمی که ترسی بابت حذف شدن از لیگ ندارند

۱۰ تیمی که ترسی بابت حذف شدن از لیگ ندارند

۱۰ تیمی که ترسی بابت حذف شدن از لیگ ندارند ، عذر خواهی پور موسوی از مردم خوزستان بابت بابت شکست تیمش ، لیگ برتر ۱۲ تیمی می‌شود؟ ، ۷ تیمی که بازی تیم ملی فوتبال ایران با آنها قطعی شد ، ایران ۴ – سیرالئون صفر؛ پیروزی تیم ملی در یک بازی تدارکاتیِ تمرینی مقابل تیمی محلی! ، تیته: قدرت برزیل تیمی است/ کاستا جانشین نیمار نیست .
خبرآنلاین: «باشگاه‌های بدهکار با آبروی لیگ برتر بازی کرده‌اند… هر چه به هفته‌های پایانی لیگ برتر نزدیک‌ می‌شویم، بیشتر تن و بدن‌مان می‌لرزد که مبادا یکی از این تیم‌ها به دلیل بحران مالی و بی‌پولی کنار بکشد!» این تازه‌ترین حرف‌های یک مقام ارشد فدراسیون فوتبال است که از طرح کاهش تعداد …

خبرآنلاین: «باشگاه‌های بدهکار با آبروی لیگ برتر بازی کرده‌اند… هر چه به هفته‌های پایانی لیگ برتر نزدیک‌ می‌شویم، بیشتر تن و بدن‌مان می‌لرزد که مبادا یکی از این تیم‌ها به دلیل بحران مالی و بی‌پولی کنار بکشد!» این تازه‌ترین حرف‌های یک مقام ارشد فدراسیون فوتبال است که از طرح کاهش تعداد تیم‌های لیگ برتر حمایت می‌کند. طبق گفته مهدی تاج و مطابق توافق فدراسیون فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، تمام تیم‌های آماتوری و بدهکار در فصل نوزدهم لیگ برتر از دور این رقابت‌ها کنار گذاشته می‌شوند. این قانون را مهدی تاج در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب کرده و گفته حتی به قیمت ۸ تیمی شدن لیگ برتر، اجازه نمی‌دهد تیم‌های بدهکار، ورشکسته و آماتور در این رقابت‌ها شرکت کنند اما حالا در روزهای پایانی فصل هفدهم لیگ برتر این احتمال قوت گرفته که شاید در لیگ هجدهم نیز تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر کاهش داشته باشد.

برابر با شنیده‌های ما، فدراسیون فوتبال در حال تدوین آیین‌نامه جدیدی است و قصد دارد معیارهای تازه‌ای برای شرکت در لیگ برتر تعیین کند. قرار شده به باشگاه‌ها اعلام شود اگر شرایط‌شان با این معیارها سازگار نیست، به جای لیگ برتر در لیگ آزادگان شرکت کنند. داشتن زمین اختصاصی، برخورداری از تشکیلات و ساختار حرفه‌ای، نداشتن بدهی، تأمین و تضمین حداقل ۷۰ درصد بودجه حضور در رقابت‌ها در همان آغاز فصل، داشتن حامی مالی و… از پارامترهایی است که فدراسیون فوتبال برای صدور مجوز حرفه‌ای مد نظر دارد.

همه چیز در مورد تیمی حذف لیگ

به گفته یک منبع آگاه پرسپولیس، سایپا، استقلال، ذوب‌آهن، سپاهان، فولاد خوزستان، نفت آبادان، تراکتورسازی، گسترش فولاد و پیکان ۱۰ تیمی هستند که مشکلی برای حضور در لیگ برتر ندارند اما ۶ تیم پدیده، سیاه‌جامگان، نفت، استقلال خوزستان، سپیدرود و پارس جنوبی نیاز به استانداردسازی برخی ابزارشان دارند. البته در این میان، سقوط سیاه‌جامگان به لیگ آزادگان قطعی شده و از بین استقلال خوزستان و نفت تهران یکی سقوط می‌کند. گویا فدراسیون می‌خواهد یک فصل زودتر از لیگ نوزدهم به استقبال حرفه‌ای‌سازی کامل لیگ برتر برود. با این حساب احتمال دارد لیگ هجدهم با حضور ۱۴ تیم برگزار شود. البته در صورتی که دو باشگاه بدهکار که یکی از آنها احتمال انحلالش هم وجود دارد، از لیگ برتر کنار گذاشته شوند، شاید فدراسیون لیگ ۱۶ تیمی را حفظ کند و دو تیم اضافی از لیگ آزادگان که از معیارهای حضور در لیگ برتر برخوردارند را وارد بازی‌ها کند.

حذف تراکتورسازی از لیگ قهرمانان آسیا

یکی از نزدیکان فدراسیون فوتبال به خبرورزشی گفت: «فعلاً همه چیز در حد حرف است. اول فدراسیون باید معیارها را تعریف کند. مرحله بعدی ایستادگی بر سر مواضع است یعنی اگر شرایط تیمی در لیگ برتر با معیارهای حرفه‌ای تطابق نداشت، بدون واهمه از نامه استاندار و دخالت نماینده مجلس، آن تیم از لیگ برتر حذف شود. در این صورت می‌توان از میان تیم‌های حاضر در لیگ آزادگان، تیمی که ساختار و امکاناتش به معیارهای حضور در لیگ برتر می‌خورد را جایگزین کرد. چه بخواهیم و چه نخواهیم طبق وعده‌ای که به کنفدراسیون فوتبال آسیا دادیم، تیم‌های آماتور و بدهکار در لیگ نوزدهم حضور نخواهند داشت و بد نیست در لیگ هجدهم با حذف حداقل دو تیم بدهکار و ورشکسته که هر هفته احتمال انحلال آنها وجود دارد، هشدار لازم را به سایر تیم‌هایی که حل مشکلات‌شان را جدی نگرفته‌اند، بدهیم.»

جزییات مطلب تیمی و حذف و لیگ را میخوانید .

آیا واقعاً این اتفاق رخ می‌دهد؟ آیا تهدید حذف تیم‌های آماتور از مرحله حرف و شعار فراتر می‌رود؟!

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۰ تیمی که ترسی بابت حذف شدن از لیگ ندارند

لیگ برتر ۱۲ تیمی می‌شود؟

خبرآنلاین: اولین بار که ماجرای حذف تیم های فاقد امکانات از لیگ برتر مطرح شد، این موضوع آن قدر دور از ذهن به نظر می رسید که کسی آن را جدی نگرفت. اما حالا و با بیشتر شدن فشارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا، فدراسیون فوتبال ایران جدی تر به این ماجرا نگاه می کند. روز گذشته در جلسه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این بحث دوباره مطرح شد؛ این بار جدی تر از قبل و البته که حامیان بیشتری هم داشت.ماجرا آن قدر غیر قابل هضم است که هنوز هم شاید خیلی ها آن را باور نکنند، اما هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم گرفته مطالعات بیشتری انجام دهد و در جلسه بعدی خود مجددا در این مورد بحث کند. قرار است حداقل های حضور در لیگ برتر مشخص شود تا تیم ها ملزم به داشتن آن ها شوند. در غیر این صورت، تیمی …
حذف تیم‌های آماتور و بدهکار از لیگ امکان‌پذیر است؟

مچ‌بند‌های پرحاشیه حج حذف شد

خبرآنلاین: از قرار معلوم حذف تیم‌های آماتور و بدهکار از لیگ برتر فوتبال که قرار بوده از لیگ نوزدهم اجرایی شود، به خاطر الزامات فیفا و AFC در لیگ هجدهم استارت خواهد خورد و تیم‌های فاقد مجوزهای لازم حق حضور در لیگ را نخواهند داشت. حال اینکه آیا حذف تیم‌های آماتور و بدهکار از لیگ امکان‌پذیر خواهد بود یا در حد شعار باقی‌ خواهد ماند، سؤالی است که برخی مسئولان و صاحب‌نظران پاسخ‌هایی به آن داده‌اند. این صحبت‌ها را با خبرورزشی در ادامه بخوانید:مهدی تاج: تیم‌های فاقد ساختار حرفه‌ای باید کنار بروندمهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: ما شورای حقوقی با حضور کلیه کمیته‌ها تشکیل دادیم تا قوانین را به دقت بررسی کنند. ما باید به سمت اجرایی شدن قوانین محکم فیفا و AFC برویم. تیم‌هایی که شرایط حرفه‌ای ندارند باید کنار بروند. به جای اینکه هر سال …
عصبانیت اشتوگر بعد از حذف دورتموند از لیگ اروپا

خبرگزاری ایسنا: سرمربی دورتموند از حذف تیمش از رقابت‌های لیگ اروپا ابراز ناراحتی کرد.
بوروسیا دورتموند که در دیدار رفت با یک گل برابر سالزبورگ به برتری رسیده بود، در دیدار برگشت با دو گل برابر این تیم تن به شکست داد تا با شکست دو بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت از لیگ اروپا حذف شود.
پیتر اشتوگر، سرمربی دورتموند بعد از حذف تیمش از رقابت‌های لیگ اروپا گفت: در نیمه نخست عملکرد تیم ما بسیار بد بود و تقریبا هیچ چیزی از برنامه‌هایی که برای این دیدار داشتیم را نتوانستیم ارائه دهیم. در نیمه دوم کمی بهتر شدیم ولی این‌ها برای ما کافی نبود و نتوانستیم بازی را دست بگیریم. امشب از آن بازی‌هایی بود که اصلا کیفیت لازم را نداشتیم و نتوانستیم آن‌طور که می‌خواهیم بازی کنیم. این ناراحت کننده است که در خط حمله خود بسیار …

ترین‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر
  • فوتبال
  • ۱۰ تیمی که ترسی بابت حذف شدن از لیگ ندارند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *