خانه / علمی پزشکی / عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری به همراه توضیحات

عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری به همراه توضیحات

عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری ، عوارض جبران ناپذیر جراحی لیزیک که‌ کار دستتان می‌دهند ، ریواس در بارداری؛ عوارض و خواص استفاده ریواس در دوران بارداری چیست؟ ، سوختگی در دوران بارداری چیست؟ + عوارض ، عوارض آرایش در دوران بارداری ، استفاده «کندر» در دوران بارداری سبب بیش فعالی کودک می‌شـود .
به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند بانوانی که‌ در دوران بارداری از دارو‌های مسکن و ضد درد استفاده می‌کـنند امکان دارد ناخواسته سبب آسیب دیدن توان باروری در جنین پسر خود شوند.
کارشناسان هشدار می‌دهند بانوان در دوران بارداری باید در استفاده دارو‌های ضد درد محتاط باشند و تنها در مواقع ضروری و …

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند بانوانی که‌ در دوران بارداری از دارو‌های مسکن و ضد درد استفاده می‌کـنند امکان دارد ناخواسته سبب آسیب دیدن توان باروری در جنین پسر خود شوند.

کارشناسان هشدار می‌دهند بانوان در دوران بارداری باید در استفاده دارو‌های ضد درد محتاط باشند و تنها در مواقع ضروری و با تجویز پزشک و به مدت کم از این‌ دارو‌ها استفاده کـنند.

همـه چیز در مورد بارداری دوران دوران بارداری عوارض مسکن استفاده


گفتنی است، دانشمندان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند به تازگی به بررسی اثر‌های تازه‌ای از استفاده دارو‌های ضد درد بر جنین به ویژه جنین پسر پرداخته اند.

کارشناسان دریافتند استفاده این‌ دسته از دارو‌ها بر جنین دختر نیز اثر می‌گذارد و سبب کاهش میزان سلول‌های تولید تخمک به میزان ۴۰ درصد در ان‌ها می‌شـود که‌ در نتیجه این‌ دسته از زنان در دوران باروری با مشکل‌های نازایی مواجه می‌شوند.

جزییات مطلب بارداری و دوران و دوران بارداری و عوارض و مسکن و استفاده را میخوانید .

پژوهش‌های پیشین درباره جنین دختر نشان داده است اپبوپروفن و پاراستول تعداد سلول‌هایی که‌ در نهایت در بدن دختران به تخمدان تبدیل می‌شوند را کاهش می‌دهند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری


اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد استفاده این‌ دارو‌ها بر جنین پسر نیز اثر منفی می‌گذارد و سبب کاهش تولید سلول‌هایی می‌شـود که‌ در آینده به تولید اسپرم در بدن مردان می‌پردازند.

دانشمندان اعتقاد دارند استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری بر مولکول‌های پروستاگلاندین اثر منفی می‌گذارند که‌ برای تولید تخمک و اسپرم در جنین دختر وپسر حیاتی استند.

چرا گرفتگی عضلات در بارداری به وجود می آید؟ راه مقابله به ان چیست؟

خیلیی از مادران در دوران بارداری به دلایل مختلف دچار درد می‌شوند و حتی در مواردی بدون مشورت با پزشک دارو استفاده می‌کـنند که‌ می‌تواند سبب ناهنجاری مادرزادی و عقب ماندگی در نوزاد و حتی سقط جنین در مادر شـود.

توضیحات بیشتر در موردبارداری دوران دوران بارداری عوارض مسکن استفاده

ازجمله شایع‌ترین درد‌ها در دوران بارداری، کمردرد، درد‌های عضلانی و مفصلی، دندان درد، سردرد، بروز تب و به دنبال ان ایجاد درد است.

کارشناسان به بانوان باردار توصیه می‌کـنند به متخصص مراجعه کـنند تا ایمن‌ترین دارو‌ها را برایشان تجویز کند و به این‌ ترتیب جنین ان‌ها کمتر در معرض خطر ابتلا به مشکل‌های مختلف قرار بگیرند.

شما مطلب عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری را می خوانید .

یافته‌ها در این‌ زمینه در مجله ( Health Environmental Perspectives )منتشر شده است.

منبع:Dailymail

بارداری دوران دوران بارداری عوارض مسکن استفاده

انتهای پیام/

مضرات استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری

این‌ مطلب در مورد بارداری دوران دوران بارداری عوارض مسکن استفاده می باشد .

ریواس در بارداری؛ عوارض و خواص استفاده ریواس در دوران بارداری


گیاه ریواس
ریواس گیاهی است چندساله و ریزوم دار که‌ ارتفاع ان گاها تا یک متر نیز می‌رسد. برگ‌های ان پهن و به حالت رزت می‌باشد که‌ دارای دمبرگ‌های نسبتا طویلی استند. گل‌های این‌ گیاه به صورت گل آذین خوشه مرکب در بالای ساقه گل دهنده‌اش یا ریزوم دیده می‌شوند. ریزوم پس از رشد، گوشتی و چوبی می‌شـود که‌ از جوانه‌های ان، ساقه‌های هوایی و برگ‌های پهن به وجود می‌آید. نوع دیگر ساقه در ریواس ساقه‌های هوایی است که‌ به حدود ۱ متر نیز می‌رسد. خوشرنگی (قرمز ارغوانی) ساقه‌های گیاه به جذابیت ان می‌افزاید.
برخی منابع ریواس را جز سبزیجات با طعم ترش و برخی در گروه میوه‌ها دسته بندی کرده‌اند و به علت داشتن طعم ترش غالبا به صورت پخته و شیرین شده با شکر استفاده می‌شـود. ریواس از قدیم به ویژه در کشورهای آسیایی بیشتر به عنوان گیاهی دارویی استفاده می‌شده است و ریشه خشک شده ان از …
استفاده شکلات در بارداری، زیاده روی ممنوع

پی‌آمد‌های حاملگی تغییراتی که‌ با بارداری می‌آید!

تغذیه در دوران بارداری خیلی اهمیت دارد. محققان به این‌ نتیجه دست یافته‌اند که‌ استفاده شیرینی و شکلات در دوره‌ی بارداری موجب عوارضی مانند آسم و آلرژی در کودک می‌‎شـود.تمایل شدید به استفاده شکلات، شیرینی و نوشیدنی‌های قندی در دوره بارداری دارای عوارض ناخواسته‌ای نظیر بروز آسم و آلرژی در کودک است.محققان با مطالعه بیش از ۹۰۰۰ جفت مادر و فرزند در بریتانیا دریافتند بچه ها متولدشده از ۲۰ درصد مادران با بالاترین میزان استفاده قند در دوره بارداری ۳۸ درصد بیشتر در معرض ابتلا به آلرژی تا سن ۷ سالگی و ۷۳ درصد بیشتر مبتلا به دو یا چند آلرژی بودند.بچه ها در سن ۷ سالگی از لحاظ آلرژی‌های شایع نظیر گرد و غبار، گربه و چمن مورد ارزیابی قرار گرفتند.محققان دریافتند در مقایسه با بچه ها متولدشده از زنان در گروه کمترین استفاده مواد قندی، این‌ بچه ها دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به آسم آلرژیک بودند.سیف شاهین، سرپرست تیم …
عوارض تب در دوران بارداری

پرسش
مخاطب نی‌نی‌بان: من هفتـه دهم بارداری استم. به شدت حالت تهوع دارم همش حالم به هم می خوره. هیچی نمی تونم بخورم .الان تب و لرز کردم حالم بدتر شده ولی می ترسم برم پزشک چون نباید دارو استفاده کنم.  پاسخ پزشک کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:  دوست عزیز، شما باید حتما نزد متخصص بروید زیرا تب به جنین آسیب می رساند. داروهایی هم برای درملن سرماخوردگی شما و هم برای درمان تهوع زیادتان وجود دارد که‌ در دوران بارداری ضرر ندارد. به پزشک خود اعتماد کنید و دارو را استفاده کنید.

استحمام در دوران قاعدگی
  • علمی پزشکی
  • عوارض جبران ناپذیر استفاده دارو‌های مسکن در دوران بارداری


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *