خانه / اخبار / سوریه، قبل و بعد از حمله آمریکا به همراه توضیحات

سوریه، قبل و بعد از حمله آمریکا به همراه توضیحات

سوریه، قبل و بعد از حمله آمریکا ، پیامدهـای حمله موشکی آمریکا به سوریه؛ احتمال حمله سایبری روسیه به بریتانیا ، بازتاب حمله آمریکا به سوریه در رسانه‎هـای جهان؛ نبرد طولانی‌تر و رنج مردم سوریه بیشتر می‌شود؟ ، تشریح لحظات قبل از حمله آمریکا به سوریه به روایت آسوشیتدپرس ، آمریکا برای حمله مجدد به سوریه مهیا می شود ، اختصاصی|افسر سابق کا.گ.ب.: یکی از دلایل حمله آمریکا به سوریه آزمایش نسل جدید سلاح‌هـای این‌ کشور اسـت .
 سه کشور بریتانیا، آمریکا و فرانسه اخیرا مدعی شدند که‌ دولت سوریه از سلاح شیمیایی اسـتفاده کرده اسـت. همین موضوع بهانه‌ای شد برای حمله آن‌ان به تاسیسات زیربنایی سوریه. 
 

روزنامه بریتانیایی «میرر» عکس‌هـایی از قبل و پس از حملات هوایی این‌ سه کشور به تاسیسات سوریه را نشان داده اسـت. ساختمان‌هـای نابودشده و ابرهـای دودی نشان‌دهنده پایان عملیات نابودسازی استند. امریکا …

 سه کشور بریتانیا، آمریکا و فرانسه اخیرا مدعی شدند که‌ دولت سوریه از سلاح شیمیایی اسـتفاده کرده اسـت. همین موضوع بهانه‌ای شد برای حمله آن‌ان به تاسیسات زیربنایی سوریه. 
 
روزنامه بریتانیایی «میرر» عکس‌هـایی از قبل و پس از حملات هوایی این‌ سه کشور به تاسیسات سوریه را نشان داده اسـت. 

ساختمان‌هـای نابودشده و ابرهـای دودی نشان‌دهنده پایان عملیات نابودسازی استند. امریکا برخی تاسیسات نظامی شرق دمشق و اسـتان حمص را مورد حمله قرار داده اسـت. 

همـه چیز در مورد آمریکا اخیر بعد از حمله فرانسه قبل کشور
 
معارضان سوری مدعی شده‌اند که‌ شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (۱۸ فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و در جریان آن‌ ۷۵ سوری کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. 

دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این‌ حمله شیمیایی رد کرد و سفیر و معاون نماین‌دگی روسیه در سازمان ملل متحد هم اسـتفاده از سلاح شیمیایی را روش معارضان برای جلب توجه دانست.

جزییات مطلب آمریکا و اخیر و بعد از و حمله و فرانسه و قبل و کشور را میخوانید .
منبع: آفتاب
اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره سوریه، قبل و بعد از حمله آمریکا

تشدید احتمال حمله وسیع آمریکا به سوریه با مشارکت چند کشور ار

با توجه به نتایج محدود حمله موشکی سال گذشته آمریکا به سوریه، مقامات دولت ترامپ، حمله‌ای به مراتب وسیع‌تر به سوریه را در دستور کار دارند.
 

به نقل از فارین پالیسی، اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم داشته باشد به حمله شیمیایی ادعایی در منطقه دوما پاسخ دهد، تقریبا با قاطعیت می‌توان گفت که‌ حمله جدید، وسیع‌تر از حمله سال گذشته خواهد بود.
نیکولاس هراس از مرکز «امنیت آمریکای جدید» به فارین پالیسی گفته که‌ اگر دولت ترامپ قصد این‌ را داشته باشد که‌ حمله‌اش چنان دردناک باشد که‌ پیام لازم توسط دولت سوریه دریافت شود، باید اهداف حمله به مراتب از حمله سال گذشته مفصل‌تر باشد و توانایی‌هـای نظامی دولت سوریه به شکل جدی آسیب ببیند.
از سوی دیگر، با توجه به کم تأثیر بودن حمله موشکی سال گذشته، تصور می‌رود که‌ این‌ بار حملات مکرر و دامنه‌دار هوایی در دستور کار قرار بگیرد و تهدید حمله به مراکز دولتی نیز …
تشریح لحظات قبل از حمله آمریکا به سوریه به روایت آسوشیتدپرس

ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده شد

 منابع آمریکایی پشت‌پرده و اقدامات صورت‌گرفته از سوی کارکنان دولت این‌ کشور اندکی قبل از اعلام تصمیم نهـایی برای آغاز‌ حمله مثلث غربی به سوریه را تشریح کردند.روایت آسوشیتدپرس از لحظات قبل از اعلام تجاوز غربی به سوریهخبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که‌ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در حالی‌که‌ نیت خود را اعلام نمی‌کرد، با شتاب به سمت سکو رفت. او سخنرانی‌اش را این‌‌گونه آغاز‌ کرد:‌ «دوستان آمریکایی من، دقایقی قبل به نیروهـای مسلح دستور حملات دقیق به اهداف مرتبط با تولید سلاح‌هـای شیمیایی، که‌ متعلق به بشار اسد اسـت را دادم.»با آغاز‌ شمـارش معکوس برای انجام حملات هوایی و موشکی به سوریه، کاخ سفید به خبرنگارانی که‌ ترامپ را دنبال می‌کردند، پاسخ داد که‌ احتمالا تا آخر وقت شب جمعه (به وقت آمریکا) منتظر خواهند ماند.اخبار اولیه حاکی بود که‌ ترامپ و اطرافیانش برای صرف شام به هتل نزدیک خواهند رفت.کارکنان کاخ سفید یادآور شدند که‌ اتفاقات و گفت‌وگوها …
اختصاصی|افسر سابق کا.گ.ب.: یکی از دلایل حمله آمریکا به سوریه

به گزارش گروه بین‌الملل تسنیم، «آدی گوزل ممداف» کارشناس اوراسیا و از افسران امنیتی سابق سازمان کا.گ.ب. در یادداشتی اختصاصی برای خبرگزاری تسنیم نوشت: بمباران خاک سوریه توسط کشتی‌هـای نبردی ائتلاف آمریکا، انگلیس و فرانسه در دریای مدیترانه در شب ۱۴ آوریل، شاید برای خیلی‌ها غیرمنتظره بود اما برای کارشناسانی که‌ از ماهیت تحولات سوریه خبر داشتند، قابل پیش‌بینی بود. اگرچه علت اصلی حمله به سوریه، اسـتفاده بشار اسد از سلاح‌هـای شیمیایی علیه مردم غوطه شرقی عنوان شده اسـت اما صدور دستور بمباران سوریه توسط پنتاگون قبل از صدور قطعنامه سازمان ملل به چند علت اساسی صورت گرفته اسـت.در ماه‌هـای اخیر تنش در روابط روسیه و آمریکا به اوج خود رسیده بود و هر روز بالاترین مقامات رسمی دو کشور یکدیگر را به بدترین اتهامات متهم می‌کردند. اخراج بخشی از دیپلمات‌هـای روسی از آمریکا و متحدان اروپایی‌اش و پاسخ متقابل روسیه به این‌ اقدامات، منجر به افزایش تنش بین روابط …

زیرساخت شبکه‌ ارتباطی کشور از حمله سایبری اخیر مصون ماند
  • اخبار
  • سوریه، قبل و بعد از حمله آمریکا


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *