خانه / ساختمان و سازه‌های دیدنی / ۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان! به همراه توضیحات

۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان! به همراه توضیحات

۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان! ، معرفی برج خلیفه، بلندترین آسمان خراش جهان ، طرح مفهومی آسمان خراش معلق در هوا +فیلم ، مرد عنکبوتی میانسال در حال بالا رفتن از آسمان‌خراش +فیلم ، مسافرت به نیویورک | شهر مجسمه آزادی و آسمان خراش ، دانلود دوبله فارسی فیلم آسمان خراش در آتش Sky on Fire 2016 .
کلمه آسمان‌خراش در اواخر قرن ۱۹ به عنوان نتیجه حیرت عموم از ساختمان‌های بلند ساخته شده در لاکچریاگو و نیویورک محبوب شد. امروزه آسمان‌خراش‌ها به طور فزایـنده‌ای چشم‌انداز مشترکی در شهرهای بزرگ استند، چرا کـه نسبت مطلوبی از فضای قابل اجاره طبقه در واحد سطح زمین را ارائه می‌دهد. ان‌ها تنها برای فضای اقتصادی ساخته نشده‌اند. مانند معابد و برج‌هایی …

کلمه آسمان‌خراش در اواخر قرن ۱۹ به عنوان نتیجه حیرت عموم از ساختمان‌های بلند ساخته شده در لاکچریاگو و نیویورک محبوب شد. امروزه آسمان‌خراش‌ها به طور فزایـنده‌ای چشم‌انداز مشترکی در شهرهای بزرگ استند، چرا کـه نسبت مطلوبی از فضای قابل اجاره طبقه در واحد سطح زمین را ارائه می‌دهد. ان‌ها تنها برای فضای اقتصادی ساخته نشده‌اند. مانند معابد و برج‌هایی از گذشته، آسمان‌خراش‌ها نماد قدرت اقتصادی شهر در نظر گرفته می‌شوند. ان‌ها نه تنها معرف نیمی از چهره شهر استند، بلکـه به تعریف هویت شهر هم کمک می‌کنند.

۱۰-  گِرکین (Gherkin)

همـه چیز در مورد برتر جهان حیرت قرن نتیجه

سنت ماری ۳۰، همچنین شناخته شده به عنوان برج خیارشوری گرکین (Gherkin)، آسمان‌خراشی در منطقه مالی اصلی لندن اسـت کـه در دسامبر ۲۰۰۳ به پایان رسید. ایـن ساختمان ۱۸۰ متر ارتفاع و ۴۰ طبقه دارد. ساخت ان نماد شروع رونق ساخت و ساز جدید در لندن بود. نام ان اشاره به طرح غیر معمول و ظاهر ساختمان دارد. ایـن ساختمان با اسـتفاده از روش صرفه جویی در انرژی، اجازه می‌دهد نیمی از قدرت مشابه یک برج به طور معمول اسـتفاده شـود. مستأجر اولیه ان سوئیس، یک شرکت بیمه اتکایی جهانی بود.

۹-  بانک برج چین (Bank of China Tower)

جزییات مطلب برتر و جهان و حیرت و قرن و نتیجه را میخوانید .

بانک برج چین، یکی از آسمان‌خراش‌های قابل توجه در هنگ کنگ اسـت. ایـن ساختمان با ۳۰۵ متر ارتفاع از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۲ بلندترین ساختمان در هنگ کنگ و آسیا بود. ساختار اکسپرسیونیسم در طراحی ایـن ساختمان شبیه شاخه‌های بامبو در حال رشد اسـت کـه نماد امرار معاش و رفاه می‌باشد. برای لبه‌های تیز و نماد منفی اشکال متعدد ایکس در طراحی اصلی ان توسط برخی از تمرین کنندگان فِنگ‌شویی مورد اعتراض قرار گرفت. سکوی مشاهده کوچکی در طبقه ۴۳ وجود دارد کـه برای عموم باز اسـت.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان!

۸-  برج سیرز (Sears Tower)

برج سیرز ۱۰۸ طبقه و ۴۴۲ متر ارتفاع دارد و آسمان‌خراشی در لاکچریاگو می‌باشد. در زمان اتمامش در سال ۱۹۷۳، بلندترین ساختمان در جهان بود، فراتر از برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک. سکوی مشاهده در طبقه ۱۰۳ ساختمان قرار دارد و معروف‌ترین جاذبه توریستی در لاکچریاگو اسـت. گردشگران می‌توانند روزی کـه در ساختمان باد می‌وزد را تجربه کنند. ان‌ها می‌توانند دشت ایلینوی و تمام دریاچه میشیگان را در یک روز روشن ببینند. بالا رفتن از هرکدام از دو آسانسور ۶۰ ثانیه طول می‌کشد. در ۱۶ جولای ۲۰۰۹ نام برج سیزر به برج ویلیس (Willis Tower) تغییر کرد.

۷-  مرکز مالی جهانی شانگهای (Shanghai World Financial Center)

توضیحات بیشتر در موردبرتر جهان حیرت قرن نتیجه

مرکز مالی جهانی شانگهای در پودُنگ قرار دارد کـه ترکیبی از دفاتر، هتل‌ها، اتاق‌های کنفرانس، رصدخانه و مراکز خرید می‌باشد. هتل پارک‌هایت شانگهای شامل ۱۷۴ اتاق و سوئیت می‌باشد. و در سال ۲۰۰۷ ایـن آسمان‌خراش با ۴۹۲ متر ارتفاع در صدر قرار گرفت و بلندترین سازه در چین از جمله هنگ کنگ شد. ویژگی اصلی طراحی ساختمان وجود سوراخی دایره‌ای شکل در بالا بود. طراحی اصلی دایره‌ای، باعث تظاهرات برخی از چینی‌ها کـه ان را بیش از حد شبیه خورشید پرچم ژاپن می‌دانستند شد. طراحی جایگزین قرار دادن سوراخی ذوزنقه‌ای به جای دایره بود کـه با توجه به نظر برخی‌ها باعث می‌شد ساختمان مانند درب باز کن قوطی‌های غول پیکر به نظر برسد.

قدرت‌های نظامی برتر در خاورمیانه از نگاه «فوربس»

۶- تایپه ۱۰۱ (Taipei 101)

شما مطلب ۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان! را می خوانید .

تایپه ۱۰۱ با ارتفاع ۵۰۸ متر بلندترین آسمان‌خراش جهان تا سال ۲۰۰۷ بود، کـه زمانی از برج دبی هم پیشی گرفته بود. تایپه ۱۰۱ برای مقاومت در برابر گردباد و لرزش زلزله رایج در تایپه و تایوان طراحی شده اسـت. ارتفاع ۱۰۱ طبقه یادآور زمان تجدید می‌باشد؛ قرن جدید کـه رسید برج (۱۰۰+۱) ساخته شد. ایـن برج دارای یک سری از هشت بخش در هر هشت طبقه می‌باشد. در فرهنگ چینی عدد هشت، فراوانی، رفاه و ثروت خوب را به همراه دارد.

۵-  ساختمان کرایسلر (Chrysler Building)

برتر جهان حیرت قرن نتیجه

ساختمان کرایسلر آسمان‌خراش هنر دکو (Art Deco) در شهر نیویورک، واقع در سمت شرق منهتن اسـت. قبل از ایـنکـه ساختمان امپایر اسـتیت از ۱۹۳۱ از ان پیشی بگیرد، به مدت ۱۱ ماه بلندترین ساختمان جهان بود. در زمان ساخت و ساز ان رقابت‌های شدیدی در نیویورک برای ساخت بلندترین آسمان‌خراش جهان وجود داشت. با وجود سرعت خیلی زیاد در ساخت و ساز (به طور متوسط ۴ طبقه در هر هفته ساخته می‌شد) هیچ کارگری در طول ساخت ایـن آسمان‌خراش فوت نکرد. ساختمان کرایسلر یک مثال کلاسیک از هنر معماری دکو اسـت و توسط خیلیی از معماران معاصر به عنوان یکی از بهترین ساختمان‌ها در شهر نیویورک در نظر گرفته می‌شـود.

برتر, جهان, حیرت, قرن, نتیجه

۴-  برج دبی (Burj Dubai)

برج دبی یا برج خلیفه در حال حاضر بلندترین سازهٔ جهان اسـت کـه هنوز هم هر روز بلندتر می‌شـود و نطقه عطفی در دبی می‌باشد کـه شما احتمالاً نمی‌توانید دیدن ان را از دست بدهید. پس از اتمام ان، ۸۱۸ متر ارتفاع دارد. هتل آرمانی ۳۷ طبقه پایین‌تر برج را اشغال کرده اسـت. اسـتخر فضای باز در طبقه ۷۸ برج واقع شده اسـت. دفاتر شرکت‌های بزرگ و سوئیت‌ها اکثر طبقه‌های باقی مانده را پر کرده‌اند به جز یک لابی در طبقه ۱۲۳ و رصدخانه در طبقه ۱۲۴.

۳- برج‌های دوقلوی پتروناس (Petronas Twin Towers)

ایـن مطلب در مورد برتر جهان حیرت قرن نتیجه می باشد .

برج‌های دوقلوی پتروناس قبل از ایـنکـه در سال ۲۰۰۴ تایپه ۱۰۱ از ان پیشی بگیرد بلندترین ساختمان در جهان بود. با ایـن حال هنوز هم بلندترین برج ساختمان دو قلو در جهان می‌باشد. برج‌های ۸۸ طبقه تا حد خیلی با بتن‌های تقویت شده ساخته شدند و با فولاد و نمای شیشه کـه تا حد خیلی شبیه نقوش موجود در هنر اسلامی، بازتابی از دین اسلام در مالزی می‌باشند طراحی شده‌اند. ایـن برج دارای یک پل هوایی بین دو برج در طبقه ۴۱ و ۴۲ می‌باشد. ایـن پل هوایی به عنوان یک دستگاه ایمنی عمل می‌کند به طوری کـه در شرایط اضطراری در یک برج، مردم می‌توانند با عبور از پل هوایی به برج دیگر منقل شوند.

سقوط ۱۴ پله‌ای قهرمان لیگ برتر ایـران

۲- برج العرب (Burj Al Arab)

۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان!

برج العرب یا در حقیقت هتل برج عرب با ۳۲۱ متر ارتفاع، دومین ساختمان بلند در جهان اسـت کـه به طور انحصاری به عنوان هتل اسـتفاده می‌شـود. با ایـن حال هتل ریوگیانگ در پیونگ یانگ، کره شمالی ۹ متر بلندتر اسـت، و همچنین برج رز در دبی با ۳۳۳ متر ارتفاع از برج العرب بلندتر اسـت و تبدیل به بلندترین هتل جهان شده اسـت. یکی از رستوران‌های ان ۲۰۰ متر بالاتر از خلیج فارس قرار دارد و چشم انداز دیدنی و جذابی را از دبی ارائه می‌دهد. برج العرب در جزیره‌ای مصنوعی قرار دارد کـه توسط پلی منحنی به خشکی متصل می‌شـود. ایـن برجی ایده آل اسـت کـه برای نماد تحول شهری دبی کـه به تقلید از بادبان یک قایق می‌باشد طراحی شده اسـت.

۱-  ساختمان امپایر اسـتیت (Empire State Building)

اگرچه امپایر اسـتیت دیگر بلندترین ساختمان در جهان نیست، اما هنوز هم یکی از معروف‌ترین و در خیلیی از فیلم‌های کلاسیک از جمله کینگ کنگ برجسته می‌باشد. امپایر اسـتیت برای بیش از ۴۰ سال بلندترین ساختمان بود تا زمانی کـه در سال ۱۹۷۲ توسط برج مرکز تجارت جهانی تحت الشعاع قرار گرفت. ایـن ساختمان در سال ۱۹۳۱ هم زمان با رکود بزرگ افتتاح شد، در نتیجه خیلیی از فضای اداری ان اجاره نشد. ایـن ساختمان تا سال ۱۹۵۰ سودآور نبود. امپایر اسـتیت محبوب‌ترین رصدخانه فضای باز در جهان را دارد کـه چشم اندازی ۳۶۰ درجه را از شهر نیویورک ارائه می‌دهد.

۳ امتیاز ۵/۵
منبع فارسیپارسا سیتی
منبع خارجیTouropia

تصاویر حیرت آور از سردترین نقطه جهان ؛ زندگـی در دمای ۶۲- درج

به نقل از سایت گجت نیوز و به گزارش پارس تصاویر حیرت آور از سردترین نقطه جهان ؛ زندگـی در دمای ۶۲- درجه سانتیگراد و

ناامیدی ساغلام از بقا در لیگ برتر!

سردترین نقطه جهان روستایی به نام Oymyakon در سیبری اسـت کـه دمای ان به منفی ۶۲- درجه سانتیگراد می‌رسد اما با ایـن حال مردم منطقه در حال گذراندن زندگـی عادی خود استند.

به Oymyakon خوش آمدید، روستایی کـه دانش آموزانش در دمای منفی ۵۲- درجه سانتیگراد نیز سر کلاس درس حاضر می‌شوند. روستایی در منطقه سیبری کـه به عنوان سردترین نقطه از جهان اسـت و دارای ساکنان دائمی اسـت. وقتی می‌بینیم کـه دمای زمستان ایـن منطقه به ۶۲- درجه رسیده اسـت می‌فهمیم کـه شکایت روزانه ما از آب و هوا کمی احمقانه به نظر می‌رسد. ایـن هوای به شدت سرد باعث شده بود کـه نه تنها تمامی وسایل بلکـه مژه‌های مردم نیز یخ بزند و تصاویر عجیبی را از زندگـی مردم در ایـن روستا به …
۱۰ منطقه برتر حیات وحش جهان!

امروزه با توجه بیشتر مردم به طبیعت و محیط زیست، طبیعت‌گردی و تماشای حیات وحش جایگاه ویژه‌ای کسب کرده و روز به روز در حال افزایش اسـت. گذراندن تعطیلات در کنار دریاها نیز تا حدودی کسل کننده شده و گردشگران برای کسب تجربه‌های جدیدتر و دیدن مناظری جذاب‌تر ترجیح می‌دهند به جای دیدن حیوانات در قفس باغ‌وحش‌ها، با نحوه زندگـی انها در طبیعت آشنا شوند.سالم ماندن حیات وحش، نه تنها برای گردشگران بلکـه برای سازمان‌ها و آژانس‌های مسافرتی و گردشگری نیز اهمیتی فراوان داشته و به همین علت اسـت کـه خیلیی از ایـن مؤسسات بخش عمده‌ای از درآمد خود را صرف حمایت و حفاظت از گونه‌های در حال خطر کرده‌اند.انچه کـه در ذیل به انها اشاره می‌شـود مجموعه‌ای از ۱۰ منطقه برتر حیات وحش جهان اسـت کـه می‌توانند، به عنوان نقطه شروع، حرکت علاقه‌مندان به سوی ایـن نوع مناطق گردشگری را فراهم آورند.۱۰- گوریل‌های رواندا و اوگاندا آفریقا یکی از مشهورترین …
نتیجه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

به نقل از سایت برترینها و به گزارش پارس نتیجه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و ورزش سه: تکلیف ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی و قرعه انها مشخص شد و تیم ملی کشورمان در گروه دوم به ترتیب برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان خواهد رفت.  تیم ملی کشورمان در گروه دوم قرار گرفته و به ترتیب برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان خواهد رفت. به جز گروه ایـران، گروه چهارم و پنجم نیز دشوار خواهند بود. ایـران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایـران در سنت پترزبورگ برابر مراکش به میدان برود. فوتبالیستان ایـران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می‌رود  در انتها ایـران در سومین بازی خود ۲۵ ژوئن (۴ مرداد ۹۶) در سارانسک به مصاف پرتغال خواهد …

  • ساختمان و سازه‌های دیدنی
  • ۱۰ آسمان‌خراش برتر نمادین در جهان!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *