خانه / وب‌گردی / حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول به همراه توضیحات

حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول به همراه توضیحات

حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول ، جدول حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۷ ، جدول جزییات حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۷ ، چگـونه درباره میزان حقوق و دستمزد مذاکره کنیم؟ ، نحوه محاسبه میزان استرس سالانه + جدول سنجش استرس ، تخمک گذاری بعد از پریود، چگـونه محاسبه کـنید؟ .
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،همـه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هفتـه گذشته شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد می شوند. بر اساس مصوبه شورای عالی کار دستمزد سال جاری برای دو گروه از کارگران یعنی «کارگران حداقلی بگیر» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت است.
بر اساس این‌ گزارش، حدود ۳۰ درصد از کارگران در گروه …

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،همـه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هفتـه گذشته شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد می شوند. بر اساس مصوبه شورای عالی کار دستمزد سال جاری برای دو گروه از کارگران یعنی «کارگران حداقلی بگیر» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت است.

بر اساس این‌ گزارش، حدود ۳۰ درصد از کارگران در گروه «حداقلی بگیران» و ۷۰ درصد نیز در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند که‌ در ادامه نحوه محاسبه حقوق و مزایای هر دو گروه از کارگران مورد بررسی قرار گرفته است.

همـه چیز در مورد جدول چگـونه حقوق سال محاسبه

حقوق و مزایای «سایر سطوح مزدی» در سال ۹۷

حدود ۷۰ درصد از کارگران در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند؛ تمام کارگرانی که‌ حقوق پایه انها در سال ۹۶ «بیش از» ۹۲۹.۹۳۱ تومان است در این‌ گروه قرار می‌گیرند که‌ میزان افزایش دستمزد این‌ کارگران متفاوت از «حداقلی بگیران» است.

جزییات مطلب جدول و چگـونه و حقوق و سال و محاسبه را میخوانید .

بر اساس مصوبه شورای عالی کار، حقوق پایه این‌ گروه از کارگران در سال ۹۷ به صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت» تعیین شد، به این‌ صورت که‌ دستمزد این‌ کارگران ۱۰.۴ درصد نسب به پایه حقوق سال ۹۶ انها افزایش یافت. علاوه بر این‌ به حقوق پایه این‌ کارگران روزانه ۲۸۲۰۸ ریال معادل ماهیانه ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان اضافه خواهد شد.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول

بنابراین‌ مجموعِ افزایش ۱۰.۴ درصدی نسبت به پایه ۹۶ و رقم ثابت ۸۴۶۲۴ تومانی، «مزد مبنای» کارگران «سایر سطوح مزدی» در سال ۹۷ خواهد بود. نکته قابل توجه این‌که‌ رقم ثابت برای تمام کارگران (به غیر از حداقلی بگیران) بدون در نظر گرفتن میزان حقوق پایه سال ۹۶ برابر است.

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟

با توجه به این‌که‌ پایه حقوق کارگران گروه «سایر سطوح مزدی» متغیر است، با فرض این‌که‌ حقوق پایه کارگری در سال ۹۶ معادل یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد، با احتساب افزایش ۱۰.۴ درصد، ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان به مزد مبنای این‌ فرد در سال ۹۷ اضافه می‌شود.

توضیحات بیشتر در موردجدول چگـونه حقوق سال محاسبه

بنابراین‌ حقوق پایه فردی که‌ در سال ۹۶ یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد، در سال ۹۷ با افزایش ۱۰.۴ درصدی و افزودن ۸۴۶۲۴ تومان به عنوان رقم ثابت، به یک میلیون و ۴۰۹ هزار و ۴۲۴ تومان می‌رسد.

دانشمندان چگـونه در فضا کشاورزی می‌کـنند؟

پایه سنوات به چه کارگرانی تعلق می گیرد؟

شما مطلب حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول را می خوانید .

بر اساس بخشنامه اسفندماه ۹۱ وزارت کار، تمام کارکنان که‌ دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنوات انها در همان کارگاه گذشته باشد، مشمول دریافت «پایه سنوات» استند که‌ این‌ مبلغ باید بر روی مزد مبنای کارگران لحاظ شود تا به تناسب در اضافه کار، عیدی و حق سنوات نیروی کار مورد محاسبه قرار گیرد. بنابراین‌ «پایه سنوات» نباید به عنوان یک ردیف جداگانه محاسبه شود.

بنابراین‌ کارگرانی که‌ در کارگاه جاری حداقل یکسال یا بیشتر سابقه کار دارند مشمول «پایه سنوات» خواهند شد. «پایه سنوات» در کارگاه‌هایی که‌ طرح طبقه بندی مشاغل ندارند روزانه ۱۷۰۰ تومان (ماهیانه ۵۱ هزار تومان) است؛ اما در کارگاه‌های دارای طرح طبقه بندی مشاغل این‌ نرخ در گروه‌های پیشهی بیست گانه مطابق با جدول زیر متغیر خواهد بود.

جدول چگـونه حقوق سال محاسبه

به این‌ ترتیب با توجه به این‌که‌ در طرح طبقه بندی مشاغل، بیست گروه پیشهی تعریف شده، این‌ پایه سنوات برای گروه پیشهی دو تا یازدهم به ازای هر گروه روزانه ۲۰ تومان اضافه خواهد شد.

به این‌ معنا که‌ پایه سنوات ۱۷۰۰ تومانی روزانه برای کارگران گروه پیشهی یک، برای کارگران گروه پیشهی دوم روزانه ۱۷۲۰ تومان (ماهیانه ۵۱۶۰۰ تومان) محاسبه خواهد شد که‌ در گروه پیشهی یازدهم نیز این‌ میزان به روزانه ۱۹۰۰ تومان (ماهیانه ۵۷ هزار تومان) می‌رسد.

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟

همچنین پایه سنوات کارگران گروه‌های پیشهی دوازدهم تا بیستم به ازای هر گروه روزانه ۴۰ تومان افزوده می شود. به این‌ ترتیب پایه سنوات کارگران گروه پیشهی دوازدهم روزانه ۱۹۴۰ تومان (۵۸۲۰۰ تومان ماهیانه) و پایه سنوات کارگران گروه پیشهی بیستم روزانه ۲۲۶۰ تومان (ماهیانه ۶۷۸۰۰ تومان) محاسبه می شود.

این‌ مطلب در مورد جدول چگـونه حقوق سال محاسبه می باشد .

با این‌ توضیح، مجموع سه ردیف «افزایش ۱۰.۴ درصدی»، «رقم ثابت ۸۴ هزار و ۶۲۴» و «پایه سنوات(به شرط داشتن حداقل یک سال سابقه کار)» مزد مبنای کارگرانِ دارای سایر سطوح مزدی را تشکیل می‌دهد.

مسئول امنیت ملی آمریکا حقوق خود را از فرقه تروریستی دریافت می کند!

بنابراین‌، دستمزد ثابت ماهیانه این‌ فرد با احتساب حق مسکن (۴۰ هزار تومان) و حق بن کارگری(۱۱۰ هزار تومان) یک میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۲۴ تومان می‌شود که‌ بدون احتساب اضافه کار و سایر ردیف‌های متغیر مندرج در فیش حقوقی است.

حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول

کارگران متاهل دارای فرزند زیر ۱۸ سال نیز به ازای هر فرزند مشمول دریافت ۱۱۱ هزار و ۱۲۶ تومان حق عائله مندی می‌شوند.

جدول حقوق و مزایای کارگران دارای سایر سطوح مزدی (با فرض حقوق پایه ۱.۲۰۰.۰۰۰ تومان در سال ۹۶)

جدول, چگـونه, حقوق, سال, محاسبه

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟

حقوق و مزایای کارگران «حداقلی بگیر»

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟

انچه که‌ تاکنون مطرح شد، نحوه محاسبه حقوق و مزایای کارگران دارای سایر سطوح مزدی(پایه حقوق بیش از ۹۲۹.۹۳۱ تومان) بود؛ اما ۳۰ درصد از کارگران کشور «حداقلی بگیر» استند به این‌ معنا که‌ حقوق پایه انها بر مبنای سال ۹۶ معادل ۹۲۹.۹۳۱ تومان است که‌ مزد این‌ گروه از کارگران با ۱۹.۵ درصد افزایش، در سال ۹۷ به یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان رسید.

بنابراین‌ «مزد مبنای» یک کارگر با کمتر از یکسال سابقه کار در کارگاه فعلی که‌ مشمول دریافت پایه سنوات نمی شود، در سال ۹۷ یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان است.

حداقل دستمزد کارگران مجرد و متاهل دارای فرزند با احتساب حق مسکن، حق بن کارگری و حق اولاد بدون در نظر گرفتن اضافه کار و سایر ردیف‌های فیش حقوقی به شرح زیر محاسبه می شود:

مزد خود را چگـونه محاسبه کنیم؟

لازم به ذکر است میزان افزایش دستمزد کارگران حداقلی بگیر در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ معادل ۱۴.۵ درصد و دستمزد سایر سطوح مزدی نیز معادل ۱۲ درصد بود.

منبع:مهر

انتهای پیام/

جدول حقوق و مزایای کارگران در سال۹۷

جدول جزییات حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۷


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دستمزد حداقلی‌بگیران در سال ۹۶ با افزایش ۱۸۱هزار و ۳۳۶ تومانی به یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۷ تومان رسید. اما دستمزد سایر کارگران که‌ حقوق پایه انها در سال ۹۶ بیشتر از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان است، در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار می‌گیرند. دستمزد «سایر سطوح مزدی» به‌صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت» تعیین شد، به این‌ ترتیب که‌ علاوه بر افزایش ۱۰٫۴ درصد نسبت به پایه حقوق ۹۶، رقم ثابت ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان به مزد پایه این‌ گروه از کارگران اضافه خواهد شد.  انتهای پیام/
جدول حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۷

چگـونه در خانه طلا و جواهرات را تمیز کنیم؟


خبرگزاری مهر: جزییات حقوق و مزایا و دریافتی کارگران اعم «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» برای سال ۹۷ اعلام شد.
همـه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هفتـه گذشته شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد می شوند. بر اساس مصوبه شورای عالی کار دستمزد سال جاری برای دو گروه از کارگران یعنی «کارگران حداقلی بگیر» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت است.
بر اساس این‌ گزارش، حدود ۳۰ درصد از کارگران در گروه «حداقلی بگیران» و ۷۰ درصد نیز در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند که‌ در ادامه نحوه محاسبه حقوق و مزایای هر دو گروه از کارگران مورد بررسی قرار گرفته است.
حقوق و مزایای «سایر سطوح مزدی» در سال ۹۷
حدود ۷۰ درصد از کارگران در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند؛ تمام کارگرانی که‌ حقوق پایه انها در سال ۹۶ «بیش از» ۹۲۹.۹۳۱ تومان است در این‌ گروه قرار …
مظنه اجاره در سال ۹۷ چگـونه خواهد بود؟


به گزارشگروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسام عقبایی در خصوص میزان تغییرات نرخ اجاره بها در سال جاری با توجه به ثبات نرخ ارز بیان کرد: نرخ ارز بر مقوله‌های مهم اقتصاد، چون بازار مسکن بی تاثیر نخواهد بود و در سال جاری شاهد تغییرات اندکی در قیمت مسکن و اجاره بها باشیم.
وی در ادامه افزود: با توجه به گذشته حدود یک ماه از سال ۹۷، بخش عظیمی از معاملات بخش مسکن تعطیل بوده است و در ۲ ماه باقی مانده از بهار پیش بینی می‌شود ثبات نسبی در معاملات وجود داشته باشد که‌ شامل خرید و فروش و نرخ اجاره بها است.
نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: با نزدیک شدن به فصل تابستان رشد معاملات مسکن اتفاق خواهد افتاد به علاوه افزایش نرخ مسکن به اندازه نرخ تورم خواهد بود و از این‌ فراتر نمی‌رود و این‌ مقوله با نوسانات نرخ ارز در صورت رخ داد هم …

  • وب‌گردی
  • حقوق خود را در سال ۹۷ چگـونه محاسبه کنیم؟+جدول


  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *