خانه / مراقبتهای بارداری / لرزش جنین در شکم مادر، شش علت به همراه توضیحات

لرزش جنین در شکم مادر، شش علت به همراه توضیحات

لرزش جنین در شکم مادر، شش علت ، علت لرزش جنین درشکم مادرچیست؟ ، تنفس جنین در شکم مادر، حقایقی که‌ نمی‌دانید ، نقش جفت در رشد جنین در شکم مادر ، فواید موز در بارداری، فوایدش برای جنین و مادر ، فواید موز در بارداری و فوایدی که‌ برای جنین و مادر دارد .
هنگامی که‌ باردار استید، به خصوص در بارداری اول، ممکن است از تنوع حرکات داخل شکم شگفت زده شوید. یک چیز غیر معمول که‌ برخی از زنان باردار تجربه می کنند احساس لرزش جنین در رحم است. چه چیزی باعث ایـن احساس می شود؟۶ علت لرزش، تکان خوردن و ارتعاش شکم در بارداری۱- جنین در حال سکسکه‌ استهمانطور که‌ …

هنگامی که‌ باردار استید، به خصوص در بارداری اول، ممکن است از تنوع حرکات داخل شکم شگفت زده شوید. یک چیز غیر معمول که‌ برخی از زنان باردار تجربه می کنند احساس لرزش جنین در رحم است. چه چیزی باعث ایـن احساس می شود؟
۶ علت لرزش، تکان خوردن و ارتعاش شکم در بارداری
۱- جنین در حال سکسکه‌ است
همانطور که‌ تمام بدن جنین حرکت می کند، شما نیز می توانید ایـن حرکت را به شکل ارتعاش و یا لرزش احساس کنید.
۲- جنین در حال کشیدن خود است
جنین می تواند در شکم شما دچار انقباض شود و وقتی که‌ کشش انجام میدهد، ایـن حرکت باعث احساس ارتعاش یا لرزش در شما می شود.
۳-  براکستون هیکس
اگر در شکم احساس سختی می کنید، ممکن است براکستون هیکس را تجربه می کنید (انقباضات براکستون هیکس).
۴-  اسپنام عصبی
از آن‌جایی که‌ سیستم عصبی جنین در حال رشد است، برخی از کارشناسان معتقدند جنین در رحم به عنوان بخشی از رشد، اسپنام طبیعی دارد.
۵-  حرکت بند ناف
تئوری دیگر ایـن است که‌ گاه گاه جنین بند ناف را در اطراف دست یا پای خود می پیچد و تکان می دهد.
۶-  رحم تحریک پذیر
برخی از زنان بیماری دارند که‌ رحم تحریک پذیر نامیده می شود. ایـن بیماری باعث اسپنام رحم می شود.
به یاد داشته باشید:
حرکت کردن جنین نشانه خوبی است. فقدان حرکت نشانه ای از وجود مشکل است، چرا که‌ نوزادان برای حفظ انرژی از حرکت باز می ایستند. اگر جنین شما برای مدت قابل توجهی حرکت نکرد، به پزشک مراجعه کنید.
شمارش حرکات جنین
روش های متعددی برای شمارش حرکات جنین و بررسی تعداد حرکات در مدت زمان مشخص وجود دارد. کنگره متخصصین زنان و زایمان آمریکا (ACOG) توصیه می کند زمان شمارش ۱۰ ضربه، لرزش، چرخش یا لگد را ثبت کنید. در حالت ایده آل، باید حداقل ۱۰ ضربه در عرض ۲ ساعت احساس کنید. احتمالا ۱۰ ضربه را در زمان کمتر از آن‌ احساس خواهید کرد.
می توانید تعداد ضربات را در یک دفترچه بنویسید یا از نمودارهای مختلف استفاده کنید. در دفترچه یادداشت، اولین حرکت جنین را ثبت کنید، تا ضربه شماره ۱۰ در دفتر علامت بزنید، سپس زمان حرکت دهم را ثبت کنید. ایـن کار به شما کمک می کند تا الگوها را مشاهده کنید. اپلیکیشن اوما کار را برای شما آسان کرده است، براحتی می توانید تنها با زدن یک دکمه اطلاعات لگد زدن جنین را در هر مرحله ثبت کنید تا بتوانید براحتی الگوهای حرکات جنین را در روز ها و زمان های مختلف روز باهم مقایسه کنید. حرکات جنین یکی از بهترین هشدار ها برای مادر درباره سلامت جنین است . مامان ها در طول بارداری هوشیار باشید….
دوستان گرامی هم اکنون می توانید اپلیکیشن اوما را از صفحه دانلود اپلیکیشن اوما  دانلود نمایید و اطلاعات خوبی در رابطه با لگد زدن جنین و حرکات آن‌ بدست آورید.
چه زمانی باید با پزشک یا ماما تماس بگیرم؟
– اگر از توصیه های فوق پیروی کرده اید و تا انتهای ساعت دوم ۱۰ ضربه را حس نکردید، چند ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید. اگر پس از بار دوم  نیز پس از دو ساعت ده حرکت جنین را احساس نکردید با پزشک خود تماس بگیرید.
–  اگر متوجه انحراف قابل توجهی از الگو در طی دوره ۳-۴ روز شدید.
همـه چیز در مورد باردار بارداری جنین خصوص در بارداری شش شکم علت لرزش
کشیدن دندان در دوران بارداری

علت پارگی کیسه آب جنین در بارداری چیست و چه علائمی دارد؟

علت پارگی کیسه آب جنین در بارداری چیست و چه علائمی دارد؟

مجموعه: بارداری و زایمان

 سیگار کشیدن در دوران بارداری خطر پاره شدن کیسه آب جنین را افزایش می دهد
 
علل و نشانه های پارگی کیسه آب جنین در بارداریپارگی زودرس کیسه آب زمانی رخ می‌دهد که‌ کیسه غشای حامل جنین و مایع آمنیوتیک قبل از زایمان پاره شود. در اغلب موارد پارگی کیسه آب باعث شروع فرآیند زایمان شده و مداخله بیشتری لازم نیست. (در برخی موارد، انقباضات و دردهای زایمانی خود به خود آغاز‌ نمی‌شود و القای زایمان لازم است). اما یک مشکل بزرگ‌تر، “پارگی زودرس کیسه آب قبل از ترم” است که‌ در آن‌ پارگی کیسه آب قبل از هفته ۳۷ بارداری رخ می‌دهد.
 
دریافت مراقبت‌های کامل دوران بارداری، داشتن تغذیه مناسب و اجتناب از سیگار کشیدن می‌تواند احتمال بروز پارگی زودرس کیسه آب قبل از ترم را کاهش دهد.
عوامل زیر شما را بیشتر در معرض خطر پارگی …
علت درد شکم در بارداری چیست؟

اگر شما در هفته سی‌ ام بارداری به سر می‌برید، هنوز برای آن‌که‌ ایـن درد شکم مربوط به درد زایمان باشد زود است. در ادامه چند علت محتمل برای ایجاد ناراحتی در ناحیه‌ی شکم آورده شده است:
رشد رحمی: رحم شما همچنان برای تطبیق با فرزند به سرعت در حال رشدتان، به رشد ادامه می‌دهد و ایـن می‌تواند باعث درد شکم در بارداری و احساس ناراحتی گردد. ایـن ناراحتی می‌تواند گستره‌ی متنوعی، از یک احساس پری شکم تا دردی مثل فرو رفتن چاقو به درون شکم‌تان (مثلا در اثر بلند شدن ناگهانی از تخت خواب) را در بر بگیرد. ایـن درد به علت کشیدگی رباط‌هایی که‌ در اطراف رحم قرار دارند ایجاد می‌شود؛ شما می‌توانید با تغییر دادن حالت نشستن‌تان به آرامی همراه تنفس عمیق برای رساندن اکسیژن کافی به عضلات، ایـن درد را تسکین دهید یا تمرینات کششی مربوط به لگن را انجام دهید: با قرار دادن دست‌ها بر …
علل سقط جنین، زنانی باردار هوشیار باشید

علت سقط جنین چیست؟ چه علل و عواملی موجب سقط جنین می شوند؟ کدام علل در ساقط شدن جنین می توانند دخیل باشند؟ یکی از ی که‌ در هر بارداری و همزمان با آن‌ مطرح است مساله سقط جنین و یا به عبارت خلاصه تر ، سقط است. سقط جنین فقط یک علت خاص ندارد و علت های مختلفی می توانند سبب سقط جنین بشوند. آگاهی از علل مختلف سقط در جهت جلوگیری از سقط جنین کمک شایانی می تواند باشد. چه بسا زنان زیادی به علت ناآگاهی از علت های سقط جنین به طور مکرر با ایـن مساله مواجه می شوند و شاید یک آگاهی کوچک بتواند در جهت جلوگیری از سقط جنین در ایـن افراد ، خیلی موثر باشد.در ایـن مطلب قصد داریم علت سقط جنین را بررسی کرده و علل مختلف سقط را معرفی کنیم. شاید ایـن ها تمام علل و عوامل مربوط به سقط جنین …

عذرخواهی فدراسیون کبدی پس از انتشار عکس جنجالی
  • مراقبتهای بارداری
  • لرزش جنین در شکم مادر، شش علت


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *