خانه / فوتبال / شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند به همراه توضیحات

شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند به همراه توضیحات

شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند ، درویش: قلی‌زاده و ترابی خانه‌شان را رها نمی‌کـنند ، گفتند شرکت‌های خارجی گرگ استند و شرکت‌های E&P گرگ‌زاده ، دایی برای ترابی شرط گذاشت ، ترابی سرباز تراکتورسازی می‌شود ، تشییع پیکر پدر شهید ترابی در چنار ناز مروست .
روزنامه گل: تساوي اسـتقلال و ذوب‌آهن مقابل حريفان‌شان باعث شد سايپا با شكست دادن سياه‌جامگان سقوط كرده به رده دوم جدول صعود كند. اين تيم در يك‌قدمي كسب سهميه قرار گرفته كه اگر بتواند برابر گسترش فولاد و پيكان امتياز بگيرد، پس از سال‌ها سهميه آسيا را خواهد گرفت. در اين …

روزنامه گل: تساوي اسـتقلال و ذوب‌آهن مقابل حريفان‌شان باعث شد سايپا با شكست دادن سياه‌جامگان سقوط كرده به رده دوم جدول صعود كند. اين تيم در يك‌قدمي كسب سهميه قرار گرفته كه اگر بتواند برابر گسترش فولاد و پيكان امتياز بگيرد، پس از سال‌ها سهميه آسيا را خواهد گرفت. در اين راسـتا گفت‌وگو با روزبه شاه عليدوست كاپيتان سايپا را بخوانيد.

در يك‌قدمي سهميه قرار گرفته‌ايد. در اين مورد صحبت مي‌كني؟

همـه چیز در مورد روزنامه

درست اسـت ما در رتبه دوم جدول قرار گرفته‌ايم ولي هنوز دو، نود دقيقه ديگر باقي مانده كه بايد تلاش كنيم. در اين دو مسابقه هم امتيازات لازم را بگيريم و با خيال راحت‌ آسيايي شويم.

به حفظ رتبه دوم فكر مي‌كنيد يا گرفتن سهميه كافي اسـت؟

جزییات مطلب روزنامه را میخوانید .

خود علي آقا (دايي) در همين چند روز بارها تاكيد كرده هنوز چيزي تمام نشده و بايد در دو بازي امتيازات لازم را كسب كنيم. اگر بخواهيم فكر كنيم همـه‌چيز تمام شده بزرگ‌ترين اشتباه اسـت. ما نيم‌فصل دوم را خوب شروع نكرديم ولي رفته‌‌رفته بهتر شديم تا الان به هدف‌مان برسيم. اين هدف موقعي تكميل مي‌شود كه حداقل سهميه آسيا را به دست آ‌وريم.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند

انگار سايپا و دايي به هم مي‌سازند و قرار اسـت فقط او سايپا را آسيايي كند؟

من در همان شروع فصل هم وقتي قرار شد آقاي دايي هدايت سايپا را برعهده بگيرد، گفتم باشگاه انتخاب هوشمندانه‌اي كرده و حضور آقاي دايي مي‌تواند تيم را متحول كند. شما ديديد كه ما از همان اول با قدرت ليگ را اسـتارت زديم و آقاي دايي آمده بود كه حداقل سايپا را به جايگاه واقعي‌اش برساند. من خودم سالي كه تيم با آقاي دايي قهرمان شد يك بازيكن جوان بودم كه پس از سال‌ها حالا باتجربه شده‌ام و خوشحالم در اين سن مجددا در آستانه آسيايي شدن قرار گرفته‌ايم.

بازيكنان خوبي در تيم چهره شده‌اند كه از الان بحث حضور انها در ساير تيم‌ها و حتي لژيونر شدن‌شان مطرح شده اسـت. اين اتفاق براي تيم خطرناك نيست؟

توضیحات بیشتر در موردروزنامه

در سال‌هاي گذشته نيز از اين اتفاقات رخ داده و بازيكناني مثل كاوه رضايي و كريم انصاري‌شخص از همين تيم به ديگر تيم‌ها و در ادامه راهي اروپا شده‌اند. مهدي ترابي و علي قلي‌زاده نيز شرايط اينچنيني دارند كه از همان بچگي در سايپا بزرگ شده‌اند و الان به جايي رسيده‌اند كه بحث رفتن‌شان به اروپا و ديگر تيم‌هاي داخلي مطرح مي‌شود. اميدوارم كه انها بهترين تصميم را بگيرند.

احمدی مقدم در مظان اتهام اسـت؟!

تو فكر مي‌كني اروپا بروند بهتر اسـت يا راهي اسـتقلال و پرسپوليس شوند؟

شما مطلب شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند را می خوانید .

تصميم با خودشان اسـت و من نمي‌توانم زياد دخالت كنم. البته خود آقاي دايي بهتر از همـه مي‌داند چطور انها را راهنمايي كند. به نظرم بهترين مشاور براي انها خود آقاي دايي اسـت.

اگر جدا شوند، خود تو ناراحت نمي‌شوي؟

روزنامه

من خودم برادر ندارم و مهدي وعلي را مثل برادر خودم مي‌دانم و دوست دارم انها بهترين تصميم را بگيرند. انها به سايپا عرق دارند چون از همين باشگاه به فوتبال معرفي شده‌اند. قطعا خود باشگاه نيز بهترين تصميم را براي انها خواهد گرفت. اروپا رفتن انها يك برند خواهد بود و ما هم «پزش» را مي‌دهيم و مي‌گوييم اين دو بازيكن از تيم ما راهي اروپا شده‌اند.

تو كه سال‌هاسـت در سايپا حضور داري و انها را كاملا مي‌شناسي ترابي و قلي‌زاده رنگي استند يا نه؟

انها از بچگي سايپايي بوده‌اند و سايپايي‌ نيز استند. حال اين كه كسي بخواهد به قرمز و آبي بودن ربط دهد، بحث جداگانه‌اي اسـت و نمي‌شود زياد ايراد گرفت. من خودم هم تا حالا از انها نپرسيده‌ام طرفدار چه تيمي استند چون كار درستي نيست.

خود تو هم كم‌كم به يك نارنجي وفادار ديگر تبديل شده‌اي. در اين مورد صحبت مي‌كني؟

این‌ مطلب در مورد روزنامه می باشد .

من از سال ۸۱ در سايپا حضور دارم و خودم را نارنجي‌پوش مي‌دانم ولي آقا ابراهيم (صادقي) نارنجي‌پوش وفادار اسـت من خودم را نارنجي وفادار كم‌رنگ مي‌دانم. (مي‌خندد)

کیهان، تحلیل BBC را منتشر کرد

اگر مهره‌هاي اصلي جدا شوند كارتان سخت نمي‌شود؟

شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند

شرايط سايپا و خود آقاي دايي طوري اسـت كه خيلي زود به فكر جايگزين كردن انها خواهند افتاد. شك نكنيد كه آقاي دايي و باشگاه سايپا تيم را تقويت خواهند كرد. التبه من اول اميدوارم كسي از تيم جدا نشود و اگر هم جدا شد راهي اروپا شود.

اگر از دايي مشاوره بگيرند، برنده خواهند بود؟

روزنامه

قطعا برگ برنده انها حضور آقاي دايي در تيم اسـت كه مي‌تواند بزرگ‌ترين كمك را به انها كند. من خودم اين شرايط را داشتم قطعا مشاوره مي‌گرفتم.

سخت‌ترين بازي تيم‌تان با گسترش اسـت يا پيكان؟

هر دو بازي سختي خودش را دارد. گسترش براي كسب بهترين رتبه تلاش مي‌كند و اسـترس سقوط را ندارد و پيكان هم خودش شانس كسب سهميه را دارد و قطعا با قدرت بازي خواهد كرد.

دربي خودروسازان حساسيت خاص خودش را دارد.

به هر حال يكي از حساسيت‌ها به اين موضوع مربوط مي‌شود و ديگري هم همين كسب سهميه و نزديك بودن امتيازات اسـت.

برنامه خود تو براي فصل آينده چيست؟

فعلا تمام فكرم براي اين دو مسابقه اسـت و تصميم خاصي نگرفته‌ام.

چالش یوز برای آدیداس

روزنامه قانون: مسئولان فدراسيون فوتبال ايران شايد تنها مسئولان در جهان باشند كه قراردادهاي‌شان به صورت كامل به ضرر خودشان اسـت. با وجود انكه در عرف جهاني، آديداس، نايك و پوما تلاش فراواني مي‌كنند تا فدراسيون‌ها را راضي به قرارداد بستن كنند اما تاج و شركا به گونه‌اي قراردادشان را با اين شركت آلماني بسته‌اند كه آديداس حتي زحمت طراحي لباس را نيز نخواهد كشيد. در حاليكه سال‌هاسـت يوز ايراني روي پيراهن‌هاي تيم‌ملي نقش بسته اما داسـتاني كپي بودن اين طرح از يكي از سايت‌هاي خارجي سبب شد تا آديداس تصميم بگيرد طرح جديدي را براي تيم‌ملي فوتبال طراحي كند، اتفاقي كه به دلايل نامعلوم رخ نداده و براساس اعلام سرپرست كميته بازاريابي فدراسيون فوتبال، ملي‌پوشان با پيراهن سفيده و ساده در برابر حريفان‌شان به ميدان مي‌روند.
در واقع روزي كه چشم تمام دنيا به روسيه و بازي‌هاي جام‌جهاني اسـت، ملي‌پوشان كشورمان …
از سیر تا پیاز یک پیراهن!

فیلم «شکل آب»؛ قربانیان غریب زندگی‌های منزوی

روزنامه شرق: همـه‌چيز از فضاي مجازي شروع شد؛ طرحي به‌عنوان طرح پيراهن تيم ملي در جام جهاني دست‌به‌دست چرخيد تا اينکه‌ رفته‌رفته به باور عموم رسيد که‌ اين پيراهن، پيراهن اصلي تيم ملي در جام جهاني خواهد بود. حتي برنامه‌اي مثل «حالا خورشيد» هم ان را برجسته کرد و به ان پرداخت. اگرچه در همان ساعات اوليه بعد از انتشار، بسياري از ورزشي‌نويسان خبر دادند که‌ طرح یادشده، طرح نهايي پيراهن ايران در جام جهاني نيست، ولي باز با سرعت بالايي دست‌به‌دست شد و بسياري از کاربران با به‌سخره‌گرفتن ان، اين پيراهن را زشت‌ترين پيراهن ممکن در جام جهاني توصيف کردند. کار حتي تا جايي بالا گرفت که‌ علي کريمي هم که‌ دنبال‌کـننده‌هاي زيادي در شبکه‌ مجازي دارد، اين پيراهن را منتشر و ان را مسخره کرد، اما روز گذشته فدراسيون فوتبال که‌ در دوره تاج به‌ندرت درباره مسایل مختلف و …
چند سال بعد از رویانیان؛ بازگشت دبه به فوتبال!

روزنامه گل: چند سال پیش محمد رویانیان – مدیر عامل وقت باشگاه پرسپولیس- با یک مربی خارجی به نام مانوئل ژوزه قراردادی گرانقیمت بست و بعد به شکلی ناشیانه عذر او را خواسـت. حتی هواداران متوسط و کم‌سال فوتبال ایـران هم می‌دانستند آخر ان اخراج کجاسـت و چه دردسر بزرگی انتظار باشگاه پرسپولیس را می‌کشد. سردار اما موضوع را زیاد جدی نمی‌گرفت. هر وقت موضوع را با او مطرح کردند، داسـتان را وارد فاز شوخی و خنده کرد و البته در جدی‌ترین تصویر‌العملش به بحران مانوئل ژوزه عینا این‌ عبارت را به زبان آورد: «مشکلی نیست، دبه می‌کنیم.»!
حال اما بار دیگر «دبه» به ادبیات فوتبال ایـران بازگشته اسـت. این‌ بار هم پای یک خارجی و یک تیم بزرگ در میان اسـت با این‌ تفاوت که‌ این‌ بار شفر سرمربی اسـتقلال متهم اسـت که‌ می‌خواهد درقراردادش با این‌ تیم «دبه» کند. این‌ …

  • فوتبال
  • شاه‌عليدوست: ترابی و قلی‌زاده، سايپایی استند


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *