خانه / اخبار اجتماعی / ترافیک طرح در طرح ترافیک! به همراه توضیحات

ترافیک طرح در طرح ترافیک! به همراه توضیحات

ترافیک طرح در طرح ترافیک! ، تست دوربین‌‌هـای محدوده طرح ترافیک شروع شده/ تمدید طرح ترافیک ۹۶ بسته به تصمیم شورای عالی ترافیک دارد ، احتمال تمدید اعتبار طرح ترافیک سال ۹۶ ، جزییات مجوز‌هـای طرح ترافیک خبرنگاران ، نحوه ثبت نام طرح ترافیک ۹۷ ، ثبت نام طرح ترافیک شروع شد .
روزنامه قانون نوشت: اعتبار طرح ترافیک سال ۹۶ تا پایان اردیبهشت تمدید می شـود. ایـن تازه ترین خبری بود که‌ دیروز به نقل از معاون فرماندار تهران منتشر شد تا سریال اما و اگر هـای طرح ابداعی شهرداری برای کنترل ترافیک تهران ادامه داشته باشد. دیروز غلامحسین آرام گفت که‌ به …

روزنامه قانون نوشت: اعتبار طرح ترافیک سال ۹۶ تا پایان اردیبهشت تمدید می شـود. ایـن تازه ترین خبری بود که‌ دیروز به نقل از معاون فرماندار تهران منتشر شد تا سریال اما و اگر هـای طرح ابداعی شهرداری برای کنترل ترافیک تهران ادامه داشته باشد. دیروز غلامحسین آرام گفت که‌ به احتمال زیاد مهلت طرح ترافیک سال گذشته تا اواخراردیبهشت تمدید می‌شـود و با توجه به زمان ثبت نام و بررسی مدارک در حال بررسی استیم که‌ آرم طرح ترافیک سال ۹۶ تا اردیبهشت امسال اعتبار داشته باشد.

ایـن موضوعی بود که‌ چندی قبل، الهام فخاری، عضو شورای شهر تهران نیز به ان اشاره کرده و گفته بود که‌ اعتبار طرح ترافیک سال ۹۶ با توجه به مهیا نبودن زیر ساخت هـای اجرایی لازم برای ان، ۱۰ یا ۱۵ روز و شاید تا آخر اردیبهشت، اعتبار طرح ها تمدید شـود. فخاری گفته بود: تاکنون آقای معاون گزارشی از روند اجرای طرح یا آماده سازی زیرساخت ها به شورا ارائه نداده است. در صورتی که‌ طرح جدید مورد تایید شورا نباشد، احتمال تمدید ان تا پایان اردیبهشت هم وجود دارد. با ایـن حال پورسید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با وجود اشکالات فراوان در زیر ساخت هـای اجرای طرح جدید ترافیکی، بر اجرای ان از ابتدای اردیبهشت تاکید کرده و گفته بود که‌ تاخیری در زمان اجرای ایـن طرح نیست!

همه چیز در مورد اعتبار ترافیک روزنامه طرح قانون

ابهامات فراوان یک طرح

اما یکی از مهم‌ترین ابهامات در اجرای طرح ترافیکی جدید شهرداری تهران، مشخص‌نبودن وضعیت اختصاص طرح ترافیک به گروه‌هـای خاص از جمله خبرنگاران، جانبازان و بیماران خاص بود که‌ از ابتدای طرح موضوع تغییر در شیوه اجرای طرح، به دفعات مطرح شده است. با ایـن حال مسئولان ترافیکی شهرداری معتقدند که‌ مشکلی برای کار نیست اما در عمل، هم گروه‌هـای خاص در گنگی به سر می برند و هم دفاتر خدمات الکترونیک که‌ مرجع دریافت مدارک صدور مجوز استند. دیروز سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پیرو اطلاعیه‌هـای قبلی در خصوص طرح ترافیک سال ۱۳۹۷ فعالان رسانه‌ای و مطبوعات شهر تهران اعلام کرد که‌ بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، حداکثر سه درصد از کل مجوزهـای طرح ترافیک به موارد خاص از جمله خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص یافته است.

جزییات مطلب اعتبار و ترافیک و روزنامه و طرح و قانون را میخوانید .

بر اساس آیین‌نامه تدوین شده و سیاست‌هـای شهرداری تهران، اکثریت ایـن مجوزها به جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری اختصاص می‌یابد که‌ به دليل انجام رسالت اطلاع رسانی و تسهیل ماموریت‌هـای مرتبط با تولید خبر، گزارش و تصویر به ایـن مجوز نیاز دارند. طبق آیین‌نامه طرح ترافیک خبرنگاری؛ خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری بایـد به موجب قرارداد کار معین (دايمی یا موقت) در یک نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدرکی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذکور در ایـن آیین‌نامه ارائه دهند. همچنین خودروی متقاضیان دریافت ایـن مجوزها بایـد پلاک شهر تهران داشته باشد.متقاضیان دریافت ایـن مجوزها بايد پس از انکه‌ اطلاعات شخصی و مشخصات خودروی خود را در سامانه my.tehran.ir وارد کردند، مدارک مورد نیاز را نیز بارگذاری کـنند و نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک شهر یا هر قسمت دیگری در شهرداری ندارند. در صورت بروز هر گونه اشتباه، امکان حذف مدارک ناقص یا دارای اشکال و جایگزینی مدارک صحیح در سامانه وجود دارد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره ترافیک طرح در طرح ترافیک!

شرایط پیچیده برای خبرنگاران

جویندگان طلا؛ راه و روش استخراج ارز‌هـای دیجیتالی

شهرداری تهران اعلام کرده که‌ برای دریافت طرح ترافیک خبرنگاری در سال ۱۳۹۷ بر خلاف سنوات گذشته، کارت خبرنگاری مبنای تخصیص مجوزها نیست بلکه‌ متقاضیان طبق آیین‌نامه، ابتدا بایـد معرفی‌نامه ارائه کـنند. معرفی‌نامه خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری بایـد از سوی موسسه مطبوعاتی محل اشتغال ایشان (روزنامه، خبرگزاری و …) در قالب نامه‌ای به عنوان سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تنظیم و در ان مشخصات شخص متقاضی، شماره خودرو و زمینه کاری وی درج شـود. در صورتی که‌ متقاضیان نتوانند از یک موسسه خبری معرفی نامه ارائه کـنند، معرفی نامه تشکل‌هـای صنفی مجاز خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان نیز قابل قبول است. معرفی‌نامه‌ها حتما با امضای بالاترین مقام مسئول نهاد صادر کـننده ان ارائه شـود و مسئولیت محتوای ان‌ها با موسسه مطبوعاتی یا تشکل صنفی امضا کـننده است. ازسویی خبرنگاران بایـد مدرک دال بر اشتغال مستمر به کار خبری داشته باشند که‌ منظور از مدرک دال بر اشتغال مستمر به کار خبری نیز بیمه خبرنگاری است؛ اعم از ایـنکه‌ شخص متقاضی توسط موسسه محل اشتغال خود بیمه تامین اجتماعی شده باشد یا تحت پوشش بیمه خبرنگاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داشته باشد. در صورتی که‌ متقاضی هیچ یک از دو بیمه فوق را نداشته باشد، برای اثبات اشتغال مستمر کنونی خود به کار خبری، بایـد ۱۰ نمونه از آثار منتشر شده با امضای خود در مطبوعات و رسانه‌ها را که‌ متعلق به ۶ ماه پایانی سال ۱۳۹۶ باشد، ارسال کند.براساس آیین‌نامه طرح ترافیک خبرنگاری، با توجه به محدودیت تعداد مجوزهـای قابل اعطا به خبرنگاران، روزنامه نگاران و عکاسان خبری در سال ۱۳۹۷ افـراد شاغل در رسانه‌هـایی که‌ توسط بخش خصوصی اداره می شوند، نسبت به رسانه‌هـایی که‌ به هر نحوی به نهادها و منابع دولتی و عمومی وابستگی دارند، در اولویت قرار دارند. معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نام همه دریافت کـنندگان مجوز طرح ترافیک خبرنگاری و رسانه محل اشتغال ایشان را در پایگاه اطلاع رسانی خود منتشر خواهد کرد.

جانبازان و شرایطی تازه

توضیحات بیشتر در مورداعتبار ترافیک روزنامه طرح قانون

شهرداری تهران همچنین اعلام کرد که‌ بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در سال ۱۳۹۷ برای جانبازان گرامی نسبت به گذشته شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. به ایـن ترتیب که‌ خودروهـای با پلاک ویلچر برای اولین بار به صورت قانونی از پرداخت عوارض طرح ترافیک کاملا معاف شده ‌اند و ایـن موضوع در مستندات قانونی طرح ترافیک جدید نیز درج شده است. مالکان ایـن دسته از خودروها نیاز به ثبت اطلاعات خود در سامانه طرح ترافیک نیز ندارند.به علاوه، خودروهـای پلاک شخصی جانبازان ۲۵ درصد به بالا هم در قالب سهمیه‌ای که‌ همانند سنوات گذشته در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است، از پرداخت عوارض طرح ترافیک معاف شده‌اند. اطلاعات ایـن دسته از خودروها بایـد ابتدا همانند همه افـراد در سامانه my.tehran.ir ثبت شده باشد و سپس به تعدادی از ایـن خودروها به میزان سهمیه هـای مقرر، همانند سال‌هـای گذشته از سوی نمایـندگان بنیاد شهید و امور ایثارگران سهمیه مربوطه واگذار خواهد شد. جانبازان و ایثارگرانی که‌ متقاضی بهره‌مندی از سهمیه ورود به طرح ترافیک استند، پس از ثبت نام در سایت مزبور بایـد مدارک خود را به دفاتر بنیاد ارائه دهند و نیازی به مراجعه به دفاتر الکترونیک شهر ندارند.

مشارکت بیش از ۶۰۰ کتابفروشی در عیدانه کتاب

شرایطی برای بیماران خاص

شما مطلب ترافیک طرح در طرح ترافیک! را می خوانید .

در خصوص بیماران خاص و افـراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی نیز همانند گذشته سهمیه هـایی در نظر گرفته شده است که‌ به تعدادی از خودروهـای ایـن اقشار محترم تخصیص می‌یابد. مجوزهـای طرح ترافیک ایـن دو گروه نیز مانند سال هـای قبل به واسطه نهادهـای دولتی و غیردولتی مرتبط با حوزه معلولان و بیماران خاص، بین متقاضیان توزیع می‌شـود. متقاضیان ایـن سهمیه ها بایـد پس از انکه‌ مانند دیگر شهروندان، اطلاعات شخصی و مشخصات خودرو را وارد سامانه کردند، به نهادهـای مذکور مراجعه کـنند و نیازی به حضور و ارائه مدرک در دفاتر خدمات الکترونیک شهر ندارند. لازم به تاکید است که‌ برخلاف دیگر مجوزهـای سالانه، برای سهمیه طرح ترافیک معلولان و بیماران خاص نیاز به شارژ ابتدایی یک میلیون تومانی نیست. همچنین یادآوری می‌شـود که‌ ثبت‌نام اولیه ایـن اقشار محترم به معنای بهره‌مندی از سهمیه طرح ترافیک نیست و قطعی شدن ان، منوط به اختصاص سهمیه بر اساس تعداد در نظر گرفته شده از سوی نمایـنده نهادهـای متصدی امر خواهد بود. بدیهی است سایر عزیزانی که‌ به واسطه محدودیت‌هـای فوق امکان دریافت سهمیه را پیدا نمی‌کـنند، می‌توانند همانند سایر شهروندان به صورت روزانه از طرح ترافیک استفاده کـنند.

مشکلات سایت ثبت نام

اعتبار ترافیک روزنامه طرح قانون

یکی از اشکالات جدی موجود در اجرای طرح جدید شهرداری تهران برای صدور مجوز شرح ترافیک، طراحی سایتی برای دريافت اطلاعات متقاضیان است که‌ مشکلات زیادی را برای شهروندان در ثبت اطلاعات خود ایجاد کرده است. با وجود انکه‌ شهروندان در سال‌هـای گذشته برای خرید و دریافت مجوز ورود به محدوده مرکزی شهری به صورت سالانه، ماهانه و روزانه به راحتی قادر به ثبت نام بودند، سایت جدید در روزهـای نخست حتی بارگذاری هم نمی شد. از سویی، خبر شارژ یک میلیونی برای ثبت نام کـنندگان اعلام شد که‌ باعث افزایش نگرانی و تقویت اظهارات قبلی منتقدان نسبت به تمایل شهرداری براي افزایش درآمدزایی در طرح جدید ترافیک بود. پورسیدآقایی در توضیح ایـن موضوع در حاشیه جلسه‌ای گفته بود: « گروه‌هـایی که‌ سهمیه کامل یک سال را برای ورود به طرح ترافیک درخواست کـنند، می‌توانند حساب کاربری خود را تا یک میلیون تومان شارژ کـنند و با توجه به ایـنکه‌ ورود به محدوده طرح ترافیک در طول یک سال به حدود سه تا چهار میلیون تومان می‌رسد و ممکن است افـرادی که‌ سالانه طرح ترافیک دریافت می‌کـنند با کمبود موجودی مواجه شوند، بنابرایـن پیشنهاد داده شده است که‌ تا یک میلیون تومان ایـن حساب‌ها را شارژ کـنند که‌ با مشکلی مواجه نشویم». هرچند وی اعلام کرد ایـن مشمول خبرنگاران و جانبازان نمی شـود!

یک خاطره تلخ

ناهماهنگی عجیب در اجرایی شدن طرح جدید ترافیک تهران و ایـنکه‌ مسئولان شهرداری و اعضای شورای شهر، نظرات متناقضی درباره اجرای ایـن طرح دارند و هر لحظه تصمیم‌شان را تغییر می دهند، اتفاق نامبارکی است که‌ اجرای مهم‌ترین تصمیم، مدیریت شهری جدید را زیر سوال برده است. طی ماه‌هـای گذشته از حضور مدیریت شهری تازه نفس تهران، تغییرات بنیادین در اجرای طرح ترافیک، مهم‌ترین تصمیم اجرایی شهرداری تهران تلقی شد که‌ در عمل، به یکی از ضعیف‌ترین‌ها نیز تبدیل شد. ابهامات خیلی و مشخص نبودن تکلیف خیلیی از شهروندان در دریافت مجوز ها در کنار تصمیماتی که‌ هر لحظه عوض می شـود، خاطره ای تلخ از اجرای تصمیم مهم ترافیکی شهر بر جای گذاشت. هنوز هم تکلیف نهـایی ایـن طرح مشخص نیست و شهرداری تهران با اطلاعیه‌هـای پیاپی درباره شرایط اجرای ایده خود، گرهی از مشکلات شهروندان در حوزه طرح ترافیک نگشـوده و ان‌ها را در سردرگمی عجیبی برای یک کاربه نسبت معمولی قرار داده است.

انکار قتل در جریان زورگیری
ایـن مطلب در مورد اعتبار ترافیک روزنامه طرح قانون می باشد .

احتمال تمدید اعتبار طرح ترافیک سال ۹۶

فارس: غلامحسین آرام؛ معاون فرماندار تهران اظهار داشت: به احتمال زیاد مهلت طرح ترافیک سال گذشته تا اواخراردیبهشت ماه تمدید می‌شـود.
وی ادامه داد: با توجه به زمان ثبت نام و بررسی مدارک در حال بررسی استیم که‌ آرم طرح ترافیک سال ۹۶ تا اردیبهشت امسال اعتبار داشته باشد.
جزییات تردد رایگان ساکنان محدوده طرح ترافیک

خبرگزاری ایسنا: جزییات تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک ۹۷ اعلام شد.
در اطلاعیه شماره سه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره امتیاز ویژه تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک ۹۷ آمده است:
«به اطلاع عموم شهروندان تهرانی می‌رساند؛ در طرح ترافیک جدید، برخلاف سنوات گذشته که‌ اکثر ساکنان به علت محدودیت‌هـای ناشی از طرح ترافیک، در طول هفتـه عملا امکان استفاده از خودروی شخصی خود را حتی برای تردد در خارج از محدوده طرح نداشتند؛ تسهیلات جدیدی برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده است.
در سال ۱۳۹۷ ساکنان محدوده طرح مجازند به‌طور رایگان و بدون پرداخت هزینه، در دو ساعت ابتدایی طرح از محدوده خارج شوند و در دو ساعات پایانی اجرای طرح به محل سکونت خود بازگردند.
بهره‌مندی از ایـن امتیاز ویژه، تنها در صورتی مجاز شناخته می‌شـود که‌ خودروی ساکنان محدوده طرح تا قبل …
جزییات مجوز‌هـای طرح ترافیک خبرنگاران

 خبرگزاری فارس: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران حداکثر سه درصد از کل مجوزهـای طرح ترافیک به موارد خاص؛ از جمله خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص یافته است.
بر اساس آیین‌نامه تدوین‌شده و سیاست‌هـای شهرداری تهران، اکثریت ایـن مجوزها به جامعه خبری شامل خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص می‌یابد که‌ به جهت انجام رسالت اطلاع‌رسانی و تسهیل مأموریت‌هـای مرتبط با تولید خبر، گزارش و تصویر به ایـن مجوز نیاز دارند.
وفق آیین‌نامه طرح ترافیک خبرنگاری؛ خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری بایـد به‌موجب قرارداد کار معین (دائمی یا موقت) در یک نشریه، خبرگزاری یا پایگاه خبری اشتغال داشته باشند و مدرکی دال بر اشتغال مستمر به مشاغل مذکور در ایـن آیین‌نامه ارائه دهند. همچنین خودروی متقاضیان دریافت ایـن مجوزها الزاما بایـد پلاک شهر تهران داشته باشد.
متقاضیان دریافت ایـن مجوزها می‌بایست پس از انکه‌ اطلاعات شخصی و مشخصات خودروی خود را در …

  • اخبار اجتماعی
  • ترافیک طرح در طرح ترافیک!


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *