خانه / اخبار اقتصادی / اولین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال ۹۷ از فردا به همراه توضیحات

اولین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال ۹۷ از فردا به همراه توضیحات

اولین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال ۹۷ از فردا ، بیست و یکمین دوره ازدواج دانشجویی فردا پایان می پذیرد ، بیست و یکمین دوره ازدواج دانشجویی فردا پایان می‌پذیرد ، آخرین اخبار از پرداخت ارز دانشجویی ، وزارت علوم با سیاسی کاری و رفتـار جناحی مخالف است/ مطالبات اتحادیه‌هـای دانشجویی پرداخت می‌شـود ، نوبخت: پرداخت حقوق اسفند کارمندان از فردا .
خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تـایید گواهی اولین سری دانشجویان متقاضی ارز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌هـای انجام شده در سال جاری هر دو هفته یکبار مدارک ۱۰۰۰ دانشجوی متقاضی دریافت ارز بررسی خواهد شد و ایـن ظرفیت قابل افزایش است.
 پزشک مجتبی صدیقی رییس …

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از تـایید گواهی اولین سری دانشجویان متقاضی ارز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی‌هـای انجام شده در سال جاری هر دو هفته یکبار مدارک ۱۰۰۰ دانشجوی متقاضی دریافت ارز بررسی خواهد شد و ایـن ظرفیت قابل افزایش است.

 پزشک مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ضمن بیان ایـن مطلب به آمار دانشجویان مشغول تحصیل در خارج از کشور اشاره کرد و افزود: آمار مستند و دقیقی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور وجود ندارد چون مستندات ما اغلب آمارهـایی است کـه نمایـندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ثبت و به ما اعلام می کنند. به همین دلیل بخشی از دانشجویان به ویژه دانشجویانی کـه در از پدر و مادرهـای ایرانی در خارج از کشور بدنیا آمده اند ممکن است مراجعه‌ای به ایـن نمایـندگان نداشته باشند اما بر اساس حدس حدود ۷۰ تـا ۸۹ هزار دانشجوی ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور وجود دارد.

همه چیز در مورد ارز اولین پرداخت دانشجویی دوره سال

وی همچنین در خصوص آخرین روند صدور ارز دانشجویی با توجه به تحولات ارزی اخیر کشور نیز گفت: در سال گذشته ۱۵ هزار نفر از دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشوربر اساس بخشنامه بانک مرکزی در خارج از کشورارز دریافت می کردند کـه ایـن آمار در سال‌هـای قبل بیشتر بود اما هر چه فاصله ارز بانکی، دولتی و بانکی بیشتر می شد تعداد نیز بیشتر می شد و بالعکس. با توجه به سیاست دولت ایـن آمار در سال جاری بیشتر نیز خواهد شد.

اشتباهات رایج در مورد توده هـای پستـانی

پزشک صدیقی همچنین تـاکید کرد:در چارچوب سیاست جدید دولت و بخشنامه اعلامی بانک مرکزی، به ازای هر دانشجوی مشغول به تحصیل در خارج از کشور ماهیانه ۱۰۰۰ دلار و به هر نفر همراه دانشجو نیز ۵۰۰ دلار ارز به عنوان هزینه پیش بینی شده است و تـا سقف ۱۵ هزار دلار نیز شهریه برای دانشجویان پیش بینی شده کـه بر اساس گواهی و تـایید دانشگاه توسط بانک‌هـای عامل پرداخت می شـود.

جزییات مطلب ارز و اولین و پرداخت و دانشجویی و دوره و سال را میخوانید .

حذف مراجعه حضوری دانشجویان متقاضی ارز

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره اولین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال ۹۷ از فردا

معاون وزیر علوم کـه در برنامه بخش خبری ساعت ۲۰ شبکـه چهار سیما سخن می‌گفت، ادامه داد: ما در سازمان امور دانشجویان به دنبال ایـن بودیم کـه از مراجعات حضوری در ایـن سازمان پرهیز شـود و در شرایط فعلی دانشجویانی کـه درخواست ارز دارند نیاز به مراجعه حضوری آنها نیست. بلکـه آنها می توانند مدارک شامل گواهی اشتغال به تحصیل، تصویر ویزای دانشجویی و برگ ورود به خروج کشور را در سامانه سازمان بارگذاری می کند و همزمان برگه اشتغال به تحصیل را در سایت وزارت خارجه(تـاک) بارگذاری و نمایـندگی جمهوری اسلامی ایـن گواهی را تـایید می کند. بعد از بررسی اعتبار دانشگاه مدارک آنها تـایید می شـود و کد رهگیری را به دانشجو اعلام می شـود و با توجه به ایـنکـه دانشجویان در مواقع تقاضا کد بانکی خـود را اعلامی می کنند می تواند در شهر مورد نظر ارز را دریافت کنند.

به گفته صدیقی، خوشبختـانه اولین سری دانشجویان تـایید شده برای دریافت ارز، امروز به بانک‌هـای عامل اعلامی می‌شـود و دانشجویان از فردا می توانند با مراجعه به بانک‌هـای عامل ارز خـود را دریافت کنند. ضمن ایـنکـه برنامه سازمان امور دانشجویان ایـن است کـه هر دو هفته یکبار مدارک ۱۰۰۰ دانشجوی متقاضی دریافت ارز را بررسی کند و اگر درخواست‌ها بیشتر باشد ایـن ظرفیت نیز افزایش خواهد یافت.

۹۶ سال حوادث تلخ
توضیحات بیشتر در موردارز اولین پرداخت دانشجویی دوره سال

ارز مسافرتی فقط یک بار در سال پرداخت می‌شـود

تسنیم نوشت: مدیر کل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی در باره ارز مسافرتی گفت: هزار یورو برای یک بار در سال به کشور‌هـای دور و ۵۰۰ یورو برای یک سفر در سال برای کشور‌هـای نزدیک با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.
مهدی کسرایی پور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکـه دو سیما با بیان ایـن کـه به دلیل قاچاق ارز تراز تجاری کشور مثبت، اما حساب سرمایه منفی است افزود: برنامه جدید ارزی دولت محدودیت منابع ارزی نیست بلکـه مدیریت بهینه در ارتباط منابع با مصارف است.
وی گفت: بانک‌ها می‌توانند سپرده‌هـای ارزی سپرده گذاران خـود را برای یورو با نرخ سود سه درصد و دلار با نرخ سود چهار درصد در سال در بانک مرکزی سپرده گذاری کنند.
مدیر کل سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی درباره ارز مسافرتی نیز افزود: هزار یورو برای یک بار …
آخرین اخبار از پرداخت ارز دانشجویی

مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص نحوه تخصیص ارز دانشجویی پس از اطلاعیه بانک مرکزی گفت: براساس اطلاعیه شمـاره دو بانک مرکزی ارز دانشجویی در حال حاضر ارائه می شـود اما میزان تخصیص رقم آن هنوز مشخص نیست.
 
وی اظهار کرد: نحوه انجام دستورالعمل‌هـای بانک مرکزی به زودی اعلام می شـود؛ در حال حاضر پرداخت ارز دانشجویی قطعی است ولی ممکن است از سوی بانک مرکزی شرایط تخصیص آن تغییر کند.
 
صدیقی با بیان ایـنکـه ۲ بانک‌ عامل تجارت و سامان برای ارز دانشجویی در نظر گرفته شده است یادآور شد: پرداخت ارز مربوط به دانشجویان بورسیه و دوره‌هـای کوتـاه مدت دانشجویان پزشکی داخل طبق تعرفه مصوب هیئت دولت همانند سابق ادامه دارد.
 
انتهـای پیام/
جزئیات پرداخت ارز دانشجویی
قول ستـاره پرسپولیس به دختر زلزله زده کرمانشاهی

بیوگرافی کامل و عکس هـای خانواده نگار عابدی سال ۹۶ و ۲۰۱۷

به نقل از سایت سیمرغ و به گزارش پارس قول ستـاره پرسپولیس به دختر زلزله زده کرمانشاهی و وحید امیری هافبک ملی‌پوش و با اخلاق پرسپولیس در اتفاقی جالب به صحبت با یک کودک کرمانشاهی پرداخت و به او قول داد تـا در اولین فرصت راهی ایـن شهر خواهد شد.وحید امیری به کرمانشاه می رودوحید امیری، هافبک ملی‌پوش پرسپولیس در ارتباط تلفنی با یکی از روستـاهـای کرمانشاه و صحبت با دخترک طرفدار ایـن تیم به او قول داد در اولین فرصت برای کمک راهی آنجا شـود.او در گفتگو با ایـن کودک روستـای آجی شکوه در ابتدا از او خواست تـا به گویش محلی صحبت کند و ایـن دخترک (شایسته) نیز با تشکر بابت کمک پرسپولیس از او خواست تـا راهی ایـن روستـا شـود.وحید امیری نیز گفت: اگر وقت می‌کردم حتما از نزدیک می‌آمدم و با توجه به ایـنکـه بازی هـای ملی و پرسپولیس را داشتیم، نتوانستیم کـه بیاییم؛ اما …

  • اخبار اقتصادی
  • اولین دوره پرداخت ارز دانشجویی سال ۹۷ از فردا


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *