خانه / وب‌گردی / چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟ به همراه توضیحات

چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟ ، چگـونه پوست سالم و شاداب داشته باشیم ؟ ، چگـونه نوزادی سالم و باهوش داشته باشیم ؟ ، چگـونه در ایام مسافرت و تعطیلات نیز تغذیه سالم داشته باشیم؟ ، چه کنیم تا مو‌هایی زیبا و سالم داشته باشیم؟ ، چگـونه با فرزاندانمان صمیمی باشیم و ارتباط خوبی داشته باشیم .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بیماری دردناکی که‌ توان شمـا را برای بسیاری از فعالیت‌های روزانه کمتر می‌کند و از مشکلات شایع در سلامت آدم‌های عصر ماست. مشکلی که‌ برخی از متخصصان می‌گویند با روش‌هایی که‌ در ادامه آورده‌ایم، می‌توان از دچارشدن به آن‌ پیشگیری کرد.
سیستم گوارشی سالم
اگر مراقب فعالیت سیستم گوارشی بدن‌تان باشید، احتمال دچارشدن‌تان به التهاب مفاصل …

چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بیماری دردناکی که‌ توان شمـا را برای بسیاری از فعالیت‌های روزانه کمتر می‌کند و از مشکلات شایع در سلامت آدم‌های عصر ماست. مشکلی که‌ برخی از متخصصان می‌گویند با روش‌هایی که‌ در ادامه آورده‌ایم، می‌توان از دچارشدن به آن‌ پیشگیری کرد.

سیستم گوارشی سالم

همه چیز در مورد چگـونه سالم مفصل

اگر مراقب فعالیت سیستم گوارشی بدن‌تان باشید، احتمال دچارشدن‌تان به التهاب مفاصل یا آرتروز کمتر می‌شود. باکتری‌هایی که‌ در روده شمـا زندگـی می‌کنند، نه تنها از مغزتان در برابر ابتلا به زوال عقل محافظت می‌کنند، بلکه‌ مفاصل شمـا را هم سالم نگه‌می‌دارند. پس اگر به سندرم روده تحریک‌پذیر یا دیگر بیماری‌های گوارشی دچار استید، به شکل جدی برای درمان‌کردن‌شان قدم بردارید. اگر شمـا بتوانید روده‌های‌تان را سالم نگه‌دارید، احتمال دچارشدن‌تان به بسیاری از بیماری‌های دوران میانسالی و پیری کمتر می‌شود.

چطور مفاصل‌تان را سالم نگه دارید؟

جزییات مطلب چگـونه و سالم و مفصل را میخوانید .

عضلات قدرتمند

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟

اگر بتوانید با ورزش و انتخاب الگوی غذایی سالم، عضلات‌تان را قوی نگه‌دارید، مفاصل‌تان سالم می‌مانند. مفاصلی که‌ مجبورند بار عضلات ضعیف و ناتوان را به دوش بکشند، بیشتر در معرض دچارشدن آرتریت استند و احتمال دچارشدن‌شان به بیماری‌های التهابی بیشتر می‌شود. گذشته از این‌، اگر مراقب افزایش وزن‌تان باشید و نگذارید که‌ مفاصل‌تان بار سنگین چربی‌های اضافه را تحمل کنند، کمتر احتمال دارد که‌ گرفتار آرتروز و عوارض ناشی از آن‌ شوید.

رژیم غذایی ضدالتهاب

خورد و خوراک‌تان تا اندازه زیادی بر سالم‌ماندن بافت‌های بدن شمـا تاثیر می‌گذارد. اگر بیشتر ماست بخورید، انواع کلم را به رژیم غذایی‌تان وارد کنید و ماهی و آجیل هم پایه ثابت سبدغذایی شمـا باشد، احتمال دچارشدن‌تان به آرتروز، کاهش پیدا می‌کند.

توضیحات بیشتر در موردچگـونه سالم مفصل

ورزش‌های تمرکزی-کششی

ورزش‌کردن، به حفظ سلامت بدن کمک می‌کند اما برای این‌که‌ احتمال ابتلای‌تان به بیماری‌های اجدادی‌تان کمتر شود، بایـد بدانید که‌ چه نوع ورزشی انجام دهید. اگر در خانواده شمـا، سابقه ابتلا به آرتریت وجود داشته است، بهتر است به جای بدن‌سازی، سراغ یوگا، پیلاتس یا تای‌چی بروید. ورزش‌های تمرکزی-کششی، می‌توانند احتمال دچارشدن‌تان به این‌ بیماری را کمتر کنند.

شمـا مطلب چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟ را می خوانید .

تشخیص به‌موقع

اگر به جای انکارکردن نشانه‌های ابتلا به این‌ بیماری، آن‌ها را به موقع شناسایی کنید و درمان را در مراحل ابتدایی بیماری شروع کنید، مفاصل‌تان کمتر آسیب می‌بینند. درصورتی که‌ در زمان مناسب، سراغ فیزیوتراپی و دیگر درمان‌های علمی بروید، احتمال این‌که‌ درد و التهاب ناشی از آرتروز، فعالیت‌های روزانه شمـا را مختل کند، کمتر می‌شود.

چگـونه سالم مفصل

کلسیم‌درمانی

استفاده به‌ اندازه کلسیم و ویتامین دی، نه تنها به حافظ سلامت استخوان‌های‌تان کمک می‌کند، بلکه‌ مفاصل شمـا را هم سالم نگه می‌دارد. محققان می‌گویند افرادی که‌ به کمبود کلسیم و ویتامین دی دچار نیستند، کمتر گرفتار آرتریت می‌شوند و بیماری‌های التهابی، کمتر مفاصل آن‌ها را نشانه می‌گیرد.

سرماخوردگی ساده چگـونه جان پسربچه مازنی را گرفت؟/ اعتراف زن خیانتکار به قتل شوهر/ ۵۰ ضربه چاقو برای قتل بچه ۱۱ ساله

منبع:بیتوته

انتهای پیام/

این‌ مطلب در مورد چگـونه سالم مفصل می باشد .

چطور مفاصل‌تان را سالم نگه دارید؟

چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟

چگـونه رژیم غذایی سالم و ارزان داشته باشیم؟

تصمیم گرفته اید غذای سالم بخورید ولی هزینه های بالایش شمـا را منصرف کرده؟ پس بهتر است این‌ مقاله را بخوانید.۱۰ روش برای این‌ که‌ رژیم غذایی سالم مقرون به صرفه تر داشته باشیدبه طور کلی تصور می شو که‌ یک رژیم غذایی سالم سرشار از سوپرفودها و مواد مغذی مفید برای بدن و مضر برای حساب بانکیتان است. ولی خوردن غذای سالم نیازی به هزینه زیاد ندارد. داده های منتشر شده از سوی موسسه امور اقتصادیInstitute of Economic Affairs یا به اختصار IEA نشان داد است که‌ غذاهای سالم کمتر از از همتایان غیرسلامت خود هزینه بر استند. ما در این‌ مقاله بهترین نکات برای صرفه جویی در هزینه های یک رژیم غذایی سالم را با شمـا در میان می گذاریم:۱ . برای داشتن رژیم غذایی سالم و ارزان از بازارهای محلی خرید کنیداگر سری به میوه و سبزی فروشی های محلی بزنید شگفت زده خواهید شد که‌ چقدر …
اسرار زیبایی مو و سلامت پوست سر

به نقل از سایت مجال سلامت و به گزارش پارس اسرار زیبایی مو و سلامت پوست سر و

تقریباً بدون داشتن پوست سر سالم، داشتن موهای سالم ممکن نیست. اگر موهایتان کمی نرم است، آسیب دیده و یا مرده است، اخم نکنید! بلکه‌ اسرار این‌که‌ چگـونه پوست سر و موهایی سالم داشته باشید را فرا بگیرید.
پوست سر خشک
بایـد ببینید که‌ آیا پوست سرتان بیش از اندازه خشک است؟ نشانه‌ی پوست سر خشک، خارش یا شوره سر است. آب و هوای سرد، و از طرفی گرمای داخل، و حتی نوع شامپویی که‌ استفاده می‌کنید، همه شان می‌توانند مسبب خشکی پوست سر باشند. اگر پوست سرتان خشک است، هفته‌ای یک بار از درمان با روغن گرم بهره ببرید، و شامپویتان را به یک شامپوی بدون سولفات تغییر دهید، تا بدون این‌که‌ چربی ضروری موها را از بین ببرد، سرتان را تمیز کند.
پوست سر چرب
بعضی‌ها پوست سرشان بیشتر از اندازه‌ی طبیعی چربی …
چگـونه در ایام مسافرت و تعطیلات نیز تغذیه سالم داشته باشیم؟

چگـونه سخنران خوبی باشیم؟

تعطیلات طولانی عید نوروز نزدیک است و یکی از مهم‌ترین نکات در این‌ ایام، رعایت یک رژیم غذایی سالم برای حفظ سلامتی بدن است. اما بسیاری از افراد در تعطیلات، مسافرت و خوشگذرانی، برنامه‌ی غذایی سالم و متعادل و عادات غذایی صحیح خود را از یاد می‌برند. اگر چه تعطیلات زمانی برای مسافرت، جشن و مهمانی و میزبانی از اقوام و آشنایان و البته رفتن به رستوران به‌خصوص در مسافرت است، اما در اکثر مواقع زیاده‌روی نکردن در استفاده شیرینی و تنقلات و غذاهای چرب و فست فود جدی گرفته نمی‌شود. همراه ما باشید، درباره‌ی تغذیه در مسافرت مطالب جالبی برایتان آماده کرده‌ایم و به شمـا می‌گوییم با رعایت ۱۴ …

  • وب‌گردی
  • چگـونه مفصل های سالم داشته باشیم؟


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *